Chinees rest. De Pauw Elektro-Pon Slijterij Van de Hengel krijgt filiaal ^iinijnnbci DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 LEUSDER KRANT BIEZEN KAMPEDITIE 9 vervolg van pagina 8 om met de bezwaren een plan te maken dat wellicht aanvaardbaar was werd door het gemeentebe stuur niet in dank afgenomen. Dus daar lag dan de Biezenkamp, er deden zich weer van die merk waardige reactie s voor. zoals tot op den huidige dag. Wel winkels, maar niet bij ons. wel woonwa gens. wel fietspaden, maar niet bij ons. Laat die kinderen maar tob ben. 't Zijn onze kinderen niet. De humor was gelukkig ook nog aanwezig bij al dat gedoe: de be zwaren tegen winkels werden be loond met een supermarkt aan de Zwarteweg, het schapeweitje werd een parkeerterrein, na enige jaren braak te hebben gelegen, werd het weer een schapeweitje en nu is het weer een parkeerterrein. De Biezenkamp werd een modder poel op natte dagen en een woestijn in de zomer En zo scharrelde de Biezenkamp maar door in afwachting van de Kroon- beslissing. Het tekort aan winkels werd nijpend, 'k Herinner me dat we een keer voor de kerstdagen met ons nummerapparaat in de zaak honderd klachten achter wa ren. 't Was niet leuk meer. Protes ten onzerzijds tegen de noodwin- kelplannen. wel noodwinkels maar bij de Biezenkamp, laat de Leusdenaren niet van hot naar her lopen voor hun daaglijks brood. Zelfs nog tweemaal geprocedeerd tegen die plannen, eenmaal ver loren. kosten twaalfduizend gul den. Gelukkig voor de inwoners kwamen de winkels, en nog snel ook, maar enkele Biezenkampers verloren moed en geld en verdwe nen. Dat zijn de wel zware risico's van het zelfstandig zijn Toen ook- nog de super aan de Zwarteweg verdween was het a.g. branche patroon van de Biezenkamp een totale mislukking. Er was in de hele buurt nog één levensmiddelen zaak Slager Timmer bleef nog als rots in de branding. Tot een ieders stom me verbazing was het dorp op een ogenblik drie Chinese eethuizen rijk, hoe bestaat het. Toen de Kroon de plannen goedkeurde hebben we de vlag uitgestoken, vijf jaar misère achter de rug En vervolgens rees de vraag wil de projectontwikkelaar die al en kele tonnen in de affaire had zitten, de zaak nog afmaken, zoniet, dan zouden de winkeliers de handen ineen slaan en een soort verzamel gebouw neerzetten met winkeltjes erin. De projectmensen wilden gelukkig nog en de bouwer v.d Belt had haast en die heeft het verrassend snel neergezet, 't Is nog leuk geworden ook Dit verhaal dat Herman Heyermans had kunnen inspireren tot een van zijn middenstands drama's heb ik niet in chronologi sche volgorde kunnen maken, dan had ik hele jaargangen van de Leusderkrant door moeten nemen want die heeft er veel aandacht aan besteed en begeleid met juiste en ook weieens onjuiste kritiek Het wil alleen maar een schets zijn van de slag om de Biezenkamp. Ik neb nog een wens aan het adres van de oude en nieuwe onderne mers maak het voor uw klanten zo goed als maar mogelijk is C Ph Spaans Elektro-Pon, die na de verhuizing binnen de Biezenkamp, Selektra zal gaan heten is sinds 14 februari 1978 in de Biezenkamp gevestigd Mevrouw J Pon vindt, dat als de winkeliers gezamenlijk een echte goede gemeenschap gaan vormen binnen de Biezenkamp het winkelcentrum een goede toekomst heeft. ..Alles wat de mensen nodig hebben is aanwezig en kwaliteit, ik dacht dat ze het hier wel op kwaliteit zullen gooien. Het assortiment van Selektra is erg uitgebreid Naast de verlichting heeft Selektra een heel uitgebreid assortiment op het gebied van gloeilampen. In de nieuwe winkel zal daarbij een uitgebreid assortiment aan exclusieve interieurdecoratie worden verkocht Het tweede Chinees-Indisch restaurant in de Biezenkamp, en toen inmiddels het derde in Leusden, werd geopend in mei 1978. Dit restaurant, De Pauw, werd gevestigd in het pand waar vroeger café-restaurant Nieuw Leusden gevestigd was. Hier een foto van de bestaande zaak, omdat het nieuwe winkelpand nog niet gefotografeerd kon worden. LEUSDEN - Geen verhuizing maar een filiaal erbij, betekent de opening van de zaak van Slijterij Van de Hengel in de Biezenkamp. De zaak aan de Hamersveldseweg blijft nor maal draaien, maar gezien de dienstverlening was een zaak in de Biezenkamp erbij gewoon nodig, vindt het echtpaar Van de Hengel. Het ligt in de bedoeling dat Ger- da van de Hengel de nieuwe zaak gaat runnen en dat man Herman achter blijft in het pand waar de firma Van de Hengel zestien jaar geleden startte met de verkoop van drank. Daarvoor waren in dit pand een café en een bakkerij ge vestigd. Er moest de afgelopen dagen nogal wat werk worden ver zet om de aparte pui, met een breedte van zestien meter, klaar te krijgen, maar uiteindelijk is het al lemaal toch op tijd gelukt. Het inte rieur van de nieuwe zaak is geheel aan die pui aangepast, de ronde bogen zijn dan ook op verschillen de plaatsen in de winkel terug te vinden. De zaak heeft een totale oppervlakte van 120 vierkante meter, waarvan 90 meter winkel en dertig meter magazijnruimte De specialiteiten van de firma Van de Hengel, het Leusder Spul en het Leusder Kippefruit. ad vocaat met vruchten, zullen vanaf heden ook in de Biezenkamp te verkrijgen zijn. Het nieuwe pand in de Biezenkamp. De heer en mevrouw Van de Hengel in de nieuwe zaak.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 41