Deel B nota noemt elf lokatiesvoor woonwagen centrum C.M.L.-werkgroep schrijft provincie brief over V.V.T. CML-werkgroep R.O. verdeeld over wenselijk aantal woonwagencentra Tal van artiesten op slotavond aktie Zaterdag rommelmarkt Interkerkelijke Vrouwen 22 november Valleiconcert XAmAMi IK IIE LEIISIIEIt VAIAXT Reimus&Snel Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden !cB Doktersdienst: 03425-1222 FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk BERT VOS Redaktie en administrate Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. I. QM (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In het gisteren verschenen B-gedeelte van de Woonwagennota worden elf mo gelijke plaatsen genoemd, waar in de gemeente Leusden een woonwagencentrum gevestigd zou kunnen worden. De eerste negen lokaties kunnen uit sluitend gebruikt worden voor bewoning, terwijl de laatste twee mogelijkheden een combinatie van wonen en werken zouden kunnen omvatten. Bij iedere lo- katie worden de voor- en nadelen ervan opgesomd. Het B-gedeelte sluit aan op het eerder verschenen A-gedeelte van de Woonwagennota. Deze is, zoals bekend jongstleden maan dagavond behandeld in de raadscommissie Welzijn. In het A-gedeelte werd aandacht be steed aan de randvoorwaarden en de vraag hoeveel woonwa gencentra er in Leusden zouden moeten komen. De meerderheid van de commissie Welzijn is van mening dat er het best één kamp van aanvankelijk tien en later vijftien standplaatsen in deze gemeente gesticht zou moeten worden. Het A-gedeelte van de nota wordt momenteel ook be handeld in de verscheidene werkgroepen van het CML, ter wijl deze ook voorkomt op de agenda van de voor begin de cember geplande raadscommis sievergadering Ruimtelijke Or dening en Publieke Werken. In de maand januari moet het B-ge- deelte van de gemeentelijke nota alle genoemde commissies en werkgroepen passeren. Een en ander maakt onderdeel uit van de procedure die er toe moet leiden dat er op 1 januari 19B2 in Leusden een accommo datie is voor tien woonwagens. Medio 1985 moeten er in Leus den in totaal vijftien standplaat sen zijn, waarvan er twee voor trekkers bestemd zijn. Dat is de gemeente Leusden door de pro vincie in diens woonwagenplan voorgeschreven. Het aantal te stichten centra en de lokatie daarvan is aan de gemeente overgelaten. Voor wat dat laatste betreft worden in de nota dus elf mogelijkheden genoemd. Zie daarvoor pagina 5. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - De werkgroep Ruimtelijke Ordening van het Comité Milieuzorg Leusden (CML) gaat aan het provinciaal bestuur een brief schrijven over de Vijf Vinger Theorie (VVT). Kernpunten in die brief zullen zijn dat de meerderheid van de werk groep van mening is dat woning toewijzing in gemeentelijke zaak is en dient te zijn en dat toepassing van de VVT-criteria op de Tweede Fase een inbreuk op eerder gemaakte af spraken zou betekenen. Aldus besloot de werkgroep na dins dagavond langdurig gedachten te heb ben gewisseld over de V.V.T. In de dis cussie speelden met name gemeente werkend directeur Pais. voorzitter Ten Berge en werkgroepslid mevrouw Ter- windt een rol Pals en Ten Berge zaten voor een groot deel op één lijn. De werkgroepsvoorzitter noemde het hanteren van de WT een oneigenlijk gebruik van de wet op de Ruimtelijke Ordening en de wijze waarop dat mo menteel door de provincie Utrecht ten opzichte van Leusden wordt gedaan betitelde hij als ..machtsmisbruik" Me vrouw Terwindt daarentegen betoogde dat de provincie geen andere middelen heeft om de haar door het Rijk opge dragen gebundelde deconcentratie te realiseren En die gebundelde decon centratie werd ook door de leden van de CML-werkgroep als een lofwaardig streven ervaren. Ten Berge liet uiteindelijk de discus sie zich toespitsen op twee vragen, die hij alle werkgroepsleden voorlegde - bent u van mening dat woningtoewij zing een gemeentelijke zaak is of dat dat in Utrecht gedaan moet worden? - vindt u ook niet dat toepassing van de V.V.T. op de Tweede Fase een door kruising betekent van eerder ge maakte afspraken'? Op de zo geformuleerde vragen kwam vrij eensluidend het antwoord dat woningtoewijzing een gemeentelijke zaak dient te zijn en dat toepassing van de VVT op de Tweede Fase onduld baar Van die opinie van deze werk groep van het Leusdense inspraakor gaan zal de provincie op de hoogte worden gesteld Pais. directeur gemeentewerken, in de clinch met de provincie. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUi Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. l.GM (van een onzer verslaggevers) Leusden - De werkgroep Ruimtelijke Ordening van het Comité Milieuzorg Leusden (CML) is ver deeld over de vraag hoeveel woon wagencentra er in Leusden zouden moeten komen. Van de negen stem gerechtigde aanwezigen bij de ver gadering van de werkgroep, afgelo pen dinsdag, stemden er vier voor één centrum, terwijl er vijf de voor keur gaven aan een tweetal centra. De werkgroep R.O. hield zich dins dagavond onder meer bezig met het A-gedeelte van de gemeentelijke woonwagennota. Eén van de belang rijkste vragen in dat deel van de nota is of de tien op korte termijn in Leusden te plaatsen woonwagens in één dan wel in meerdere centra ondergebracht moe ten worden. Eerder sprak de raadscommissie Welzijn zich in meer derheid uit voor één kamp Ook het re gionaal Woonwagenschap is daar een voorstander van. Werkgroepsvoorzitter Ten Berge ventileerde tijdens de vergadering zijn mening dat het woonwagenschap die voorkeur voornamelijk uit eigen belang uit zou spreken. Het schap zou aller eerst zijn eigen noden willen lenigen en die bestaan dan voornamelijk uit een overvol woonwagencentrum in Amersfoort. Om zo snel mogelijk een aantal woonwagenbewoners over te kunnen laten gaan naar een kamp in Leusden, spreekt het schap zijn voor keur uit voor één kamp, zo meent Ten Berge De voorzitter van de werkgroep R.O. is zelf voorstander van een tweetal centra. Het ene centrum zou dan als hoofdfunktie wonen kunnen krijgen, terwijl het andere een combinatie van Het Amersfoortse Woonwagencentrum is overvol. wonen en werken zou kunnen omvat ten Het eerste centrum moet dan op korte termijn gerealiseerd worden, ter wijl het tweede over een aantal jaren aan bod komt ..Waarbij we dan gebruik kunnen maken van de ervaringen die we met het eerste centrum hebben op gedaan", aldus lèn Berge. Een door een ander lid van de werk groep naar voren gebracht argument tegen één centrum is de vrees dat dat dan een grote groep woonwagenkin deren één school gaat bevolken Dat zou in verband met de integratie van woonwagenbewoners en overige Leusdenaren niet wenseliik zijn Het werkgroepslid D. Verbeek merkte op dat hij de in de nota genoem de oppervlakte van 850 vierkante meter per woonwagen aan de hoge kant vond Ir. Pais, directeur Gemeentewerken, liet daarop weten dat het hier om bruto af metingen ging Daarin is bijvoorbeeld ook een bij het centrum behorend speelterrein verwerkt. De gedachte om het speelterrein binnen het centrum leggen is inmiddels verlaten, zo meldde Pais De voorkeur gaat nu uit naar bui ten de woonwagencentra liggende speelplaatsen, die dan ook door andere kinderen gebruikt kunnen worden. De netto ruimte die voor een woonwagen vereist is. is niet groter dan wat voor een woningwetwoning benodigd is (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aan de slotavond van de aktie „Leusden voor het kind", die volgende week don derdag (22 november) wordt ge houden. gaan tal van artiesten uit het populaire genre hun mede werking verlenen. Leusdenaar Ab Hofstee, die het op zich heeft genomen om een aantal col lega's te bewegen belangeloos aan deze avond mee te werken, heeft zich tot nu toe van de me dewerking van de volgende ar tiesten kunnen verzekeren: het vijf man sterke orkest „The Spring", het trio Eddy de Valk, The Crocsons (cascade en va riété), Ben Armando (rol- schaatsnummer) en Ciska Peters of Conny Vink. Ab Hofstee zal zelf, als boer Voorthuizen, de avond presenteren. Kaarten voor de slotavond, die duurt van 20.00 tot 2.00 uur, kosten 10,-. Dankzij de belangeloze medewerking van de exploitant van „De Mof", waar de avond gehou- zaterdag wordt gehouden staat ook in het kader van genoemde aktie. Tussen tien uur 's morgens en vier uur 's middags kan iedereen terecht in de voormalige Spar-supermarkt in het noodwinkelcentrum „De Ro- zendaal". Regelmatig zullen er door een veilingmeester veilingen worden gehouden. Wie nog wat heeft dat op de rommelmarkt ten behoeve van het goede doel ver kocht zou kunnen worden, kan dat vrijdagavond afleveren bij de voor malige Sparsupermarkt. COLLECTE Verder is er ook nog een collecte voor de aktie „Leusden voor het kind". Deze wordt aanstaande maandag, dinsdag en woensdag gehouden Op die dagen komen er vrijwilligers huis aan huis met lijs ten, waarop u voor een bepaald be drag kunt intekenen Uiteraard heeft u ook de mogelijkheid om rechtstreeks een bijdrage aan de werkgroep te leveren. De werk groep heeft een rekening bij de Ra bobank Leusden, rekeningnummer 33.59.37.101Het gironummer van de bank is 278135. Een overzicht van de alternatieven voor het woonwagenkamppagina 3 Het huisvuil In Akkerhoevepagina 5 Overmorgen komt Sinterklaaspagina 5 Ritmische gymnastiek voor de jeugdpagina 7 Sport cursief pagina 7 Achtervelds nieuws pagina 9 Loep op Leusden paglnr^l Ingezonden pagina 11 Kookhoekjepagina 11 Film: Meatballs, dolle pretpagina 12 Uit in Amersfoort pagina 13 DE LEUSDER KRANT: ...over twee dagen verdeeld... LEUSDEN - Op woensdag 28 no vember a s. komen de Interk vrouwen bijeen in de Marcuskerk om 20.00 uur Op deze avond komt mevr Lansaat vertellen over de organisatie van het Leger des Heils Vanaf 19.45 uur bent u hartelijk welkom. Informatie: Co Man- demaker, tel. 42238 BARNEVELD - In het kader van de Valleiconcerten (Barneveld/Leusden) seizoen 1979/80, concerteert op 22 no vember in het Brouwershuis te Bar- neveld, het Amsterdams Strijkkwartet, bestaande uit Jeannelotte Hertzberger -en Jan Hulst-viool RenaScholtens- altviool en Ben de Ligt - cello. Uitge voerd zullen worden werken van We- bern, Mozart en Debussy Het concert is toegankelijk voor abonnements houders. Losse kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Het concert begint om 20 15 uur voor TP den wordt en het feit dat alle mede werkende artiesten voor niets mee doen, komt ieder tientje in z'n ge heel ten goede aan de aktie. Bo vendien is ook een zeer groot deel van de opbrengst van de consump ties voor de aktie bestemd Kaarten voor de aktie zijn ver krijgbaar bij het secretariaat van de werkgroep „Leusden voor het kind", Gersteland 2, tel. 41131 en de Leusder Krant, Rozendaallaan 9. tel. 41495. ROMMELMARKT De rommelmarkt die aanstaande Taxaties Hypotheken Venekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 tousden, tel. 033-44569 Rozendaallaan 9 Leusden-C SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - "iet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-6141 na vijf uur 03420-4679. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant gratis tot 1 januari a.s. Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met hel Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 2113800 XA Leusden. Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel 033-41495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die Qedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.) DONDERDAG 15 NOVEMBER - 11e JAARGANG NO. 40

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1