chterveld-Roda onbeslist ioda-zaterdag wint an Bereschieters Ons Genoegen hield ledenvergadering S.V.A.-dames winnen thuis Jaarlijkse tentoon stelling postduiven Uitslagen Leusden Troef Jos van Kooy wint bij Neptunus y "75" Uitslagen S.V.A.- jeugdvoetbal Jitslagen chool- chaak- toernooi Leusder Krant Voetbal trainers Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? len val js ml ïnbel ierwij >r hi Pro en ■hoc CHTERVELD - De seml-plaatse- voetbalwedstrijd Achterveld- wijs *ja Is geëindigd In een puntloos Ijk spel (0-0) hterveld startte vanaf de altrap i Act i een offensief. Gesteund door de luln over het veld staande wind, jwde de thuisclub een lichte veld- erderheld op. De Roda defensie est door deze druk enkele cor- ■s weggeven, die voor Achterveld srwij |ier niets opleverden. ia 10 minuten kwam Roda meer meer uit de verdediging en kwam n'es i kracht betreft op gelijke voet met hterveld. Van 't Klooster van Roda jelde bij een ogenschijnlijk onge- rlijke aanval zich geheel vrij en te een afstandsschot. Dit werd op idige wijze door Achterveld doel- in Tolboom gestopt. Roda beging deze periode de fout om te ge- ast te spelen, de passes waren te irdig. De Achterveld defensie kon eds rustig ingrijpen en de voor ede weer aan het werk zetten, ddenvelder Jaap Schouten pro- erde een schot vanuit de 2e lijn l naast het doel van Roda doelman n Beek belandde, een goede combinatie van Jan tersen, Jan Kerkhof en Jaap ihouten was de laatste geen goede onder want hij schoot de bal te rn de Roda-doelman De wedstrijd ilfde hierna op en neer met kansen n beide kanten. Een misverstand ssen Bertus v. Houten en Herman irkhof leverde Roda onverwachts geheel onnodig een corner op. De ge voorzet kon echter door de a Leusdenaren niet in een doelpunt worden omgezet. Bij een gevaarlijke aanval van Roda kon doelman Tol boom niets anders doen dan het leder weg stompen. De bal be landde voor de voeten van 'n Roda speler die meteen inschoot. Doel man Tolboom had veel geluk dat de bal tegen zijn voet afstuitte. Naarma te de strijd voortduurde was een ding zeker: Diegene die het eerst scoorde zou wel winnaar worden. OPEN STRIJD Na de thee was het opnieuw een open strijd. 2 hardwerkende teams probeerd de honderden toeschou wers met hun spel te boeien. Boei end bleef het. en sportief ook, maar het publiek ziet nu eenmaal graag doelpunten. Johan Hak, invaller voor de verhinderde Herman v. Ruiten beek speelde zich in de 60ste minuut keurig vrij en zette keurig voor. Hier uit konden eerst Hans Versteeg en daarna Jan Kerkhof geen doelpunt distilleren. De strijd om het enige en winnende doelpunt ging verder en Roda back Tessels raakte gebles seerd, doch kon opgelapt worden. Uit een goed opgezette Achterveld aanval kon Jan Kerkhof een goede pass afgeven naar Jaap Schouten, die echter opnieuw naast knalde. Toch kwam ook Roda tot flitsende tegenaktie's, meestal door het mid den. Hier waren de Achterveld spe lers Herman Kerkhof en Klaas van de Heuvel die de strijd konden contro leren. Achterveld's spel ging meestal via de vleugelspelers Jan Boersen en Johan Hak die dan probeerden de bal aan te spelen naar de Achterveld spits Jan Kerkhof. Deze had echter een goede bewaker aan de Roda voorstopper, zodat hij weinig schiet kans kreeg. Toch was Jan Kerkhof als de kippen bij een terugspeelbal van 'n Roda back en diens doelman. Hij bemachtigde op handige wijze de bal en had bepaald pech dat hij naast het leegstaande doel schoot. Jaap Schouten vroeg aan trainer Kisters om een wissel en werd ver vangen door Arnold Voogt. Direct hierna zagen we een uitstekende pass van Hans Versteeg naar de op snelheid liggende Jan Boersen op de linkervleugel. Een hoge voorzet belandde voor het Roda doel. Johan Hak kwam echter lengte te kort om in te koppen om Achterveld zodoen de op 1-0 te tillen. Zenuwachtig ging de strijd verder, de toeschouwers bleven hun beide elftallen trouw, ondanks de koude wind. De Achter- veldse jeugd ging spreekkoren aan heffen achter het doel van de Roda doelman en bracht naast de span ning ook sfeer buiten de lijnen. 15 minuten voor het einde raakte Cor Hoogland bij een onschuldig duel geblesseerd Hij werd per brancard naar de kleedkamer gebracht, maar het viel mee: het bleek een spierbles sure te zijn. De invaller voor de on fortuinlijke Hoogland was Wim de Jong, die veel moeite had om in het wedstrijdritme te komen. Door de wisselingen in de Achter- veldploeg waren er in de verdediging aanpassingsmoeilijkheden Hier door kon Roda gevaarlijker worden en enkele scoringskansen creéren. Doch evenals bij Achterveld had ook Roda geen afmaker. Zo misten de Roda spelers Bransen en Vrijhoef een goede scoringskans Aan de andere kant maakte Johan Hak een prachtige omhaal die tot corner ver werkt kon worden Ook de soms flitsend opkomende linksback Johan van Dalen, 'npaar man passerend had geen geluk met schieten. Het begon al te scheme ren, toen de goed leidende scheids rechter voor het einde blies Beide ploegen kunnen tevreden zijn met het eindresultaat van dit sportieve duel De ongeveer 600 toeschouwers hebben kunnen genieten van attrac tief voetbal, sensatie, sfeer en span ning. Alleen de doelpunten ontbra ken, want een 2-2 eindstand zou gezien de kansen - die gemist zijn - beter zijn geweest. Opstelling Achterveld: B. Tolboom, J. van Dalen, C. Hoogland, (A. Voogd), H. Kerkhof, H. Versteeg. B. v. Houten, J. Schouten (W. de Jong). J. Boersen. J Kerkhof. J. Slak, K v.d. Heuvel Scheidsrechter was J. Helwich. Uitslagen: Achterveld - Roda 0-0 Achterveld 2 - Quick 4 1-0 Achterveld 4 - Hooglanderveen 4 0-1 Achterveld 6 - Roda 8 0-1 Programma Zondag 2 dec. Achterveld 1 - Amsvorde 1 14.30 H.V.C. 3 - Achterveld 2 11.30 Achterveld 3 - Maluku Muda 12.00 Achterveld 5 - Quick 10 14.30 D E V. 5 - Achterveld 6 11.30 Dames: Vreeswijk - Achterveld 10.00 LEUSDEN - Een goed spelend ioda I heeft afgelopen zaterdag een jlme overwinning behaald op de jn. Bereschieters uit Benschop, snvankelljk verliep de wedstrijd erg noellljk. De Rood-zwarten hadden et soms erg moeilijk met de rappe iksbulten uit Benschop. Deze oud odaspeler, (Roda J.C. uit Kerkkra- e wel te verstaan), zaaide nogal ens paniek In de achterste gelede- in. In de 40e min. echter scoorde loda's aanvoerder R v. Ooyen via en prachtige kapbeweging 1-0. onald de Haas maakte in de 44e lin. 2-0 Roda zat op fluweel, dit wam tot uiting in de rustpauze, er heerste een opperbeste stemming. Was er gewoonlijk een donder- speech van trainer Beumer in voor gaande wedstrijden, nu kon er zelfs een goede mop verteld worden. De tweede helft werd met veel vertrouwen tegemoet gezien. Even werd het moeilijk (penalty voor Ben schop), geen nood, de strafschop werd koelbloedig gestopt door een goed keepende Henk v.d. Ham. 10 minuten later kreeg Roda de mo gelijkheid om z'n voorsprong verder uit te bouwen naar 3-0. De scheids rechter legde na een Benschop over treding de bal op de stip. Het mocht niet zo zijn. Deze mogelijkheid werd gemist door Rijk Rijnders: de bal ging hoog over. In de 38e min. was het echter raak. Fred de Smalen maakte via een prachtig doelpunt 3-0. De wedstrijd werd regelmatig uitgespeeld. Daar bij kon Hans Ruitenberg uitblinker worden genoemd, 's Avonds was het leuk feestvieren in het clubgebouw tijdens een feest dat door de zater dagelftalcommissie werd georgani seerd. LEUSDEN - Woensdag 21 novem- ler werd om twee uur gestart met iet schoolschaaktoernooi, nadat de heer Boemaars de deelnemende scholen hartelijk welkom had gehe len. In de eerste 2 ronden kwamen luidelijk 4 aspirantkampioenen naar 'oren, die elkaar in de 3e poule-ron- le troffen. ier verraste Hamersveld de Heerd et 3-2 door een heroisch 1e-bord jevecht tussen Ferry Sonder en Thom Wuts en De Bongerd behaalde een 4-1 zege op 't Ronde. Om 4.15 kon de finale beginnen tussen Hamersveld en de Bongerd. In deze wedstrijd viel de beslissing aan de 3 laatste borden, waar De Bongerd zich wat rustiger en dus sterker toonde en met 3-2 de beker naar zich toetrok, deze keer defini tief. Deze school zal dus ook dit jaar in januari Leusden gaan vertegen woordigen in de SGS-kampioen- schappen in Baarn Het vijftal be stond uit: Hemmo Parson, Gijsbert Geerders, Eric Berg, Eddy Hoogreef, Chris Diderich en Gabriël Rodri guez. De verdere uitslagen van de laatste ronde waren: 3e/4e plaats: de Heerd -'t Ronde 3V5-1V4 5e/6e plaats: Startblok - De Hobbit 4-1 7e/8e plaats: Groenhorst-Klim-Op 3-2 LEUSDEN - Vrijdag en zaterdag a.s. houdt de P.V. Leusden haar jaarlijkse tentoonstelling, In de TIL Nadat donderdagavond tussen 19.00 en 21.00 de duiven gebracht zijn, worden deze op vrijdag gekeurd. De keuring geschiedt door J. M. Koet sier. een gediplomeerd keurmeester van de „Eerste Ned. groep van Keur meesters". De keuring van de 228 stuks inge zonden duiven, onderverdeeld in 10 klassen neemt de gehele dag in be slag. Vrijdagavond om 19.30 uur gaan de deuren open, leden en belangstel- LEUSDEN - De uitslagen van de op donderdag 22 november door Klaverjasclub Leusden Troef ge speelde wedstrijden luiden als volgt: pnt. 1. Hr. Veerbeek 5437 2. Hr. v. Egdom 5275 3. Hr. Arns 5140 4. Mevr. Arns 4985 5. Mevr. v.d. Berg 4937 Klassement per 22-11-79 1. Hr. Kleefstra 119199 2. Hr. Kool 114451 3. Hr. v.d. Heiden 113292 4. Hr. Knol 113292 5. Mevr Kool 113094 6. Hr. Veerbeek 112989 7. Hr. Arns 112954 Secr. M. C. Knol, tel. 44289. Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zijn, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant. Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht. LEUSDEN - Door In de finale Ge rard Landman van „Neptunus" In 6 beurten te verslaan is Jos van Kooy van „B.V. '75" winnaar geworden van het Jeugdtoernool van „Neptunus" dat In „De Drietand" in Amersfoort werd gehouden. De 12 deelnemers waren verdeeld in 3 poules De drie winnaars en de beste twee kwamen in de halve fina le. Daarin won Jos v. Kooy in 10 beurten van Burgman van ,,de Ca rambole" uit Baarn. Beiden moesten 66 caramboles. Burgman stond steeds voor maar met een slotserie van 20 wist Jos zijn belager, die op 58 stond nog net voor te blijven. Landman won van Schenkel van ,,'t Gooi" in de andere halve finale. In de finale was hij tegen Jos kansloos al wist hij toch ook nog 22 carambo les te maken. Willem Bastmeier van „B.V. '75" die éénmaal succes had tegen uitqe- Rozendaallaan 9 Leusden-C. lenden kunnen dan genieten van werkelijk klassevogels. Niet voor niets is Leusden verenigingskampi oen geworden van de grote afdeling Gooi en Sticht. Ook zaterdag van 9 00 tot 13.00 uur is de tentoonstel ling geopend. Het doel, elkaar weer eens in het stille seizoen-deel te zien is altijd zeer geslaagd en gezellig. Verloting en bonnenverkoop dragen bij in de kosten. rekend Jos van Kooy in de Poule werd tiende. Uitslagen competitie: Jeugd: B V. '75 2 - B.V. '75 1 Senioren: B '67 1 - B.V. '75 1 B.V. '75 2 - Soesterkwartier 3 Nieuw Rubroek - Eemland Programma: Jeugd zaterdag 1 dec 10 00 uur: B V. '75 2 - Neptunus 2 0-7 5-2 6-3 4-2 ACHTERVELD - Donderdag 15 november hield de schietvereniging Ons Genoegen haar jaarlijkse leden vergadering in Ons Gebouw. Er wa ren op deze vergadering 26 leden aanwezig. Om 20.30 uur opende de voorzitter de heer J. J. van Hamers veld de vergadering. Vanwege zijn keelpijn werd het een kort openings woord. Hij verwelkomde alle aanwe zigen en hoopte dat het een gezelli ge en een vruchtbare vergadering zou zijn. De notulen van de vorige jaarver gadering werden voorgelezen en werden zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Het financieel verslag van de pen ningmeester gaf een batig saldo te zien De kascommissie bestaande uit de heren F. van Dalen en P. van Nimwe- gen hadden de kasboeken gecontro leerd en alles in orde bevonden. Hierna was er de verkiezing voor een nieuwe kascommissie. Gekozen werden de heren F van Dalen en G Tolboom. Na deze verkiezing volgde de prijs uitreiking zowel voor het schieten met de buks als met het geweer De winnaars waren afdeling Buks A. B. voskuilen met een gemiddelde van 46.3 punt. B. J. G. Lagerweij met een gemid delde van 44.8 punt; J. van Rossum met een gemiddelde van 44 punt; J. E. van Hamersveld met een gemid delde van 43.4 punt. C. A. Vlug met een gemiddelde van 43.9 punt, J. Voorburg Gz. met een gemiddelde van 41 3 punt; F. Coe- nen met een gemiddelde van 40.9.3 punt; K. Jonkman met een gemiddel de van 40.9.1 punt. Afdeling geweer A. J. van Rossum met een gemiddel de van 47.1 punt; P. van Nimwegen met een gemiddelde van 46 9 punt. B. J. E. van Hamersveld met een gemiddelde van 44.9 punt; J Voor burg Gz. met een gemiddelde van 43.3 punt. C. P. Smink met een gemiddelde van 45.1 punt; W. v d. Kletersteeg met een gemiddelde van 39 1 punt Hierna volgde de bestuursverkie zing. Periodiek aftredend waren J J. van Hamersveld, J. van Nimwegen en H.J. van Ruitenbeek. Allen had den zich herkiesbaar gesteld Met het voorstel van de heer T. Vos om de aftredende bestuursleden bij acclamatie te herkiezen ging de ver gadering geheel accoord. De herko zen bestuursleden deelden mede hun benoeming als zodanig weer te aanvaarden. Door het bestuur werd voorgesteld om bij het Korpsschieten Buks niet een kaart maar twee kaarten te tel len Dit voorstel werd aangenomen. Het zou echter pas ingaan bij het begin van het nieuwe schietseizoen. Betreffende het pistoolschieten werd medegedeeld dat door omstan digheden de pistoolbanen nog steeds niet klaar waren Als alles volgens schema zou verlopen zou den de banen met de nieuwjaarsre ceptie in januari worden geopend en zou dan met het pistoolschieten kunnen worden begonnen. Bij de rondvraag merkte de heer P van Uhm op dat de bekers aanwezig in de bekerkast wel eens gepoetst mogen worden. De heer Jan Blom en zijn echtgenote deelden mede dat zij dat voor hun rekening zouden nemen Er kon op worden gerekend dat bij de nieuw jaarsreceptie alles weer zou blinken. Het lid A. Vlug stelde voor om meer dere malen per jaar een vergadering te beleggen. Aangenomen werd om na het binnenseizoen weer een le denvergadering te beleggen. Opeen vraag van de heer Blom waarom er niet meer licht in de prijzenkast was, werd medegedeeld dat dit niet mo gelijk was omdat dat licht hinderlijk zou zijn voor de schutters. De heer Lagerweij vroeg wat er ge daan kon worden tegen de Amers- foortse club die de Achterveldse club nogal wat overlast bezorgt Door het bestuur zal met de betref fende club contact worden opgeno men en zal men proberen de zaak op te lossen. Hierna sloot de voorzitter, die tijdens de vergadering zijn stem banden weer ter beschikking kreeg, deze vergadering. Hij dankte allen voor de fijne en prettige avonden die er m het afgelopen jaar waren ge weest. De sfeer die er in onze vereni ging heerst, werpt zeker gunstige resultaten af bij de wedstrijden die er het afgelopen jaar zijn geweest Hij hoopte dat dit ook in het komende verenigingsjaar zo zou zijn. ACHTERVELD - De thuiswedstrijd die de Achterveldse dames zondag morgen speelden tegen Schalkwijk Is een overwinning geworden voor de thuisploeg. Schalkwijk kwam deze morgen maar met flen speel sters In het veld. Na de aftrap was hel eerst elkaar aftasten, doch lang zamerhand trok Achterveld het spel naar zich toe. Dit had tot gevolg dat het In de zevende minuut al 1-0 werd voor de thuisploeg. Uit een vrije trap van rechts school L. Kerkhof de bal door naar M. Hak die een schot op het doel loste. Via de Schalkwijkse verdedigster veranderde de bal van richting en verdween daarna in het doel Dit was een goede stimulans voor Achter veld zo door te gaan. In vijftiende minuut kwam L. Kerkhof alleen voor de verdedigster van de tegenpartij Het afgevuurde schot trof echter geen doel Zij maakte dit in de vijfen twintigste minuut echter goed Op de 16 meterlijn kreeg zij de bal aan gespeeld en vuurde het schot met een op het doel van de tegenpartij af Via de rechter bovenhoek verdween de bal achter de keepster. De stand bleef tot aan de rust 2-0 Na de rust kwam Achterveld met een wissel in het veld I van Houten die zich niet geheel fit voelde, werd vervangen Zaterdag 1 december 14.00 uur beginnen de voorwedstrijden 3e klasse voor de jeugd in het klubhuis van B V '75. Hamersveldseweg 118. Om te promoveren naar de 2e klasse moeten de deelnemers een gemid delde spelen van boven de 3.00 per beurt Voor B.V. '75 nemen deel Wim Wery en Tom Kramer. Senioren: 4-12-79 20.00 uur B.V. '75 1 - Lindeboom 1 O.OO 2 - B.V. '75 2 'BIJ FORTMANN EN HEHENKAMP VINDT U EEN PRACHTIGE KOLLEKTIE BRONZEN DIERENFIGUREN, GEMAAKT MET VEEL LIEFDE VOOR HET DIER EN EEN GOED OOG VOOR DETAIL. VARIËREND VAN 'N KIKKER VAN 3 CM HOOG TOT EEN RENPAARD VAN 35 CM ELK BEELDJE IS EEN KUNSTWERK OP ZICH. Paard 25cm hoog meubilering en stoffering AMERSFOORT- LANGESTRAAT 63 TEL 13334 door B van Ruitenbeek. Ook na de rust bleef Achterveld in de aanval. Reeds na een kwartier spelen in de tweede speelhelft wist M. v.d. Heuvel de stand op 3-0 te brengen Onge veer 15 minuten voor het einde van de wedstrijd werd E. Steenbeek ver vangen door J van Di|k. Ongeveer 10 minuten voor het einde kreeg Achterveld een strafschop toegewe zen L. Kerkhof, die deze nam, wist de kans te benutten en zo de stand op 4-0 te brengen. Hoewel het spel van Achterveld zowel voor als na de rust niet optimaal was, werden er toch weer twee punten binnen ge haald A.s zondag speelt Achterveld om 10.00 uur een uitwedstrijd tegen Vreeswijk, ook een van de koploop- sters. LEUSDEN/CENTRUM - Zolang goede resultaten worden behaald, is een trainer voor een (professionele) voetbalclub van onschatbare waar de, maar pas op als de winstpuntjes uitblijven. Dan krijgt de oefenmees- ter de schuld en doorgaans de rode kaart. Zo heeft het bestuur van Ein- tracht Braunschweig, hekkesluiter in de Westduitse Bundesliga, onlangs trainer Heinz Lucas verantwoordelijk gesteld voor die ongewenste positie op de ranglijst en hem met onmid dellijke ingang van zijn taak onthe ven Lucas en het clubbestuur on dertekenden vlak voor het begin van het lopende seizoen een tweejarig contract, dat financieel keurig zal worden nagekomen Zo zijn ze wel in Braunschweig en bovendien moet dat van de Duitse voetbalbond Tot overmaat van ramp staat bij deze Duitse club nóg een non-actie ve trainer met een niet onaanzienlijk salaris op de loonlijst. Half maart werd Werner Olk om dezelfde reden opstaande voet ontslagen. Hij was kort daarvoor aangetrokken en heeft eveneens een tweejarige verbintenis op zak. Ook Olk krijgt, tot de afloop van het contract elke maand netjes de overeengekomen vergoeding op zijn bankrekening. Inmiddels heeft het clubbestuur Uli Haslo als nieuwe oefenmeester gecontracteerd en met hem zal Eintracht de rest van dit seizoen drie en volgend jaar twee trainers maandelijks moeten beta len. Regeren is nog steeds vooruit zien en de besturen van Roda '46 en de S.V. Achterveld zijn kennelijk voorzichtiger of zij nemen niet voet stoots aan. dat Evert van Ginkel. Richard Beumer en/of Pierre Kisters alléén aansprakelijk zijn voor het eventuele bezit van de rode lantaarn aan het einde van de rit De Leus- dense trainerscontracten hebben een looptijd van een jaar en dat kan, als het fout loopt, meer dan een slok op een borrel uitmaken. PETER Uitslagen Roda '46 afd. Zondag: Achterveld - Roda Roda II - A P.W.C. 0-4 Roda III - VVJA III 5-0 Soest 5 - Roda 4 2-1 Graveland 5 - Roda 5 6-0 Roda 6 - Achterveld 6 0-1 WOG 6 - Roda 8 8-1 Wedstrijdprogramma a.s. weekend 2 december Roda - KVVA 14.30 Roda II - Soesterberg II 11.30 Hooglanderveen II - Roda III vertr. 10.15 Roda 4 - WZA 4 11.30 Roda 5 - BFC 5 1130 Roda 6 - KVVA 8 14.30 Roda 7 - KVVA 9 14 30 Amf Boys 7 - Roda 8 vertr. 10.45 ACHTERVELD - De uitslagen van zaterdag 24 november van S.V.A. afd. jeugdvoetbal luiden Junloren: Quick A2 - Achterveld A1 1-1 Achterveld A2 - CJVV A2 3-0 Amf. Boys B1 - Achterveld B1 3-0 VVZ '48 B2 - Achterveld B2 0-15 Achterveld C1 vrij Achterveld C2 - Hoevelaken C3 0-0 Pupillen: Achterveld D1 - KVVA D1 4-0 De Glind D1 - Achterveld D2 0-1 Achterveld D3 - Limvio D3 0-1 Spakenburg E1 - Achterveld E1 2-1 Spakenburg E1 - Achterveld E1 3-1 IJsselm. V. E7 - Achterveld E2 0-0 Quick E6 - Achterveld E3 1-0 Achterveld F1 - Amf Boys F1 0-1 Op het programma voor zaterdag 1 december staan Achterveld A1 - Roda '46 A2. Tijdstip wordt nader bekend gemaakt. De overige jeugdelftallen zijn allen vrij. Dit in verband met Sint Nicolaas, die zaterdagmiddag om 13.15 uur in de kantine op het Kerstenssportpark zal komen. Alle pupillen worden om die tijd in de kantine verwacht. Het belooft een gezellige St Nicolaas- middag te worden.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11