Juwelier Van Heil: in januari naar Biezenkamp 't Groene geveltje Karweihoek Voor de heer in vervulling v. d. Hoef ging wens DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 LEUSDER KRANT BIEZENKAMPEDITIE 7 LEUSDEN - Hoewel hij het liefst gelijk met de andere zaken naar de Biezenkamp was ge gaan, zal juwelier Van Heil nog tot januari 1980 moeten wachten voor het voor hem zo ver is. Het pand waar de zaak in wordt ge vestigd is nog tot die datum in gebruik bij Electro-Pon. Wan neer hij opent, zal de Biezen kamp er een juwelierszaak an nex werkplaats bij krijgen, waar Willem van Heil zelf de reparatie van sieraden ter hand zal ne men. Dit doet hij sinds maart 1978 al in Leusden, maar heeft dit bij gebrek aan een winkel tot nog toe thuis moeten doen. In die anderhalf jaar heeft hij al een uitgebreide klantenkring weten op te bouwen, waarbij hij zelfs opdrachten uit Brabant en Zee land kreeg. Willem van Heil heeft zijn oplei ding genoten aan de vakschool voor edelsmeden te Schoonho ven. Hij heeft onder andere ge werkt bij de Koninklijke Edelmetaal in Den Haag. Toen hij over vol doende ervaring beschikte, is hij zijn eigen zaak begonnen. Hij voert voor acht Nederlandse juweliers opdrachten uit, wat hij voorlopig naast de zaak als hoofdberoep wil aanhouden. De mensen zullen mij zeker niet in een net pak aantref fen, maar in mijn werkkleding, zo zegt hij. De werkplaats waar de re paraties. en ook het ontwerpen en maken van sieraden, zullen plaatsvinden, zal gedeeltelijk uit de winkel zichtbaar zijn. Dit is gedaan om het publiek duidelijk te maken dat zij een ambachtelijk produkt kopen. Verder zal er zo veel moge lijk eikehout in het interieur worden verwerkt en zal er alles - maar wie probeert dat niet - aan gedaan worden de sieraden zo goed mo gelijk uit te laten komen. De zaak Willem van Heil: noodgedwongen nog tot januari in werkplaats thuis. krijgt een oppervlakte van 60 bezig een goudsmid aan te trek- nog niet of hem dat ook inderdaad vierkante meter. Willem van Heil is ken, maar hij weet op dit moment zal lukken. Het Groene Geveltje De eigenaresse is mevrouw R. van der Berg. Het Groene Geveltje verkoopt kleding, kunstnijverheid en sieraden. Ook het Groene Geveltje ziet de toekomst rooskleurig. Van aanloop hadden zij toch al niet te klagen. „Het lijkt ons erg gezellig worden Bovendien lijkt ons de Biezenkamp echt een goed punt. Ongeveer 6 jaar is het Groene Gevelt|e in de Biezenkamp gevestigd Karweihoek Leusden b.v. Eigenaar is de heer W. Snapper. Vanaf 1 juli 1977 is zijn zaak op dit punt gevestigd. De Karweihoek heeft een uitge breid assortiment op het gebied van de doe-het-zelver, met daar bij een gespecialiseerde afdeling op het gebied van verf en verfwaren ,,De uitbreiding van de Biezenkamp is alleen maar zinvol wanneer het zo compleet blijft, als dat het nu in eerste instantie is", zegt de heer Snapper LEUSDEN - Een van de zaken die al een paar weken zijn geopend in De Biezenkamp is die van de heer v. d. Hoef, die met zijn groenten- en fruitzaak eigenlijk weer terug komt in De Biezenkamp. De heer A. van de Hoef - zoals hij zelf zegt geboren in het vak - nam in het verleden de zaak in de Biezenkamp over van zijn vader, waarna hij in 1974 verhuisde naar de Zwarteweg 8. waar hij zich ves tigde in het pand van loodgieter Vermeulen Een supermarkt zoals hij tot dan had was eigenlijk niet exact wat hij zich wenste en zo werden de plannen geboren voor de groente- en fruitzaak welke nu werd geopend. Een niet onbelangrijk deel van het assortiment bestaat uit uit heemse vruchten, zoals mango's en avocado's. De heer Van de Hoef verzorgt zelf de inkoop van deze en alle andere in zijn winkel te verkrijgen produkten. Voor het be halen van zijn vakdiploma's was hij onder andere in Parijs. De nieuwe zaak heeft een oppervlakte van ongeveer 140 meter, waarvan ruim 40 meter magazijnruimte De inrichting heeft zelfs de belang stelling gewekt van de vakpers, een feit waar de heer Van de Hoef meer dan trots op is.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 39