Vlieg er eens uit met de Biezenkamp, kinder- carroussel en paardetram DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 LEUSDER KRANT BIEZEN KAMPEDITIE Leusder Krant Extra editie ter gelegenheid van de officiële opening van de Biezenkamp. SAMENSTELLING: Peter van Meenen MEDEWERKENDEN: C. Th. Spaans Tea Middelkoop Janus Visser (foto's) Johan Sneevliet (foto's) EINDREDAKTIE: Bert Vos LAYOUT: Studio B.D.U. (voorpagina) Harry BlankestijnfBerl Bos. UITGAVE: B.D.U.krantenkombinatie te Bameveid DINSDAG 20 NOV. 1979 Burgemeester Rademaker. 'N ZWARE BEVAL LING Hoewel je er al een hele tijd aan had gedacht en hoewel je wist, dat het zou komen, sta je toch eventjes onwennig met /e ogen te knipperen als het dan eindelijk zover is. De Biezen kamp, het zorgenkind van ge meente en middenstand, is dan toch eindelijk ter wereld geko men. Ondanks de jarenlange zorg, waarmee het nog onge boren kind was omringd, is het desondanks een uitermate zware bevalling geworden. En nu is het er Zo maar ineens. Na al die moeilijke tijden is het een welgeschapen boreling, dat de talrijke ouders tot zeer grote vreugde stemt. Wij hebben lange tijd aan de wieg gestaan en hebben met zorg de ontwikkelingen ge volgd, zoals zovelen met ons. Want het zou bijna een onge wenst kind zijn geworden. Ge lukkig is alles nog goed geko men en is Leusden verblijd met De Biezenkamp in uitgebreide vorm Een fikse mijlpaal om heel lang bij stil te staan, want het heeft heel wat zweetdruppeltjes gekost, heel wat intense inspan ning, heel wat verdriet en pijn, om in de sfeer van de geboorte te blijven. ledereen is dan ook reuze blij, dat het allemaal toch nog gelukt is. De toch al veelgeplaagde middenstand, die zich in het ,,oude" gedeelte van de Biezen kamp had genesteld met uitzicht op een rooskleuriger toekomst, kan nu opgelucht adem halen, ook al wordt hier en daar met zorg gekeken naar de Hamers hof, die naar verwachting over met al te lange tijd als een fiks uit de kluitengewassen broer van de Biezenkamp eveneens ter wereld zal komen. Naar ver wachting óók met de keizer snede Maar ach, het is bekend, dat veel broertjes en zusjes regel- matig met elkaar in de clinch lig- j gen. maar dat - als puntje bij paaltje komt - men elkaar toch met kan missen. En zo zal het ook wel zijn tussen De Biezen kamp en de Hamershof. Broer en zus. soms rollebollend over het tapijt van de consumenten- gunst, maar uiteindelijk toch op elkaar aangewezen. De zware bevalling is nu ach ter de rug. De geboortekaartjes zijn de deur uit. Moeder en dochter maken het uitstekend. Daarom een goede reden om feest te vieren. Met bloemen, muziek en feestgedruis Biezen kamp. van harte gefeliciteerd! V. LEUSDEN - Het is dan zover, zo ver wil zeggen dat dan einde lijk het wijkcentrum, ,,de Biezenkamp" gereed is, van daar deze speciale eenmalige uitgave van de Leusderkrant. De benaming „wijkcentrum" is naar ik meen wel de juiste. Er zal naast de levensmiddelen ruim aanbod zijn van ge bruiksgoederen, kosmetika en zelfs de medische sector ont breekt niet, een moderne ruime apotheek is ook aanwezig. In de direkte omgeving zijn nog verschillende zaken die eigenlijk tot de Biezenkamp gerekend kun nen worden. Door druk overleg met de gemeentelijke diensten en de bestaande en komende win keliers is een intiem pleintje ont staan met daar direkt omheen goede fiets- en parkeer-voorzie- ninaen. vele malen zijn wethouders en hoofden van diensten opgedraafd om plannetjes tot een goed eind te brengen. Zich verdiepen in wat had kunnen zijn heeft wel een be koorlijke kant. want de gelegen heid voor een grotere winkelcon centratie was zeker aanwezig met als grens de gevaarlijke bevallige bocht in de Asschatterweg. De Biezenkamp ooit voorbe stemd om HET Centrum te worden van het toenmalige Hamersveld kreeg door de toen onverwacht snelle uitbreiding een andere be stemming De bestemming tot wijk- of buurtcentrum, was voor de pioniers van het eerste uur een bittere pil die met veel moeite ge slikt werd Toen tegen deze plannen de bezwaarschriftenfolklore los barstte was het voor bijna vijf jaar bekeken. De bezwaren waren in de eerste plaats gericht tegen de I verwachtte verpaupering door rommel op straten en auto's voor I de deuren, en daardoor ontwaar- I ding van de woningen. Het nare is geweest dat al die tijd de Leusde- naren met een onstellend winkel tekort zaten Door het doortastend optreden van een der wethouders kwam enig soulaas met het op zeer korte termijn oprichten van noodwinkels Er is zelfs met de gedachte ge speeld dan maar mobiele winkel tjes neer te zetten, maar ook dat lokte bezwaren uit Er kwam in ieder geval wat lucht in de win kelademnood. Gelukkig kunnen we nu een streep zetten onder de ze slepende affaire Maar we mogen wel bedenken dat bezwaarschriften versturen soms voor de hele bevolking nare gevolgen kan hebben. Met in het verschiet de Hamershof" die een ander winkelbeeld aan ons dorp gaat geven, ben ik ervan overtuigd dat de .Biezenkamp' een ideale aanvulling kan betekenen in het j winkelgebeuren De intimiteit en kleinschaligheid geven nu reeds een aparte sfeer, 'k zou bijna zeggen een echte dorpse sfeer Het welslagen zal afhangen van de kwaliteit der ne- ring-doenden. als zij alle aandacht besteden aan de kwaliteit van het gebodene en de hier en daar ta- i nende dienstverlening op het I peil brengen waar een klant recht I op heeft, dan zal ook de Biezen- Kamp' bijdragen tot een goed wo- I nen in Leusden Dat de Leusderkrant ons de gelegenheid gaf een voorwoord te mogen i plaatsen is wel heel plezierig en I daarvoor de dank der „Biezen- kampers". C. Ph Spaans, voorzitter winkeliersver Leusden-C Burgemeester. Muziekvereniging Lisiduna. Na een veelheid van weder- waardigheden kan dan nu het winkelcentrum „De Biezen- j kamp" echt helemaal geopend worden. Iemand die nog eens alle dossiers zou bestuderen die in de loop van de tijd gevuld zijn met „biezenkamp-iana" zou vervuld raken van heel ge mengde gevoelens. Aan de ene kant zo van „wat heeft men zich toch ongelofelijk bezorgd ge maakt", „hoe is het mogelijk dat er zulke tegenstellingen kunnen bestaan" en zeker ook in de trant van „de enorm lange weg die procedures in ons land blij ken te gaan moeten toch wel forse schade aanbrengen aan opgewekte initiatieven, com merciële mogelijkheden, dienstbetoon aan bewoners en andere clientèle". En aan de an dere kant zal hij met de huidige generatie het gevoel van op luchting delen dat het er dan van gekomen is: opening van het, bescheiden, winkelcentrum „veredeld buurtsteunpunt" De Biezenkamp. Geduld, doorzetten, visie op wat we in Leusden nodig heb ben kregen nu hier hun bekro ning. Ik besef zeer wel de spanning die er zit in het „vrije onderne merschap". Aanleunend tegen een hopelijk goed overheids beleid, van waaruit vestiging mogelijk wordt gemaakt tegen een in aanzet redelijke bran cheverdeling, moet hij an derzijds risico dragen. Zal zijn zaak aanslaan? Heeft hij iets wat een ander niet heeft? Zal de concurrentie collegiaal zijn, of moordend? Bijna tien jaar nadat het be ginsel werd neergelegd dat hier een dergelijk winkelgebiedje wat uitgebreid behoorde te wor den, zeseneenhalf jaar nadat de Raad het besluit daartoe nam en dan, binnen een jaar na de uit spraak van de Kroon, is „het" klaar. In volle glorie staat er een plezierig aanbod van winkels, knus om het pleintje. Van harte wens ik alle betrok kenen toe dat De Biezenkamp in nieuwe opzet aan alle verwach tingen zal voldoen, van ons al len als klanten, van de onder nemers, van heel Leusden. LEUSDEN - Wanneer mor genochtend om ongeveer elf uur de officiële opening van het nieuwe winkelcentrum en de rondgang door genodigden er door zijn afgelopen, zal een aantal activiteiten van start gaan, die tot en met zaterdag 24 november zullen duren. Zo kunnen er gratis ritjes per paardetram worden gemaakt vanaf 't winkelcentrum en kunnen de kin deren gratis draaien in de kin- dercarroussel. waarvoor zij de kaarten via de winkeliers kunnen krijgen. Verder worden er bij de boodschappen gratis kansstickers gegeven en kan er worden deel genomen aan de actie „Vlieg er eens uit met de Biezenkamp' Alle klanten kopen bij één van de deelnemende winkeliers krijgen een kansenveloppe. Tussen deze kansenveloppen bevindt zich een aantal waardebonnen welke recht geven op een volledig verzorgd „dagje uit" Circa 30 personen uit Leusden zal dit „dagje uit" ten deel vallen. Hoogtepunt is een circa 45 minuten durende rondvlucht waarbij de bestemming Leusden is De vliegtuigjes cirkelen hier en kele malen overheen. Maar niet alleen een rondvlucht valt de gelukkigen ten deel Zij gaan op 10 december a.s. genie ten van een volledig verzorgd „dagje uit" op het vliegveld Lely stad met een uitgebreide ken nismaking met de kleine lucht vaart. een luxe koffietafel en. wan neer operationele omstandighe den dit toelaten, een rondleiding over het vliegveld en een demon stratie „oppikken van reklame- sleepnetten" Ten slotte kunnen tot en met zaterdagmiddag de waardebon nen uit de bonboekjes, aangebo den door de Biezenkamp-win- keliers, worden ingeleverd. Zowel vrijdag tijdens de koopavond als zaterdag vanaf 11.00 uur 's morgens zullen mu ziekkorpsen optreden in en rond het winkelcentrum. Vrijdag avond komt de muziekvereni ging „Hooglanderveen" en za terdag zijn er muziekvereniging en majorettenkorps Lisiduna. Het majorettenkorps van Lisiduna.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19