Het verhaal van De Biezenkamp DE BIEZENKAMP stond toen nog op een laag pitje. In juni '72 werd het voorbereidings- werd het een Kroonprocedure, toen konden ze het wel voor een besluit voor voltooiing van de jaar of vier vergeten. De pogingen Biezenkamp gepubliceerd en in juli barstte de bom. Er kwamen 45 be zwaarschriften en 129 gelijklui dende brieven tegen deze plannen vervolg op pagina 9 DINSpAG 20 NOVEMBER 1979LEUSDER KRANT BIEZENKAMPEDITIE Velen zullen zich deze woestijn van vijf jaar geleden nog herinneren. In 1973 zag de plaats waar toen de supermarkt was geprojecteerd er nog zo uit. De tijd dat af en toe een ree de straat overstak was dan ook spoedig voorbij. We waren vlug gewend aan het wat langzamer tempo waarin het leven zich in een dorp bewoog. De Biezenkamp winkeliers wisten niet beter dan dat zij in de toekomst het centrum van het dorp zouden worden. Maar toen kwamen plannen voor een grootse uitbouw van Hamersveld, in e^n onbewaakt ogenblik was die naa. veranderd in Leusden-Cen- trum, dat gaf een rel, en een nog grotere rel gaven de plannen tot huizenbouw over het kanaal, waarvan de noodzaak niet kon worden aangetoond. De inspraak die toch eigenlijk al jaren bekend waren. Een dramatisch argument was ondermeer de totale vernie- ting van het leefkjimaat in de naaste omgeving, het waren zware woorden. Enorme waardedaling der met bloed en zweet gekochte huizen Zo ging dat in die tijd, en niet hele maal onterecht, er was praktisch geen enkele inspraak geweest. De Biezenkamp winkeliers waren wel ingenomen met de plannen hoewel ze kleiner waren dan de oorspronkelijke opzet. Aanvanke lijk dachten ze dat het een storm in een glas water zou zijn, maar toen ook G S de bezwaren niet erkende In de zomer van 1974 verrezen deze molshopen in de Biezenkamp. In 1974 liepen er nog schapen op de plaats waar nu de parkeerplaats is van de Biezenkamp. LEUSDEN - Er zijn heel wat verschillende redenen of om standigheden die iemand er toe kunnen brengen in Leusden te gaan wonen. Doorslaggevend is meestal het werk of de aantrek kelijkheid van buiten wonen, er schijnt toch ook weer een ten dens te zijn van terug van de groene weiden naar de stad. Na jaren in de heksenketel van de grote stad te hebben gewoond wilden wij het ook weieens wat rustiger hebben. We waren eens met vakantie op de Veluwe, dat was het einde in die tijd, toen we een bordje met „Hamersveld" er op zagen, 'k Was ooit eens in m'n jonge jaren bewonderaar van ene Jan van Hamersveld, een motorcoureur kampioen van 't een of t ander geweest. We gingen kijken wat en waar Hamersveld nu eigenlijk was Nou, het was niet zoveel, tien straatjes en wat nieuwe leegstaande win kels, die hoek zou ideaal zijn voor een slagerij, opperde m'n echt genote. Verder vergaten we het maar Totdat een kennis zei, jullie willen toch naar buiten'? Weet je waar Hamersveld ligt? En weet je dat daar niet eens een slager is? En zo is het gekomen, toeval, lot of bestiering, wie weet het. Het vermakelijke was, dat toen we de winkel gekocht hadden dan 's nachts zo tegen twaalven, de bouwer oud-burgemeester Bui- ning uit z'n bed belde om te zeggen dat er gelukkig weer een winkel weg was Het was wel pionieren die eerste tijd, maar toen van lieverlee de andere winkels ook bezet werden ging het wat beter Langzaamaan werden er wat hui zen bijgebouwd en werd het win kelen interessanter.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 40