uilniszakken s.v.p. in e bakken deponeren Overmorgen is de Sint er weer Treecksangh en Lisiduna geven samen konsert ■eusder krant aar in Akkerhoeve geen vuilniswagen kan komen Programma Plattelandsvrouwen Bin januari in bespreking Batavieren naar Leusden Open huis in Vrouwenkafé Disco in 't Claeverenblad Bedrijfs voorlichtings avond Bij G.S. 190 bezwaren tegen Vallei- kanaal" Ook volgend jaar Boom feestdag Onderwijs nota is gereed Statuten Groenstichting moeten worden gewijzigd Schildersclub Loysden PLAATSEN HUISVUIL AKKERHOEVE Besluit b. en w. HERFST-TIP Voor de open haard: m TÜIMT0K0 DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het ophalen van huis- en grof vuil in de wijk Akkerhoeve loopt nog niet zoals het zou moeten. Omdat niet alle woningen bereikbaar zijn voor de vuilniswagens zijn op diverse plaatsen in de woonwijk huisvuilverzamelbakken geplaatst, waarin men op maandagmorgen zijn huis- en grof vuil kan deponeren. In de praktijk blijkt echter dat men weinig gebruik maakt van deze bakken en in plaats daarvan de vuilniszakken zomaar ergens langs de weg neerzet. Daarom is hierbij opgenomen een si tuatietekening waarop staat aangege ven van welke verzamelplaats u bij voorkeur gebruik dient te maken Voor deze verzamelplaatsen gelden dezelf de regels als voor het huis-aan-huis ophalen van huisvuil, te weten - Huisvuil moet worden verpakt in zak ken met het KOMO-keur. De zakken dienen op deugdelijke wijze gesloten te zijn Het maximaal toegestane gewicht is 12,5 kg per zak Grof vuil dient te worden aangeboden in bun dels of in dozen, waar omheen touw is gebonden. Bundels of dozen mo gen niet zwaarder zijn dan 30 kg en niet groter dan 45x45x100 cm - Per keer mogen in totaal niet meer dan zes eenheden huisvuil (in zak ken) en/of grofvuil (in bundels of do zen) worden aangeboden - Huis- en grofvuil dienen op de dag, dat het wordt opgehaald 's ochtends voor half acht aan straat of op een daarvoor aangewezen plaats te wor den neergezet - Voor het ophalen van grotere en/of zwaardere stukken dient contact te worden opgenomen met de Dienst Gemeentewerken Aan het ophalen van groot grofvuil zijn extra kosten verbonden van de firma Pon, die de zaak ter be schikking stelde, kon de entreeprijs voor dit konsert zéér laag worden ge houden. 3,50 per persoon, wat voor niemand een bezwaar kan worden ge noemd. De grote zaal van Pon kan 350 luisteraars bevatten, welk aantal even tueel nog uitgebreid kan worden door dat voor mensen die het konsert persé bij willen wonen wanneer de zaal is uit verkocht, klapstoelen kunnen worden bijgeplaatst De voorverkoopadressen zullen in onze krant van dinsdag worden gepu bliceerd. Een Leusdense aangelegenheid, een Leusdense samenwerking van twee muzikale verenigingen Die gele genheid mag u niet voorbij laten gaan! Gaat u vooral luisteren, hoe dat klinkt. ..Lisiduna" samen met ..Treecksangh"! ,,lk ben ook met D WS.in Achterveld bezig", zegt voorzitter Keddeman .Ik heb aan de voorzitter voorgesteld om daar ook een dergelijk konsert te gaan geven." ochtend-excursie naar het K N.V.B - centrum te Zeist. Vertrek om 9.15 uur van het parkeerterrein tegenover de Marcuskerk, terug in Leusden onge veer 12.00 uur Kosten 1.- p p Opga ve op de bijeenkomst van 20 november of telefonisch bij mevrouw Neger, tel. 44038 voor 28 november Er worden voor deze trip nog dames gevraagd die voor vervoer kunnen zorgen LEUSDEN - Aanstaande zaterdag (overmorgen dus) zal Sinterklaas weer in Leusden arriveren. De Leusdense winkeliers hebben er voor gezorgd dat de Goedheiligman een gepast welkom wordt bereid. Een en ander begint om ongeveer 13.30 uur bij het bejaardencentrum 't Hamersveld. Van daar af zullen Sinterklaas, gezeten in een rijtuig, en zijn Pieten een rondgang door het centrum van het dorp maken. Zij doen daarbij onder meer het noodwinkelcentrum De Rozendaal en het winkelcentrum ,,De Biezenkamp" aan. De Leusdense muziekvereni ging Lisiduna zal het gebeuren muzikaal omlijsten. LEUSDEN - Dinsdag 20 no vember, aanvang 20.00 uur, zal een bingo-avond worden geleid door de heer Kuypers uit Leusden. De op brengst van deze avond komt ten goe de van de kas. De avond wordt gehou den in de Johanneshoeve. Hamers- veldsewpn 40 te Leusden. Donderdag 29 november is er een LEUSDEN - Voorzitter E. Kedde man van het groot gemengd Leusdens toonkunstkoor „Treeck sangh" wil een breder gezicht gaan geven aan het koor. Een aanzet daartoe wordt gemaakt op vrijdag 30 november, wanneer het koor samen met de Leusdense mu ziekvereniging „Lisiduna" een kon sert gaat geven in de grote Ponzaal. Gezamenlijk zullen „Lisiduna" en „Treecksangh" op die avond de Va- leriussuite spelen en zingen. De opzet van het samen konserteren is om de plaatselijke samenwerking te animeren. „Treecksangh" wil in de toe komst grotere stukken met „Lisiduna" samen gaan aainpakken. De vorige voorzitter bond deze samenwerking al aan als een eenmalige gebeurtenis „De heer Timmer, de dirigent van „Lisiduna", voelt er veel voor om dat verder met ons uit te werken", aldus de heer Keddeman. ,,'t Is voor ons beiden een uitdaging om daar iets goed van te maken." PROGRAMMA Het programma, dat op vrijdag 30 no vember zal worden gebracht, ziet er als volgt uit. „Treecksangh" opent met „An der schónen blauen Donau" Voor de pauze speelt „Lisiduna", daarna „Albu- lamars" van Oscar Tschuro „God de Heer is groot", een bewerking van Alb Niemeyer „Aliette ouverture" van Alfred G. Del- berg. „Mi mas querido" en Bergzaubermars van Randy Beek. Na de pauze opent „Lisiduna" met Randy Becks kompositie Dance with me" Daarna volgen „Marching notes" van Wim Laserom. „Flambeau ouverture" van J Olivadoti. „Lijnbaanmars" van Jean Pierre Laro en Holy Faith" in de bewerking van Alb Niemeyer. Het slot van het konsert zal de geza menlijke vertolking zijn van de Valerius- suite Door de welwillende medewerking lili III. 90 0PHAALROUTE HUISVUIL HUISVUILVERZAMELBAKKEN HUISVUILVERZAMELPLAATS ssag 0NTSLUI TINGS ROUTE ERFWEG VOETPAD vervolg van pagina 3 r* A. Een ruimte aan de westzijde van de Hamersveld- seweg ter hoogte van huisnummer 127 Voordelen: - combinatie wonen/werken - geringe afstand tot ander woonwagencentrum Nadelen: - geen B. Een ruimte in Achterveld aan de Klettersteeg t.o. Kerstenssportpark Voordelen: - combinatie wonen/werken Nadelen: - grote afstand tot ander woonwagencentrum - tamelijk ver van voorzieningen Via de daarvoor beschikbare kanalen komt dagelijks veel informatie op de veehouder af; verschillende termen, zoals Bedri|fsstandaardkoe, Individuele standaardkoe, lactatiewaarde, DIB- vergelijking etc. zijn min of meer beken de klanken. Nieuwe, zeer waardevolle informatie, zoals koe-index en produk- tie-index, heeft zijn intrede gedaan In leider zal trachten om aan te geven hoe de veehouder in z'n bedrijf deze be langrijke gegevens kan gebruiken. Voor veehouders, welke nog geen lid zijn van melkcontrole en/of KI, is het belangrijk deze avond bij te wonen, omdat spreker zal ingaan op het belang van melk controle op uw bedrijf en op de vraag Waarom KI en geen natuurlijk dek kende stier? Het belooft een interes sante avond te worden waar alle vee houders van harte welkom zijn. Overige activiteiten 3,10 en 17 januari: Cursus „Werktuigenonderhoud" 22 januari: Excursie proefboerderij „de Waiboerhoeve" 5 februari: Jaarverga dering „Veiligheid in de landbouw". LEUSDEN/CENTRUM - Op 25 augustus heeft de MHC Leusden haar nieuwe clubhuis in gebruik ge nomen. Thans is het zover, dat het hockeybestuur dit „centrum van het verenigingsleven" prijs geeft aan de openbaarheid. Veel sport- en andere relaties zijn uitgenodigd voor het „open huis" op zaterdag 17 novem ber van 14.00 tot 15.00 uur. Aan sluitend daarop wordt een hockey wedstrijd gespeeld op het sportpark aan het Valleikanaal tussen een Ba tavierenelftal en het districtsteam „Eemland". In de hockeywereld vormen de Bata vieren een begrip Het is een con centratie van circa 325 ex- en nog ac tieve spelers van het Nederlands elftal. LEUSDEN - Maandagavond 19 no vember wordt er in het vrouwenkafee een open huis vergadering gehouden Op deze vergadering zullen plannen gemaakt worden voor de te houden feestavond in het vrouwenkafee op 17 december a s. Vrouwen die tijd en zin hebben om aan de organisatie van dit feest mee te werken worden uitgenodigd om aan staande maandag aanwezig te zijn? De plaats is Eetkafee de Hakhorst. aanvang 20 30 uur. Verdere inlichtin gen zijn verkrijgbaar zij Riet van Heer ewaarden tel 43689 LEUSDEN - leder jaar organiseert de VVB een aantal voorlichtingsa vonden voor rundveehouders en andere belangstellenden op tech nisch en bedrijfseconomisch ge bied. Dit jaar heeft de vereniging een aantal activiteiten gepland waarvan de eerste in de vorm van een voor lichtingsavond op dinsdagavond 20 november a.s. in hotel „de Roskam", Hessenweg 212 te Achterveld. De heer ing. A. Hamoen, specialist rundveeverbetering van het Con sulentschap voor de Rundvee houderij, zal een inleiding houden over: „Hoe benutten we de gegevens van KI en melkcontrole maximaal". (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tegen het door de LEUSDEN - Burgemeester en wet houders zullen de gemeenteraad voor stellen akkoord te gaan met de door het bestuur van de Groenstichting „Ro zendaal" voorgenomen wijziging van de statuten De wijziging heeft voorna melijk betrekking op de bestuursstruc tuur van de stichting Deze behelst de instelling van een algemeen bestuur, belast met algemene oeieiaszaKen en raad op 27 september jongstleden vastgestelde bestemmingsplan „Sportcomplex Valleikanaal" zijn dezer dagen tenminste 190 bezwaar schriften ingediend bij Gedeputeer de Staten. Het gaat om dezelfde be zwaarden, die eerder bij de ge meente bezwaar tegen het bestem mingsplan aantekenden. De meeste bezwaren richten zich tegen de op neming van het schietcomplex in het sportpark. Daarnaast ligt er een be zwaar tegen de in het gebied van het bestemmingsplan op te richten mast voor de Leusdense centrale-an tenne-inrichting. van een dagelijks bestuur, belast met de afhandeling van de lopende, dage lijkse werkzaamheden binnen de door het algemeen bestuur vastgelegde beleidslijnen Daarnaast bieden de nieuwe statuten de mogelijkheid om commissies in te stellen die met bepaalde deeltaken be last kunnen worden. LEUSDEN - Burgemeester en wet houders hebben besloten ook in 1980 LEUSDEN - De gemeentelijke on derwijsnota is gereed Eind deze maand zal het stuk. dat al in de beleids- van hen die daar „net tegenaan" heb ben gezeten en van hockeyers, die zich op een of andere wijze speciaal hebben ingezet om de ware hockeygeest te verbreiden Een „verdienstelijk" gezel schap. dat niet zomaar ergens wedstrij den speelt U mag het zien als een vorm van contra-prestatie t.o.v wat er in Leusden op het hockeygebied is verricht Dat is nogal wat en wekelijks waarneembaar op en rond het hier ruim vijf jaar be staande hockey-gebeuren en dan den ken wij niet direct aan het heren-stan daardteam, dat in korte tijd uitgroeide tot een erkende tegenstander in de lan delijke 2e klasse-competitie, maar meer aan de geschapen gelegenheid tot gezonde en plezierige ontspanning van een groot aantal volwassen Leusdenaren en aan de opvang en be geleiding van enige honderden jeugdleden Wist u overigens, dat de MHC Leusden met Jan Benninga. Peter Elffers en Rob Westdijk over drie „ei gen" Batavieren beschikt9 Zij spelen zaterdag in het elftal van „Eemland' weer hun medewerking te verlenen aan de viering van de Nationale Boom feestdag De viering, op woensdag 26 maart 1980. zal worden voorbereid in samenwerking met Staatsbosbeheer, de werkgroep Milieu-educatie van het CML. de afdelingen Onderwijs en Plantsoenen. Ook de hoofden van de plaatselijke basisscholen zullen hierbij worden betrokken, met name om hun wensen ten aanzien van de viering te vernemen nota „Samen Onderweg" werd toege zegd. verschijnen. De onderwijsnota heeft tot doel een bijdrage te leveren in het bepalen van het onderwijsbeleid tot 1985 De nota zal binnenkort om com mentaar worden gezonden aan alle in stanties en personen die op enigerlei wijze bij het onderwijs in Leusden zijn betrokken De reacties zullen verwerkt worden in een afzonderlijke bijlage, waarna behandeling van de nota plus bijlage in de betrokken raadscommis sies en in de gemeenteraad zal volgen LEUSDEN - Zaterdag 17 november zal de CWE-Disco drive-in show uit Soest in het Claeverenblad optreden Deze drive-in show. de grootste uit de omgeving, heeft niet zo zeer een repu tatie op het terrein van het specifieke ,,disco"-werk, maar vooral op het ge bied van de betere popmuziek en hard rock. hoewel ze op verzoek alles draai en Zij zullen met hun nieuwe licht- en geluidsinstallatie een show presente ren die, mede door speciale effecten, die van de landelijk bekende drive-in discotheken in kwantiteit maar vooral in kwaliteit zeker zal evenaren, zoniet overtreffen. De aanvang van de avond is om 20 00 uur De toegang bedraagt f 2- en is alleen aan jeugd van 16 jaar en ouder LEUSDEN - De schildersclub Loys den exposeert dit jaar nog eenmaal en wel in de bibliotheek aan de Hamers- veldseweg. De expositie duurt van za terdag 17 november tot en met vrijdag 23 november De expositie zal te be zichtigen zijn tijdens de openingsuren van de bibliotheek aanmaakblokjes houtblokken turfjes fire-blocs trefpunt mr pUnitnvritndtn AMSTERDAMSEWEG 139 -033- 17031 3012 RR AMERSFOORT

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5