Wat zal het worden bij Achterveld-Roda? STOKT Achterveld-Roda dé trekker Heren 1 deelde punten met Myra Leusden op winst? VOETBAL VOOKSI'EL Avanti won in Lelystad Uitslagen hockeyclub Kaartavond Roda '46 Kaart wedstrijd Leusden in klassepartij tegen Batavieren HOCKEY VOORSPEL Leos dames 1 goed op dreef Uitslagen SVL huiscompetitie K.P.J. kaartavond in De Moespot Activiteiten K.P.J. Wint S.V.L. van Nijkerk? Promotie Weston levert tapijt op maat ochterbergh wanen Vóórdat u uw keukenkeus. maakt Troepenparade vóór Achterveld - Roda In 1978. LEUSDEN/ACHTERVELD - Voor a.s. zondag staat Achterveld - Roda als laatste wedstrijd van de eerste competltlehelft 1979-1980 op het programma. Deze derby vind plaats op het Kerstenssportpark aan de Klettersteeg en begint om 14.30 uur. Wij gaan u beslist niet vertellen, wie dat treffen zal winnen. Dat Is niet te doen, maar desondanks willen wij u met uw prognose een eindje op weg helpen. Door omstandigheden zijn deze regels geschreven vóór het spelen van de te elfder ure alsnog voor zondag j.l. ingelaste inhaal wedstrijden Roda-Nederhorst en KWA - Achterveld. De stand op de ranglijst was toen: Achterveld 9 4 1 4 9 19-20 Roda '46 9 3 2 4 8 9-10 De ploegen doen weinig voor elkaar onder. Twee dingen zijn evenwel duidelijk: de Achterveldse aanval is veel doeltreffender geweest, maar de Roda- defensie was stukken beter. Misschien geeft dat enige houvast bij uw gokpo- ging? Hoe Achterveld en Roda aan hun 9 resp. 8 wedstrijdpunten zijn gekomen, is snel verteld. Beide teams speelden gelijk tegen Veensche Boys, zowel de oranjewitten als de roodzwarten won nen van WZA en van Laren en de ploeg van trainer Pierre Kisters (maar ook de mannen van Evert van Ginkel!) verloren van DWSM en van Lelystad. Tenslotte won Achterveld en verloor Roda van Naarden en van Amsvorde, maar de Achtervelders kregen klop van Maluku Muda en daar hebben de Leusdenaren van gewonnen. Achter veld is „uit" nog ongeslagen, maar won „thuis" slechts eenmaal, terwijl Roda op eigen veld „beter" was. De Buining- parkers behaalden daar 5 van de 8 puntjes. Alles bijeen maakt Achterveld - Roda tot een wedstrijd, waarin het kan vriezen of dooien De enige zekerheid is de voorspelling, dat SVA's pen ningmeester Wim Schouten de grote winnaar zal zijnl LEUSDEN/ACHTERVELD - Voor het komende weekend staan in de zaterdagse 1 e klasse B op het pro gramma: Puem - WJ Lopik - JSV Sperwer - Griftboys Roda'46 - Benschop Brederodes - Vitesse Hef is de laatste ronde van de eerste competitiehelft. In de Utrechtse derby Puem-WJ zullen de „electriciëns" wel aan het langste einde trekken. JSV uit Nieuwegein zien wij in staat in Lopik een puntje te bemachtigen, maar bij Sperwer-Griftboys in Vreeland is elke uitslag mogelijk Roda moet thuis kun nen winnen van Benschop en het in Vianen sterke Brederodes kan het uit Breukelen afkomstige Vitesse wel eens een zware pijp laten roken. Eminent Boys kijkt rustig toe. 1e KLASSE A (ZONDAG) Programma 25 november: KWA - DWSM Achterveld - Roda Nederhorst - Amsvorde Laren - Lelystad WZA - Veensche Boys Maluku Muda - Naarden In Amersfoort gaan KWA en DWSM de buit verdelen en voor Roda en Ach terveld zou eenzelfde resultaat ook het beste zijn, maar of dat gebeurt is weer wat anders. Achterveld is schotvaardi- ger en de Roda-defensie minder kwetsbaar en wij wagen ons maar niet aan een voorspelling. Nederhorst moet thuis Amsvorde de baas kunnen blijven en Laren heeft maar weinig kans tegen de bezoekende Lelystedelingen. WZA zal in de keistad de grootste moeite hebben met de ploeg van Jan Drost en Maluku Muda-Naarden is een treffen met verrassende mogelijkheden. Op papier is Naarden sterker sms Zaterdag 24 nov.: 13.15uur: herenvolley Avanti-Wilhelmi- na, De Meent. 14.45 uur: damesvolley Avanti-Bas, De Meent 14.30 uur: voetbal Roda-Benschop, Buiningpark 19.30 uur: badminton BVO-Hoog- land, De Meent 20.40 uur: waterpolo de Ham-Haaien. Krommenie. Zondag 25 nov. 14.00 uur: hockey Leusden-Voor- daan, Valleipark 14 30 uur: voetbalderby. Achterveld- Roda, Kerstenspark Dinsdag 27 nov.: 19 30 uur schaken Buiningpark Leusden-UCS. Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspecialist van midden-Nederland. vöorëfr 39-41 Tel 03498-2824" Maandags gesloten LEUSDEN - Diep In de polder, in Lelystad, wachtte Pugna op Avanti. Avanti, dat zo langzamerhand blin delings de weg naar de sporthal Agara vinden kan, Is altijd erg suc cesvol In deze hal. Al drie maal plaatste Avanti zich hier voor de fi nale poule van het Nevobo toernooi voor de beker. Of deze hal ook tot succes leidt in een competitie wedstrijd moest men nog afwachten. De eerste set was al snel beslist. Avanti liet er geen gras over groeien. Na enkele minuten had Avanti die setopzak. Daarna zakte het peil wat maar het enige gevolg daarvan was dat Avanti iets meer tijd nodig had om de 3-0 winst te behalen Het was weer gelukt en de dames begonnen nu toch echt een beetje in het meespelen van die hal te geloven. Het lijkt wel op: Le lystad, komen en overwinnen! Avanti dat aanvankelijk deze competitie inging met de taak niet te degraderen begint zelfs te denken aan een goede klasse ring in de bovenste regionen. LEUSDEN - De uitslagen van de af gelopen weekend gespeelde wedstrij den van hockeyclub MHC luiden als volgt: Heren l-Myra I 2-2 Heren lll-Amersfoort VI 2-0 Dames IV-Laren VII 0-10 SCHC Xll-Heren VI 3-2 Huizen B-Veteranen A 2-3 LEUSDEN - De uitslagen van de op 16 november gehouden kaartavond van Roda'46, waarbij aanwezig waren 64 klaverjassers en 12 schutjassers, luiden als volgt: 1R. Osnabrugge 6042 2. Alex v. d Berg 5830 3. H. Brandsen 5530 4. Andre Snoek 5444 5. W. v. Haaster (schutjassen) 4860 6. mevr. L. Verhoeve 5405 7. R. v. d. Berg 5383 ACHTERVELD - Vrijdagavond zal in de Hessenkar een kaartwedstri|d wor den gehouden tussen de loterijclub van De Roskam en de loterijclub de Hes senkar Er worden twee wedstrijden gespeeld. Na het spelen van de tweede wedstrijd die in de Roskam zal zijn, zal dan bekend zijn wie dit jaar de wis selbeker zal winnen, beide clubs heb ben deze beker reeds eenmaal gewon nen. LEUSDEN - Menigeen zal zich de wapenfeiten van het Nederlands Elftal in het midden van de jaren '60 voor de geest kunnen halen. In een telkenmale uitverkocht Wagener Stadion te Amstelveen voerde het fabuleuze akties op tegen India, Pa kistan, West-Duitsland, Groot-Brit- tanië en België. Komplete kompeti tieprogramma's werden „naar vo ren" verschoven, opdat zoveel mo gelijk hockeyers en hockeysters zich konden vergapen aan de prestaties van het Nederlands Elftal. En er wat van konden leren, althans dat hoop ten vele clubtrainers dan. Welnu, een groot aantal spelers uit het Nederlands Elftal van toen, stond op zaterdag 17 november op het gras- vliesveld van Leusden. Zij maken deel uit van een vereniging, die onder de naam De Batavieren bij tijd en wijle aantreedt om het beste van het hoc keyspel te laten zien. Met als doel om vooral jeugdige hockeyers en hoc keysters er wat van te laten leren. Daartoe dienen natuurlijk volgepakte lijnen aanwezig te zijn. Welnu, die wa ren er en in deze enthousiaste entoura ge ontspon zich een fraaie partij hoc key. Met vele staaltjes van kiene kom- binaties en sterke individuele akties van de Bataafse zijde kwam die ploeg op een verdiende 2-0 voorsprong. Waarbij aangetekend moet worden, dat de Leusdense kombinatie bepaald niet werd weggespeeld". Integendeel: de strijd ging redelijk gelijk op en er waren echt wel scoringskansen Eenscrimage voor het Bataafse doel leverde een strafpush op. die Rob Westdijk, een Batavier aan déze zijde, bekwaam ver zilverde Met iets meer overleg had een gelijkspel er echt wel ingezeten. Maar een hermneringsplakkette, na de wed strijd aangeboden door de Batavieren, vermeldt de definitieve uitslag 1-2. LEUSDEN - Met de krachtmeting tegen de Batavieren van de zaterdag ervóór nog in de benen wenste He ren I dan toch de volle winst tegen Myra te behalen. En in het begin van de partij heeft het daar dan ook wel naar uitgezien. Leusden opende sterk, bouwde weloverwogen en kon, dankzij de niet altijd perfekl op gevoerde buitenspelstellingen van Myra zo nu en dan gevaarlijk uitbre ken. Op links, op rechts, door het midden lagen kansen genoeg. Maar veelal kwamen de mannen decime ters te kort - een gevolg van het gladde veld, waardoor niet voluit kon worden gesprint. Tot natuurlijk Pieter van Breughel op rechts uitbrak, gemikt voorkogelde, waarop Rob Westdijk via een kunstje met de hand de bal erin gleed Tumul tueuze taferelen waren het gevolg en even vreesden wij wat verhitte stok- gevechten, maar de heren arbiters hiel den de zaak goed kort. Wat niet weg nam, dat Myra met nauwelijks onder drukte revanchegevoelens de strijd stevig aanpakte Bij een rechtse inzet van Myra had Theo Willemsen alles ge dekt, behalve die hele kleine opening boven zijn leguards en omdat een mens nou eenmaal zo gebouwd is, schroeide de bal de binnenkant van zijn benen: 1-1 Na de rust verdween de rust. Myra heeft in die tweede helft toch wel het gevaarlijke van het spel gehad en een serie aanvallen werd beheerst afgerond met een fraaie treffer. De wederzijdse aanhang - hoe hartverwarmend is dat toch' roerde zich hevig Leusden zocht steun bij zijn publiek en kreeg het. Je kunt daar uiterlijk lakoniek onder zijn, maar je pakt het tóch op. En dan hoef je maar éen kans te benutten om de han den heleméél op elkaar te krijgen. En dat kansje werd vakkundig ingeleid door Evert Jan van Zandvoort, op links. Hij manoevreerde schijnbaar achteloos langs de achterlijn, wist met puntje de bal op de stick van Erik Timmer te ver krijgen, die dat hele kleine gaatje tussen de keeper en de paal - de kleine, on mogelijke hoek, zo beweert men wel - te benutten en zo was het dan 2-2. In het navolgende kwartiertje verliep de strijd nogal chaotisch en noch Myra, noch Leusden kon er nog chocola van maken. Jammer, want het was knap koud langs de lijn. LEUSDEN/CENTRUM - Het pro gramma voor a.s. zondag (met tussen haakjes de resultaten uit de eerste helft van de competitie) in de 2e klasse B is Kraaien - Alkmaar (1-4) Randwijck - Ede (1—0) Qui Vive - Amersfoort (1—0) Myra - Kameleon (0-3) Leusden - Voordaan (3-3) De Noordhollandse derby in Wor- merveer heeft de meeste kans op een draw In Amstelveen klopt Randwijck de ex-3e klassers uit Ede en Amersfoort zou wel eens in Uithoorn met de winst kunnen gaan schuiven. In Amstelveen spelen Myra en het Hilversumse Kame leon om de hoofdprijzen, met alle moge lijkheden van dien en Leusden moet in staat zijn Voordaan met lege handen naar Groenekan terug te sturen. Dan breekt een tijdje rust aan voor de meeste clubs uit 2b: 2 en 9 december zijn als in- haaldagen voorzien LEUSDEN - Dames II opende, zoals gebruikelijk, de zaterdagmid dagkompetitie In De Meent. Haar te genstander was deze maal Zelky 3 uit Harderwijk. Het was niet zo'n boel ende wedstrijd, wat voornamelijk te danken was aan het feit dat Leos aanvallend erg weinig durf toonde. Ondanks dit mochten ze de 2e set In hun broekzak steken, met een 15-7 overwinning. Daarna was het verder ook wel gedaan met de dames, want ze verloren de wedstrijd met 1-3. Dames I, daarentegen speelde mei erg veel overtuiging en wilskracht tegen Spirit uit Amersfoort, waardoor men ook een 3-0 overwinning binnen sleepte. Dat ze inderdaad met overtuiging speelden, bleek wel uit de eindstand van de 2e set: 15-0. Heren I, met als tegenstander Dindoa uit Ermelo, speel de de eerste twee sets op zodanig ni veau, dat het er naar uitzag dat het een 3-0 overwinning zou worden Door vele goede en verschillende aanvalsvormen had men niet zo'n moeite om de eerste twee sets op hun naam te zetten, maar door een gebrek aan konsentratie, ge durende de derde set, moesten zij dit wedstrijdpunt helaas afstaan. Mentaal gaf dit zo'n deuk. dat men ook niet meer in staat bleek de 4e set naar zich toe te trekken. Men moest zich dus tevreden stellen met één wedstrijdpunt. voort komend uit de eindstand 2-2. LEUSDEN - Voor de huiscompetitie van Schaakvereniging Leusden wer den door de senioren de volgende par tijen gespeeld: A. H. van Kuipers - J P van de Moer 1-0 W J. van der Harst - J. van der Weij- den 0-1 A. Valkenburg - A Bunt 1-0 W. D. D. van de Moer- G. van Beek 0-1 A. G. M. Rietveld - J. Th. Zaal 1-0 A. Lieshout - P. Sonder 1-0 J. A. M Boemaars - W H A van der Laaken 1-0 D. van Ook - J. M. Agterberg 0-1 B. te Nijenhuis - P D D. de Jong0-1 B. Uneken - S. van Dokkum 1-0 H. Froberg - Allard Tonneman afgebr. G. J. Kuiter - H Reurslag 0-1 E. J Halkes - P W Karis 1-0 •C. Veenendaal - R. A. Sieswerda 0-1 Bij de jeugd waren de uitslagen als volgt: S. Berg - Mark van Peski V2-V2 Lucas Defares - M. de Ooze 0-1 Rene Stienen - Tim van de Poll Va-Va •Radboud Berg - Erwin van Klave ren Va-Va Ferry Sonder - Pieter de Jager V2-V2 Benno Smit - R. Schmitz 1-0 Ivo de Valk - Eric Berg 0-1 Remco van Maanen - Jaap de Ja ger 1-0 Joohyon Brongers - Thijs Wuts 0-1 Jan-Pieter Tuininga - E. Vogelaar 0-1 Enk Straver - Chris Diderich V2-V2 Arian van der Tol - Mirko Oosthoek V2- V2 LEUSDEN/CENTRUM - Kans op promotie veraangenaamt het leven en hoe meer kansen, deste groter het genoegen, ook al betreft dat „maar" de hockey-competitie. De Konin klijke Nederlandse Hockey Bond met zo tegen de honderdduizend leden doktert al een tijdje aan de stroomlij ning van de competitie. Terwijl het vorige besluit van het hockeypar- lement - o.m. van één hoofdklasse met 12 clubs naar twee met 10 elftal len, enz. nog niet is uitgevoerd, werd op de jongste algemene bondsvergadering al weer een nieuw plan aangenomen. Met ook en zo mogelijk nog grotere promotiekan sen. Ook voor de MHC Leusden. Het plan is bedoeld zowel voor de heren als de damesveldcompetitie, maar terwille van de eenvoud van de hier en daar ingewikkelde constructie, blijf ik voorlopig bezig met de heren. Met ingang van het seizoen 1981- 1982 krijgt de competitie een nieuwe structuur. Thans is het zo, dat onder de hoofdklasse van 12 clubs, drie 1 e klas sen, zes 2e klassen, negen 3e klassen (elk van 10 elftallen) en tenslotte tien 4e klassen, met in totaal circa 90 teams, te vinden zijn. Dat wordt over anderhalf jaar een heel beetje anders. De lan delijke hoofdklasse telt dan weer 12 ploegen. Daaronder komen, ook lande lijk samengesteld, twee overgangs klassen van elk 12 elftallen en verder, regionaal ingedeeld, vier 1e klassen, acht 2e klassen, acht 3e klassen en acht (of zoveel als nodig en/of mogelijk is) 4e klassen. In principe allemaal van 10 elftallen. Om het cijferwerk wat overzichtelijk te houden, heb ik de „tussen-situatie" (na het lopende hockey-jaar) maar buiten beschouwing gelaten. Wie dan leeft, die dan zorgt, nietwaar? Alle plus sen en minnen bij elkaar tonen aan. dat vóór het begin van de competitie 1981— 1982 niet minder dan 24 van de 30 huidige 1e klassers, 34 van de 60 2e klassers. 54 van de 90 3e klassers en 44 4e klassers „gepromoveerd" zullen zijn. Het zou al gek moeten lopen als bij de 34 promoverende 2e klassers Leus den ontbreekt Vast proficiat, heren' Er ligt evenwel nog een extra promo tiekans op het grasvlies. Nog even ver der fantaserend, hoe gevaarlijk dat ook kan zijn, bestaat de kans dat Heren 1 op één van de bovenste plaatsen eindigt in de huidige 2e klasse. Die positie geeft recht op promotie naar de 1 e klasse, al dan niet via beslissingswedstrijden en stel nu eens. dat Leusden straks be hoort tot de 24 promoverende 1 e klas sers. Dat kan toch? Wel, dan speelt het Leusdense herenstandaardteam de competitie 1981-1982 als overgangs- klasserl P. C. Gertjan Froberg - Takejan Bloemhof 1-0 Eric Staal - B. Kruseman 0-1 Joris Brinkhorst - J. van Hamers- veld 0-1 Eddie Hoogreef - Cornel Straver 1-0 Ronald Staal - Bart Warmenhoven1-0 Peter Lips - Mark Dafares 1-0 Gordon Nyessen - Robert Schimmel 0-1 Jeroen Roseboom - Rob KuijpersVx-Va Bart van Bekkum - Peter Esko 1-0 ACHTERVELD - Donderdagavond 15 november werd in De Moespot een kaartwedstrijd gespeeld tussen de bejaarden en de leden van de KPJ. Er werd zowel geschut- als gekla verjast. Aan deze kaartwedstrijd na men 19 bejaarden en 29 KPJ-ers deel. In totaal moesten er drie ronden wor den gespeeld Er werd zeer sportief ge speeld. Nadat om ongeveer kwart voor elf de kruitdampen van de strijd waren opgetrokken en de einduitslag kon wor den bekend gemaakt, bleek dat het al gemeen klassement door de bejaarden was gewonnen. Zij behaalden 4343 punten tegen de KPJ 4045. Het per soonlijk klassement werd gewonnen door de KPJ-er T. v. d. Pol. Na het be kend maken van de uitslag werd er nog geruime gezellig nagebabbeld over de gespeelde wedstrijd De prijswinnaars waren: 1T. v. d Pol (KPJ) 4929 pnt. 2. G. Born (Bej) 4914 pnt. 3. W. v. d. Hengel (bej.) 4913 pnt. 4. mevr. Brouwer (b j.) 4881 pnt. 5. H. v. d. Heuvel (KPJ) 4843 pnt. De poedelprijzen waren voor J. van Middelaar bij de bejaarden en voor J. Blotenburg bij de KPJ. De KPJ heeft de bejaarden uitgenodigd voor een revan che wedstrijd. ACHTERVELD - Zaterdagavond wordt er door de KPJ in samenwerking met de SJJA een dansavond georgani seerd in de Moespot. De entree voor deze avond bedraagt drie gulden. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de actie „Leusden voor het kind". Tijdens het dansen, waaraan Oeby Doeby de medewerking verleent zullen er ook nog l.p.'s worden verloot. Don derdagavond 29 november zal de Sint een bezoek brengen aan de KPJ. De avond zal in de Moespot worden ge houden en aanvangen om 20.00 uur. Voor beide avonden wordt er op een zeer grote opkomst gerekend. LEUSDEN - Het tweede tiental van Schaakvereniging Leusden heeft een goed uitzicht op een kleine overwinning op Nijkerk I. Wanneer de prognoses goed zijn, zullen de vier afgebroken partijen van onder andere H. Fróbeng, B Uneken, L. van de Ryke en J. Agterberg nog wel 2Vz punt opbrengen Met een voor sprong van 3-2 kan er zo nog een krap pe overwinning uit de bus komen van 51/2-4'/2. De uitslag luidt. I. J. van San ten, 2. L. de Ryke, 3 Fróbeng en 4. J. Boemaars Het unieke Weston "tailor-made" systeem bespaart U geld. Wij leveren precies volgens tekening zodat alles wat U niet nodig heeft ook niet betaalt Tailor-made lapijl Amersfoort, Hellestraat/Westsingel. Telefoon 033-13048

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9