Achterveld verloor onverdiend barnes Achterveld wonnen met 5-0 LZ en PC De Haaien in het koper Leusden schoot uit hockey-slof Evenwichtig duel tntilopen-Kameo i.V.A. afd. eugdvoetbal Prins Gijs Puup de zesde neemt afscheid Zaterdagavond Puupenkoppenbal DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 verzorger Houtveen en trainer Kir- stens konden hem echter na langdu rige behandeling weer op lappen De strijd ging verder en het was in het verdere verloop van de wedstrijd duidelijk waar te nemen dat de doel man veel last had van zijn rechter voet. na bovengenoemde tacle De ruststand ging alzo in met een kleine voorsprong voor D.W.S.M Na de thee startte de thuisclub fel aanvallend. Uit een gave pass van Jan Kerkhof naar de reeds op snel heid liggende Jan Boersen leek de gelijkmaker dichtbij Het harde schot van de Achterveldse linksbuiten werd echter kundig door de D.W S M -doelman v. Tricht gestopt. De druk op het D W S.M doel bleef aanhouden Uit een vrije schop plaatste Jan Kerkhof de bal naar de opgekomen back Johan van Dalen die jammer genoeg keihard naast de staander schoot Door de aanhou dende regen was er van goed voet bal weinig sprake meer en er waren veel glij en valpartijen Bovendien zorgde de wind ervoor dat de bal voortdurend over de zijlijn aan de noordkant verdween. On danks deze moeilijkheden bleef Ach terveld het betere van het spel be houden Herman Kerkhof loste een harde schuiver van uit de 2e lijn die doel leek te treffen. Jammer voor de reeds juichende Achterveldse sup porters belandde het leder opnieuw naast de D.W S M goal. Hierna be gon pas goed de strijd op hetmidden- veld waar voortdurend zeker 18 spe lers op een kluit opereerden Hieruit ontstonden zowel aan D.W.S.M als aan Achterveld zijde de nodige out- en cornerballen Deze leverden ech ter geen doelpunten op,Cor Hoog land raakte in het heetst van de strijd geblesseerd en werd vervangen door Piet Vos Achterveld had bepaald pech toen zowel Jan Kerkhof als Klaas van de Heuvel hun schoten door goed keepwerk van doelman van Tricht gekeerd zagen. Vrouwe Fortuna liet de thuisclub vanmiddag volledig in de steek Het zozeer verdiende ge lijkspel kon niet uit het vuur gesleept worden en dat was jammer. Door 'n blessure moest ook middenvelder Herman Kerkhof het veld verlaten. Zijn vervanger was Albert Wouters Door ongeregeldheden. welke plaatsvonden achter de rug van de scheidsrechter kwam Albert Tol boom als verliezer naar voren. Hij kreeg een boeking en het spel werd ACHTERVELD - Achterveld heeft opnieuw een nederlaag te incaseren gekregen. Tegen het op bezoek zijn de Door Wilskracht Sterk Maarssen (D.W.S.M.) werd met 1-0 verloren. Ondanks het feit dat de regen over vloedig was neergevallen bleek het veld uitstekend bespeelbaar. De opstelling was in vergelijking met de laatste weken op een plaats ge wijzigd. De linkshalf plaats werd nu ingenomen door Hans Versteeg. Deze speelde op de voor hem totaal vreemde plaats echter geen onver dienstelijke wedstrijd. Vanaf het beginsignaal zette aan voerder Jan Kerkhof zijn ploeg aan het werk. De eerste 10 minuten bouwde Achterveld een leuke veld- meerderheid op De goed sluitende verdediging van DWSM (de minst gepasseerde in de afdeling) gaf ech ter niet thuis. D.W S.M. bepaalde zich tot enkele snelle uitvallen welke niet ongevaar lijk waren. Bij een flitsende goed opgezette aanval aarzelde de goed teruggekomen middenvoor Albert Tolboom 'n moment, met het afstop pen van 'n DWSM man. De bal werd keurig voor het doel getrokken en hier stond DWSM middenvoor Fred Kleppers klaar om doelman Tol boom met een prachtige kopbal te passeren Grensjager Van Marwijk had buitenspel geconstateerd maar de scheidsrechter was hiervan niet overtuigd en wees onverbiddellijk na de middenstip 0-1 Scheidsrechter Van de Ham hier over: Misschien dat vidiobeelden anders hadden weergegeven maar ik heb geen buitenspel geconstateerd, dus 'n geldig doelpunt. De wedstrijd duurde echter nog lang en Achter veld ging opnieuw in de aanval De middenlinie en in de laatste instantie de voorhoede speelde echter te on samenhangend om de trapvaste D.W S M verdediging op de knieën te krijgen. Bovendien bleef Achter veld de bal te veel door het midden te spelen. D W S M kwam opnieuw enkele malen, via de vleugelspelers in het Achterveldse strafschopge bied echter zonder resultaat Toen een der voorhoedespelers van D WS M te hard in ging. raakte doelman Tolboom en bleef kreu nend in het keepersgebied liggen Sport 13 hervat met een scheidstrechtersbal Ondanks regen en koude bleven de ±120 Achterveldse supporters hun club aanmoedigen tot het bittere einde Echter zonder resultaat want bij gelijkspel wat de verhouding be ter had weergegeven, kwam er niet uit De 15 meegekomen Maarsense supporters hadden hun club weer 2 winstpunten rijker zien worden, waardoor zij in de kop van de rang lijst blijven meedraaien 4 november 1979 Uitslagen Achterveld Achterveld - D.W.S.M 0-1 Veense Boys 2 - Achterveld 2 4-1 Achterveld 3 - N.S.C. 2 2-3 A P W C 5 - Achterveld 4 4-7 Achterveld 5 - H.V.C. 5 1-5 Barneveld 4 - Achterveld 6 afgelast Dames: Achterveld - Dorestad 5-0 Programma Zondag K V V A 1 - Achterveld 1 14 30 uur (terrein Dollardstraat Amersfoort) V V.Z.A.2-Achterveld2 11.30uur ODI 2 - Achterveld 3 12.00 uur Achterveld 4 - Amsvorde 5 12.00 uur Achterveld 6 - K V V A. 8 14.30 uur Dames: Brederodes - Achterveld 11.30 uur ACHTERVELD - De dames uit hterveld speelden zondagmorgen n thuiswedstrijd tegen de dames n Dorestad uit Wijk bij Duurstede. )ewel het reeds de hele morgen d geregend was het veld toch ed bespeelbaar. Daar bij de aan- ng van de wedstrijd H. v.d. Heuvel, Schouten en B. van Ruitenbeek t aanwezig waren, kwam Achter- Id met een sterk gewijzigd elftal in I veld. j M direct na de aanvang van de ïdstrijd was het Dorestad dat in de ■nval ging. Behalve enkele hoek- toppen en enkele schoten naast voor het doel langs had dit offen- tf verder geen enkel resultaat. Bij hterveld werden diverse fouten maakt waardoor Dorestad enkele )oie kansen kreeg Deze kansen nden echter op het laatste nipper- door de Achterveldse verdediging zeep worden gebracht. Na onge- r 19 minuten spelen was het I. Houten die een pass aan L. rkhof gaf. Deze maakte geen fout bracht de stand op 1-0. minuten voor het einde was het er L Kerkhof die een mooie kans eg en ook deze weer wist te be lten. De rust ging dan ook in met i 2-0 voorsprong voor Achterveld, de tweede speelhelft was B. van itenbeek in de ploeg, wat voor Achterveld wel een versterking bleek ^Achterveld ging nu meer in de aanval met als resultaat dat M. Hak reeds na 10 minuten spelen de stand op 3-0 bracht. Kort daarna was het L. Kerkhof die haar derde doelpunt in deze wedstrijd wist te scoren. Na deze 4-0 achterstand kwam Dore stad een paar keer heel goed opzet ten De geboden kansen werden echter met benut, ze resulteerden steeds in hoekschoppen en schoten naast en voor het doel langs. Onge veer een kwartier voor het einde kreeg Achterveld een penalty toege wezen Deze werd door L. Kerkhof genomen en ingeschoten De wed strijd eindigde met een 5-0 overwin ning voor de Achterveldse dames, die hierdoor twee kostbare punten wisten binnen te halen. Nieuwe tassen Dit was deze dag echter niet de enige verrassing voor de dames uit Achterveld. Direct na de wedstrijd werden zij in de kantine van het sportpark ontboden. Nadat de hele club bij elkaar was zette trainer P. Smink een doosje op tafel. De trainer deelde mede dat hij iets prettigs voor hen had Vorig seizoen na het behalen van het kampioenschap was hem door een inwoner medegedeeld dat hij iets in petto had voor de kampioensploeg. Daar er echter mets boven water kwam had hij deze persoon nog eens aangesproken. Deze deelde hem mede dat er tegenwoordig weinig meer te halen viel en dat er zodoende nog niets van gekomen was. Om de dames echter met langer meer te laten wachten had hij besloten om uit eigen zak voor een verrassing te zorgen. Er was voor elke speelster een heel mooie sporttas aanwezig. Na deze mededeling was het even stil, toen er de opmerking kwam dat zal wel wat zijn als dat in dat kleine doosje zit In dat kleine doosje zat echter maar één sporttas Hierna overhandigde de heer Smink aan de voorzitter van de vereniging een grote doos met het verzoek om de tassen aan de dames uit te reiken. De heer Legdeur feliciteerde de dames met hun nieuwe aanwinst, doch deelde tevens mede dat de tassen wel eigendom bleven van de vereniging De heer Smink had wel gezegd dan hebben wij nog wat als jullie over de kop gaan Dit zag de heer Legdeur echter nog niet zitten gezien het jonge talent dat in het elftal speelde. Verder deelde de heer Leodeur mede dat hem de naam van de gever niet bekend was omat deze had verzocht deze met bekend te willen maken De trainer die de naam natuurlijk wel wist had deze niet eens aan de voorzitter medegedeeld en zou deze ook aan niemand bekend maken. Hierna werden de tassen waarop vermeld ..Achterveld - Dames" door de leidster van het elftal mevr Corrie de Vette- Beukeboom aan de dames overhandigd LEUSDEN - De kalender stond op 6 mei 1967 toen om 10.00 In de „oude kantine" op het Burgemeester Bui- ningpark de oprichtingsvergadering begon van wat nu de LZ PC De Haaien is: een bloelendezwemvereni- ging met een flink aan de weg timme rende polo-afdeling ..Behalve een do zijn jeugdige Leusdenaren waren op die zaterdag van 1967 een achttal volwassenen aanwezig en die werden vlot aan een baantje geholpen. Het eerste bestuur bestond uit voorzitter D. Verstegen, secretaris G. C. Die trich, penningmeester J. Dokter, vice- voorzltter D.W. Zoetmulder, 2e se cretaris S.J. Hagers, 2e penning meester H. P. Kreulen en mevrouwW. van Klompenburg als algemeen ad junct. Alleen omdat aan een oneven aantal bestuursleden de voorkeur werd gegeven (tenminste toen, want op dit moment zijn er acht) bleef de bekende oud-waterpolospeler H. Bennink als technisch adviseur for meel buiten het college. De directe aanleiding tot de oprich ting van de zwemclub was het gereed komen van het zwembad op het sport park aan de Bavoortseweg. De nieu we vereniging kreeg oorspronkelijk „Flipper" als naam. maar bij de aan melding als lid van de KNZB, bleek een clubje uit Friesland de Leusdena ren net vóór te zijn geweest met de toen bekende TV-doïfijn. Ze moesten hier maar wat anders verzinnen en uiteindelijk werd het ..de Haaien" en het nu reeds in de 12ejaargang verke rende clubblad, zeer toepasselijk 't Loodsmannetje genoemd, verge zelt de vreedzame roofvissen. KOPEREN BESTAAN Omeen langverhaalkorttemaken.de LZ PC De Haaien bestaat op 6 no vember - uitgerekend vandaag -12 jaar! Het koperen jubileum wordt op zaterdag 17 november gevierd met een zeer gevarieerde feestavond, waarop iedereen, die ook maar iets met de Haaien te maken heeft (gehad) welkom is. Het om 18 00 uur begin nende koperen feest met tal van at tracties (Pink Elephant. Rad van Avontuur, veel gooi- en smijtwerk, enz zal gehouden worden in Groot Krakhorst. Het zwemclubbestuur geeft automobilisten de tip om ge bruik te maken van het parkeerterrein t/o het tennispark aan het Valleika naal of een andere toegelaten plaats Fout parkeren rond de pretboerderij kan een bekeuring opleveren en de aan het bonnetje annexe boete kan beter besteed worden op de fancy- fair. LEUSDEN/CENTRUM - Heren I is geweldig uit de hockeyslof gescho ten en onze droom is grotendeels uitgekomen. Weet U nog, dat wij verleden week In een droom Leus den van de nog ongeslagen ploeg van Randwijck met 2-3 zagen win nen? Wel, die overwinning kwam uit, zij het dan met „slechts" 1-2, maar de voldoening was er bij de MHCL niet minder om! Met regen en wind op een vrij drassig veld, dat snel hockey niet toeliet, was Heren l bepaald niet de mindere van de veel jongere Randwijckers. De techniek en routine van Leusden bepaalde de wedstrijd. Bovendien „hoefden" de Leusdenaren - op grond van de po sities op de ranglijst - niet persé te winnen en dat gaf de bezoekers al direct de nodige rust en zo begon de wedstrijd in Amstelveen met twee „gelijkwaardige" teams. Met kien spel en een tikkeltje geluk kwam Heren I tot diverse verrassende aan vallen. In de 20e minuut gaf Peter Elffers een dieptepass op Erik Timmer, die de bal rustig de cirkel inspeelde en doeltreffend het openingsgoaltje liet noteren. Randwijck zag de ernst van de Leusdense bedoelingen wel de gelijk zitten en herstelde een minuut of zes later uit een strafcorner het evenwicht. Ook na de rust bleef de regen aanhouden en mogelijk om de kou wat te verdrijven, werd het tem po opgevoerd Randwijck werd wat sterker, maar met veel inzet van het complete elftal hield Leusden stand. Het fantastische keepwerk van Theo Willemsen inspireerde zijn team weer tot offensiever spel en halver wege de tweede helft kwamen de Amstelveners opnieuw op achter stand. Weer was het Erik Timmer, die scoorde Ditmaal pushend uit een voorzet van rechts en bij 1-2 is het ondanks verwoede pogingen van Randwijck gebleven. Dat het pilsje na afloop de Leusdenaren voortref felijk smaakte, laat zich raden. Heren I had Randwijck de eerste nederlaag bezorgd' LEUSDEN/CENTRUM - Vorige iek, ondanks een Leusder Krant n 24 pagina's, geen korfbalversla- n. Eerder inleveren, jongens! Ook betrof het de eerste nederlaag van t standaardteam. Een 7-5 resultaat Harmeien tegen Thor is niet leuk, iar zeker geen schande. Ook de pillenkampioenschappen gingen mist in en dat is jammer. Pupillen werd met louter overwinningen mpioen en Pupillen 2 kon, zij het »t meer moeite, eveneens de kam- Densvlag hijsen. Zaterdag stond een zeer belangrij ke wedstrijd op het programma: Ka- meo-Antilopen, een ontmoeting van twee van de drie koplopers, waarvan - zoals gewoonlijk - de derde profi teerde Kameo opende al snel de score, maar Frans ter Maten maakte gelijk Via een afstandstreffer van Anita van Buren kwam Antilopen op voorsprong, maar opnieuw werd het evenwicht hersteld De rust kwam met 3-4 via doelpunten van Gert Nieuwenhuis en Frouk Geutjes voor de Leusdense ploeg en een Kameo- treffer Direct na het begin van de tweede helft kwam de thuisclub met twee rake worpen aan de leiding. Niet voor lang evenwel en daarvoor zorg de Pieter Kraaikamp Zo verliep de gehele verdere strijd. Gert Nieuwen huis beantwoordde de zesde treffer van de thuisclub, het doelpunt van Gert Graafland kreeg een Kameo- echo en nadat Rob Geutjes Antilo pen opnieuw aan een voorsprong had geholpen, kwam Kameo op 8-8 en die eindstand was voor beide teams toch wel de juiste uitslag. Scheidsrechter Klaassen floot een goede wedstrijd De clubs gaan nu de zaal in voor de micro. De stand in de veldcompetitie is: RDZ 8 12 Antilopen 8 11 Kameo 8 11 Thor 8 9 DKV 8 6 SKF 8 6 Revival 8 5 HKC 8 4 Prins Gijs Puup de zesde, hier nog hoog in de prinsenwagen. ACHTERVELD - De uitslagen van 'erdag 3 november luiden als gt: nioren hterveld A1 - Soest A2 4-4 hterveld A2 - Soest A3 2-1 hterveld B1 - Limvio B1 1-2 hterveld B2 - Amf Boys B3 5-0 Jick C1 - Achterveld C1 5-2 hterveld C2 - S E C. C3 3-2 Pupillen V.V.Z.A. D1 - Achterveld D1 1-2 Achterveld D2 - Hoogland D3 6-0 Achterveld D3 - IJsselm. Vogels D5 0-5 Achterveld E1 - V V Z A. E2 1-1 Achterveld E2 - C.J.V.V E2 1-1 V V Z. 49 E5 - Achterveld E3 0-6 V.V.Z.A. F2 - Achterveld F1 9-0 Het programma voor zaterdag 10 november luidt Junioren Achterveld A1 - S E C. A2 15 00 K.V.V A A2 - Achterveld A2 15 00 Hoevelaken B1-Achterveld B1 (veld (veld 3) 15 00 15 00 Quick B5 - Achterveld B2 13 45 C J.V V C1 - Achten/eld C1 13.45 Spakenburg C4 - A arveld C2 13.00 Pupillen AchterveldD1-V V Z 49D1 13.00 LimvioD2-AchterveldD2 13 00 Achterveld D3 - C J V V D3 13 00 Hees E1 - Achterveld E1 11 00 S.E C D3 - Achterveld E2 11 00 AchterveldE3-V V.Z 49E5 12.00 Achterveld F1 - C.J V V F1 12 00 ACHTERVELD - Zaterdag 10 no vember zal in Puupenkoppenland het carnavalsgebeuren 1979-1980 weer een aanvang nemen. Het nieu we carnavalsseizoen zal worden ge opend met het prinsenbal. De feest vreugde zal dan weer In alle hevig heid losbarsten en wel zodanig dat het gebouw zal schudden op zijn fundamenten. De muzikale mede werking zal deze avond worden ver leend door de bekende Fix Fox band uit Amersfoort. Ook zullen de hofkapel en de dans mariekes deze avond zeker niet verstek laten gaan De zaal gaat open om 20 30 uur Deze avond zal atscneio genomen woiüen van prins Gijs Puup de zesde. Wie de nieuwe prins zal zijn is voor iedereen nog een vraag Deze vraag zal die avond om 11 minuten over 11 worden be antwoord Op dat tijdstip zal de nieu we prins aan het aanwezige publiek worden voorgesteld De huidige prins nodigt dan ook alle puupen en puupinnen uit om dit prinsenbal te komen mee maken Ook degenen die nog nimmer Carnaval hebben gevierd en dit nu ook wel eens willen meemaken zijn van harte welkom Het geheel belooft weer een echt fijne carnavalsavond te worden waarbij het plezier en de leut hoogtij zullen vieren ACHTERVELD - Nu mijn rege ringsperiode over Puupenkoppen land teneinde loopt wil ik als Prins Gijs Puup de zesde alle puupen en puupinnen en allen van buiten het dorp heel hartelijk danken voor de inzet en medewerking die zij hebben verleend om het carnavalseizoen 1978/1979 zo te doen slagen. Het is weer een heel goed ge slaagd carnaval geweest in ons dorp Zeker wil ik ook hier mijn dank uit brengen aan mijn adjudant Theo v.d Wetering en de Raad van Elf die mij in mijn regeringsperiode geweldig hebben gesteund om mijn taak als Prins Carnaval naar behoren te heb ben kunnen verrichten. Ook heel veel dank aan onze Hofkapel en de dansmariekes Rian van Marwijk. Ka rin v.d Berg. Angel van Hamersveld en Marijke Haselaar. Ook zij hebben zich volledig ingezet voor het slagen van het gehele Carnavalsfeest Zon der muziek en dansmariekes kan een carnaval niet slagen. Zeker kan ik ook niet vergeten om mijn grote dank uit te brengen aan de bouwers van de wagens en alle deelnemers van de grandioze optocht die een groot succes was. De horeca bedrij ven hartelijk dank voor de steeds gastvrij ontvangst. Het is voor mij •een onvergetelijke periode geweest Als ik terug denk aan het bezoek bij de bejaarden in huize St Joseph, de bezoeken bij de zieken zowel thuis als in de ziekenhuizen Hun dank baarheid heeft mij grote vreugde gegeven dat ik dit heb mogen en kunnen doen Het plezier dat wij met elkaar hebben gehad, het een zijn met elkaar en alles verlopen zonder problemen of moeilijkheden. Ik ben daar zeer dankbaar voor Ik vind het lammer dat ik zaterdag als Prins van jullie afscheid moet nemen Ik wens de nieuwe zijn adjudant en de Raad van elf alle goeds toe voor het nieu we carnavalsseizoen en hoop dat het weer een carnaval zal worden zoals wij dat gewend zijn Tot slot wil ik hier nog mijn grote dank brengen aan de dames van de leden van de Raad van Elf Dank zij hun volle medewerking stellen zij ons in staat om dat gene te doen dat van ons verwacht wordt.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13