Munnikhoven/Bosveld in ontwerp-stadium rbr nu: 2 keer per week Zaterdag rommelmarkt t.b.v. Leusden voor het kind $1 Offereins: „Laten we doen wat die mensen zelf graag willen" opening VANMAG IK lilt liGHMK KItAKT 3 leusder krant: BDU JL Reimus&Snel ©blocmtiek Losse verkoop Leusder Krant Leusder Krant 444 44 4 cir Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? G. STUIVENBERG FOTO-KOPIE NODIG? SB Vtrantwoordclljk radaktaur BERT VOS Radaktia an admlnlatratla: Roiandaallaan 9 Poalbua11 3830 AA Lauadan Canlrum Talaloon(033-) 41495 b.g.g. (03420)6141 Talax B.O.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.O.U. B.V. DINSDAG 13 NOVEMBER - 11e JAARGANG NO. 39 1979 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zoals bekend wordt aanstaande zaterdag een grootse rommelmarkt ge houden. De opbrengst van de rommelmarkt, die wordt ge houden in de voormalige Spar-supermarkt In het nood- winkelcentrum „De Rozen- daal", Is bestemd voor de ak- tie „Leusden voor het kind". Tussen tien en vier uur kunt u terecht op de rommelmarkt, waar op gezette tijden ook veilingen door een echte vei lingmeester gehouden zullen worden. Wie nog artikelen heett die ten behoeve van het goede doel op de rommelmarkt ver kocht zouden kunnen wor den, kan die aanstaande vrij dagavond bij de voormalige Spar-supermarkt inleveren. Verder maken we u nog even attent op de huls-aan- huis-collecte die op 19, 20 en 21 november aanstaande wordt gehouden. Op die da gen zullen, vooral in de avonduren, vrijwilligers langs de deur gaan met lijsten, waarop u voor een bepaald bedrag kunt intekenen. Wilt u liever rechtstreeks aan de werkgroep „Leusden voor het kind" geld overmaken, dan kan dat ook. De werkgroep heelt bij de Rabobank Leus den het rekeningnummer 33.59.37.101. Hel gironummer van de bank is 278135. Nadere informatie over de slotavond van de aktie, vol gende week donderdag in de Mof te houden, volgt nog na dere informatie. Progressief Leusden en CDA voor één woonwagencentrum - Corrie Verduin: één centrum 104 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een meerderheid van de raadscommissie Welzijn heeft zich gisteravond uitge sproken voor eén woonwagen centrum in de gemeente Leus den. Corrie Verduin (Progressief Leusden) en Evelien Blom (CDA) spraken zich daar namens hun fracties duidelijk voor uit, terwijl Harm Offereins (SGP/GPV) en Jan Kuijpers (Gemeentebelan gen) zich daarbij aansloten. Al leen Lilly van Ameron (VVD) liet weten dat haar fractie zich in dit stadium niet voor een of meer dere kampen wenst uit te spre ken. De liberale woordvoerdster zei dat haar fractie de grootste moeite heeft met het gehele woonwagenbeleid en zij kwam opnieuw terug op de eerder door de VVD gedane suggestie om aangepaste woningen voor woonwagenbewoners ter be schikking te stellen. Die sugges tie is indertijd door een meerder heid van de gemeente overge nomen, maar werd door de pro vincie van de hand gewezen. ORIGINELE WRANGLER CORDUROY JEANS Smalle pijp, 3 winterkleuren In alle maten normaal 82.50 ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG: 49r I \j Rrhaffplaarstraat 14 Barneveld. J. v Schaffelaarstraat 14 Ermelo. Stationsstraat 110 Amersfoort, Utrechtsestraat 15 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. De leden van de commissie Welzijn bespraken maandagavond deel A van de woonwagennota Daarin worden, zoals bekend de randvoorwaarden voor en het aantal in Leusden te stich ten woonwagencentra aan de orde ge steld In januari komt in de commissies deel B aan de orde. waarin concreter over de plaats gesproken zal worden. Een en ander maakt deel uit van de procedure, die er toe moet leiden dat er in deze gemeente op 1 januari 1982 tien standplaatsen voor woonwagens zijn. waarna er tot medio 1985 nog eens vijf bij moeten komen. Aldus is Leusden door de provincie in het provinciaal woonwagenplan opgelegd WENS BEWONERS Corrie Verduin. die geen bezwaren had tegen de in de nota genoemde randvoorwaarden, zette de voordelen van éen centrum op een rijtje. Afgezien van de welzijnsaspecten leek het haar in ieder geval al goedkoper om te ko- - Lilly van An erom: Slechts procedure volgen nu moet er weer gedecentraliseerd worden. En dat laatste dan met als voornaamste doel integratie Ons in ziens is het onderbrengen van woon wagenbewoners in aangepaste wonin gen de beste manier om tot integratie te komen Met éen groot kamp of meer dere kleintjes breng je de kloof niet dichter bij elkaar aldus Lilly van Ame- rom. Namens haar fractie liet zij weten het moeilijk te vinden om aan iets mee te werken waar men niet achter staat. .We zullen daarom nu slechts de pro cedure volgen Maar bij beslis singsmomenten in de raadsvergade ringen zullen wij onze verantwoor delijkheid niet ontlopen aldus Lilly van Amerom. De door mevrouw Van Amerom ver woorde opvatting over integratie bleek niet overeen te komen met die van Cor rie Verduin. ..integratie is niet die men sen dwingen in woningen te gaan wo nen. Je moet het recht van die mensen erkennen om hun eigen woonvorm te kiezen men tot éen centrum in plaats van meerdere kleinere. Daarnaast leek het haar ook voor wat betreft mogelijke be zwaren gemakkelijker om te komen tot één centrum Maar. sprekend als lid van de commissie Welzijn, legde Corrie Verduin toch vooral de nadruk op een in haar ogen zeer belangrijk welzijn saspect de wens van de woonwagen bewoners zelf - zoals naar voren ge bracht door hun vertegenwoordigers - om te komen tot één kamp van aanvan kelijk tien en later vijftien standplaat sen. Ook Evelien Blom liet weten dat men in haar fractie de voorkeur gaf aan één groot centrum In eerdere vergaderin gen over dit onderwerp had Evelien Blom voortdurend geneigd naar de mo gelijkheid van meerdere kampjes Maar nu haar fractie alles eens op een rijtje had gezet ging de voorkeur toch uit naar één centrum. Wel verklaarde de CDA-woordvoerdster niet bijzonder geporteerd te zijn van een autosloperij op Leusdens grondgebied ..Zo n auto- sloopbussiness is moeilijk in de hand te houdenaldus Evelien Blom. Lilly van Ameron uitte haar ..grote twijfels" ten aanzien van het gehele woonwagenbeleid. ..Eerst moesten ze verspreid gaan wonen, toen samen en VERGEET INTEGRATIE Ook Harm Offereins bleek zijn twijfels te hebben over die integratie. Óffereins: „Zon groot kamp heeft naar mi|n idee toch altijd iets afgeslotens, bij kleinere kampen lijkt mij die integratie logischer Maar er zijn ook argumenten die tegen kleinere centra pleiten. Ik denkt dat er. gevoelsmatig, voor beide evenveel te zeggen is Daarom ben ik geneigd om te zeggen: vergeet die hele integratie nou maar even en doe wat die mensen zelf graag willen Dat is dus éen cen trum." I.^Q.T (Van de redaktie) LEUSDEN - De plannen Munnik hoven/Bosveld zijn In een ontwerp stadium. Er zijn nu proefverkavelln- gen gemaakt. Tijdens de commissie Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant met hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141. na vijf uur 03420-4679 Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel 033-44569 R.O. werd een nadere toelichting gegeven op dit vrij langgerekte plan gedeelte van de tweede fase, be grensd door Smoussesteeg enerzijds en de Schoolsteegbosjes anderzijds. Om die langgerekte vorm enigszins te onderbreken, is gezocht naar een verkavelingsvorm en een inrichting van waterpartijen en wegen, die deze vorm niet accentueren. Zo is gekozen voor een enigszins gebogen vorm van de verschillende pleintjes, verti caal op de ontsluitingsweg, die zich in de lengte door het plan kron kelt en In het noorden op de Noorder inslag (vla Langenbeek) uitkomt en het westen op de Centrumweg. Deze weg is nu toch nog bochtiger ge maakt dan in de oorspronkelijke planning. Volgens de heer Roggen- kamp „om te voorkomen, dat op gro tere afstanden teveel doorzicht ont staat en men harder gaat rijden." De waterpartijen zijn verplaatst en zijn nu voornamelijk aan de randen van het woongebied gesitueerd, met uitzondering van de Hamersveldse Wetering en een tweede vijverpartij, die het plan verticaal doorsnijden Deze waterpartijen komen daardoor wel grotendeels in de vrije sectorge- bieden terecht, met name aan de zijde van het Valleikanaal en de Schoolsteegbosjes, waar de woning dichtheid aanmerkelijk lager zal zijn dan elders in het plan. Aan de andere kant zal er naar worden gestreefd om de verschillende woningcategorieen zoveel mogelijk door het hele plan heen te mengen, voor zover dit uit financieel/technisch oogpunt moge lijk is. De heer Offereins (GPV/SGP) vroeg zich wel af, waarom voor de weg door deze plannen Is gekozen voor een bochtig tracé met zo weinig mogelijk doorzicht-punten. terwijl voor de Noorderinslag juist het te genovergestelde is gebeurd, waar juist verschillende uitzichtbelemme- rende struiken zijn verwijderd. Hij vond. dat eerst maar eens in de nieu we werkgroep Verkeersaangelegen- heden gefilosofeerd moest worden over dit soort zaken ..Ik leg me daar nu in ieder geval niet op vast." De heer Roggenkamp vond verge lijking tussen beide wegen echter onjuist, omdat de Noorderinslag een doorgaande weg is en de weg in Munnikhoven/Bosveld een wijk-ont- sluitingsweg. De vraag of op deze weg verkeers drempels zouden moeten worden gelegd om het verkeer af te remmen, bleek nog een punt van discussie Groot sortiment in heesters, klimplanten, heide, coniferen, sparren, dennen, 2-jarige en vaste planten, w.o. bloeiende violen, primula's en madelieven. Bij aankoop van 30.- een dwergconifeer kado. Nleuwstraat 62 Scherpenzeel BIEZENKAMP 10 3831 JA LEUSDEN-C TELEFOON 033 (9142400 Zie pag. 2 en 4 - Evelien Blom: ÉÉN CENTRUM En zo concludeerde een meerder heid van de commissie tot één centrum. Daarmee de gevraagde duidelijkheid verschaffend aan de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning en Pub'ieke Werken. Die heeft namelijk in h sar vergadering van vo rige week vastgesteld dat het moei lijk praten is over eventuele pro blematiek van de ruimtelijke orde ning. wanneer je niet weet of het moet gaan over één of meerdere centra, reden om eerst de mening van de leden van de commissie Wel zijn af te wachten. Daarom werd dit punt vorige week van de agenda van die commissie afgevoerd. In haar vergadering van december kan de commissie nu gaan praten over de ruimtelijke ordening van één woon wagencentrum in Leusden. Montessorischool heet 't Ronde pagina 3 4 Agrariërs spraken over on roerend goedbelasting pagina 3 4 Milieuambtenaar vooral preventief van belang pa- 3ina 5 it het politierapport pagi na 5 4 De mens in zijn werk: B.G.C.-portier Hans de Swartpagina 5 4 Max van Haasen in galerie „De Hakhorst" pagina 6 4 Donderdag start jazz club pagina 6 4 Gouden klomp heeft twee nieuwe prinsen pagina 7 4 Gerrlt do Graaft bij Blljhoff- pagina 7 4 Tuinman Sint Jozef nam afscheid pagina 9 4 Gijs Poop VI blijft nog een jaartje pagina 9 4 Sport pagina 11 EN VERDER: 4 Klein ongerief pagina 13 4 Agenda Leusden pagina 13 4 Ingezondenpagina 13 DE LEUSDER KRANT: .aktueler dan ooit LEUSDEN - Voor de goede orde maken wij er onze lezers op attent, dat de Leusder Krant in de losse verkoop op de be kende adressen in Achterveld. Leusden/Zuid en Centrum niet op dinsdag en donderdag start, maar op woensdag en vrijdag. Abonnees krijgen de krant zoals bekend op dinsdag en donderdag vóór zes uur Administratie Leusder Krant baars woningen bv- Bemiddeling bij eenkoop en verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden C. telefoon 033-43880. Rozendaallaan 9 Leusden-C bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant gratis tot 1 januari a.s. Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden Ot afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel 033-41495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1