Iks 'Chemco 'n verstandig bedrijf met 'n goede toekomst <I> fL ta» Finale Waarom? Goede werk mentaliteit <f> De mens centraal Ontspanning Samen Werken in het donker Veiligheid vóór alles De ondernemingsraad Chemco vertelt over het 60 jaar suksesvol produceren van fotografische produkten, in Soestduinen Ch&nco vertelt hoe fotografie nu eigenlijk werkt en over de plaats van Chemco in de grafische industrie. Ml Chemco vertelt hoe technici uit Soestduinen know-how leveren aan enthousiaste Amerikanen Chemco vertelt hoe een moderne krant wordt gemaakt en hoe zelfs de Pravda er meer van wilde weten Chemco vertelt waarom de grootste rolfilmcamera ter wereld zoveel lijkt op een camera die we in 1924 al maakten DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 LEUSDER KRANT Chemco vertelt waarom het altijd de mensen zijn die het sukses van een bedrijf bepalen L 9. Ji.o <1. 'Chemco 'n verstandig bedrijf met ri goede toekomst m 'Chemco 'n verstandig bedrijf met ri goede toekomst iSS# Dit is de zesde en laatste van een serie informatieve advertenties over Chemco. Wij hebben u over onze produkten verteld. Over onze mensen. Over de zorg waarmee wij onze produkten maken en toekomstige produkten bedenken. En over de speciale zorg die wij besteden aan de bescherming van het milieu. Vandaag leest u dan de finale. In de voorafgaande advertenties heeft u veel mensen van Chemco leren kennen. Niet alle 358, omdat het ons daarvoor aan ruimte ontbrak. De Chemco- medewerkers die niet op de foto in de advertenties stonden, zijn nèt zo belang rijk voor het sukses van het bedrijf. Chemco kan zich gelukkig prijzen met een voortreffelijk team van mensen. U heeft zich misschien afgevraagd, waarom Chemco de moeite heeft genomen om u zes advertenties lang over zichzelf te vertellen. Het zal u opgevallen zijn, dat we niet geprobeerd hebben om u iets te verkopen. We hebben u wèl willen vertellen dat we een gezond en groeiend bedrijf zijn, dat desondanks onvoldoende bekend was in de regio. Dat Chemco als werkgever een belangrijke funktie vervult in de omgeving van Soest. En dat we nu en in de toekomst graag nieuwe medewerkers hopen te mogen begroeten. U heeft inmiddels begrepen dat, alhoewel onze naam anders doet vermoeden, Chemco geen echt „chemisch" bedrijf is Ook dat wilden we u graag duidelijk maken. In een snel groeiend bedrijf als Chemco doen zich situaties voor waarin een extra beroep gedaan moet worden op medewerkers. Chemco kan zijn mensen om die extra inzet vragen. Om topprestaties. Als het j nodig is wordt er over gewerkt, ook al is dit gelukkig eerder uitzondering dan regel. De bereidheid voor die extra inzet is wel heel duidelijk gebleken bij de brand die kortgeleden een deel van één van de produktie-afdelingen in de as gelegd heeft. Een groot aantal mensen - i waaronder onze eigen i bedrijfsbrandweer - heeft zonder dat daarom gevraagd werd, dag en nacht doorgewerkt. Mede daardoor is de schade beperkt gebleven en kunnen wij de meeste produkten met maar heel weinig vertraging afleveren. De goede werkmentaliteit van onze mensen is één van de belangrijkste oorzaken van ons sukses. En tevens de reden waarom wij de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. 'Chemco ri verstandig bedrijf met ri goede toekomst 'Chemco ri verstandig bedrijf met 'n goede toekomst wikuhknpi^«fc»i ni frmdmUa MmdDra lnifiifrul tj(«dlmi«in>ui 0 ËK» 'Chemco ri verstandig bedrijf met ri goede toekomst Mensen vormen een belangrijke schakel in het totale bedrijfsgebeuren. Dat is een groeiend besef. Ook bij Chemco. Vanuit dit respekt voor de mens is Chemco bezig met het ontwikkelen van een sociaal beleid, dat een evenwichtig onderdeel zal gaan vormen van het totale ondernemings beleid. Bij besluitvorming wordt er naar gestreefd, dat de sociale aspekten eenzelfde waarde krijgen als de technische en de ekonomische. Hierbij houdt de Ondernemingsraad duidelijk merkbaar de vinger aan de pols. Chemco staat op het stand punt, dat er moet worden gewerkt aan een arbeids klimaat waarin mensen bevrediging in hun werk kunnen vinden en waarin zij hun kennis, vaardigheid en ambities zo optimaal mogelijk kunnen benutten én ontplooien. Hiertoe zijn bij Chemco o.a. werkgroepen gevormd, waarin zoveel mogelijk niveaus uit de organisatie zijn vertegenwoordigd. De onderlinge band bij Chemco wordt verstevigd door verschillende personeelsaktiviteiten. De visklub „De Chemco Vismatadoren" is een goed voorbeeld van een spontaan ontstaan buitengebeuren, begonnen in 1974 en tot op heden met groot enthousias me voortgezet. De kaartklub van Chemco houdt elk jaar zeer goed bezette klaverjaskompetities, waaraan vele medewerkers menig spannend en genoeg lijk avondje beleven. Verder wordt veel aandacht besteed aan sportieve gebeurtenissen, zoals de bedrijfskompetities, voetbal, volleybal en schaken. Vier jaar geleden werd er voor het eerst op Chemco- terrein - ter gelegenheid van de behaalde gunstige bedrijfsresultaten - een picknick voor medewerkers en gezinsleden gehouden Dit was zo'n sukses, dat deze gebeurtenis sindsdien jaarlijks wordt herhaald, en een alom gewaardeerde „happening" is geworden. Medewerkers van Chemco zijn vrijwillig maandenlang bezig met de organisatie daarvan Datzelfde geldt voor het St. Nicolaasfeest, waar kinderen van Chemco- medewerkers elk jaar weer reikhalzend naar uitkijken. Het zijn mensen tezamen, die het sukses van een bedrijf bepalen. President-Direkteur WJ. Streeter vertelt hoe hij het woord „samen" binnen het kader van het beleid van Chemco ziet: „Samen betekent niet - iedereen op de stoel van iemand anders, maar wel participatie in beslissingen over de eigen werksituatie. Samen betekent niet dat iedere medewerker een ondernemer gaat worden, maar wel dat het geven van leiding - het „management proces" - op een gedemokra- tiseerde manier gebeurt. Een doel om na te streven en een mentaliteitsverande ring, wat wij samen proberen te bereiken". Wie de mens in het bedrijf centraal stelt, verleent ook hoge prioriteit aan de veiligheid van de individu en van de groep. Chemco heeft een kommissie voor veiligheid en milieu, die voortdurend toeziet op de naleving van veiligheidsvoorschriften en de ontwikkeling van nieuwe maatregelen, die de veilig heid nog verder kunnen verhogen. Deze kommissie heeft sub kommissies in verschillende afdelingen, waardoor een direkt en nauw kontakt met het dagelijks gebeuren wordt onderhouden. Regelmatig worden „veiligheidsdagen" gehouden, waarop de betreffende werknemers worden „bijgepraat" over nieuwe veiligheidsvoor schriften en veiliger werk methoden. De bedrijfszelf bescherming van Chemco bestaat uit een eigen brand weer en E.H B.O. Er is een goede samen werking met de Arbeids- inspektie en met het Veiligheidsinstituut. Chemco maakt, zoals u misschien al in de vorige advertenties heeft gelezen, lichtgevoelig film- en papier materiaal. Deze produkten kunnen niet bij daglicht geproduceerd en verwerkt worden. 45° o van ons personeel werkt daarom in aangepast licht (van geel tot donker rood). Dit brengt wel wat ongemak met zich mee. Vooral nieuwe medewerkers hebben enige tijd nodig om te wennen. Volgens wetenschappelijke publikaties heeft het werken bij dit licht geen enkel schadelijk gevolg voor gezondheid en ogen. Desondanks is men in het bedrijf steeds bezig om ook op dit punt de werkomstan digheden te verbeteren. De vakbondsleden krijgen een gerichte opleiding van hun organisatie, terwijl de totale O.R. op kosten van het bedrijf een speciale groeps training krijgt. Deze intensieve opleiding en training geschiedt buiten het bedrijf. Gezien de nieuwe wet op de I O.R. en de goede samen werking met de direktie kan de O.R. een wezenlijke invloed op het beleid blijven uitoefenen. Volgens wettelijke bepalingen heeft Chemco een O.R. die uit 9 mensen bestaat. Deze raad is gekozen volgens het landelijk verkiezingssysteem. Van deze gekozen leden zijn er 4 van het FNV, 4 ongeorga niseerden en 1 van het CNV. De vakbondsleden worden gesteund door aktieve Bedrijfs-Leden-Groep- besturen en door de kader groepen van hun vakbond. Bert Schaap C.N.V. chef gietzalen Hans de Leeuw F.N.V. hoofd kwaliteitskontrole Dr. Harry Ronde ongeorganiseerd projektleider research-lab. Ed Bosson voorzitter ongeorganiseerd chef afwegerij At Boshuis sekretaris F.N.V. chemisch analist Bram Gravestijn F.N.V voorman onderhoud laboratorium Tom Manders F.N.V. goederenverkeersleider export Freek v.d Riet ongeorganiseerd voorman onderhoud verwerking/emulsie Drs. Loek Doesborgh ongeorganiseerd hoofd fotobaden research-lab. Chemco Inc. De Beaufortlaan 28 3768 MJ Soest 02155-19844

Leusder Krant | 1979 | | pagina 16