Leusdense medici schrijven naar USSR teenstrips 1925 eemland parket L, ZIEKENHUIS bij ons koopt u n Husqvarna met alleen voor dit geschenk* I keukencentrum p.g. bronkhorst b.v cccsoccscxccco HUSQVARNA afdelingshoofd sub hoofd HOOGHORDEL 't Amersnest. Als u had geweten... koeltechnish servicemonteur Bejaardenavond in Ros Beyaart ELEKTROMONTEURS elektrotechnisch bureau Verpleeghuis St. Elisabeth Amersfoort Door inruil verkregen: administratieve medewerkster Techn. Bureau Biesta b.v. bacteriologisch analist(e) putterweg 60 - garderen - tel. 05776-781 perm2incl. B.T.W. Wolter Dros Groep Husqvarna KWALITEIT UIT ZWEDEN 110,- DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 LEUSDER KRANT LEUSDEN - De Leusdense adop- tlegroep van Amnesty International gaat dezer dagen aan alle 24 in Leus den wonende artsen vragen een brief te schrijven ten behoeve van Russi sche politieke gevangenen. Het gaat speciaal om gevangenen die in een psychiatrische inrichting geplaatst zijn voor „behandeling". De aktie van de Leusdense groep maakt deel uit van een internationale campagne van Amnesty International tegen het beknotten van de mensenrechten in de Sovjet-Unie. De Sovjet-Unie maakt systematisch misbruik van de psychiatrie voor po litieke doeleinden. Informatie hier over komt uit verschillende bronnen. Er zijn gedetailleerde getuigenissen van Sovjet-burgers die in psychiatri sche inrichtingen worden behandeld en van ex-patiënten. Er zijn verkla ringen van psychiaters die inmiddels de Sovjet-Unie hebben verlaten. En tenslotte zijn er de onofficiële bronnen in de Sovjet-Unie. Op grond onder meer van deze informatie ver oordeelde het zesde wereldcongres voor psychiatrie in 1977 de Sovjet- Unie wegens misbruik van de psy chiatrie voor politieke doeleinden. WAAROM DIT MISBRUIK? Door deze toepassing is het makke lijk om iemand voor onbepaalde tijd op te sluiten, streng te isoleren en een ..heropvoeding" te geven via het toe dienen van psychofarmaca. Daardoor wordt de strijd voor een openbaar pro ces en voor de vrijlating extra moeilijk, omdat zelfs bij-de meest objectieve per soon twijfel zal rijzen over de psychi sche gezondheid van de behandelde. Tenslotte, dissidenten zijn over het al gemeen voldoende juridisch onderlegd om geen fouten te maken tijdens hun ondervraging en tijdens het proces, maar tegenover een psychiater die van bovenaf de instructie heeft om hen on toerekeningsvatbaar te verklaren, staan ze machteloos Dissidenten die ontoerekeningsvatbaar worden verklaard blijken altijd te lijden aan vormen van schizofrenie en para noia Houdt een dissident vast aan een idee of standpunt dat de autoriteiten niet bevalt, dan lijdt hij volgens het Serbski instituut aan een paranoïde ontwikkeling van de persoonlijkheid. Zegt hij. dat hij en zijn gezin gevolgd worden, dan lijdt hij aan achtervol gingswaanzin. Is hij strijdbaar tijdens het proces, dan wordt dit symptoma tisch genoemd voor het ziektebeeld. INRICHTINGEN Als een dissident via een spoedop name wordt opgepakt, dan belandt hij in een gewone psychiatrische inrichting. Is de opsluiting gebeurd via een ge rechtelijk bevel dan komen de meeste dissidenten terecht in een speciale in richting Die zijn bestemd voor zeer ge vaarlijke misdadigers die zich aan moord, brandstichting en andere ge weldsmisdaden hebben schuldig ge maakt. Die speciale inrichtingen lijken, in tegenstelling tot de gewone, op ge vangenissen Ze zijn namelijk bedoeld om mensen te straffen. Er zijn 11 van die speciale inrichtingen met naam en plaats bekend. Over het bestaan van een hele reeks anderen is nog geen zekerheid Zo'n speciale inrichting is om 3 redenen meer gevreesd dan een kamp Ten eerste moeten de dissidenten ver blijven in ruimtes met zware krankzinni gen. Ten tweede worden de oppassers vaak gezocht onder criminelen. Ze kunnen practisch ongecontroleerd hun gang gaan Ten derde bestaat er de antitherapie waarbij een groot gebruik wordt ge maakt van psychofarmaca DE BEHANDELING De artsen dienen psychofarmaca toe aan politieke gevangenen om ze te doen lijden en zo hun algemene onder werping te verkrijgen. Sommige poli tieke gevangenen herroepen hun overtuiging, erkennen dat ze geestes ziek zijn en beloven hun ..misdaad" niet nog eens te begaan in ruil voor stopzetting van de behandeling. Een voorbeeld van behandeling is de insulinetherapie. Deze ..behandeling" bestaat uit toedienen van steeds gro tere doses insuline gedurende een aantal dagen. De patiënt wordt daarbij aan zijn bed vastgebonden. Dat gaat door tot de patient in coma raakt omdat er te weinig suiker in zijn bloed zit. Hij wordt dan weer uit zijn coma gehaald door suiker in zi|n aderen toe te dienen. Een behandeling met deze therapie be staat gewoonlijk uit 25 30 van zulke shocks. Bij hart- en nieraandoeningen en suikerziekte is deze ..behandeling" erg gevaarlijk. Maar het noodzakelijke vooronderzoek wordt niet verricht ONTSLAG Als een dissident zich in de psychia trische inrichting bevindt dan wordt hij ieder half jaar door een commissie on derzocht. Die beslist dan over verlen ging van een verblijf Een mogelijke vrijlating hangt af van de eventuele be reidheid van de dissident om zijn poli tieke mening te herzien, of zoals een politieke gevangene van de commissie kreeg te horen ,,Uw vrijlating hangt af van uw gedrag. Met uw gedrag bedoe len wij uw politieke mening Uw ziekte is. dat u er een afwijkende mening op na LEUSDEN - Zoals ieder jaar orga niseert de Oranje Vereniging Leus den ook nu weer een gezellige avond voor de bejaarden uit Leusden Op dinsdag 27 november as wordt in ,,'t Ros Beyaart" deze avond gegeven. Aanvang 20.00 uur zaal open 19 30 uur. Na de koffie en de verwelkoming zullen de avond ver der verzorgen Hans van Ingen con- ferancier-voordracht en gezelschap- spelen. Muzikale medewerking aan deze avond geeft Cor Rodert op het Hammondorgel. Bejaarden die deze avond willen deelnemen kunnen vanaf maandag 19 november hier voor gratis kaarten afhalen bij mevr. Dijkstra Oranjelaan 14 in Zuid en bij W Schoonderbeek Hamersveldse- weg 20 in centrum. houdt Als u uw vroegere standpunt wij zigt, laten wij u vrij". Het is te hopen dat de brieven die medici over de hele wereld zullen schrijven zoveel indruk op de auto riteiten zullen maken, dat afgezien zal worden van het misbruik van de psychiatrie. Voor de Leusdense me dicus een kleine moeite om een brief te schrijven, voor de Russische dis sident wellicht een bevrijding uit een hel. EVAK is een snelgroeiend installatiebureau. Wij adviseren en installeren licht- en krachtinstallaties t.b.v. utiliteitswerken en fabrieksinstallaties. Wij zoeken op zeer korte termijn EVAK/Elektrotechnisch bureau, Zevenhuizerstraat 114a, Hoogland. B. G. Morsing, tel. 033-802614; na 18.00 uur: 03420-6416. Mozaïek parket 8 mm vanaf14.50 Stroken massief 23 mm vanaf26.50 Lamel parket vanaf 52.50 Wij zijn gespecialiseerd in het opschuren en repareren van oude parketvloeren. Verkoop van parketlaken onderhoudsmiddelen. Zangvogelweg 57 - Amersfoort Tel. 033-750888/726088. b.g.g. 802026 Showroom geopend: Dag. van 8.30 -17.30 uur Zaterdags van 13.30 -16.30 uur. In het verpleeghuis St Elisabeth worden 100 somatisch zieken verpleegd en verzorgd. Er zijn vier verpleegafdelingen. In verband met vertrek van één van de afde lingshoofden, bestaat op één van deze afdelin gen de vakature van Naast het verrichten van verpleegkundige werkzaamheden zal zij/hij in samenwerking met het subhoofd de dagelijkse leiding van de afdeling voeren. Sollicitanten voor deze funktie dienen in het bezit te zijn van het A diploma verpleegkundige. Het bezit van het diploma kaderopleiding wordt op prijs gesteld. Aanstelling geschiedt in de rang van 1e verpleegkundige. Op één van de andere verpleegafdelingen is plaats voor een Naast het verrichten van werkzaamheden als ziekenverzorgende zal zij/hij in samen werking met het afdelingshoofd de dagelijkse leiding van de afdeling voeren. Sollicitanten voor deze funktie dienen in het bezit te zijn van het diploma ziekenverzorging en enige jaren als zodanig gewerkt te hebben. Het diploma voortgezette opleiding strekt tot aanbeveling. Aanstelling geschiedt in de rang van ziekenverzorgende 2e schaal. Nadere inlichtingen over deze funkties worden gaarne verstrekt door de heer Th.C J. Keijsers, hoofd verplegingsdienst, tel. (033) 72 01 24. In het verpleeghuis is een crèche aanwezig. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de heer H.C. Rietsnijder, hoofd Personeelszaken, St. Andriesstraat 5b te Amersfoort. Damaskapsalon P. Dekens Wij zijn gespecialiseerd in^ pruikjes en haarstukjes, tevens herentoupets, Levering eventueel via ziekenfonds Graag willen wij u onze kollektie tonen. Geïnteresseerd? jflESf Bel ons of kom even langs. Plein 4. Nijkerk. Tel 03494-1214. Van Dijkhuizenstraat 11, Nijkefkerveen Tel 03495-2070. Hoofdstraat 152, Voorthuizen Tel. 03429-2180. 1 gebr. Surge melkleiding RVS voorgrupstai. 4 melkstellen Alfa-Laval HP met Duovac. 3 doorloopmelkwagens 2x2. 1 doorloopmelkwagen 2x2, verhoogde stand. 1 doorloopmelkwagen 2x4 visgr. 2 weidetank 6001. 1 weidetank 8001. 1 weidetank 4001, met RVS transp.kar 1 weidetank 5001. 1 gebr. Alfa-Laval melkleiding voorgrupstai met 4 melkstellen, plm. 100 mtr. glasleldlng enz. 1 gebr Manus melkleiding voorgrupstai, met 3 melkstellen, plm. 55 mtr. RVS-leldlng enz. 1 gebr Manus melkleiding voor 2x2 tandemstal, met 4 Alfa-Laval melkstellen enz. 1 gebr. Manus melkleiding voor 2x2 tandemstal, met 4 Manus melkstellen, tandemstallnrlchtlng enz. 1 gebr. Manus melkleiding voorgrupstai met 60 mtr. glas en 90 mtr. RVS-leldlng, 5 melkstellen enz. 1 gebr. Manus melkleiding voorgrupstai met 180 mtr RVS-leldlng, 8 melkstellen, relnlgingsautomaat enz. 1 gebr. Alfa-Laval melkleiding voorgrupstai met melkontvangst PC 900, VP-74,4 melkstellen met Duovac, plm. 50 mtr. RVS-leldlng met kranen enz. 1 gebr. Manus melkleiding voorgrupstai met plm. 50 mtr. RVS-leldlng, 3 Manus melkstellen enz. 1 gebr. Senior melkleiding voor grupstal met plm. 100 mtr. RVS-leldlng, 4 melkstellen enz. Diverse melkapparaten o.a. Surge. Meiotte, Fullwood, Alfa-Laval, Miele, Westfalia. Diverse vacuümpompen met div. capaciteiten. CEBECO-HANDELSRAAD Van Zuylen van Nleveltlaan 61, Bameveld. Tel. 03420-2888/3448. Tel. 03495-5433 na 18.00 uur. Wij vragen een voor de afd. technische dienst. Type-diploma gewenst. Werktijden in overleg. Tel. of schrift, sollicitaties aan Kastanjelaan 1 - Leusden - Tel. 033-40994, toestel 23. De Autobanden Groothandel biedt u minimaal 25 tot 50%. korting op alle bekende merken zoals: Michelin, Good Year, Fire Stone. Monteren en balanceren geheel gratis. Amperestraat 4, Nijkerk, tel. 03494-2681 Het protestants-christelijk „De Lichtenberg'-Amersfoort vraagt met spoed voor het Bacterio- logisch/Serologisch Laboratorium, tevens Streeklaboratorium voor de Volksgezondheid, een betrokkene zal, na een inwerk- periode, belast worden met zowel de algemene routine- als meer gespecia liseerde klinisch bacteriologische werk zaamheden. Ook moet hij/zij bereid zijn eenmaal per zes weken weekend en bereikbaarheidsdiensten te ver richten (semafoon-systeem). Vereiste opleiding: HBO-A. Enige ervaring strekt tot aanbeveling. Telefonische inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Dr. J. de Jong, bacterioloog, tel. (033) 3 87 22, toestel 2092. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de Dienst Personeelszaken, Utrechtseweg 160, 3818 ES Amersfoort. Kom eens praten, elke dinsdagavond van 7 tot 8 uur in onze kraaminrichting, Bekensteinselaan 18-22, Amersfoort. T el. 033-31214. dat onze kraaminrichting er was, dan had u de bevalling niet thuis, maar bij ons laten plaatsvinden. Waaom? Omdat u en uw baby gedurende 24 uur per dag door onze verpleegkundigen en kraamverzorgsters worden verzorgd. U rust zelf heerlijk uit en daar tussendoor hoeft u zich alleen maar bezig te houden met uw baby. Iets beters is niet denkbaar. En dat alles voor die uiterst lage kosten. Zij, die verzekerd zijn bij het ziekenfonds en ook aanvullend verzekerd zijn, betalen maar f 21,25 per dag. Voor het gebruik van de verloskamer wordt f 66,30 in rekening gebracht. r Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan Wolter Dros b.v., Amsterdamseweg 53, 3812 RP Amersfoort. Eventuele telefonische inlichtingen verstrekt onze heer A. Vissers, telefoon 033-14946. Buiten kantoortijd 033-43713. AmsterdamMwtg 53, 3812 RP Amarcfoort De Wolter Dros Groep, die deel uitmaakt van de Installatiedivisie van het OGEM- concern, beweegt zich voornamelijk op het gebied van ontwerp en uitvoering van centrale verwarmings- en luchtbehandelings- instaliaties, sanitair, brandbeveiliging, centrale huisvuilafzuig- en centrale stofzuiginstallaties. Voor het Ingenieursbureau voor Koeltechniek zoeken wij een Vereisten: 1. Gespecialiseerde vakkennis op het gebied van koelinstallaties t.b.v. a.c. systemen. 2. Ervaring op het gebied van elektrotechniek. 3. Bezit rijbewijs BE. Barneveld v. d. Broek Langstraat 43 Tel. 03420-2718 Nijkerk Middelkoop Langestraat 9 Tel. 03494-2785 Biedt kracht naar keus door elektronische naaldbesturing Zachtmoedig voor zijde, maar glijdt ook door het taaiste leer Plus al die andere exclusieve Husqvarna eigenschappen Amersfoort Ten Hagen Arnhemsestraat 5. Tussen Kei en Varkensmarkt. Tel. 033-14796. tot en met 31 December 1979 deze luxe cassette met i63 tinten naaigaren Winkelwaarde (of 55,- contant).

Leusder Krant | 1979 | | pagina 4