Trekerweg gesloten voor doorgaand verkeer „Cursus" rijmen voor beginsters Zaterdag intocht Sint Nicolaas Franse Gründlichkeit te koop. I ICVB eusden-Zuid ergaderde Instuif en Sinterklaas feest in Blijhof 1 december koekvergulden in De Hobbit Algemene ledenvergadering LTV Lockhorst Rateltikkers op proef VEERTIG JAAR NATIONAL FILM BOARD S.J.J.A. koos nieuw bestuur Ruim f 5.000 voor Sport gehandicapten Bingo-avond bij S.V.A. Maandag 26 november presentatie „Stichting Achterveld 600" Tijdens spitsuren: Vrijdagmarkt verplaatst Trim- en teken middag in De Til Dc nieuwe Peugeot 505. Bovee Amersfoort B.V. DONDERDAG 22 NOVEMBER 1979 plaatselijk nieuws 11 Na een hartelijk welkom door de iresidente, mevrouw Abbring, die :ich verheugd toonde over het grote santal bezoeksters en de nieuwe ge- jlchten, werd er gezongen Psalm 43 /ers 1. Dit lied, een gebed tot God, was heel toepasselijk op het thema van de avond. De meditatie, voorge- ezen door mevrouw Abbring, ging over een gedeelte uit de Bijbel, Nu- meri 12 de verzen 1 tot en met 10. Daarna ging de presidente voor in gebed, waarna er gezongen werden van lied 169 de verzen 1 en 4 Na de mededelingen kon ds. Wiegeraad be ginnen met zijn lezing over ..Heeft bid den nog wel zin?". Eerst werd door spreker een gedicht voorgelezen over ..het gebed" waarna hij verder ging met de uitleg van de vraag ..waarom nog bidden?". Als ant woord gaf hij de aanwezigen vele richt lijnen. Ja, het gebed is nodig omdat God het van ons vraagt. De kerk kan pas het Lichaam van Christus zijn als het een biddende gemeenschap is. In de dag der benauwdheid zegt God ..roep Mij aan". Ook Jezus bad tot zijn Vader. Het Bijbelse bidden gaat er van uit, dat God eerst gesproken heeft en wij bidden als antwoord geven. In het spreken met God kom je pas goed tot bestemming. Wij moeten ook aan andere mensen denken en voor ze bidden. Hoe moeten we bidden? Er moet regelmatig gebe den worden op vaste tijden. We moeten tijd maken om te bidden; ook hardop bidden dan dringt het gebed vaak beter tot ons door. Verhoring van gebed is vragen om vervulling van de beloften. We moeten bekennen dat we zon daars zijn. Na de lezing van ds Wiegeraad was er pauze, waarin de aanwezigen onder het genot van een kop koffie, even van gedachten konden wisselen. Na de pauze konden ds. Wiegeraad vragen worden gesteld. Op de vraag of bidden nog wel zin heeft, als blijkt dat het een sleur is geworden en je innerlijk toch geen kontakt hebt met God, ant woordde de dominee: ..Een sleur is niet goed. maar we moeten toch doorgaan met bidden en proberen rust te vinden in onszelf". Na deze uiteenzetting werd er nog gezongen van Lied 254 de verzen 2, 3 en 4, waarna ds. Wiegeraad met gebed eindigde. Mevrouw Pekelharing kwam nog wat vertellen over Amnesty International: een internationale organisatie van vrij willigers die zich inzet voor het lot van de politieke gevangenen, onder andere in de Sovjet Unie. Dit jaar wordt er een handtekenin- gen-aktie gevoerd in zevenentwintig landen. Er ging een lijst rond waarop ieder een handtekening plaatste en waarin gevraagd werd: 1. Alle gewetensgevangenen vrij te laten 2. Een einde te maken aan het mis bruik van psychiatrie voor politieke doeleinden. 3. Een einde te maken aan de sys tematische ondervoeding van ge vangenen in werkkampen. Hierna sloot mevrouw Abbring de avond af met de mededeling dat de Kerstavond op 11 december gehouden zal worden. 1.9/ LEUSDEN - Met ingang van eind november wordt de Trekerweg tij dens de ochtend- en avondspitsuren van maandag t/m vrijdag afgesloten voor doorgaand gemotoriseerd ver keer. Het provinciaal bestuur maakt hiermee een eind aan het toenemend gebruik van de Trekerweg als sluiproute. Van het dagelijkse woon/ werk-verkeer Leusden richting rijksweg A12/Zeist v.v. rijden tot nu toe ruim 400 motorvoertuigen tij dens de spitsuren door het waarde volle Treekgebied. Als gevolg daarvan zijn op veel plaat sen de wegbermen van de Trekerweg platgereden en de zijkanten van de wegverharding vernield Bovendien kwam gezien de dikwijls hoge snelhe den waarmee werd gereden het lang zame verkeer (fietsers en bromfietsers) in gevaar De Trekerweg is volgens de provincie totaal ongeschikt voor inten sief auto-verkeer Daarvoor zijn twee routes via de Arn- hemseweg/Woudenberg èn via de rondweg Amersfoort (A28)/Doornse- wegw In de afgelopen dagen is tiidens de spitsuren aan automobilisten op de Trekerweg eèn folder uitgereikt waarin het doel van de maatregel wordt uit eengezet. De verkeersmaatregel gaat gelden voor het gedeelte Trekerweg tussen de Heetvelderweg en het dag recreatiegebied Treekerpunt. zodat zowel het noordelijke als het meest zuidelijke deel van deze weg voor eventueel bestemmingsverkeer be reikbaar blijft Bij de aansluiting Doornseweg en bij de kruising met de Ooievaarshor- sterweg worden vóórwaarschuwings borden geplaatst. LEUSDEN - Zaterdag 24 november is er weer instuif in het klubgebouw van Blijhof aan de Ansfriduslaan. De kin deren kunnen ditmaal maskers maken, koek versieren, raamhangers maken, maar ook kleien, timmeren en tekenen. Aanvang van de instuif 10 00 uur. De kosten bedragen 1,50 vcor leden 2,50 voor niet-leden. SINTERKLAASFEEST Zaterdag 1 december is het zover. Dan komt de Sint met zijn Pieterbazen een bezoek brengen aan alle Blijhof- kinderen. Hij brengt voor ieder kind een presentje mee. Maar voordat de Sint komt. wordt er eerst feest gevierd! 's Morgens van 10 tot 12 uur voor de kin deren van 4 t/m 7 jaar, 's middags van 2 tot 4 uur voor de kinderen 8 t/m 12 jaar. Kaartjes voor deze festiviteiten kunnen op de volgende adressen worden afge haald, uitsluitend op maandag 26 en donderdag 29 november van 16.00 - 17.00 uur, Kornoelje 20, Dinkelwijk 18, Krakhorst 5. Voor leden in het feest gra tis, niet leden van Blijhof betalen 3,-. LEUSDEN - Wijkorgaan Groenhouten organiseert op zater dag 1 december een ochtend koekvergulden. Iedereen, vanaf de kleuterschoolleeftijd Is van harte welkom. Dus ook jonge- en oudere vrouwen en mannen! Koekvergul den Is een oud-hollands gebruik, dat te maken heeft met het sinterklaas avondje. Het betekent het versleren van taal-taalpoppen (speculaas kan ook, maar dat breekt zo gauw) met allerlei eetbaar materiaal, zoals ge kleurd suikergoed, glazuur e.d. Een bijzondere deskundigheid voor dit gezellige bezigzijn is niet vereist. Wie zaterdag 1 december mee wil doen moet vóór 29 november a s. kaarten kopen 1,50 p.p bi| de vol gende adressen: Landweg 153; Rog geland 33; Vlasland 15. Die 1,50 is voor het „verguldsel" en een aantal an dere zaken, zoals een ieder zal merken op de ochtend zelf. Zelf moet iedereen meenemen; (liefst twee) taai poppen, penseel of dun kwastje om lijntje mee fe trekken, schoteltje en een tasje om het eindprodukt in mee naar huis te nemen. Let bij het kopen van de taai poppen er op dat de lijnen op de poppen goed zichtbaar zijn De aanvang is om 10.00 uur 's mor gens het eind is om 11.30 uur. Plaats: de openbare school „de Hobbit" aan De Meent. Misschien zijn er nog men sen, die mee willen helpen bij de voor bereiding en/of organisatie op de och tend zelf. Willen zij dan kontakt opne men met de heer Jacques, tel. 44391 of mevrouw De Jong, tel. 43866 (alleen 's middags of 's avonds). B. en W. zijn bereid om bij wijze van proef over te gaan tot de aanleg van rateltikkers. Dit Is een apparaat dat het groene licht op voetgan gersoversteekplaatsen ten behoeve van blinden en slechtzienden omzet in geluidssignalen. Het punt dat naar de mening van B. en W. het meest in aanmerking komt om een proef met rateltikkers te nemen is de kruising Hamersveldseweg/Noorderinslag. LEUSDEN - De LTV Lockhorst houdt dinsdag 27 november een algemene ledenvergadering in de Schaapskooi. Aanvang van de vergadering is om 20.30 uur en op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2. Ingekomen stukken. 3. Mededelingen. 4. Notulen algemene ledenvergade ring van 28 februari 1979. 5 Jaarverslag vereniqinqsjaar 1979. LEUSDEN - De vrijdagmarkt welke tot op heden werden gehouden op het parkeerterrein van het winkelcentrum Biezenkamp, zal met ingang van aan staande vrijdag worden verplaatst naar het terreintje voor Chinees-Indisch restaurant Lotus en juwelier Rosen- boom. LEUSDEN - Woensdag 28 novem ber is er in De Til weer een kinderspel middag. die zal duren van half drie tot vijf uur. Voor deelname aan deze mid dag kan vanaf 14.00 uur worden inge schreven in De Til. Hamersveldseweg programma's gaat bekijken, zal een goed overzicht krijgen van hetgeen de National Film Board of Canada in de afgelopen periode heeft ge wrocht. Dat is op zich al een im posante oogst. Elk filmprogramma begint om kwart over acht. Joris Ivens, één der Nederlandse filmers, die voor de NFB werkt. Uit het programma „Challenge for change", „Ballad of Crowfoot" van Willie Dunn. (Van de filmredatie) AMERSFOORT - Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de National Fllmboard (NFB) van Cana da, wordt In november in ver schillende filmhuizen In Nederland een soort jubileumprogramma ge presenteerd. In de week van zater dag 24 tot en met woensdag 28 no vember wordt deze Canadese film- week in het Filmhuis Amersfoort ge houden. Uit het uitgebreide aanbod heeft het Filmhuis de volgende avondvullende programma's geko zen; „The NFB and Dutch Firn- makers" (films van Paul Drlessen, Co Hoedeman, Joris Ivens en Nico Crama), „First Years of NFB", een selektie uit de eerste produkties van de NFB, „The NFB and Animation" (animatiefilmpjes, die onder auspi ciën van de NFB tot stand kwamen), ,The NFB and Women's Films", een programma, dat in samenwerking met het Vrouwenkafee wordt gepre senteerd en „The NFB and Challenge for Change". HET PROGRAMMA Zaterdag 24 november: The Dutch Filmers. Zondag 25 november - First Years of NFB. The Case of Charlie Cordon, The proudest Girl in the World. Churchill's Island. Peace River. V for Victory, The Fighting dutch, Guilty Men. Maandag 26 november - ..Animatie' Dinsdag 27 november - Vrouwen films (in samenwerking met het Vrouwenkafée). Woensdag 28 november - Chal lenge for chanqe. GEVARIEERD PROGRAM MA Wie tijdens de Canadese Filmweek in het Amersfoortse Filmhuis alle 6 Verslag kaskommissie. 7. Verkiezing kaskommissie. 8 Verkiezing voorzitter jeugdkom- missie. Aftredend is de heer G i Bolk. Door het bestuur wordt als kandidaat voorgesteld de heer T. Stulemeyer. 9 Financieel verslag 10 Begroting 11. Rondvraag 12. Sluiting De middag is voor alle kinderen van 6 tot 12 jaar. De commissie Kindermid dagen vraagt zich af, wie deze middag de leukste trimkleren aan zal hebben, ACHTERVELD - Woensdagavond 21 november hield het bestuur van de Stichting Jeugd-en Jongeren werk Achterveld een vergadering. Nadat een aantal punten was afge handeld. volgde een verkiezing van een bestuur. Het tijdelijke bestuur legde deze avond het werk neer. Na het bekend worden van de ver kiezingsuitslag bleek dat Cees Druijf was gekozen als voorzitter, Carolien Dijkhof als secretaresse en Joop Voorburg als penningmeester. De gekozen penningmeester zal pas vanaf medio december zijn functie kun nen aanvaarden. Ook werd vastgesteld dat het correspondentieadres zal zijn SJJA, p/a De Moespot, Jan van Ar- kelweg 6, 3791 AC Achterveld Daar er momenteel nog al eens ver gissingen worden gemaakt in verband met de namen Stichting Jongeren Contact Achterveld en Stichting Jeugd en Jongerenwerk Achterveld is een prijsvraag uitgeschreven om een nieuwe naam te bedenken voor de SJJA. Voor denene die de origineelste roepnaam voor de nieuwe stichting be denkt is een mooie prijs beschikbaar gesteld. Om misverstanden te voorko men moet men wel goed bedenken dat er dus geen nieuwe naam voor De Moespot moet worden bedacht, doch voor de Stichting Jeugd en Jongeren werk Achterveld. De inzendingen kun nen worden gedeponeerd in de brievenbus van De Moespot LEUSDEN - De van 12 tot en met 16 november in de hele gemeente Leus den gehouden collecte ten bate van de Stichting Nationaal Fonds Sport Ge handicapten, heeft 5308,67 opge bracht. Gespecificeerd betekent dit voor Leusden-Centrum 3439,51 Leusden-Zuid 2.939,62, Achterveld 652,69 en Stoutenburg 276,85. ACHTERVELD - In 1982 zal Ach terveld zijn 600-jarig bestaan gaan vieren. In verband hiermede werd door het feestcomité een vergade ring gehouden met alle verenigingen van Achterveld. Tijdens deze verga dering werd een commissie samen gesteld bestaande uit de leden van het feestcomité, aangevuld met de heren C. de Vette en J. Coenen. Dit comité kreeg tot taak mensen te be naderen die zitting wilden nemen in een op te richten „Stichting Achter veld 600." De genoemde commissie is hierin inmiddels geslaagd Op maandag avond 26 november zal om 20.00 uur een vergadering worden gehouden in Ons Gebouw waar de presentatie van de „Stichting Achterveld 600" zal plaatsvinden, ledereen is op deze ver gadering van harte welkom. Er zijn voor deze bijeenkomst zes agendapunten: 1. Opening, door H. Ossendrijver (voorz. feestcomité Achterveld). 2. Uiteenzetting door J. Coenen. 3. Presentatie ..Stichting Achterveld 600". 4. Discussielijst. 5. Wat verder ter tafel komt 6. Sluiting door de voorzitter van 600 jaar Achterveld Niet alleen de inwoners van Achter veld en Stoutenburg worden op deze vergadering verwacht doch ook alle in woners die in omliggende gemeenten staan ingeschreven doch zich zeer nauw bij Achterveld betrokken voelen. LEUSDEN - Op de laatste maandag van deze maand Doen wij nou eens echt verwaand Wij gaan rijmen voor sinterklazina Welkom is iedere dolle mina 't Is uiteraard niet voor de man Want die kan er toch niets van En dat eeuwige gezoek In ieder gat en elke hoek Dat moet afgelopen wezen Wij werken ons dus zonder vrezen Op waarlijk goede vrouwenrijmen Die we aan elkaar gaan lijmen Zodat een ieder kan aanschouwen Wat die meiden kunnen brouwen Dat wordt pret. o dat wordt jool Wij klappen lekker uit de school Wij zullen samen heel wat maken Wat heeren-kant noch wal zal raken Komt dat zien. komt dat zien Of moet u nu niet meer misschien Voor vrouwen die wel willen komen Om hun rijmen klaar te stomen Staan wij klaar zo tegen achten Met raad en daad. vereende krachten En een stukje speculaas De groetjes niet van Sinterklaas Doch van Klazien en Peternel Wie dat zijn? Dat ziet u wel! Het vrouwencafé is iedere maandag geopend van 20.00 tot 24.00 uur in eet café De Hakhorst Inlichtingen Riet van Heerewaarden tel. 43689 ACHTERVELD - Ook dit jaar zal Sint Nicolaas vergezeld van zijn Pieten Achterveld bezoeken. Dank zij de medewerking van de Achter- veldse winkeliers is deze intocht ook dit jaar weer mogelijk. De intocht zal plaatsvinden op zaterdag 24 novem ber. Om ongeveer 13 45 uur zal de Sint vertrekken vanaf het Kerstens sport park Via de Hessenweg zal hij dan naar huize St Joseph gaan waar hij om 14 00 uur zal worden verwelkomd op het bordes Hierna zal hij dan een tocht door het dorp maken. De route die hij zal volgen is huize St Joseph, Hessenweg, Jan van Arkelweg. Pater Stormstraat, van Oldenbarneveltstraat. Verj. Ruyterweg H van Viandenstraat, W v Amers- foortstraat. Pater Stormstraat. van Ol- denbarneveldstraat. W v Amersfoort- straat. Pater Stormstraat. Hessenweg zo naar het eindpunt dat is bij café Buitenlust De muziekvereniging DWS en de majorettes zullen ook dit jaar hun medewerking verlenen. ACHTERVELD - Door de activi teitencommissie van de Sportver eniging Achterveld werd zaterdag avond voor de leden en donateurs een bingoavond georganiseerd. Er was deze avond een aantal mooie prijzen te winnen. Voor de ongeveer 50 deelnemers was het een zeer gezellige avond. In totaal werden er vijftien rond gespeeld Om even op verhaal te komen werd er door R van Dijk een stukje voorgedra gen dat de lachspieren goed in bewe ging bracht Aan het eind van de avond bleek dat mevr. Smink uit de Klet- tersteeg en Joop van Laar elk een hoofdprijs hadden gewonnen. Na af loop bleek uit de reacties dat het or ganiseren van zo n ontspanningsavond zeer in de smaak was gevallen en dat men verwacht dat niet te lang gewacht zal worden met het organiseren van een volgende avond „After life" van Isha Patel, uit het programma „Animatie". Fransen staan bekend als een wijndnnkend, flierefluitend volk. Niettemin wordt onze Peugeot 505 met een haast Duits aan doende grondigheid geconstrueerd Al gaat verder elke vergelij king met onze oosterburen mank. Alle onderdelen worden minstens dne keer gecontroleerd. Met de modernste middelen. We tillen nu eenmaal vreselijk zwaar aan de levensduur van onze auto's. Vanzelfsprekend strekt deze zorg zich ook uit tot onze begeleiding en service als dealer Franse Gründlichkeit staat bij ons te koop vanaf f 23-995,-. Berkenweg 3 Neonweg 12 Amersfoort Tel. 033-13846 Openingstijden: ma t/m vrij: 9.00-17.30 za 10.00-16.30 uur Koopavond geopend. Tel, 033-417 00 LEUSDEN-C

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11