ommissie R.O. problemen jaehandelingsprocedure heeft met de 00NWAGENN0TA Aktie nodig om bezwaarschriften in te trekken vaximm; in in; Vast normbedrag voor de bouwbegeleiding scholen? Inseminator Van den Broek Koninklijk onderscheiden LEHSUBK KKANT s BDU! Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Inspraak struktuurplan prioriteit v; DOKTERSDIENST: 033-41210 Leusden startplaats Monte Carlo-rally FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Reimus&Snel Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 bg.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 071441 Uitgave B.D.U. B V. Donderdag 8 november -11 e jaargang no. 38 <9M (Van de redaktie) LEUSOEN - De commissieleden van Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken hebben nogal wat problemen met de behandelings procedure van de eerste woonwa gennota. In die eerste nota worden hoofdzakelijk de welzijnsaspekten van het stichten van een woonwa genkampje (of meerdere) behandeld, terwijl in de tweede nota de ruimtelij ke ordenings-aspekten aan de orde komen. De commissieleden waren van mening, dat in de commissie Welzijn eerst dient te worden ge sproken over de vraag of men één kampje van vijftien woonwagens wil of twee kampjes, één van tien en één van vijf woonwagens. Pas dan kan de commissie R. O. ingaan op haar deel van de nota, de plaatsbepaling aan de hand van de provinciale en gemeentelijke randvoorwaarden. Overigens had het CDA in de raadsvergadeing van vorige maand ook al te kennen gegeven, de voor gestelde procedure onjuist te ach ten, omdat niet kan worden gepraat over het aantal kampjes zonder dat men weet wat de planologische mo gelijkheden zijn. Het CDA wilde bei de nota's dan ook liever gelijktijdig behandelen. De raad was het daar in meerderheid niet mee eens, maar zag in het voorstel de procedure over het hoofd, waarin de eerste nota eerst in R.O. zou worden behandeld, terwijl dat eerst in welzijn had moe ten zijn. (door uittreden uit het Woonwagen schap, red lopen we nu aardig voorop. Er zijn nog maar weinig gemeenten, die al zover met de procedure zijn als wij. Wij zullen er naar moeten streven om op een vooral goede wijze tot be sluitvorming te komen En het is heus niet zo, dat de provincie meteen na 1 januari al een plaats aan kan wijzen, omdat ook de provincie zal moeten kij ken naar de ranrivnorwarden waaraan zo n plaats dient te voldoen Voordat de provincie zo ver is, hebben wij onze plaats al bepaald." Hij dacht, dat een vertraging van twee maanden geen konsekwenties hoefde te hebben Wel hield hij de mogelijkheid open, dat het Woonwagenschao door een dergelijke vertraging te maken zou kunnen krij- yen met financiële problemen ten aan zien van het verkrijgen van subsidies. De heer Voormolen (CDA) verduide lijkte eigenlijk de algemeen heersende gevoelens: ,,Het is een moeilijke zaak om je nu al uit te spreken over de aan tallen. Dat hangt zeer nauw samen met de mogelijke lokaties We kunnen veel beter de procedure omdraaien. Eerst de lokatie bekijken en daarna inhoude lijk gaan praten. Anders wordt het ge zwam in de ruimte". Ook de heer Of- fereins vond, dat de nu gevolgde pro cedure wellicht problemen op zou le veren. Voorzitter Wagenaar ,,U hebt in de raad zelf deze procedure vastgesteld. Als u er nu niets mee kun doen. dan zal de nota eerst terug gaan naar welzijn, maar dan komt u wel in tiidnood De heer Voormolen: ..Toch vinden wij, dat we de procedure om moeten keren. Dat is logischer. Het venijn zit nu in de staart. Wat we nu aan het doen zijn is het voeren van een erg gemakkelijk gesprek. De rest zal aanzienlijk moeilij ker zijn". Over de gekozen randvoorwaar den was de commissie het snel eens, zodat verder niet hoefde te worden gediskussieerd. Wethouder Wage naar: „De konklusie is dus, dat we het moeilijk hebben met de voorge nomen volgorde van behandeling. Het voorstel gaat nu naar Welzijn en komt later in deze commissie terug". Fraktiegenoot van Tiel: „De voor keur van de commissie Welzijn moeten we dan ruimtelijk vertalen." VERTRAGING Over het tijdschema is men het overi gens ook niet met elkaar eens. De pro vincie wil - zo stelt zij in haar provinciale woonwagennota - de plaatsbepaling van één of meerdere kampjes in de ge meente Leusden vóór 1 januari 1980 weten en het Woonwagenschap is het daarmee eens. Volaens voorzitter Wa genaar zou het al dan niet verstrekken van een CRM-subsidie afhankelijk kunnen zijn van het al dan niet vast staan van een plaats op die datum. Dit - Piet Voormolen (CDA) was hem door het Woonwagenschap te verstaan gegeven. „We hebben toch gemeend om de door ons voorgestelde procedure te handhaven, waardoor we februari tot een plaatsbepaling zouden kunnen komen, zodat in de raadsver- gaoering van maart een voorstel ter vaststeling zal kunnen worden aange boden." Een vertraging dus van twee maanden. Volgens voorzitter Wage naar is het mogelijk, dat het Woonwa genschap niet akkoord gaat met deze vertraging en er alsnog op aandringt bij de gemeente om zich aan de provin ciale richtlijnen te houden VOOROP Harm Offereins (GPV/SGP) wees op de provinciale nota, waarin duide- lljk staat aangegeven, dat vóór 1 janu ari 1980 een plaats aangewezen dient te zijn, daar anders de provincie een dergelijk plaats aanwijst. wethouder Wagenaar vond. dat dit geen enkel probleem hoefde op te le veren. „Ondanks de vertraging die we in het verleden hebben opgelopen (Van de redaktie) l.GH LEUSDEN - Er liggen ongeveer veertig bezwaarschriften bij de Kroon tegen het fietspad langs de Horsterweg, met name van de heer H. C. van Veen en anderen. Bezwaarschriften, die via een aktie tot stand zijn gekomen. In de dinsdag gehouden vergadering van de commissie R.O. werd nogmaals met nadruk gesteld dat de gronden, waarop deze bezwaarschriften zijn Inge diend. niet juist zijn. Wethouders Wagenaar: „Met name de bewoners van de Zwarteweg binnen de bebouwde kom zijn blijkbaar bang. dat het aan te leggen fietpad langs de Horsterweg ooit doorgetrokken gaat worden langs de Zwarteweg en omdat daar dan geen ruimte voor zou zijn. via de tuinen van de bewoners. Een dergelijke gedachte Is beslist onjuist, want dat is in geen enkel plan terug te vinden. Persoonlijk vind ik het ook een onzinnige ge dachte, omdat er geen enkele aanleiding zal zijn om een dergelijk fietspad daar aan te leggen. Binnen enkele jaren is immers te voorzien, dat de aanslui ting van de Noorderrandweg op rijksweg 28 gereed zal zijn. Dan zal het belangrijkste verkeer via de Noorderrandweg gaan en niet via de Zwarteweg. Die weg zal dan ook hoofdzakelijk door het langzaam verkeer worden ge bruikt. Het zou werkelijk geldverspilling zijn, als we daarbij ook nog een fietspad aan zouden leggen. Voor de Horsterweg ligt dat duidelijk anders." (Van de redaktie) 0(l LEUSDEN - De inspraak tijdens het totstandkomen van het nieuwe Struk tuurplan voor Leusden dient de hoogste prioriteit te krijgen, vindt de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare werken. De heer De Jong van het Ad viesbureau Arnhem, die samen met de heer Muller van dit bureau het struk tuurplan gaat ontwikkelen, had een toe lichting gegeven over de procedure, waarin aan dit aspekt volgens de com missieleden te weiniq aandacht was geschonken Dat bleek een misvatting, want de inspraak en de inspraakbege- leiding zal optimaal zijn Wethouder Wagenaar: „Toen het vorige struktuur plan werd vastgesteld, wist vrijwel niemand in Leusden wat dat had te be tekenen. En dat hebben we met de eerste twee faseplannen geweten. Dat zal ons geen tweede keer overkomen Alles zal In volledige openbaarheid plaats vinden. Dat open klimaat moeten we vanaf het begin proberen te berei ken, ook al zal het eerste deel van de procedure wellicht minder interessant zijn. Ook via goede voorlichting moeten we een zo groot mogelijke betrokken heid zien te bereiken.' Uiterlijk medio 1981 zal de belang rijkste fase zijn afgesloten (waarna de besluitvorming komt). Het opstellen van de knelpuntennota zal 1 maart 1980 zijn afgesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN - In de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken ontstond dinsdagavond een dlskussle rond de bouwbegeleiding van nieuwe scholen door de gemeente. Zoals bekend werd een dergelijke begeleiding voor het eerst toegepast ten aanzien van de bijzondere scholen, bij de nieuwbouw van het Montessorl-onderwljs. Voorzitter Wagenaar vroeg de commissie of er bezwaren bestonden tegen een soortgelijke begeleiding van de bouw van de nieuwe school door de Vereniging Protestant Christelijk Onderwijs In de tweede fase. De voordelen van een dergelijke gemeentelijke begeleiding spreken wel aan maar de heer Voormolen (CDA) was toch van mening, dat het dan geen natte-vlngerwerk moest zijn. „Het zou zinnig zijn als we voor deze begelei ding een vast norm-bedrag vast gaan stellen. Dat bedrag zou voor iedere school gelijk moeten zijn. Het is niet redelijk, dat de ene school méér geld krijgt dan de andere. We moeten goede scholen bouwen en dat mag best wat kosten. Als we op de bouw besparen, krijgen we toch later weer de rekening gepresenteerd." Voorzitter Wagenaar: „Die suggestie zullen we meenemen In de commissie welzijn en financiën." De commissie ging akkoord met het verzoek van de Vereniging Prot. Chr. Onderwijs. De gemeente zal de ge vraagde bouwbegeleiding verzorgen, ook al zal dat ten koste gaan van de beschikbare tijd van de Afdeling Bouw- en Woningtoezicht. De voordelen wegen op tegen de nadelen, was de mening van de commissie. Om het fietspad langs de Horsteweg (buiten de bebouwde kom) aan te kunnen leggen op dit moment, is het noodzakelijk, dat ook de bezwaarschriften bij de Kroon worden ingetrokken, zodat tegen dit onoerdeei van het bestemmingsplan Buiten gebied Oost geen bezwaren meer bestaan. Om dat te bereiken, stelde wethouder Wagenaar voor om een aktie te qaan houden. „Een aktiegroep zou handtekeningen moeten verzamelen bij de huidige bezwaarden tegen het fietspad met de vermelding, dat ze geen bezwaar meer hebben en hun bezwaar intrekken." De aktiegroep (of individuelen) die dit zou willen doen, kan hierbij rekenen op de medewerking van Bureau Voorlichting van de gemeente Leusden. De heer Her mans wil graag een model brief ter beschikking stellen, gericht aan de Kroon, waarin slechts de naam van de bezwaarde ingevuld dient te worden en een handtekening geplaatst hoeft te worden In deze brief wordt de Kroon verzocht het desbetreffende bezwaarschrift tegen het fietspad Horsterweg in te trekken De vraag blijft, ol de indieners van de bezwaarschriften bereid zijn aan te nemen, dat het nooit in de bedoeling van het gemeentebestuur heeft gelegen een fietspad langs de Zwarteweg binnen de bebouwde kom aan te leggen Voorzitter Wage naar „Ik heb dat al ontelbare keren betoogd Ik weet niet op welke wijze ik dat nog duidelijker kan maken I.7VT-— (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De heer J. E. G. van den Broek, Hamersveldseweg 38 in Leusden, is deze week koninklijk onderscheiden. Burgemeester mr. J. W. M. Rademaker spelde hem dins dagavond in Ons Gebouw de ereme daille in zilver, verbonden aan de or de van Oranje Nassau op. De heer Van den Broek kreeg de onderschei ding in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Reeds ruim dertig jaar is Van den Broek werkzaam bij de Kl-vereniging Hoogland-Hamersveld. Hij is al van af de oprichting van deze vereniging werkzaam als inseminator. Onge veer twintig jaar, tot 1 januari 1976, is hij penningmeester van dezelfde vereniging geweest. Als hoofd-in- seminator geeft de heer Van den Broek leiding aan een tweetal per soneelsleden. Beweringen over grondaankopen Horsterweg pertinent onjuist, zegt de wethouderpagina 3 Gemeente wil bakhuis Groot- Krakhorst ook aan SOCCLE verhuren pagina 3 Natuurkenner Gerrlt de Graaft op 21 november bij BlIJhofpagina 3 Commentaren/meningen Gezwam in de ruimte pagina 3 Briefwisseling oorzaak opwinding over Vijf Vinger Theorie. GS en gemeente staan lijnrecht tegenover elkaar. Alles over de vijf lange vingers van Utrechtpagina 5 Leusdens Kamerkoor geeft eerste concert pagina 7 De Gouden Klomp start zaterdag haar carnavals seizoenpagina 7 Uit het politledagboek pagina 7 Amersfoortse knipte wenskaarten voor Kinderpostzegels-aktle pagina 8 Nieuws uit Achterveld pagina 9 Sport pagina 11 Uit In Amersfoort. Vanaf vandaag zullen we regelmatig aandacht besteden aan evenementen In Amersfoort op het gebied van theater, muziek en exposities pagina 14 Kijk op de film: deze week een nieuwe film over Jeugdbendes in New York: The Wanderers. Italiaanse filmweek In het Filmhuispagina 15 EN VERDER: Cursief bekeken 15 'EnTenslotte 13 Spaanse Ontboezemingen .13 Kerkdiensten13 Medische diensten13 DE LEUSDER KRANT: Alweer? Dat hadden we toch afgesproken? LEUSDEN - De befaamde rally van Monte Carlo start op 19 januari 1980 opnieuw uit Nederland. Voor het laatst gebeurde dat in 1960 Ditmaal is Leus den. waar auto-importeur Pon is geves tigd, één van de negen startplaatsen Pon heeft de organisatie op haar ter rein aangevraagd, omdat Ben Pon en Gijs van Lennep van plan zijn aan de 48ste Monte Carlo-rally deel te nemen bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU] Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop an varkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant met hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1