PrinsHeerlijk de bekende onbekende carnavalsprins Dansmariekes Gouden Klomp tweede tijdens Intrada Eerste ticket in aktie „Vlieg er eens uit" leusdep hnwt Toch geen buurt- steunpunt Alandsbeek vóór 1982 i ZELFSTANDIGE MEDEWERKER J v PRINS HEERLIJK 1939 DE GOUDEN KL0MI FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant I Bistro Herbergh De Heerlickheiti J die beschikt over verantwoordelijkheidsgevoel I en als zodanig de dagelijkse leiding van de I bediening op zich kan nemen. Wij stellen vriendelijkheid en gastheerschap als voor- naamste. Initiatieven en vakmanschap worden I zeer op prijs gesteld. DINSDAG 27 NOVEMBER 1979 plaatselijk nieuws ©TT - Plattegrond van de Hamershof. De winkels In het llnkerblok zl|n het eerst gereed. Eind februari volgen de winkels In het rechtergedeelte. vervolg van pagina 1 Met nadruk wees de heer Span jersberg er op dat deze planning verstoord zou kunnen worden door een zeer strenge winter, zoals de afgelopen winter. Maar een zachte winter zou weer tot gevolg kunnen hebben dat men drie weken voor komt te lopen op deze planning Verder noemde Spanjersberg het van groot belang dat de winkeliers tijdig de lay out van de pui van hun winkel en een aanvraag voor een vergunning indienen, want anders zou daardoor weer vertraging kun nen ontstaan. Spanjersberg spoorde het bestuur van de belangenvereni ging „Hémershof" aan om de aange sloten winkeliers tijdig die aanvraag te doen indienen. „Ga achter uw lid aan", zo luidde het kernachtige ad vies van de projectontwikkelaar in deze PARKEREN Bovenstande mededelingen van Delta Lloyd en de gemeente werden door de werkgroepsleden en de aan wezige winkeliers op de publieke tribune met enthousiasme begroet. Het VVD-raadslid Gerrit van Tiel, lid van de werkgroep, vertolkte de ge voelens door op te merken dat aldus „de schade redelijk beperkt" blijft. En werkgroepsvoorzitter wethouder Jan Mandemaker liet weten dat hij „in groeiende mate vertrouwd op een goede afloop". Volgens Mandema ker zal uiteindelijk een ieder kunnen zeggen: „dit is het optimale wat er uit te halen was". Overigens bleef er voor de leden van de werkgroep en de winkeliers nog wel het een en ander te vragen Zo bleken velen nieuwsgierig naar de parkeermogelijkheden bij de Ha mershof tijdens de eerste maanden De heer Roggenkamp liet daarop weten dat er een aantal noodvoor zieningen aangelegd zullen worden Op het toekomstige „Erf" wordt tijdelijk een parkeerplaats aangelegd met een capaciteit van 70 80 plaat sen. Achter het toekomstige ge meentehuis komt een tweede nood voorziening, eveneens goed voor 70 a 80 plaatsen In de buurt van de bouwketen van UBA is er voorlopig plaats voor zo'n 30 40 auto's, terwijl het aantal plaatsen daar tegen het eind van het volgend jaar, wanneer UBA de keten heeft weggehaald zal oplopen tot zo'n 250. Mocht het no dig zijn, dan kan er altijd nog een tijdelijke parkeerplaats worden aan gelegd op de plaats waar in de tweede fase van de Hamershof een warenhuis moet verrijzen. Deze sug gestie was al eens eerder gedaan door Gerrit van Tiel en ook Roggen- kamp bleek het als een reële moge lijkheid te zien. De winkeliers voorzien niettemin in de toekomst toch wel wat parkeer problemen. Vooral wanneer straks de woningen boven de winkels be woond zijn - met de oplevering van die woningen wordt naar verwach ting in het derde kwartaal van 1980 een aanvang gemaakt - vrezen de winkeliers een gebrek aan parkeer ruimte voor hun klanten in de naaste omgeving van de winkels. Om dat op te vangen zijn verschillende maatre gelen mogelijk Zo wordt er bijvoor beeld gedacht aan parkeermeters of aan het instellen van een blauwe zóne, maar daarover is nog geen beslissing genomen LEUSDEN/CENTRUM - Wat bij ons een provincie genoemd wordt heet in Frankrijk departement en één van die Franse departementen - met Bordeaux als hoofdstad en gelegen in het zuidwesten van het land - is Gironde, bewoond door pakweg een half miljoen mensen. Deze aanhef heeft, zoals u zult merken, weinig te maken met het verhaal, dat hier volgt. Typerend voor de grote be kendheid van onze nieuwe car navalsprins is - zonder postcode - zijn uiterst simpele adres: Gironde, twee huizen voorbij nummer 11. Toen wij dat eenmaal hadden, was het vinden van zijn telefoonnummer een fluitje van een cent. Dat hadden wij nodig voor het aanvragen van een audiëntie. U heeft er immers recht op te weten wie en wat Prins- Heerlijk is. Wij draaiden zijn nummer en de prins kwam persoonlijk aan het andere einde van de lijn Hij had geen bezwaar tegen een woordenwisseling, als het maar netjes in de krant kwam en zeer behulp zaam gaf hij ons nog een uitleg van waar wij hem konden vinden „Het is een complex van 476 precies op elkaar lijkende huizen, maar iedere Leusden- se postbode weet mij te vinden. Kijk alleen goed naar een duidelijke aan kondiging op de voordeur". En ja hoor, daar stond in sierlijke letters: „This is a respectable house" PrinsHeerlijk deed zelf open en geleidde ons naar de ont vangzaal, waar'zijn (nog) niet-adelijke gemalin Trudy ons even later een glas vermouth aanbood en na eerst wat te hebben gepraat óver koetjes en kalfjes - over Roda konniet omdat de wedstrijd tegen Nederhorst niet doorgegaan was - kwamen wij op ons apropos OP ZIJN GEMAK PrinsHeerlijk (aaneengeschreven en met twee hoofdletters) is al in de veer tig, maar ziet er duidelijk jeugdiger uit. Zeer op hem toepasselijk is zijn prinse lijke naam. In elk Nederlands woorden boek vindt u de verklaring van het woord PrinsHeerlijk met o.m „op zijn gemak". Dat voelt hij zich al zo lang hij leeft en daarom deed hij zijn blijde in komst op het prinsenbal van de Gouden Klomp letterlijk op zijn gemak. Voor wie dat op 10 november gemist heeft: op de „doos" in een oud „bakhuis". Juist, op de plee1 Het was, met al die nieuwbouw in Leusden, een tikkeltje onderwets, maar overigens een uitstekende vondst. PrinsHeerlijk - in het gewone leven Rob van der Werve - is ook in een ander opzicht (maar welbewust) „ouderwets". Hij heeft op mi lieuvriendelijke gronden geen auto. Toch hadden wij danig met hem te doen. toen hij diep in de nacht na het prinsenbal per (race)fiets nog naar zijn „bijbaantje" moest. In zijn niet-prinse- lijke tijd probeert hij zich en zijn gezin in leven te houden als sportredacteur van de Amersfoortse Courant Hoewel PrinsHeerlijk nog maar kort te maken heeft met de Goude Klomp, maakte hij een vlotte carrière. Hij had trouwens reeds een flinke prak ervaring in de carnavallerij. Voordat hij in 1975 naar Leusden kwam, had Rob - wij mochten zo maar Rob tegen zijn hoog heid zeggen - zijn domicilie in Arnhem, waar hij de oprichter was van het plaat- DE BILT - De dansmariekes van de Leusdense carnavalsvereniging „De Gouden Klomp" zijn zaterdag succesvol geweest tijdens de Intrada In De Bilt. De Leusdense meisjes wisten een fraaie tweede plaats In de wacht te slepen. De Intrada, met wedstrijden tus- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40 - per jaar, 20,50 per half jaar, 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t.n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9 Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom binatie te Barneveld. sen de dansmariekes van carnavals verenigingen, aangesloten bij de fe deratie Midden-Nederland, werd dit maal georganiseerd door de carna valsvereniging „De Weergodden" uit De Bilt. In een carnavalesk versierde sporthal lieten dansmariekes goede shows zien. De meisjes van De Gou den Klomp hadden zelfs een dubbe le handicap. De organisatoren be gonnen al met het draaien van een verkeerd bandje. Nadat de meisjes enkele minuten zenuwachtig op het podium hadden gestaan, was toch de goede muziek gevonden. Het bandje haperde halfweg nog een keer, maar dat werd professioneel door de Leusdense meisjes opge vangen. Terecht vroeg de speaker na het dansje om een ovationeel ap plaus voor „de pechvogels" van de dag De Leusdense meisjes bleken ech ter geen pechvogels te zijn. De jury had genoeg talent in het groepje ontdekt om hoge cijfers, gemiddeld bijna 8V2 procent te geven. Dat bleek bij de prijsuitreiking voldoende voor een zeer fraaie tweede plaats. Dat betekende een beker voor een dol gelukkige Joop Mater, begeleider en inspirator van de Leusdense dans mariekes Angelique Mater. Anja van der Veer, Mariska van Schaick, Margreet de Kruijf, Brigitte en Lu- cienne Ruitenbeek en Marianne van der Werve Bij de solisten deed Sylivia Houtveen mee. Haar waardering, ruim zeven, was niet voldoende om in de prijzen te vallen. 's Avonds was er tot besluit een groot bal bij de Weergodden, waarbij liefst 34 carnavalsverenigingen (on der meer De Gouden Klomp met Prins Heerlijk) acte de presance ga ven Daarbij werd het bestuur van de federatie Midden-Nederland, met onder meer voorzitter Frits den Ou den, Bert Steman en Rob van der Wiel een onderscheiding verleend van de Europese federatie. Rozendaallaan 9 Leosden-C LEUSDEN - Vorige week woensdag werd door mevrouw De Koning van 't Klerenwinkeltje het eerste vlr egticket in de aktie Vlieg er eens uit met de Biezenkamp uitgereikt aan mevrouw Van Eijden uit Leusden Ongeveer dertig mensen zullen deel kunnen nemen aan een dagje uit. met als hoogtepunt een rondvlucht Als de weersomstandigheden het toelaten, zal het gezelschap de vlucht aanstaande zaterdag maken. I.02.M (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester en wet houders zien af van een snelle reali satie van het buurtsteunpunt in Alandsbeek. Tot voor kort lag het In de bedoeling van het college om dit, B1 geheten, deelplannet|e volgend jaar te realiseren. Maar door een gezamenlijk rapport van het Cen traal Instituut Midden- en Kleinbe drijf (CIMK) en de Kamer van Koop handel hebben b. en w. er zich van laten overtuigen dat het beter is om niet vóór 1982 dit plan uit te voeren. Het deelplan B1 voorziet in de bouw van enkele winkels in de buurt van de plaats waar nu Jacco's patat- kraam aan de verlengde Middenweg staat. Uitvoering er van stond gepro grammeerd voor 1982, maar het leek het college raadzaam om tot een snellere realisatie te komen, gezien een „gebleken behoefte". Daarbij argumenteerde het college onder andere dat er in Alandsbeek een groot aantal bejaarden woont, dat een aantal buurtwinkels op prijs zou stellen. Verder wezen b. en w er op dat er voldoende belangstellende winkeliers voor B1 waren. De Leusdense ondernemers heb ben het bestaanrecht van het buurt steunpunt altijd aangevochten. Aan de hand van een eerder verschenen CIMK-rapport toonden zij aan dat er voor het buurtsteunpunt geen ruimte in Leusden zou zijn. Het college heeft zich daar nu eindelijk ook van laten overtuigen, in die zin dat het wenselijk geacht wordt om eerst even aan te zien hoe de Biezenkamp en de Hamershof zich gaan ont plooien. „Wanneer de winkelcentra zijn ingebed, dan kunnen we over gaan tot realisatie van B1. Maar dat zal dan in ieder geval niet vóór 1982 zijn", aldus wethouder Jan Mande- maker (Progressief Leusden), die midden- en kleinbedrijf in zijn porte feuille heeft zitten. Een mededeling die de Leusdense ondernemers zeer tevreden stemt. selijke carnavalsgezelschap „de Olie Griezels" Het zou niet juist zijn te be weren, dat hij zijn verhuizing naar Leusden betreurt, maar het grapje is wel een enorme belemmering geweest in zijn leutbroekige loopbaan. Alles voor zijn benoeming tot prins was al in kan nen en pullen, maar een opper-Griezel van buiten de stad, zagen ze zelfs in Arnhem niet zitten. Zijn eerste car navalservaring in Leusden deed hij op tijdens de laatste uren van het Gouden Klomper Vastenavondbal in 1979 en al direct hadden de notabelen daar in de gaten, dat hij nog wel eens op de een of andere manier bruikbaar zou kunnen zijn voor het Lisidunese pretgezel- schap Wat niemand voor mogelijk had gehouden geschiedde Na een stage in een paar ondergeschikte (maar toch plezierige) functies, zoals hulpkastelein in de herberg Alderickshof en p.r.-man, kreeg hij onlangs de eervolle benoe ming tot prins in zijn klompen gescho ven en hij voelde zich helemaal Prins- Heerlijk, toen zijn wettige wederhelft geen bezwaren liet horen. KORT DAG Het was intussen kort dag geworden en de hoogste tijd om de benodigde attributen bij elkaar te versieren en het gedonder begon al bij de prinsenme- daljes Eigenwijs als hij is, wilde Prins- Heerlijk geen plak uit de bij carnavals clubs bekende catalogus uit Eindho ven Dan is het een „geschenk van Bo ven" als je een broer hebt, die tekenen kan en Cees van der Werve bleek niet te beroerd om een handje te helpen Hij ontwierp de niet slecht gelukte medalje, die uitgevoerd in „zilver", beslist de moeite van het krijgen waard is. Pro bleem nummer 2 - de prinsenstaf werd ook al bij toeval opgelost. Met geluk bij een ongeluk zelfs. De „Arrenemse" olie Griezels hadden - hoe bestaat het voor een carnavalsclub9 - niet het eeuwige leven en gingen failliet. Een paar dagen voor de tiende van de elfde kreeg hun ex-oprichter een stuk van de laatste prinsenstaf als een soort van rouwkaar- tje door tante Pos thuisbezorgd op Gi ronde, twee huizen voorbij nummer 11 twee op natuurlijke wijze artistiek in en om elkaar gegroeide takken Leuk voor natuurminnaar Van der Werve. zal in Arnhem zijn gedacht en dat was het beslist. Met zijn twee linkerhanden en vijf gouden klompjes maakte onze prins er een „klompenboompje'' van en dochter Marianne (inmiddels als dansmarieke op de Gouden Klomper loonlijst gezet) completeerde het geheel met een op dat van pa lijkend koppie. Velen met ons wachten vol spanning, hoe lang PrinsHeerlijk dat onhandelbare maar' artistieke teken van zijn waardigheid compleet weet te houden. Aan het slot' van ons gesprek week PrinsHeerlijk voor de eerste keer af van het protocol1 en dat zal ook niet de laatste keer zijn. Hoewel hij weet, of dient te weten, dat het voor een prins ongepast is zijn on dergeschikten in het zonnetje te zetten, wilde hij persé afgedrukt hebben, dat zijn voorganger en alle „jongens en meiden" van de Gouden Klomp het in het afgelopen seizoen voortreffelijk hebben gedaan PrinsHeerlijk besloot' het gesprek met een regel uit het Gou den Klompse volkslied als zijn bood schap tot het carnavalsvolk: „Bewaar je zorgen voor morgen en niet voor hier!". I Wij zoeken voor onze Bistro te Hoevelaken een I Wij bieden u een 5-daagse werkweek J en een goed salaris. I (Aankomende feestdagen gesloten.) Herbergh De Heerlickheid Oosterdorpsstraat 11 Hoevelaken 03495-4120 G.H. Assink

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3