Delta Lloyd gaat, onder druk gemeente, sneller opleveren Raad behandelt morgen o.a. begroting 1980 Raads commissie R.O. vergadert s Onder voorbehoud van niet te strenge winter Werkgroep ongerust over bewinkeling Leusden-Zuid VANIIAA4* IN mi LGHSDBK KKANT BDU •fr'df'fr _J L hr Reimus&Snel Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden I-PZM FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? m Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b 9 0 (03420) 6141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U.B.V. DINSDAG 27 NOVEMBER-11e JAARGANG NO. 43 .02-4 Winkels in Hamershof 1 april a.s. open (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vrijwel alle wln- I kels In het Leusdense hoofdcen trum „De Hamershof" kunnen op 1 april aanstaande open zijn. In een vergadering van de werk groep „Midden- en Kleinbedrijf' heeft de heer J. A. Spanjersberg, woordvoerder van reallsator Del ta Lloyd, donderdagavond me degedeeld dat er met man en macht gewerkt zal worden om oplevering van de winkels te doen plaatsvinden tussen begin januari en eind februari. Wan neer dat lukt hebben de betrok ken winkeliers de kans om alle voor 1 april hun zaak te openen. Die datum Is van groot belang omdat dan het noodwlnkelcen- trum „De Rozendaal" aan de Torenakkerweg ontruimd moet zijn. Maar Spanjersberg zei een en ander wel onder voorbehoud. Allereerst zullen de winkeliers zelf alle medewerking moeten verlenen door met de grootste spoed vergunningen voor hun puien aan te vragen. En verder zou ook een zeer strenge winter nog deze aanzienlijke inkrimping van de vertraging kunnen versto ren. Aanvankelijk waren realisator Del ta Lloyd en aannemer UBA van plan om de oplevering van de winkels te laten plaatsvinden tussen eind janu ari en eind juni. Daarmee heeft men van gemeentezijde geen genoegen genomen. In verschillende gesprek ken is de realisator en de aannemer duidelijk gemaakt dat oplevering na 1 april ernstige problemen op zou leveren. Niet alleen voor de individu ele ondernemers, maar ook voor de gemeente in verband met de nood zaak tot ontruiming van De Rozen- daal. Onder deze druk hebben realisa tor en aannemer besloten om er alles aan te doen om de oplevering in een zo kort mogelijke spanne tijds te doen plaatsvinden Enerzijds wordt dit bereikt door de eerst gereedko mende winkels enige tijd „vast te houden", anderzijds wordt er met een dubbele ploeg gewerkt aan het plaatsen van de puien in de wonin gen boven de winkels. BESTRATING Wanneer de winkels op 1 april allemaal „operationeel" zijn, zoals de heer Spanjersberg het uitdrukte, zal overigens nog niet alle bestrating er in zijn definitieve vorm liggen. De winkels aan de oostzijde van het winkelcentrum zullen het dan nog enige tijd met een noodbestrating of met plankiers moeten doen, omdat na april nog zwaar vervoer moet passeren. Over de gracht in het hoofdcentrum moeten dan nog en kele bruggen geplaatst worden en de daarvoor benodigde kranen zou den een definitieve bestrating ver nielen Maar voor de rest zal de bestrating er naar alle waarschijn lijkheid tijdig liggen. Ambtelijk me dewerker Roggenkamp daarover „Ik zou u verkeerd informeren, wan neer ik zei dat alles op precies op tijd honderd procent in orde is. Het wordt echt een huzarenstukje om het voor elkaar te krijgen en er zal best iets nog niet helemaal in orde blijken te zijn Maar we zullen er alles aan doen om op tijd te zijn". PUIEN De winkels die het eerst gereedko men in de Hamershof liggen aan de Brouwerij en aan de westzijde van de Grutterij en de Komenij. Tegen het eind van februari zullen de winkels aan de oostzijde van de Komenij en de Grutterij klaar zijn Later volgen dan nog de zaken aan weerszijden van de Kooikersgracht. Daarin zitten echter geen vestigingen van Rozen- daalwinkeliers. vervolg op pagina 3 J. A. Spanjersberg, woordvoerder Delta Lloyd (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de werkgroep „Mid den- en Kleinbedrijf' maakt men zich zorgen over het wlnkeibestand In Leusden-Zuld. Het was het werk- groepslld Spaans die de problemen rond het winkelcentrum „De Bles- haar" afgelopen donderdag aan de orde stelde in de vergadering van de werkgroep. Spaans wees op het na derende vertrek van de firma Hols uit het winkelcentrum in Zuid en hij zei verder vernomen te hebben dat ook de kapperszaak en de makelaardij er zouden gaan verdwijnen. „Als dat zo doorgaat, dan vraag Ik me af, wat moet er van de voorzieningen daar komen. Heeft de gemeente een visie ontwikkeld met betrekking tot de leegkomende winkels", zo vroeg de heer Spaans. In antwoord daarop liet wethouder Jan Mandemaker weten dat ook bij de gemeente zorgen leven over de bewinkeling in Leusden-Zuid. Zon der iets concreets te melden, deelde de wethouder mee „dat de Bieshaar de aandacht van het college heeft". Ook wilde de heer Spaans nog weten of er soms iets anders dan detailhandel in de Biezenkamp ge vestigd zou kunnen worden Dat zou. aldus wethouder Mandemaker, alleen kunnen wanneer de bestem ming van de Bieshaar gewijzigd zou worden. En volgens de wethouder ligt het niet in de bedoeling om de bestemming - zijnde winkels - bin nenkort te wijzigen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De leden van de gemeenteraad wacht morgen (woens dag 28 november) een zware dag. Al om 14.30 uur komen zij In de raadszaal van het gemeentehuls bijeen voor hun maandelijkse verga dering. Belangrijkste agendapunt vormt de behandeling van de begro ting voor volgend jaar. Na opening en mededelingen is eerst het woord aan het college, dat tachtig minuten de tijd heeft om te antwoorden op de algemene beschouwingen, die op 15 november jongstleden door de raadsfrac ties werden gehouden. Daarna volgen de replieken en duplieken. Vervolgens vindt er een hoofdstuksgewljze behandeling van de begro ting plaats. Als dat allemaal Is afgehandeld wordt er nog eens een „normale" agenda afgewerkt, waarop staan vermeld: 6 Notulen 7. Ingekomen stukken 8. Voorbereidingsbesluit Achterveld 9 Voorbereidingsbesluit gedeelte Den Treek 10. Voorbereidingskrediet structuurplan 11 2e wijziging van de bouwverordening 12. Grondverkoop aan de Woningstichting Leusden ten behoeve van realisering woningwetwoningen in het deelplan Langenbeek 13. Grondverwerving aan de Zwarteweg 14. Verbetering hoofdveld Burg Buimngpark 15 Verhuur en verbouwing bakhuisje bij „Groot Krakhorst" 16. Beroep van de Stichting De Boom tegen het niet-toekennen van een subsidie voor de vernieuwing van het rieten dak op het pand Leusbroekerweg nr. 11 17. Kredieten ten behoeve van diverse onderwijsvoorzieningen 18 Wijziging verordening onroerend-goedbelastingen 19 Rondvraag 20. Sluiting De vergadering van morgen is gesplitst in twee delen Na de middagzitting, die dus om 14.30 uur aanvangt, is er een avondvergade ring, die om 19.30 uur moet beginnen. Mocht de raad er niet in slagen om zich morgen door de agenda heen te werken, dan is het mogelijk dat men ook nog eens donderdagavond bijeenkomt. Ook die vergade ring zal dan weer om 19.30 uur beginnen. Toekomstige winkeliers van de Hamershot luisteren naar de werk groepsvergadering (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening" komt aanstaande dinsdag (4 december) bijeen voor de maan delijkse vergadering. De agenda van de vergadering, die om 20.00 uur begint Tn het gemeentelijk voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg, omvat de volgende punten: 1. Opening 2. Inventariseren vragenstellers/ woordvoerders 3. Verslag vergadering 6 november 1979 4 Informatie betreffende: - parkeren bi) voormalige R.K. school te Achterveld (Moes pot); - fietspad Horsterweg. - werkgelegenheid „Bruin- horst - woonwagennota deel B 5. Woonrijpmaken/parkeren „Ha mershof" 6. Aanleg handbalveld „Burg. Bui mngpark" 7. Wijziging gebruik garages in plan Alandsbeek 8. Rondvraag 9. Sluiting. Prins Heerlijk, de bekende onbekende carnavalsprins3 Llslduna ligt In Frankrijk. De bekende archivaris Albert Delahaye zet de viering van Leusden 1200 op losse schroeven. I Bert Vos zet voor u alles op een rijtje 5 Anco Mali spreekt met de Leusdense voedingsdeskundige Roelie Fokkema over ons eetpatroon en moderne voedingswijzen7 De mens In z'n werk: Fysiotherapeute mevrouw Callou 7 Leusdenaren zijn blijkbaar geen feestvierders. Speciale avond „Leusden voor het Kind" moest worden afgelast7 Integraal Fietspadenplan provincie Utrecht: 500 kilometer voor honderd miljoen gulden 9 Sport In Leusden. We kregen - i ondanks vakantie van onze sportmedewerker Peter Op den i Camp - toch een paglnaatje vol11 Voor de liefhebbers: Kleuren en puzzelen in Sint Nicolaas- r' sfeer 12 I Loep op Leusden, met onder meer t politieberichten en agenda 13 t, Kijk op de film. Wij hadden een I gesprek met Peter Gest, semi- acteur in „Apocalypse Now" van t Francis Coppola, de film, die volgende week In Amersfoort In première gaat151 DE LEUSDER KRANT: brengt versneld het nieuws in uw brievenbus Zonder extra druk van t' bovenaf... Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en varkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880 hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033 44569 Rozendaallaan 9 Leusden-C Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 10 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679 U had nog geen Sint Nlkolaas-geschenk voor uw familieleden, buren of vrienden kunnen vinden? We houden het haast niet voor mogelijk met een winkelcentrum als de Biezenkamp. Misschien moest u na het feestgedruis eerst nog even bijkomen. Geef een abonnement op de Leusder Krant als Sint Nikolaasgeschenk. Het enige, dat niet op de Biezenkamp te verkrijgen is. Geschenkabonnement op de Leusder Krant (van 1 jan. t/m 31 december 1980) voon Naam: Adres: De nieuwe abonnee ontvangt de krant gratis tot 1 januari a.s. en ontvangt van ons bovendien een welkomstgeschenk. Opgegeven door: Naam: Adres: Dit geschenk-abonnement wordt u vóór 5 dec. toegezonden. kunt oeze oon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211,3800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 03341495

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1