Bakkerij Van de Hoven verdwijnt na 39 jaar van Hamersveldseweg We hadden al lang weg moeten zijn Optiek 't Centrum J. J. E. M. Wuts, apotheker: DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 LEUSDER KRANT BIEZEN KAMPEDITIE 5 LEUSOEN - Na vanaf 1935 aan de Hamersveldseweg brood te hebben verkocht, heeft bakker H. van de Hoven zijn winkel ver plaatst naar winkelcentrum De Biezenkamp. Het oude pand mag niet meer gebruikt worden als winkel, alleen de bakkerij waar Van de Hoven zijn brood en banket bakt, blijft er gevestigd. Vestiging daarvan in het nieuwe winkelcentrum was op grond van bepalingen in de Hinderwet uitgesloten. De huidige eigenaar, Hans van de Hoven, is de vierde telg uit een geslacht van bakkers waarvan de bakermat lag in Hoogland. Hans van de Hoven leerde het vak op de bak kersvakschool in Utrecht en thuis, in de bakkerij van zijn va der. Brood, banket - uiteraard - en daarnaast Franse kaas en bon bons vormen het voornaamste be standdeel van zijn assortiment. Hij vermeldt met nadruk geen chips, zoutjes en snoepgoed te willen verkopen - iets wat een lid van het gilde van echte bakkers, waarvan de leden regelmatiq eikaars pro- dukten proeven en bekritiseren ook moeilijk kan doen. De nieuwe zaak in de Biezen kamp heeft een totale oppervlakte van 90 vierkante meter, verdeeld in 60 vierkante meter winkel- en 30 vierkante meter magazijnruimte. Het winkelinterieur is overwegend bruin van kleur en daar waar hout moest worden verwerkt werd blank eiken gebruikt. Op de muren zijn door Hans van de Hoven zelf ont worpen afbeeldingen van koren- en vlasaren aangebracht. In de nieuwe zaak zal worden gestart met de verkoop van een nieuw soort brood, het zogenaam de soja-brood. Tijdens de eerste weken is er overigens nog iets nieuws: voor de kinderen is er een zogenaamde bakker-o-scoop te krijgen. Dit is een kartonnen bouwplaat die, eenmaal in elkaar gezet, een beeld geeft van de werkzaamheden in een bakkerij. In de nieuwe zaak werken vier full-time personeelsleden, in de weekends aangevuld met enkele part-timers. Van de Hoven ver wacht, nu zijn zaak nog centraler is gelegen, een zeker nog groeiende belangstelling van het winkelend publiek. Het personeel in de bakkerij van Van de Hoven. Deze bakkerij blijft overigens wel aan de Hamersveldseweg. LEUSDEN - Voor de heer J. J. E. M. Wuts van de apotheek die totnutoe in het noodwinkelcen- trum Rozendaal was gevestigd, was het vorige week nog niet duidelijk of hij tijdens de of ficiële Biezenkamp opening zijn deuren in het nieuwe pand zou kunnen openen. Wanneer het ons niet lukt, dan zullen we er toch alles aan doen de vertra ging te beperken tot een paar dagen, of hoogstens een week of twee, zei de heer Wuts. Voor hem is het overigens niet de eerste verhuizing in zijn leven, geboren in Limburg en afgestu deerd in Groningen, werkte hij eerder tijdens zijn militaire dienst in de garnizoensapotheek in Den Haag. Toen hij daar was uitge diend kwam hij, dat was in 1972, naar Leusden als beherend apo theker. Direct bij de eerste plannen voor een nieuw winkelcentrum werd besloten daar een apotheek te vestigen. Dat moest ook wel, want de vergunning voor vestiging van een apotheek in een houten noodgebouw werd in eerste in stantie slechts gegeven op grond van het feit dat de noodvestiging slechts twee jaar gebruikt zou worden. Dat zijn dan zeven jaren geworden, maar nu is ook voor de ze apotheek de misère achter de rua. Het nieuwe pand heeft een op pervlakte van 240 vierkante meter, 40 meter meer dan het oude, een extra oppervlakte overigens die geheel op gaat aan accommodatie De oude apotheek in het noodwinkelcentrum. voor de zeven medewerkers Hier wanneer de zaak ook tijdens de zal ook een ruimte voor over- nachtelijke uren zal worden nachting worden gerealiseerd voor opengesteld. In december 1974 werd optiek 't Centrum geopend, ongeveer 2V2 jaar geleden werd de zaak overgenomen door de heer T. Bokma, die voor die tijd onder andere filiaalhouder was in Hilversum. De vrij strak en modern ingerichte zaak heeft een verkoopoppervlakte van ongeveer 75 vierkante meter. Naast de verkoop van brillen en con tactlenzen wordt er door optiek 't Centrum ook aan oogmeting gedaan en worden er enkele bij-artikelen verkocht. De zaak wordt straks naar de Hamershof verplaatst. De medewerkers van de nieuwe apotheek.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 37