Vijf beroepschriften tegen fietspad langs Horsterweg ingetrokken Uitzicht op studen ten-huisvesting Statenlid stelt vragen over VVT Begroting 1980 in vlot tempo behandeld rbr ti r VANDAAG INDE LEHSUBR KIEANT Dringend beroep om alsnog „ja" te zeggen tegen fietspad BDU rn (JU éjS J L ER LIGGEN NOG 39 BEZWAREN BIJ DE KROON Gezellig uit? Naar Waterloo! Leusder Krant Reimus&Snel Gemeente Leusden praat met GS over V.V.T. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DOKTERSDIENST: FOTOKOPIE NODIG? OMEGA Rest-Rötisserie WulCf loO Roken... Wijziging klachtennummer... tot nader bericht bij klachten bellen 033-41495 of 03420-6141 Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 29 NOVEMBER - 11e JAARGANG NO. 44 *1 ].0l stelt. (Telefoon 41247. afdeling Voor lichting). Een fietspad langs de Horsterweg is hard nodig. Velen zijn van die noodzaak overtuigd. De Aktiegroep Ontevreden Stoutenburg, en zfj niet alleen, hoopt, dat ook die 39 ande ren, die tot nu toe „nee" hebben ge zegd tegen het fietspad, dat alleen de veiligheid van de vele fietsende kin deren ten goede zal komen, tot an dere gedachten zullen komen en alsnog hun beroepsschrift in zullen trekken. LEUSDEN - Het C.D.A. Statenlid H. Nl|en Twllhaar heett woensdagmid dag een aantal vragen gesteld aan het college van G.S. naar aanleiding van de bij het gemeentebestuur ont stane opwinding na schriftelijke be merkingen van G.S. met betrekking tot het door het gemeentebestuur gevoerde beleid Inzake het vaststel len van kavelprljzen en de verkoop- regulerende bepalingen In het plan Langenbeek, alsmede de toepassing van de V.V.T. voor dit gebied. Het Statenlid vroeg zich af indien er verschil van inzicht bestaat tussen G S. en het college van B en W van Leus den. welke pogingen er dan gedaan zijn om in gezamenlijk overleg tot een be vredigende oplossing te komen en of het juist is dat er bij het bestem mingsplan Leusden-Centrum Tweede Fase - waarbinnen deze problematiek zich afspeelt - door G.S geen her zieningsplicht aan de gemeente Leus den is opgelegd Voorts vroeg hij op welke rechtsgronden G.S. Leusden nieuwe voorwaarden voorleggen, na dat het bestemmingsplan door G S. is goedgekeurd en of het juist is dat op dit bestemmingsplan de VVT. niet van toepassing is. Het Statenlid vroeg tenslotte of G.S. bereid zijn mee te de len óf en waarom de bepalingen ach teraf gewijzigd zijn. Geen waterwinning aan de Koedijkerwegpagina 3 Kinderopvang-subsidle door raad verworpenpagina 3 Tien jaar bejaardensoos Achterveld pagina 5 Leden Stichting Acherveld 600 geïnstalleerd pagina 5 Kijk op (Amersfoortse) kunst pagina 9 •Sportpagina 11 Loep op Leusden, met agenda, kerkdiensten en medische dienstenpagina 13 Kijk op de filmpagina 15 Cursief bekekenpagina 15 Tel. 44600 De Leusder Krant: ...zegt „ja" tegen fietspad langs Horsterweg. 5U VS"2- (Van de redaktle) LEUSDEN - De begroting 1980 is gisteren door de raad in een vlot tempo behandeld, zodat de raad vanavond vrijaf heeft. De voor van avond geplande vergadering hoeft - doordat de raad aan de dinsdag middag- en avond genoeg had, niet gebruikt te worden. We kunnen wel stellen, dat Leusden hiermee een rekord heeft geboekt. In afgelopen jaren waren de begrotingsvergaderingen van de raad spreekwoorde lijke spraak-marathons. Wethouder Wagenaar gaf - dachten wij - duidelijk aan, waarom de raad dit jaar minder tijd nodig had. De openbaarheid van de commissievergaderingen (waardoor vooral veel meer naar bulten werd gebracht dan voorheen) plus een afdoende afhandeling van de detailvragen, waren hieraan debet. Woensdag avond rond tien uur kon burgemeester Rademaker met dank aan allen de vergadering afsluiten, waarna nog enige tijd werd nagepraat onder het genot van een drankje en een hapje. Dat de raad minder tijd nodig had dan was voorzien, kwam ook voort uit het feit, dat het voorstel tot wijziging van de onroerendgoedbelas- ting werd verschoven naar de raadsvergadering van 20 december a.s. De raadsleden vonden geen van hun eerder naar aanleiding van dit voorstel in de commissies gestelde vragen beantwoord om een rede lijke diskussie over het voorstel te kunnen houden. U had nog geen Sint Nikolaas-geschenk voor uw familieleden, buren of vrienden kunnen vinden? We houden het haast niet voor mogelijk met een winkelcentrum als de Biezenkamp. Misschien moest u na het feestgedruis eerst nog even bijkomen. Geef een abonnement op de Leusder Krant als Sint Nikolaasgeschenk. Het enige, dat niet op de Biezenkamp te verkrijgen Geschenkabonnement op de Leusder Krant (van 1 jan. t/m 31 december 1980) voor: Naam: Adres: De nieuwe abonnee ontvangt de krant gratis tot 1 januari a.s. en ontvangt van ons bovendien een welkomstgeschenk. Opgegeven door Naam: Adres: Dit geschenk-abonnement wordt u vóór 5 dec. toegezonden. U kunt aeze Don in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211,3800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C. Tel. 033-41495. Een sierlijk gouden dames horloge met fijn bewerkte gouden band. JUWELIER HORLOQER ,ND5ENbQDn De Biezenkamp 35-37 Leusden-C. Tel. 42101 OFFICIEEL ERKEND OMEGA DEALER Rozendaallaan 9 leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad r4| v00r de gemeente Leusden 1 Lü Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. J OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dagé- lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. SCHILDERSBEDRIJF (Van de redaktle) LEUSDEN - Zoals bekend heeft de Aktiegroep Ontevreden Stoutenburg een aktie gehouden met als doel de Ingediende beroepsschriften bij de Kroon tegen het fietspad langs de Horsterweg ingetrokken te krijgen. Daarvoor was een model-brief opge steld, die bij de bewoners van de Zwarteweg en Horsterweg werden bezorgd, met het verzoek een even tueel ingezonden beroepschrift bij de Kroon in te willen trekken. Hoewel er 29 Ingevulde brieven terug kwa men, bleek bij controle, dat slechts vijf daarvan ook werkelijk een be zwaarschrift hadden ingediend in hoger beroep. De anderen gaven te kennen voorstander van het fietspad te zijn. De vijf bewoners die hun be roepsschrift hebben Ingetrokken wonen langs de Horsterweg en de Zwarteweg (binnen en bulten de be bouwde kom). Het resultaat van deze aktie van de Stoutenburgse ontevredenen, die graag zo snel mogelijk een fietspad gerealiseerd zien langs de Horsterweg, is niet voldoende. Er blijven nog 39 be zwaarschriften over, die op dit moment bij de Kroon liggen in afwachting van de uitspraak die dit orgaan zal doen Dit kan echter nog wel enige tijd vergen, waardoor de kans groter is, dat voorlo pig niet kan worden begonnen aan de realisering van het fietspad, ook al zou- Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids t*/makelaardij og hamersveldsaweg 26 leusden. UI. 033-44569 Eén van de vele modellen uit de gouden wereld van Omega Doornseweg 18 (tegenover leusderhei) V 3832 RL Leusden - Tel. (033) 1 51 77 Corrie Verduin (Van de redaktie) LEUSDEN - Het progressieve raadslid mevrouw Verdum pro beert het elk jaar tijdens de be grotingsvergadering en slaagde ook dit jaar niet in haar overigens loffelijke streven. Haar voorstel om nu van gemeentewege op geen enkele wijze nog rookwa ren ter beschikking te stellen voor representatieve doelein den, strandde op een veto van de meerderheid van de raad. Burgemeester Rademaker had al laten weten zich er per soonlijk tegen te zullen verzetten voor zover hijzelf betrokken was als gastheer bij gemeentelijke zaken. De raad verwierp het voorstel van mevrouw Verduin (gestemd door de heer Wisman, CDA) met tien tegen vijf stem men. den alle andere zaken (zoals grondaan koop e.d.) rond zijn. De Aktiegroep Ontevreden Stouten burg doet alsnog een dringend beroep op de 39 overgeblevenen om alsnog hun beroepsschrift bij de Kroon in te trekken. Dat kan door zelf een brief naar de Raad van State afdeling geschillen, in Den Haag te zenden, maar het kan ook via een modelbrief, die het Bureau Voorlichting van de gemeente graag voor dit goede doel ter beschikking (Van de Redaktie) LEUSDEN - Het begint erop te lij ken, dat vooral de studenten en al leenstaanden binnen afzienbare tijd (al dan niet geheel) wat betreft de huisvesting uit de problemen zullen zijn. Wethouder Van Woudenberg liet weten, dat op 4 december a.s. de Samenwerkingsovereenkomst (SOK) ten aanzien van studenten huisvesting in het plan Zwanenburg getekend gaat worden. (Uiteraard ook voor de andere woningwetbouw in dit plan). Met de Woningstichting Leusden is - na een prettig gesprek - overeenstemming bereikt over het instellen van een werkgroep, die op korte termijn moet beginnen met het plan tot realisering van een studen tenflat buiten de tweede fase. Deze werkgroep zal bestaan uit twee leden van de Woningstichting Leusden, een docent van de Hogere School voor Gezondheidszorg en de direk- teur Gemeentewerken. Vrijdag (morgen) vindt het eerste gesprek plaats. Wethouder Wagenaar (VVD) voegde daar aan toe, dat de ge meente ten aanzien van de plaats voor deze studentenflat ook vrijwel rond is. „In de komende vergadering van de Commissie R.O. en Openbare Werken zullen meer informaties worden gegeven. We willen liever eerst het gesprek van vrijdag af wachten, alvorens we een en ander publiekelijk bekendmaken," aldus het college, tot teleurstelling van Marion Defares (PL), die zich in deze zaak duidelijk gepasseerd voeldeals raadslid. Zij was hierin de enige. Drfngand baroap: Zeg Ja tagan hal flatapad. Fijnproevers komen ruimschoots aan hun trekken in ons sfeervolle restaurant met verfijnde keuken. Voor een kopje koffie, een avondje uit of een receptie: (Van de Redaktie) LEUSDEN - Zoals het er nu uitziet, is het mogelijk dat de kontroverse tussen de gemeente Leusden en de provincie Utrecht inzake de beruchte Vijf Vingertheorie naar genoegen van beide partijen opgelost zou kun nen worden. Dinsdag heeft een dele gatie van het Leusdens gemeente bestuur een prettig gesprek gehad met afgevaardigden van GS en pro vinciale ambtenaren om alles op een rijtje te zetten en te bekijken, waar nu de knelpunten en tegenstellingen liggen. Binnenkort volgt er een tweede gesprek, waarin alle tegen stellingen op hun merites zullen worden bekeken. „Ik vermoed dat het probleem rond de hantering van Wethouder Wegeneer praten met provincie de VVT binnen afzienbare tijd uit de wereld zal zijn geholpen", zo deelde wethouder Wagenaar de raad mee.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1