De nieuwe weg van het groot gemengd toonkunst koor Treecksangh Enquête wijziging straatnamen Voorzichtig met speelheuvel in De Wetering Aantal uitleningen nog steeds in stijgende lijn Ook Juwelier Rosenboom hoort er bij Volle zaal voor Blijhof Jaarverslag bibliotheekwerk: leu 5d en krn n is plaatselijk nieuws Een archieffoto van het gemengd toonkunstkoor Treecksangh. l/ö l te kunnen werken met een ontspan ningsgroepje Dat uitwisselingen met andere koren in andere plaatsen ver zorgt Dat konserten. ekskursies. een dagje gezellig uit en weekends organi seert Bezoeken aan koorfestivals, ra dio- en televisieprogramma's en kon- takt opneemt met muziekuitgeverijen Naast zingen moeten we ook eens samen uitgaan Het gehele gebeuren van zo n koor moet natuurlijk ergens van betaald worden. Ik heb voor 1980 al een toe zegging van een sponsor gekregen. Als koor moet je daar wat tegenover stellen. Ik heb een groot schoolbord gekocht, en laat ti|dens onze konserten de hele geschiedenis van zo n sponsor zien. In de toekomst zal het zó zijn, dat iemand één konsert van sponsoren maar ook op een breder vlak als spon sor voor ons koor kan optreden „Treecksangh" doet mee aan de volkskerstzangdienst in de Sint Josef- kerk in Leusden-Centrum op maandag 17 december. Zal dan twee gedeelten uit het Weihnachtsoratorium van Muller zingen. Dat konsert wil „Treecksangh" ook gaan uitvoeren in de Sint Josefkerk in Achterveld. Dat zal woensdag 19 de cember worden. Een nieuw bestuur, een nieuwe weg voor „Treecksangh". Hoe het allemaal zal uitpakken zal de toekomst leren Nieuwe leden kunnen zich melden bij secretaris Riewald, Wederik 14, tele foon 033-42815. VOORVERKOOPADRESSEN CONCERT LISI- DUNA/TREECKSANGH De voorverkoopadressen voor toegangskaarten voor het door Lisl- duna/Treecksangh te geven concert zijn: Ted Bokma, opticien, Biezen- kamp 17; W. J. Schut, sigarenmaga zijn, Hamersveldseweg 26; De Hak- horst, eetcafé/galerie, Noorderin slag (na 16.30 uur) en cafetaria Midi, winkelcentrum De Bieshaar in Leus- den-Zuid. Hondhorsterweg Honthorsterweg Jannendorperweg 't Jannendorp Koningin Julianalaan Julianalaan Koningin Sophielaan Sophielaan Koningin Wilhelminalaan Wilhelmina- laan Louise de Colignylaan De Colignylaan LEUSDEN - Een dezer dagen ont vangt een aantal inwoners van Leusden een brief van de gemeente waarin hun mening wordt gevraagd over een eventuele verkorting of verandering van de naam van de straat waarin zij wonen. De werk groep naamgeving wegen is name lijk reeds enkele malen benaderd over de lengte van de straatnamen, met name In Leusden-zuld en Ach terveld. Er zouden nogal eens mis verstanden zijn ontstaan omdat slechts een deel van de (te) lange naam werd gebruikt, waardoor men de weg niet kon vinden. De naamgeving wegen wil nu graa^ weten hoe de betrokken aanwonenden over eventuele wijziging denken. Bijge- zonden lijst geeft een overzicht van de straten waar het om gaat met daarbij de voorgestelde wijzigingen. Overigens zijn niet alleen reakties van aanwonen den welkom: iedereen die bepaalde suggesties wil doen voor wat de straat- naamgeving in Leusden betreft kan zich wenden tot de secretaris van de werk groep Naamgeving Wegen, gemeente huis, Leusden-centrum. HUIDIGE STRAATNAAM: EVEN TUEEL TE WIJZIGEN IN: Amalia van Solmslaan Amalialaan Anna Paulownalaan Paulownalaan Bisschop van DieststraatVan Diest- straat Van Boetzelaer van Oosterhoutlaan- Van Boetzelaerlaan Burgemeester de BeaufortwegDe Beaufortweg Charlotte van BourbonlaanVan Bourbonlaan Deliana van WeedestraatVan Weede- straat Van Diepenheim ScheltuslaanVan Diepenheimlaan Van Hardenbroek van Ammerstollaan Van Hardenbroek van Lockhorstlaan- Van Hardenbroeklaan Hendrik van ViandenstraatVan Viandenstraat Prins Bernhardlaan Prins Frederiklaan Prins Hendriklaan Prins Mauritslaan Prinses Beatrixlaan Prinses Christinalaan Prinses Irenelaan Prinses Margrietlaan Trekerweg Bernhardlaan Frederiklaan Hendriklaan Mauritslaan Beatrixlaan Christinalaan Irenelaan Margrietlaan Treekerweg De Verjaegde RuyterwegDe Verjaagde Ruiterwea Van Waldeck Pyrmontlaan decklaan LEUSDEN - Onlangs werd er In een algemene ledenvergadering van het groot gemengd toonkunstkoor „Treecksangh" een nieuw bestuur gekozen. De heer E. Keddeman werd voorzitter. Vlce-voorzltter de heer J. Huurdeman. Sekretarls de heer J. Riewald. Penningmeesteres: Me vrouw A. Moerland. Bibliothecares se: mevrouw D. Godefrooy. Leden de dames R. Blinde en J. E. Kok. Volgend jaar beslaat het koor vijf jaar, en de nieuwe voorzitter streeft er naar het koor weer op te voeren tot een le dental van honderd, waarmee men destijds van start ging. Het koor is te zeer afgeslankt. Het ene lid vond het geen toonkunstkoor meer, of vond het programma te licht. Het andere lid vond het repertoire juist te veel aan de klas sieke kant. WEER OPNIEUW BEGIN NEN ,,We moeten uithuilen", zegt de nieuwe voorzitter, ,,en weer opnieuw beginnen. We willen alle ex-leden pol- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktle en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40,- per jaar, 20,50 per half jaar, 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: AJs abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Nabastallen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5,- per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro 871441 t.n.v. de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer dne tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- blnatle te Barneveld. sen en vragen aan hen stellen. Om in zicht te krijgen waarom ze bij het koor zijn weggegaan. Iedereen krijgt een enquêteformulier thuis, dat hij anoniem kan invullen. Daarop kun je dan het nieuwe rangsei zoen gaan afstemmen.Treecksangh" is nog steeds een toonkunstkoor, en het repertoire moet artistiek verantwoord zijn. De dirigent heeft een grote vinger in de pap. Hij bepaalt welk programma het koor gaat maken. Op de uitkomsten van de enquete kun je ook de repetities gaan afstem men. Vóór de pauze misschien het klassieke genre, na de pauze de lich tere werken. Met het lichtere gedeelte wil ik zo- merkonserten gaan geven Totnutoe gaven we alleen een winterkonsert, omdat het repertoire mager was". Voorzitter Keddeman vindt, dat je het gat dat er in Leusden is tussen de kerkkoren en het exclusief klinkende toonkunstkoor Treecksangh" moet kunnen opvullen met een koor daartus sen in. dat werkt met mensen die niet direkt van muziek kunnen lezen, maar die een groot enthousiasme voor de muziek opbrengen. MIDDELBARE SCHOLEN ,,De winterkonserten blijven op de klassieke toer", zegt hij. ,,Maar we moeten er naar streven, dat we de ver grijzing tegengaan. Dat we niet alleen in de bejaardentehuizen gaan zingen, maar dat we ook iets gaan doen op de middelbare scholen in Amersfoort. Ik wil door de kwantiteit weer kwaliteit krijgen. Dan trek je de betere zangers en zangeressen aan. Daarom heb ik een nieuwe kreet ge vonden. Die van de drie g's. Gewoon, gezellig en goed. Dat geldt zowel voor de sfeer als voor het repertoire. leder die denkt, dat hij geluid kan produceren, kan meedoen. Goed moet het blijven, voor de naam toonkunst koor. REPERTOIRE WERKGROEP We krijgen binnenkort de inbreng van de repertoire-werkgroep. Die middels een kleine enquete tot de samenstelling van repertoire wil komen De realiseer baarheid en de artisticiteit blijven uiter aard onderhevig aan het oordeel van de dirigent." De heer Keddeman heeft inmiddels iemand bereid gevonden, die de zo mer- en winterkonserten op de band wil opnemen, zodat de koorleden hun uit voeringen persoonlijk kunnen terug horen. GEZELLIGHEID ,,De gezelligheid", zegt hij, „wil ik be vorderen door het instellen van een ontvangstcommissie, die aspirant-le den gaat begeleiden. De nieuwe leden, worden door hen voorgesteld. Er wordt hun verteld hoe de repetities in hun werk gaan en dergelijke. Deze ontvangstcommissie heeft ook tot taak bij die mensen op bezoek te gaan, van wie men aan de weet is ge komen dat ze best zouden willen méé zingen. Een gesprekje kan hen over de drempel heen helpen. Het kontakt met mensen uit de buurt is erg belangrijk. Op die manier kunnen ook bedankjes van leden worden teruggedraaid. Ik wil gewoon wat meer samen werking, een betere band tussen de le den onderling bevorderen Ik hoop ook De bibliotheek in Leusden-Centrum: vorig jaar ruim een kwart miljoen boe ken en platen uitgeleend. D" WETERING X soeelheuve] LEUSDEN - Er werd vorig jaar in Leusden aanmerkelijk meer gelezen dan in 1977, als de cijfers in het jaar verslag van het bibliotheekwerk in de gemeente, omvattende de bi bliotheken in Leusden-Centrum, Zuid en Achterveld, daarvoor re presentatief zijn. Het aantal door de drie bibliotheken uitgeleende boe ken en grammofoonplaten steeg van 282.261 in 1977 naar 294.842 vorig jaar, een stijging van ruim 12.000 uitleningen. In Achterveld liep het aantal uitlenin gen, met 438, terug tot 36.784. Ook het aantal uitleningen in Leusden-Zuid daalde en wel met 5.764 tot 28.513, maar in Leusden-Centrum deed zich een stijging voor van bijna 19.000 uitle ningen. Het totaal bedroeg hier 229.545 Deze bibliotheek beschikte vorig jaar over 24 560 boeken en gram mofoonplaten, welke deels in eigen be zit en deels gehuurd zijn. Het aantal abonnementshouders dat van deze bi bliotheek gebruik maakte was in 1977 nog 5.193 en steeg vorig jaar naar 5.276. De Boekenmolen in Leusden-Zuid had de beschikking over 6 785 boeken, waarnaast nog abonnementen op 2 tijdschriften voor volwassenen en 6 voor de jeugd Het aantal abonnees bleef op het peil van 1977: 801 De te ruggang in het aantal uitleningen in de ze bibliotheek wordt door het bestuur onder meer toegeschreven aan de huisvesting buiten de woonkern. Het boekenbezit van de bibliotheek in Achterveld vermeerderde vorig jaar van 4.872 tot 5.289 Het aantal abon nementhouders bedroeg hier 871. een stijging ten opzichte van 1977 met 41 DEN - De speelheuvel In de wijk De Wetering is sinds maandag weer voor gebruik opengesteld. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Wie werkt, maakt fouten, is het gezegde en ook de redaktie van deze krant ontkomt daar niet aan. Dat bleek weer eens bij de uitgave van de extra editie ter gelegenheid van de feestelijke opening van de uitgebreide Biezenkamp. Hadden we heel zorgvuldig alle bestaande en nieuwe winkeliers op de korrel genomen, kompleet met foto, blijkt er toch nog een naast de krant te zijn gevallen. Juist, ook u had dat reeds gemerkt. Juwelier Rosenboom ontbrak. Niet terecht natuurlijk, ook al zullen misschien sommige boze tongen beweren, dat de redaktie die zoveel gewraakte „uithoek'" van de Biezenkamp over het hoofd heeft gezien. Niets is minder waar, want ook deze hoek Is nu aanzienlijk aantrekkelijker geworden voor het winkelende publiek. Foto en tekst lag gewoon klaar om te worden opgenomen. Wij zijn ook de beroerdste niet en daarom op deze plaats een kleine rechtzetting. Juwelier Wim Rosenboom, die in mei 1977 in De Biezenkamp op de huidige plaats een eigen bedrijf begon, was voordien zo'n veertien jaar bedrijfsleider bij een groot juweliersbedrijf in Utrecht. Een man met ervaring dus. De heer Rosenboom hoopt zijn bedrijf in mei volgend jaar - en wie hoopt dat niet - te verplaatsen naar het nieuwe winkelcentrum De Hamershof. Het huidige bedrijf heeft een winkeloppervlakte van 60 m2. De nieuwe zaak in De Hamershof zal ongeveer dezelfde oppervlakte krijgen. Op de foto het interieur van de juwelierszaak van Rosenboom in de Biezenkamp. Door de langdurige wjnter begin van dit jaar was het gras op de speel heuvel geheel verdwnen. Ook waren door het vele sleeën en glijden, maar ook door o.a. bromfietscrossen, diepe sleuven in de heuvel uitgesle ten. De afdeling plantsoenen heeft de speelheuvel in mei weer helemaal laten opknappen. De sleuven werden aan gevuld en het gras werd opnieuw inge zaaid. Al deze moeite om de heuvel weer „groen" te krijgen kon alleen maar tot een goed resultaat leiden wanneer gedurende de hele zomer niet op het jonge gras werd gelopen. Daarom werd de heuvel door middel van een hekwerk hermetisch voor de jeugd afgesloten Nu de heuvel echter weer gebruikt mag worden is het bijzonder vervelend te moeten constateren dat de jeugd onmiddellijk alles in het werk stelt om de heuvel weer te vernielen Er wordt weer druk op gefietst en met brommers ge- crossed De restauratie heeft 3.000- gekost. Dat is een heel bedrag en het is dan ook niet zo dat volgend jaar weer een dergelijk bedrag zal worden uitge trokken voor herstel. De afdeling plant soenen doet daarom een dringend be roep op de jeugd niet op de heuvel te fietsen, te crossen of op een andere manier het gras te beschadigen, daar anders overwogen zal worden de heuvel weg te halen. (Van de redaktie) LEUSDEN - De door de Leusder Krant in samenwerking met de speel- en rekreatievereniging Blijhof georganiseerde middag met de be kende natuurkenner Gerrlt de Graaft is een ongekend succes geworden. Gistermiddag was de grote zaal van Blijhof aan de Ansfriduslaan geheel bezet met kinderen, die van het begin tot het einde hebben genoten van een schitterende serie natuuropna men. die Gerrlt de Graaft in de loop der jaren na geduldig observeren maakte. De Graaff nam de kinderen mee de natuur in van de Gelderse Vallei, waar nog heel veel leeft, bloeit en groeit, wat onbekend is en zeldzaam Opmerkelijk waren de opnamen, gemaakt tijdens de laatste winter. De Graaff heeft daarbij dankbaar gebruik gemaakt van de mo gelijkheden. die een dergelijke langdu rige sneeuw- en ijsperiode aan de na tuurkenner en -lotograaf biedt Roofvo gels. die anders nooit naast elkaar zou den gaan zitten om te kunnen eten, ble ven bijv. nu broederlijk samen bij de voederplaats. De kinderen speelden leuk In op wat De Graaff liet zien. beantwoordden zijn vragen en hebben heel wat kunnen le ren van die boelende natuur zo vlakbij huis. Wanneer er voldoende belang stelling Is, organiseert de Leusder Krant, die deze kindermiddag pre senteerde in het kader van haar tienjarig bestaan, op een later tijdstip een voorstelling van deze natuurse rie voor de ouderen. DONDERDAG 22 NOVEMBER 1979

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3