Beruchte vijf-vinger-theorie heeft geen enkele rechtskracht Gemeente zit klemvast in tentakels provincie Bezuinigingen en besparingen bij RO Interkerkelijke vrouwen bijeen Het plan Langenbeek en de vijf vingers van GS I leusdET krant De vijf vinger theorie in de praktijk^ Zuiver.... i-Y) ar Commentaren/ iWeniiijjeii OP DE FIETS DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 plaatselijk nieuws 3 Bouwen volgens de vijf-vinger-theorie: voor Leusden een ramp de hand van de huidige bestemmings plannen die hard zijn, nog steeds een tekort van ruim 6000 woningen aan wezig zijn. Dat is een belachelijke zaak. Waar blijf je dan met een VVT? Hoe kun je er - met zo'n konstant tekort - vanuit gaan, dat de gemeen ten aan de verkeerde mensen de wo ningen toewijst?" De heer Kuijpers (Gemeentebelan gen): „Wat willen ze daar nou eigen lijk in Utrecht?lksnapernietsvan. Als de provincie al die gemeentelijke kaartenbakken wil nasnuffelen en kontroleren, dan zie Ik enormevertra- gingen ontstaan in de woningbouw. Met alle gevolgen van dien. Het zal iedereen duidelijk zijn, dat daardoor de woningen veel duurder worden dan aanvankelijk gepland." De heer Pais vulde dat nog aan. ,,Het bestemmingsplan tweede fase is op haar financiële haalbaarheid getoetst aan de hand van het programma van Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40 - per jaar, 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141. na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in d? Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t.n.v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt de gewenste foto s thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. eisen. Wezouden -als de VVT werke lijk van toepassing zou worden op deze plannen - een nieuw onderzoek moeten doen naar de financiële haal baarheid, waardoor het bouwpro gramma enkele jaren vertraging op zou kunnen lopen." Wethouder Wagenaar „We sturen onze kaartenbak metwoningzoeken- den onder hevig protest naar Utrecht. Dat doen we om te voorkomen, dat er door de handelwijze van de provincie vertragingen ontstaan Maar als we konsekwent zouden zijn, dan zouden we dit pertinent moeten weigeren". GEEN GEHEUGEN, GEEN GEWETEN De heerVoormolen (CDA). „Deover- heid heeft geen geheugen en geen geweten" aan dit gezegde moet ik op dit moment denken. Ik ben een tegen stander van deVVT. Alleen die term al! Het doet me denken aan de muziek school of zo. waar ze met vijf vingers een deuntje spelen Voor mij is de vraag of dit een vrijblijvende zaak isof heeft deVVT juridischedraagkracht." De heer Pais: ,,De provincie zegt, dat de VVT is gebaseerd op een ambtelij ke nota. terwijl diezelfde VVT bijvoor beeld ten aanzien van Langenbeek als hard wordt gehanteerd. Dat zou kun nen betekenen, dat al die kandidaat bewoners enkele jaren voor noppes inspraak hebben geleverd Daaraan wordt volledig voorbij gegaan JanWagenaar: „Naar mijn smaak zijn we hier niet aan gehouden, maar nog maals we willen niet het risico lopen, dat weigering vertragino betekent." De heer Offereins (GPV/SGP) „IK kan me indenken, dat de provincie een goed inzicht wil hebben, maar wat ze nu willen is de zaak ook sturen." ACHTERVELD De heer Ossendrijver (CDA) voelde zich niet zo gelukkig, zoals hij mee deelde. Hij had heel sterk de indruk, dat op dit moment teveel het accent wordt gelegd op de tweede fase, maar ook Achterveld zit in de knel door de VijfVingerTheorie. Dat is bijna niet ter sprake geweest Voorzitter Wagenaar stelde hem ge rust. „Wij wijzen deVVT voordegehe- le gemeente af Roggenkamp: „We hebben Achter veld en haar problematiek ook uitvoe rig in de notitie aan de provincie aan de orde gesteld U hoeft zich wat dat betreft niet treurig te voelen." NIET RELEVANT Mevrouw Defares (PL) voelde zich niet echt aangesproken door de vijf vijgers van de provincie. „Waarom moet er eigenlijk zoveel over gepraat worden? Wij vinden de VVT niet rele vant omdat het geen enkele rechts grond heeft." De heer Van Tiel (VVD): „Ik heb steeds gedacht, dat deVVT een hard provinciaal beleids-stuk was. Nu blijkt dat het een ambtelijk stuk is waar we aan moeten voldoen. Het enige wat we kunnen zeggen tegen de pro vincie is: sorry hoor,maar het zijn maar wat ambtelijke stukken waar u over praat. Wat er in feite nu aan de hand is, dat is een duidelijke aantasting van de ge meentelijke autonomie. Hierdoor gaan de ambtenaren van de provincie als een vierde bestuurslaag de dienst uitmaken En dat achten wij een zeer kwalijke zaak." De heer Van Tiel noemde dit een duidelijk misbruik van de macht, wat hij des te erger vond. omdat hier sprake is van woningnood, die door een dergelijke theorie van vijf vingers nu niet bepaald kan worden opgelost. Wethouder Wagenaar „We zullen de opmerkingen In deze commissie toe voegen aan de gemeentelijke notitie. De konklusie kan dan zijn, dat wij ons niet gehouden achten aan een ambte lijke notitie, omdat de rechtsgrond ontbreekt. Aan de andere kant zullen we onsmoeten realiseren, dat wevoor bestemmingsplannen geen goedkeu ring zouden krijgen, indien we de persoonlijke gegevens van de wo ningzoekenden niet aan de provincie verstrekken. We zullen die gegevens dan ook onder hevig protest toezen den." (Van de redaktie) LEUSDEN - Graskarpers, varkens oren, klepelen en al dat soort zaken kwamen woensdagavond aan de orde tijdens de begrotingsbehande ling in de raadscommissie ruimtelij ke Ordening en Openbare Werken. Graskarpers zullen naar verwachting de vijvers schoon gaan houden en sparen daarmee fl.15.000.- uit, mits de gemeente toestemming krijgt voor dit vis-experiment. De commis sie krijgt nog antwoord op de vraag of de karpers ook plastic-afval en dergelijke vreten. Zo nee, hoe diè troep dan uit de vijvers worden ver wijderd. Het klepelen levert ook een fikse besparing op fI.7500. - Nadeel van deze bepaalde wijze van bermmaai- en is wel, dat al die fraaie bermbloe metjes, waar de milieu-groepen zo intens gelukkig mee waren (en trou wens iedereen vond het een fleurig gezicht), gaan verdwijnen. Want kle pelen, dat is een methode, waar die bermbloemen blijkbaar niet tegen kunnen. Het herstraten van straten in ver schillende wijken zou eigenlijk noodzakelijk kunnen zijn. Door het niet te doen, zullen de bewoners bij grote regenval last van niet snel genoeg afgevoerd water kunnen krij gen. Door dit onderhoud een jaar uit te stellen (Leusdenaren. laarzen aanschaffen), wordt een behoorlijk bedrag gespaard. De bewegwijzering in de nieuwe wijken laat nog te wensen over. zo bleek naar aanleiding van een des betreffende vraag en wethouder Wa genaar zag wat*dat betreft veel zitten in het gebruiken van een kleur voor een bepaalde wijk of symbolen, zo dat iedere wijk door het volgen van de eigen kleur snel te vinden is Verder wordt gedacht aan het plaat sen van wijkplattegronden. De straatverlichting zal niet wor den uitgebreid in 1980 De commis sieleden vonden zelfs, dat het licht eigenlijk op een nog lager pitje ge draaid kan worden. Aangedrongen werd op preventie op scholen tegen vernielingen e.d terwijl verzekerd werd, dat verbetering van de Stou- tenburgerlaan in ieder geval in 1981 wordt gerealiseerd, omdat langer wachten dan niet meer verantwoord is. En daarmee was voorzitter Wage naar op zeer vlotte wijze door de begrotingsbehandeling heen ge wandeld, na de uitgebreide toelich ting van de heer Roggenkamp. (Van de redaktie) LEUSDEN - Harm Offereins. zoals bekend het aktieve raadslid, dat zit ting heeft voor het GPV en de SGP in de Leusdense gemeenteraad, had (uiteraard) de nodige vragen aan wethouder Wagenaar inzake de R O -zaken Toen hij tijdens de be grotingsbehandeling in de commis sie RO uit zijn hoofd enkele cijfertjes produceerde om zijn vraag te illu streren. greep de heer Roggenkamp (mede namens de voorzitter) haastig in. „Ho. ho, meneer Offereins," riep de zoals altijd beminnelijke Roggen kamp uit, „wel zuiver in de leer blij ven hoor." Hij bladerde haastig in het „grote boek" en gaf de verblufte Offereins een juiste uiteenzetting van de zaken. Harm knikte bedacht zaam en zei toen: „Juist, dat is de juiste uitleg van de tekst" LEUSDEN - De leden van de Inter kerkelijke Vrouwen Contactgroep hou den op woensdag 7 november een bij eenkomst in de Marcuskerk. Onder werp voor deze avond is werkloosheid en inkomensmatiging. De avond vangt aan om 19.45 uur en voor informatie kunt u terecht bij Co Mandenmaker, tel 42238 (Van: de redaVtf&J^ 2fP LEUSDEN - Voor alle duidelijk heid zetten we hier nog eens op een rijtje, waar het allemaal om gaat. De provinciale Vijf Vinger Theorie bevat de kriteria (vijf in totaal) waaraan een woningzoekende moet voldoen om in aanmerking te kunnen komen voor een woning in de gemeente van zijn of haar keuze. Daarbij is het eerste kriterium het belangrijkste en weegt het zwaarst. Deze vijf zijn: 1. economisch gebondenen 2. bejaarden 3. incomplete gezinnen 4. zwerf-forensen 5. sociaal gebondenen. (econo misch aan nabij gelegen ge meenten gebonden) In het door GS goedgekeurde be stemmingsplan Leusden-centrum tweede fase kan tot 1985 in totaal 3090 woningen gebouwd worden voor de volgende vijf categorieën (in volgorde van belangrijkheid) 1 eigen bevolking 2 inwoners van de overige ge meenten in de regio 3 economisch gebondenen aan de regio, niet wonend in de regio 4 beroepsforensen, met als werkterrein Midden-Neder land 5. direkte en indirekte overloop van de gemeenten op de Ut rechtse heuvelrug Ter verduidelijking twee voorbeel den van woningzoekenden, waarop de door de provincie gehanteerde Vijf Vingertheorie wordt toegepast: A woont in Achterveld bij zijn ouders en werkt in Barneveld. Hij ..Jsjdus economisch gebonden aan ""Barneveld (1e categorie) en soci- vaaJ. gebonden aan Achterveld (5e catègorie) A zou derhalve in Barneveld een woning moeten krijgen. In Ach terveld (waar hij geboren is en wil blijven) zal hij niet of zeer moeilijk voor een woning in aanmerking kunnen komen. Voor de 5e cate gorie is immers slechts een klein percentage (grootte nog onbe kend) van de te bouwen wonin gen beschikbaar. B heeft een koopwoning in Leus den-centrum waarop geen ver- koopregulerende bepalingen van toepassing zijn B werkt buiten de regio. Hij wil doorstromen naar een grotere/betere woning (bijv. een kavel). B valt niet onder de regionale V.V.T. en dient dus niet in aan merking te komen voor een kavel. In het geval dat B wel in de regio zou werken en wel economisch gebonden is is het toewijzen van een kavel nog niet interessant. Immers de woning die vrijkomt kan niet door de gemeente wor den toegewezen aan iemand die daar volgens de V.V.T voor in aanmerking komt. Conclusie Iemand die een koop woning heeft waarop geen ver- koopregulerende bepalingen van toepassing zijn zal geen kavel meer dienen te krijgen - Het eerste slacht offer In de tweede fase van de door de provincie gehanteer de vijf vinger theorie (VVT) is het plan Langenbeek. De pro vincie heeft op dit moment haar goedkeuring onthouden aan de grondoverdracht aan Nationaal Grondbezit, omdat GS eerst de toekomstige kan didaten voor de woningen wil toetsen aan de VVT. De VVT heeft als belangrijkste kriteri um de economische gebon denheid, terwijl voor het be stemmingsplan tweede fase het belangrijkste kriterium het bouwen voor eigen inwoners geldt. Dit laatste overigens met goedkeuring (1976) van Gedeputeerde Staten van Ut recht. De woede van het ge meentebestuur, met name van wethouder Wagenaar is be grijpelijk, als men bedenkt, dat wanneer GS zeer strikt de VVT-regels op Langenbeek zou willen toepassen, de hele inspraakprocedure met toe komstige bewoners voor niets is geweest, ergo, het kan bete kenen, dat een deel van die toekomstige bewoners naar het inzicht van GS niet eens voor een woning in Langen beek in aanmerking zouden komen. Medio december moet GS uitspraak doen. Afgezien nog van de tegen strijdige handelswijze van GS, lijkt het er vooralsnog niet op, dat Gedeputeerde Staten zo ver zouden willen gaan. Het zou immers betekenen dat het provinciaal bestuur haar grote gelijk wil halen over de rug van de woningzoekenden heen. Nu zullen toch al verschillende woningzoekenden „sneuve len" onder de scherpe snuffel- blik van de provinciale ambte naren en uitgeselekteerd wor den onder de druk van de VVT, maar om een zo vergevorderd plan grotendeels te torpede ren, dat lijkt ons een staaltje van wanbestuur toe. Voorlopig zit Leusden met de brokken en het is dan ook geen wonder, dat burgemeester Rademaker tijdens de hoorzitting voor ge meenten, vorige week in Ut recht, niet als een erg vriende lijk man overkwam. Hem werd door een VVD-statenlid zelfs verweten, dat „de gemeenten Leusden de VVT wel wat als een karikatuur voorstelde." De andere Eemlandge- meenten zitten evenzo goed met de brokken, maar hebben zich iets voorzichtiger opge steld in Utrecht. Welke manier de beste is, zal nog moeten blijken. Het beste zou zijn, dat het provinciaal bestuur, met name gedeputeerde Schapink zijn, zoals hij zelf zei, „ambte lijke stukken" op een geruislo ze wijze terug trekt en zich samen met zijn collega-bestu ren gaat bezinnen op een rechtvaardiger en minder kon- troversioneel beleid ten aan zien van de provinciale huis vesting. Voordat het toch al in al haar voegen rammelende huisvestingsbeleid van de re gering ook nog eens ernstig door de provincie wordt on dergraven. De toekomstige bewoners van Leusden, waar van sommigen al jaren op de lijst van woningzoekenden staan, zullen het huidige „nat te vingers-beleid" in ieder ge val niet in dank af nemen. Dat staat wel vast. V. BIJ FORTMANN EN HEHENKAMP VINDT U EEN PRACHTIGE KOLLEKTIE BRONZEN DIERENFIGUREN, GEMAAKT MET VEEL LIEFDE VOOR HET DIER EN EEN GOED OOG VOOR DETAIL. VARIËREND VAN 'N KIKKER VAN 3 CM HOOG TOT EEN REN PAARD VAN 35 ..CM. ELK BEELDJE EEN KUNST WERK OP ZICH. Valk. 29cm hoog „We moeten ons niet laten kennen," sprak Jan Wagenaar tot zijn geëerde collega's, die hem een tikkeltje argwanend aankeken, want als Jan wat zei moesten ze altijd op hun hoe de zijn." Wij gaan fietsen." Het was even doodstil in de colle ge-kamer. Rademaker had enige ervaring met zwemmen, maar fietsen..." „Je be doelt zei Mandemaker een tikkeltje aarzelend, „dat je in het fietsspoor wilt treden van Dries?" Daaraan had Jan nog niet gedacht. We moeten voor de duvel niet bang zijn. We gaan morgen met z'n allen op de fiets naar Stoutenburg. Over de Horsterweg, dat spreekt." Het college moest deze uitspraak enige tijd op zich in laten werken. Van Woudenberg, die al die tijd niets had gezegd, vond het tijd worden om zich er mee te bemoeien, denkend aan het welzijn van zi/n collega's. „Ik heb ervaring met de Horster weg." zei hij en keek een tikje triomfantelijk om zich heen, want hadden zijn geachte col lega's al niet vaker dan eens gedacht dat hij geen enkele ervaring ten toon spreidde? „De Horsterweg is erg onvei lig, hoor'" „Wij gaan fietsen. Morgen vroeg. Spitsuur. Zal ik de pers waarschuwen?" Jan Wage naar duldde geen tegen spraak. Geen kranten1" De voorzitter schudde geërgerd zijn hoofd, ook al zag hij zich in gedachten al op een prach tige foto op de voorpagina. „Die krantenjongens lachen zich ziek en hopen vast dat één of andere krankzinnige automobilist ons te barsten rijdt." „Zo erg is het nou ook weer niet met die iongens van de pers", suste Mandemaker, „zij hebben vaak gelijk, zoals ook wij vaak gelijk hebben, het CDA, de VVD, PL enDat schoot Wagenaar in het ver keerde keelgat. „Je gaf mij anders geen gelijk met dat geld voor die schietproeven," gromde hij. „Je hebt gelijk," zei Mandemaker schuchter, „maar dat kwam, omdat de leden van de commissie ei genlijk wel gelijk hadden en „Hebben we allemaal een fiets?" vroeg Van Wouden berg, praktisch van aard als een echte agrariër. Een klein probleempje, dat was waar. „Lenen we even,"antwoordde Rademaker monter. Wagenaar knikte „Ik pik de fiets van Roggenkamp wel.De voorzit tershamer viel. Het besluit was gevallen. Fietsen op de Horsterweg tijdens spitsuur is beslist geen geringe opgave. Rademaker, als hoofd van de gemeente, reed vooraan in de stoet. Wa genaar als plaatsvervanger volgde ietwat wankelend, want hu was die smalle band/es niet gewend. Vast geen Michelin, dacht hij een beetje bitter. Van Woudenberg leek de meest vastberaden fietser van het gezelschap en dat deed hem zichtbaar goed Op de baga gedrager zat een EHBO-kistje. Altijd bezig met ons welzijn," had Wagenaar nog gegrapt. „Heb ik meegekregen van Boogaard,mompelde van Woudenberg. Het bordje „Overstekende koeien", trok de aandacht van Mandemaker. „Je hebt toch geen loslopende varkens op dit moment, hè Gijs?" vroeg hij. Gi/s van Woudenberg keek veni/nig achterom, dat vond ie niet leuk. Het was maar een seconde, maar daardoor zag hij met de kapotgereden weg rand, hij maakt een fikse zwaai de weg op en een achteropko mende automobilist kon hem nog net luid toeterend ontwij ken „Wat meer bitumen aan de rand kan geen kwaad, wet houder, riep Rademaker over zi/n schouder naar de loco. Wagenaar verstond het niet helemaal en ging naast de voorzitter rijden. Dat had hij niet moeten doen. Hevig pie pende remmen, getoeter, ge- kn/s van banden. Hevig ge schrokken keek Wagenaar achter zich. Vijf automobilisten zwaaiden met hun handen en wezen naar hun voorhoofd. Een beetje bibberend werd het kruispunt bij de Noorder- randweg genomen Terwi/I de grootst mogelijke meerderheid van het college het kort stukje fietspad volgde, bleef Wagenaar op de weg rijden „Vreemde bocht," mompelde hij, „zou toch iets aan gedaan moeten worden." De landelijke rust van de Horsterweg was voor een mo ment een zee van weldaad. Diep ademend puften de wet houders en hun roemruchte voorzitter richting Stouten burg Wagenaar wou net zeg gen, dat het best meeviel met al die auto's, toen hij het enor me gevaarte van een cartran- sporter op zich af zag dende ren. Rademaker was het snelst en liet zich in de berm vallen. De anderen volgden een tik keltje trager. De zware banden scheerden rakelings langs de toch wel belachelijk kleine fietsband/es. „Kijk een beetje uit met m'n fiets had Roggen kamp nog gezegd, „Ik gebruik hem veel." Schuldbewust werd de modder van de kleren geveegd en de schade opge nomen. „Waar blijf /e nou met je welzijnskist?" riep Wage naar naar Gijs. Hij had een fikse schaafwond op zijn hand. Gijs aarzelde. „Ik heb niet zoveel verstand van EHBO-zaken," zei hij, „maar kijk zelf maar eens. Of mis schien kun je Boogaard om advies vragen, die heeft vast wel ergens een boekje, waar het in staat." Nadat de wonden waren ge likt. werd de tocht, zij het met minder animo voortgezet. „Nog eventjes volhouden, wethouders'" riep Rademaker monter, denkend aan het tele foontje, dat hij 's morgens toch maar had gepleegd. Hij hoopte, dat Janus Visser m Stoutenburg zou zijn op het moment van hun glorieuze aankomst Wat drommel, wat Dries kon, kan hij ook! Dromen moet je zeker niet op de fiets doen en beslist niet in een bocht. En zeker niet in de befaamde bocht in de Hor sterweg. Rademaker was zo diep in gedachten verzonken, dat hij de bocht niet had opge merkt en rechtdoor was gere den. De loco had nog willen waarschuwen, maar was dui delijk te laat. Met een fikse duikeling verdween het hoofd van de gemeente met fiets en al in de sloot. Een automobi list, die de verdwaalde burger vader nauwelijks had kunnen ontwijken, stopte en kwam uit zijn auto. „Zijn jullie nu hele maal belazerd?" riep hij, ter wijl hij nauwelijks buiten stond. Mandemaker liep naar de sloot en stak een hand uit. „Je zou prima werk kunnen doen in de Zwembadstich ting, zei hij lachend. Radema- ker kwam pruttelend en onder de modder weer op het droge. Hi/ verwenste zichzelf, dat hij ooit zo stom was geweest een fotograaf te waarschuwen. Géén gezicht, een druipende, modderige burgervader De boze automobilist wilde aanvankelijk op de vuist gaan met die stomme fietsers, maar wist zich te beheersen, toen Rademaker zich voorstelde als het hoofd van de politie. Grommend kroop de man weer achter het stuur en scheurde weg „Oef." zuchtte Wagenaar, inwendig hopend, dat de voor zitter er in ieder geval een fikse verkoudheid aan zou overhouden. Hij hield van het loco-burgemeestersschap De rest van de tocht werd met uiterste voorzichtigheid afgelegd. Een zwijgend gezel schap norse fietsers, dat re gelmatig schichtig achter zich keek, bedacht op elk nade rend, grommend gevaar Even nog ontstond een hachelijke situatie, toen een automobilist een landbouwtrekker wilde passeren, maar de eerwaarde fietsers wisten hun evenwicht én hun waardigheid te bewa ren. In Stoutenburg stond het zwart van de ontevreden Stou- tenburgers Een speciaal co mité van ontvangst stond bij de bushalte om het dappere gemeentebestuur op te van gen Uitgeput steeg het gezel schap van de fiets. „Fijn, dat u aangekomen bent, burge meester," zei de aanvoerder der ontevredenen Heer Rade- maker knikte kortaf, bibbe rend in z'n natte, modderige plunje. We hebben een inten sieve tocht achter de rug en voor zover ik in mijn geheugen terug kan sporen, heb ik nooit eerder zo iets meegemaakt." „Geeft niet hoor," zei een Stoutenburger en gaf de bur gemeester een bemoedigend klopje op de natte schouder. „U hebt het in ieder geval overleefd en dat is een felicita tie waard. Wij stellen het bij zonder op prijs, dat u naar ons toe bent gekomen." Het gedrang werd groter, want iedereen wilde het edele gezelschap van aangezicht tot aangezicht aanschouwen. Ca mera's klikten. De fotograaf is er toch, schoot het nog door de burgervader heen voordat hij door de opdringerige me nigte in een grote hoop tuinaf- vèl werd geduwd. De rest van het college volgde hun voor zitter ongewild. En zo werd het toch nog gezellig in Stoutenburg. Het kan verkeren, zei de grote dichter eens. En hij heeft groot geli/k.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3