SB Begeleidingsgroep woonwagencentrum wordt ingesteld LEIISIIEK KRAST Burgemeester opende Winkelcentrum Biezenkamp Vanavond slotavond aktie „Leusden voor het kind" rbr „Kerst-inn 1979 wie wil helpen? NU LI ><j XAXltAMi INI»I< BDU Hamersveldseweg afgesloten Leusder Krant Reimus&Snel •M L Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? .öu DOKTERSDIENST: TEL. 44600 DE LEUSDER KRANT: De leu: 2 keer per week Plaats: DONDERDAG 22 NOVEMBER -11e JAARGANG NO. 42 \£y Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktieen administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B V. De opening door burgemeester Rademaker. LEUSDEN - Op maandag 26 en dinsdag 27 november zal het gedeelte van de Hamersveldseweg tussen de Dissel en de Centrumweg afgesloten worden voor het verkeer i.v.m. riole ringswerkzaamheden. De omleidings route wordt met behulp van verwijsbor den aangegeven. Rozendaallaan 9 Leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679. LEUSDEN - Met het oog op de wet telijk verplichte realisering van één of twee woonwagencentra in Leusden met een totale capaciteit van 10 staanplaatsen, zullen B. en W de raad binnenkort een voorstel aanbieden tot instelling van een „begeleidingsgroep woonwagencentrum". Deze groep krijgt tot taak als intermediair te gaan fungeren tussen de gemeente, de be volking en in het bijzonder de omwo nenden en de woonwagenbewoners Naar de mening van B en W. zou de begeleidingsgroep als volgt samen gesteld dienen te worden: twee verte genwoordigers van plaatselijke instel- linqen op maatschappelijk aebied. aan te wijzen door het beraad van welzijns werkers, een vertegenwoordiger van het Woonwagenschap Amersfoort, een vertegenwoordiger van de afd. Woon- wagenwerk van het MDE, twee verte genwoordigers uit de bevolking, aan te wijzen door het coördinatieteam van het CML, twee vertegenwoordigers van de omwonenden en twee toekomstige be woners van het woonwaqencentrum. De gemeente zou in de bege leidingsgroep vertegenwoordigd die nen te zijn door een lid van het college van B.en W„ een raadslid, een amb tenaar van de afd Welzijn en een ambtenaar van de Dienst Gemeente werken. De nieuwe weg van Treecksanghoaa. 3 Leusdon In november. Een ontmoeting met de Engelse tegenhanger van Leusdenpag. 5 en 7 En tenslotte pag. 7 Sportoaa. 9 Kijk op de filmpag. 13 Vrije Kwasten exposeren In Amersfoortpag. 13 voor begeleiding op alle terreinen AAN ONZE LEZERS In verband met de omvang van het aantal advertentie-pagina's in dit nummer, moesten noodge dwongen enkele vaste rubrie ken komen te vervallen. Redaktie. LEUSDEN/CENTRUM Woensdagochtend om kwart voor elf werd de officiële opening van de uit breiding van winkelcentrum Biezen kamp een feit, toen burgemeester Rademaker zich een weg naar het nieuwe centrum knipte door een rieten wand. Daarvoor was hij in een open Franse wagonette vergezeld van onder andere de voorzitter van de winkeliersvereni ging de heer Spaans van het gemeen tehuis komen rijden. Nadat een mede werker van Amro projektontwikkeling de burgemeester had ingeleid, begon deze met te verwijzen naar de ontwik keling van dit gebied van weiland met boerderij De Biezenkamp naar win kelcentrum De Biezenkamp. Hij haalde een aantal de afgelopen veel gehoorde vergelijkingen aan. en wees op de ont wikkeling van Leusden van een ge meenschap met een ernstige onderbe- winkeling naar een bloeiend winkelbe- VmI plezier In de klndercerrousel. stand. De heer Rademaker zei er geen behoefte aan te hebben alle procedures uit het verleden opnieuw op te rakelen, dat was volgens hem al voldoende ge beurd Wel wees hij op de grote zorgen voor de gemeente of en hoe het win kelcentrum er zou komen en de zorgen van de nieuwe ondernemers. Overtuigd was hij van de noodzaak van het win kelcentrum zoals dat is gerealiseerd. Volgens hem zal een groot deel van de in het verleden weggevloeide koopkracht nu in Leusden blijven. Zijn indruk van De Biezenkamp was dat het hele centrum uitnodigt tot kijken, kiezen en kopen. De heer Rademaker besloot zijn betoog met het brengen van hulde aan allen die zich hebben ingezet voor het tot stand komen van het nieuwe winkelcentrum. Na de opening werd door B en W. en een aantal raadsleden een rondgang gemaakt door het winkelcentrum. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotoglds tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 LEUSDEN - Een initiatiefgroep in Leusden treft voorbereidingen voor de organisatie van een Kerst-lnn op eerste kerstdag in de Johan- neshoeve aan de Hamersveldseweg. Deze bijeenkomst is bestemd voor iedereen, die behoefte heeft aan kontakten met anderen of met kerst iets anders wil of er eventjes uit wil zijn. De initiatiefgroep kan dat niet alleen organiseren. Er zijn veel men sen nodig om straks alles op rolletjes te laten lopen. Wie wil helpen? De Initiatiefgroep Kerst-lnn zoekt mensen, die behulpzaam willen zijn en toch van plan zijn om deze middag en avond te bezoeken, maar ook anderen zijn natuurlijk van harte welkom. Wie belangstelling heeft, is op maandag 26 november a.s. om 20.00 uur in de Johanneshoeve welkom. Er is voor iedereen wel een taak of men nu veel tijd heeft of weinig. Kan men niet naar de Johanneshoeve komen en men wil toch helpen, dan is een telefoontje met Ad Kooijman, Akkerwinde 5, Leusden-centrum, telefoon 42787, voldoende. (Van de redaktie) bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Niemand minder dan Sinterklaas heeft zich afge lopen dinsdag Ingezet voor de aktie „Leusden voor het kind". Op de weekmarkt heeft de Goedheiligman kaarten verkocht voor de slotavond van de aktie. Ondanks de bisschoppelijke in spanningen zijn er wel een aantal kaarten over. Dus wie vanavond de feestelijke avond bij wil wo nen, kan zich vanaf half acht ver voegen bij het restaurant „De Mof" in Leusden-Z. aan de Arn- hemseweg. Daar treedt van avond een reeks artiesten uit het populaire genre op. Gastheer is Leusdenaar Ab Hofstee, die in zijn kwaliteit van boer Voorthui- zën onder andere Ciska Peters zal aankondigen. Alle artiesten verlenen van avond belangeloos hun mede werking. De zaal is gratis ter be schikking gesteld door de ex ploitant van „De Mof". Het ge volg is dat alle toegangsgelden in hun geheel ten goede komen aan de aktie „Leusden voor het kind". Daarnaast wordt ook de opbrengst van de consumpties ter beschikking gesteld voor de aktie. Toegangskaarten voor de feestelijke slotavond kosten 10,- en zijn aan de zaal ver krijgbaar. De zaal is om 19.30 uur open, het programma begint om 20.15 uur. Onnodig te zeggen dat iedereen zeer hartelijk welkom is. an ontvang de krant gratis tot 1 januari a.s. U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar: Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden. Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C. Tel 03341495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.) Naam: Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanertbordspel

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1