LB.T.B. hield algemene ledenvergadering Knappe winst Avanti-dames S.V.A. jeugd voetbal Kans voor Leusden ilgemene eden rergadering Avanti Uitslagen Ons Genoegen Sint 24 november in Achterveld SGS- snelschaak- kampioenschap Volleybal winst LEOS- dames Hockey- resultaten Biljarters ongeslagen VOOItSI'EL 12 november HOCKEY HERFST-TIP Vuurdoorns? M TUINTOKO HERFST-TIP Vogelhuisjes? TUINTOKO keukenkeus maakt DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 ACHTERVELD - Dinsdagavond tld de afdeling van de A.B.T.B. ar jaarlijkse algemene leden- rgaderlng. In verband met de aan- ng van het winterseizoen was er rst een H.Mis opgedragen in de K. kerk. Na deze kerkdienst bega- n de aanwezigen zich naar Ons (bouw waar de vergadering zou aats vinden. Ook de echtgenotes n de leden waren voor deze verga ring uitgenodigd. De opkomst van leden was deze avond nu niet di et overweldigend. ■ir waren er zelfs minder dan op de rige ledenvergadering De vergade- ,g werd door de voorzitter de heer C Kooloos met gebed geopend Wij aan dicht bij uw schepping laat het in goed gesprek worden deze avond, arvolgens verwelkomde de voorzitter leden en de aanwezige dames en in bijzonder een welkom aan de bur- imeester van Leusden die deze rond een voordracht zou houden. Hij irdacht de overleden leden W. Boer in en JH van Soestbergen. We zitten omenteel in de herfst aldus de voor tier. De komende winter staat er eco- amisch voor de boeren niet zo best oor, doch dat alles zal wel weer goed omen in de daarop volgende zomer. Verder deelde hij mede dat in de ko mende winter mogelijk een kaartcon- cours zal worden gehouden en dat pastoor van Hattum een lezing zal ko men houden over het onderwerp ,,de raakvlakken van christendom en land bouw". De notulen van de vorige leden vergadering werden door de secretaris voorgelezen en onveranderd goedge keurd. In verband met de bestuursver kiezing werd een stemcommissie sa mengesteld. De heren J. Tijmensen en de gebr Van den Hengel waren bereid deze stemcommissie te vormen Pe riodiek aftredend waren de heren C. P Kooloos en G. Hilhorst Beide heren werden met meerderheid van stemmen herkozen. De tweede voorzitter de heer J. Boersen dankte de vergadering voor het vertrouwen dat in deze beide heren werd gesteld en verzocht de voorzitter of hij zijn benoeming wilde aanvaarden Nadat deze hierop bevestigend had geantwoord, dankte de heer Boersen de heer Kooloos voor zijn bereidheid. Verder dankte hij hem in het bijzonder voor het feit dat hij 15 jaar als voorzitter had gefungeerd en hoopte dat hij dit nog verscheidene jaren zou doen. Daarna verzocht de voorzitter of de heer Hilhorst zijn benoeming wilde aan vaarden. Ook deze was bereid dit weer te doen. SAMENLEVEN Na de verkiezing kreeg de heer Ra demaker het woord die een voordracht hield over ,,de visie over het boeren bedrijf" Na een kort inleidend woord behandelde de heer Rademaker enkele punten. Beginnend met het godsdien stige. U beseft soms veel meer dan an deren het leven en dood. Ook wat be treft de techniek en de natuur. U bent daarbij steeds heel nauw betrokken. Ook de cultuur en het er mee bezig zijn. Ook meer dan anderen krijgt u de kans het goede en het slechte te beleven. Hierdoor is het incasseringsvermogen groot en kan het beter worden opge vangen. Mede vanuit de historie, het eigen werk, het eigen beleven en het gezinsleven wordt alles in werkelijkheid omgezet. Het samenleven, rouwen en trouwen zoals het wel wordt uitgedrukt, de burenhulp en nog zoveel dingen. Dit wordt allemaal vanzelfsprekend aan genomen. Hoewel er steeds veel ver anderd in de maatschappij, toch blijven we steeds veel van het vroegere terug vinden. Ook voorwat het landschap be treft hebben jullie veel begrip. En dit is nu zomaar een noot onder aan de blad zijde Ik denk dan wel eens waarom die golfplaten en die silo's. In verband met de grote kosten kan dit soms niet an ders. Riet is vrijwel niet meer te betalen, dakpannen zijn wel mooier dan golf platen, doch ook hier weer de financiële kant Momenteel zijn er in de gemeente Leusden 270 agrarische bedrijven Hierin is de laatste 10 jaar een zeer geringe daling voorgekomen We heb ben 2800 ha cultuurgrond waarvan het grootste gedeelte door de agrariërs wordt gebruikt Dit is een economische factor voor de gehele gemeente. De bedrijven zijn een steun voor de eco nomie, er is de werkgelegenheid, hoewel die de laatste jaren wel iets te rug is gegaan Doch door jullie bednj- ven is er ook weer werk bij de toelever ingsbedrijven. De vraag zou kunnen opkomen om de gewone burger eens een kijkje te laten nemen op jullie bedrijven. Zo zou den we eens van nabij kunnen zien wat er onder hun neus gebeurt. Leusden heeft een goed bestemmingsplan bui tengebied. We zijn blij dat het Leusden- se bestemmingsplan betreffende het buitengebied aanvaardbaar is. Vooral de laatste 100 jaar is er door de agrariër wel zo het een en ander van zijn grond afgestaan moeten worden i.v.m. de uit breiding van de woningbouw door de groei van de bevolking Dit heeft vele malen tot spanningen geleid hetgeen heel begrijpelijk is. Als iemand bij u langs komt om eens even een praatje te maken en het blijkt dat dit gaat over een of ander plan dat in de maak is dan is het begrijpelijk dat er wel even spannin gen ontstaan Dit is zelfs zo als er maar een fietspad aanqeleqd moet worden Niemand staat graag iets af dat moge lijk al ik weet niet hoelang het eigendom van een bepaalde familie is. Toch heeft men dit alles bewust aanvaard dat dit over de plaats is gekomen en men heeft er van gemaakt wat er van te maken viel We zijn nog steeds aan het groei en. Wij hebben de opdracht gekregen een nieuw leven samen te formeren De bijdrage van uw kant is zeker van zeer groot belang De wisselwerking zal sa men moeten gaan PROVINCIE Na een korte pauze was er gelegen heid tot dfecussie. Er werden echter maar een drietal vragen gesteld waarop de heer Rademaker antwoord gaf. Het is allemaal niet zo gemakkelijk Er zijn Achtervelds nieuws voorschriften Ook de provincie en de regering hebben nog een vinger in de pap. Wil men gaan bouwen of verbou wen, dit naar aanleiding van een ge stelde vraag, en men wil een bepaald iets. kom dan gerust even met een van de betrokken ambtenaren praten Wij hebben ook een dienende taak Door inlichtingen te vragen kunnen veel pro blemen oa het afkeuren van een bouwtekening worden voorkomen. Het is onmogelijk om dit allemaal zo voor te lichten Ook kwam het plan betreffende de woonwagenstandplaatsen en het vijfvingerplan nog ter sprake De voorzitter dankte de heer Rade maker voor zijn voordracht We hopen dat zowel u als wij er toch wel iets van opgestoken hebben De heer Radema ker dankte voor de uitnodiging. Ik heb het met plezier gedaan Ook voor mij zelf, want bij dergelijke gelegenheden leert men de mensen kennen Op een dergelijke manier kunnen we samen een heel goede samenleving opbou wen. Daar van de rondvraag door niemand gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. Hij dankte iedereen voor zijn aanwezigheid en de inbreng van deze avond Hij hoopte dat het een nuttige en leerzame avond was geweest. Hij was blij dat er meer dames aanwezig waren dan op de vorige ver gadering en dat zij ook deel hadden genomen aan de discussie. Het leek hem zeker niet ongeschikt om de da mes bij een volgende vergadering nog eens uit te nodigen Ze barsten van de bessen: trefpunt mr ptenttnvrtenden amsteroamseweg 139 - 033-17031 3812 rr amersfoort ACHTERVELD - Donderdag 22 no vember om 20.00 uur zal in De Moespot de algemene ledenvergadering van de sportvereniging Avanti worden gehou den. De agenda telt 13 punten 1 Opening 2 Binnengekomen stukken en me dedelingen. 3. Verslag buitengewone leden vergadering. 4 Algemeen jaarverslag 5 Bestuursverkiezing. 6. Kandidaatstelling en verkiezing sectiebestuursleden en commis sieleden. 7 Jaarverslag van sekties bad minton. gymnastiek, tafeltennis en volleybal. 8. Financieel overzicht. 9 Verslag kascommissie, benoe ming nieuwe kascommissie. 10. Begroting 1980. vaststelling con tributies 11Huishoudelijk reglement. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Aftredend als bestuurslid is Tineke Duits (secretaresse) zij stelt zich niet meer herkiesbaar. Het bestuur heeft voor deze functie kandidaat gesteld Riet Tijmensen. Door het bestuur is als lid van het bestuur kandidaat gesteld Wil Bouwman. Tegenkandidaten kun nen 10 dagen voor de aanvang van de vergadering schriftelijk bij het bestuur worden ingediend. De kandidaatstelling dient door de kandidaat en tenminste vijf leden zijn ondertekend Kandidaat leden als sectiebestuursleden zijn badminton. Joop Smink, Jaap Blok, 3e plaats vakant; gymnastiek- Marthea Rooks, Tineke v. Ameijde. 3e plaats va- kant; tafeltennis: Dave Stevens. Sjoerd Wittebrood. 3e plaats vakant; volleybal: Rikkie Blom, Rien Huisman, Jeanet den Ouden, Gerda Voogt en Hans Winters. Voor de functie van voorzitter is geen kandidaat aanwezig Het bestuur hoopt dat een groot aantal leden op deze ver gadering aanwezig zullen zijn. Gezien de lengte van de agenda zal de verga dering stipt om 20.00 uur beginnen. ACHTERVELD - Aan de op de bin nenbaan van de schietvereniging Ons Genoegen gehouden onderlin ge schietwedstrijd werd door veer tien schutters deelgenomen. Slechts een van de schutters wist het maximum aantal punten te behalen. De uitslag was als volgt: pnt. 1. W Voskuilen 50 2 W. J. Lagerweij 48 3 G Tolboom 48 4 H J. van Ruitenbeek 48 5. A Vlug 47 6. P. Smink 46 7. J. Voorburg Gz 45 8 J E. van Hamersveld 45 9 W v.d. Kletersteeg 43 10 J J. van Hamersveld 43 11. Th. v.d. Koedijk 42 12. J. Kommer 42 13 F. Koenen 41 14. T. Vos 40 ACHTERVELD - Na de wat teleur stellende wedstrijd tegen HSC had Avanti iets goed te maken. Maar tegen Hellas, op dat moment koploper, leek dat wel een zware opgave. Avanti be gon zaterdag aan dat karwei en spoedig bleek dat er toch volop kansen waren. De 1e set werd gewonnen door de Achterveldse dames en in de weten schap dat 2 sets winst één wed- strijdpunt betekent, speelden de da mes. Hellas een 2-0 achterstand voor ogen. Nu werd het toch wel kritiek voor de dames uit Nunspeet. Het wilde maar niet lukken en toen ze ook in de 3e set op achterstand gezet werden brak hun verzet en streek Avanti de punten op. Dit was het eerste verlies van Hellas en dat benadrukt de prestatie van Avanti maar weer. Tussen alle goede resultaten van de competitie door, speelde Avanti op za terdag 27 oktober het Nevobo beker toernooi in Lelystad De ploeg had daar een langzame starl maar eenmaal op gang, was ook daar Avanti niet te stui ten De kruisfinale werd van een pro- motieklasser gewonnen. Gevolg van dit alles is de volgende poule-indeling voor de finale in Harderwijk op 23 februari. Poule A: SVH Sportcentrum SSS Leos Poule B: Pugna NVC Avanti SVV STANDEN PER 2 NOVEMBER 1979 1e klasse dames: 1 Hellas 6-9 2. Dindoa 3. SVH 4 Zelky 4 5. Avanti 2e klasse heren: 1. Renswouw 2. NVC 3 Wilhelmina 4 Avanti 5. Spirit 2 PSVA Unicornus 2 Woudenberg 2 6-9 5-8 6-8 6-8 5-10 5- 9 5- 8 5- 7 5- 5 5- 5 5- 5 5- 5 ACHTERVELD - Ondanks de drukke tijd die St. Nicolaas te wach ten staat, heeft hij met zijn Pieten toch nog tijd gevonden om ook in Achterveld zijn intrede te doen. De intocht van de Sint zal zijn op zater dag 24 november. Om 13.45 uur zal hij met zijn zwarte Pieten vertrekken vanaf het Kerstens sportpark* Via de Hessenweg gaat hij naar Huize St Joseph waar hij om 14.00 uur op net oordes zal worden ontvangen en welkom zal worden geheten. Na dit ACHTERVELD - De uitslagen van zaterdag 10 november van S.V.A. afd. jeugdvoetbal luiden Achterveld A1-S.E.C A2 K.V.V.A. A2-Achterveld A2 Hoevelaken Bi-Achterveld B1 Quick B5-Achterveld B2 C.J.V.V. C1-Achterveld C1 Spakenburg C4-Achterveld C2 Pupillen: Achterveld D1-V.V.Z.49 D1 Limvio D2-Achterveld D2 Achterveld D3-C.J.V V D3 Hees E1-Achterveld E1 SEC E3-Achterveld E2 Achterveld E3-V V Z 49 E5 Achterveld F1-C.J V V F1 Programma voor zaterdag 17 no vember Junioren: Achterveld A1-Hoevelaken A2 13 45 Achterveld A2-vrij Achterveld B1-C.J V V B1 Achterveld B2-K V V A B3 Achterveld C1-S.E C C1 Hoogland C5-Achterveld C2 Pupillen: Spakenburg D1-Achterveld D1 13.00 Achterveld D2-C J V V D3 13 00 Roda D6-Achterveld D3 11 00 Achterveld E1-V.V.Z/49 E1 13.00 Achterveld E2-T O V E2 12 00 Achte'veld E3-Roda E6 12.00 A.P.W.C. F1-Achterveld F1 12 00 afgel afgel afgel. afgel. 5-2 7-0 afgel afgel. afgel afgel. 6-0 afgel. afgel 15 00 1345 15 00 15.00 welkom zal de Sint zijn tocht door het dorp vervolgen via de navolgende route Vanaf huize St. Joseph via de Hessenweg naar de Jan van Srkel- weg, Pater Stormstraat, van Ol- denbarneveltstraat, Verjaegde Ruijter- weg, Hendrik van Viandenstraat. Walter van Amersfoortstraat, Pater Storm straat. van Oldenbarneveltstraat. Wal ter van Amersfoortstraat, Pater Storm straat. Hessenweg en dan zo naar het eindpunt dat is bij café Buitenlust De muziekvereniging D.W S. en de majo rettes zullen bij deze intocht ook weer hun medewerking verlenen WIELRENNEN De rit in de win tercompetitie van de Pedaalridders op zondag jl. werd gewonnen door Wim Spijker, gevolgd door Wim Kruis. Nico de Vries sr., Ron v d. Hoek. Evertjan Gerritsen en Nico de Vries jr. AUTOSPORT. De Amersfoorter Jan v.d. Marei heeft het afgelopen week einde met zijn navigator Bruno van Traa in de Rally du Condrioz (Belgie) het Ne derlands Rallykampioenschap gepro longeerd WIELRENNEN De Leusdense amateurrenner Dick Willigenburg werd 4e in de veldrit van 24 km. die het afge lopen weekeinde in Hilversum werd verreden. LEUSDEN - Met 60 teams werd zaterdagmiddag in de grote zaal van Pon's Automobielhandel aan de Ba- voortseweg het snelschaak kampioenschap van de Sticht-Gooi- se Schaakbond gehouden. Met o.a. de S.C. Utrecht (4 teams) als de grootste deelnemende vereniging en „Leusden" met 2 teams. Twee ver enigingen, w.o. „Barneveld" ontbra ken op het appèl. SGS-(vice)voorzitter H. Hamers opende de massale schaakslag, waarna de heer J. van Santen na mens de mede-organiserende S.V. Leusden het woord voerde en wed strijdleider M. M. Schoep de laatste aanwijzingen gaf, voordat de klok ken voor de eerste maal ingedrukt werden. In de kampioensgroep (de hoogste afdeling) werd S.V. Paul Keres 1 win naar met 17 punten. Amersfoort 1 werd met 8 punten 7e van de 11 teams. De reserves van het Bussums Schaak genootschap (17 punten) werden win naar van de promotiegroep en Amers foort 2 presteerde hetzelfde in de 1e klasse (16 punten). Ons Genoegen 1 (Amersfoort werd met 13 punten 2e Leusden 1 deed het veel minder in deze afdeling. Met 3 punten kwamen de Buiningparkers op de laatste plaats, met degradatie als gevolg Paul Keres 2 won met 15 punten in de 2e klasse. In de uit 10 teams bestaande 3e klasse A werd Vianen 1 winnaar met 18 punten Amersfoort 3 (12 punten) en Ons Ge noegen 2 (10 punten) eindigden op de 4e resp. 5e plaats en Leusden 2 moest genoegen nemen met de 8e positie (6 punten). Utrecht 4 werd winnaar in de 3e klasse B met 17 punten. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag speelde het Leos-herenteam in Har derwijk tegen Zelky 3 De eerste twee sets - Leos was matig op dreef - wer den vrij gemakkelijk door de Harderwij kers gewonnen Het begin van de derde set leek tot 3-0 voor Zelky te leiden, maar de Leusdense ploeg begon eindelijk van zich af te bijten en won 14-16. De slotperiode was echter weer voor de thuisclub, die uiteindelijk met 3-1 de winstpunten pakte. Heren 1 staat nu met 5 punten uit 6 wedstrijden net onder de middenmoot De dames doen het dit seizoen aanzienlijk beter Zaterdag werd in Hilversum tegen Spo- kers een goede wedstrijd gespeeld en met een dhesetzege ging Leos naar Leusden terug. LEUSDEN/CENTRUM-Veel regen en weinig wedstrijden kenmerkten de afgelopen hockey-zondag. Wat Leusden betreft speelde Heren 1 een nuttige oefenwedstrijd tegen Schaerweyde 4 met een 1 -0 zege als resultaat. Voor de competitie kwam Heren 2 (thuis tegen Hilversum 13) ondanks een groot veldoverwicht maar door het gemis aan afmakers niet verder dan 2-2. Op het nieuwe kunstgrasveld in La ren was Heren 3 kennelijk goed thuis, getuige het 1 -5 resultaat tegen Laren 9. In Groenekan was het veld voor de wedstrijd Voordaan 3 - Dames 2 onbe speelbaar Lang hielden de Leusdense dames de stand dubbelblank. maar in de slotfase scoorden de bezoeksters drie treffers Doorn 2 - Dames 3 werd een regelmatige 5-2 zege voor de thuisclub LEUSDEN/CENTRUM - Door de 4-2 overwinning op Ons Genoegen (Klundert) vertoeft het biljartteam Eemland in de top van de ranglijst. Eep Veer van Princesse verloor zijn partij wat ongelukkig, maar de Leusdenaren van BV'75 Wim v. d. Bert (9 beurten) en Fake Schonewille (19 beurten) wisten de winst te pak ken. De volgende tegenstander is VD (Oss). EEMLANO-COMPETITIE De resultaten van de Leusdense teams in de competitie van het KNBB- district Eemland waren: BV'75 1 - de Poedel 2 S-2 BV'75 2 - Vierwinden 3 2-7 de Poedel 1 - Leusden 1 7-0 Buitenlust 2 - Leusden 2 5-2 Leusden 3 - Zonneheuvel 4 0-9 LEUSDEN/CENTRUM - Het pro gramma voor de clubs in de 1 e klasse B luidt als volgt: Alkmaar - Ede (1-1) Amersfoort - Kraaien (0-2 Kameleon - Randwiick 1 -1 Voordaan - Qio Vive (0-0) Leusden - Myra (1-1) Tussen haakjes staan de resultaten uit de eerste competitiehelft met in vier van de vijf gevallen een puntenverde ling. Alkmaar en Ede lijken ook nu weer aan elkaar gewaagd en dat is ook het geval in Hilversum, waar het Am- stelveense Randwijck op bezoek komt en in Groenekan met Qui Vive uit Uit hoorn op visite Amersfoort lijkt ons ook nu niet opgewassen tegen de Wor- merveerse Kraaien en het zou geen verrassing voor ons zijn als Leusden. met de ..oefenwedstrijd" tegen een Batavierenploeg net achter de rug. op het grasvliesveld Myra de baas blijft. In dat geval komt Leusden wel goed in de promotie-race te liggen Nu nog de meeste keus: berken, eiken en larix. trefpunt mr ptjntcnrrttnden amsteroamseweg 139 -033- 17031 3812 pr amersfoort Kom keukens kijken, zowel in kunststol als in massiel hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m2 showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midgen^Nederland £ukenbeurs roudenberg Voorstr 39-41 Tel 03498^2824' Maandags gesloten T1" i

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9