Bejaardensoos bestaat 10 jaar w*t K.P.J.- programma Leden Stichting Achterveld 600 geïnstalleerd Ie—siten krant 2 december recreatieve sportmiddag Roskam won klaveijas- wedstrijd Zaterdag oud papier- aktie D.W.S. I DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 Achtervelds nieuws Kaarten is een van de bezigheden tijdens de soosmiddagen. ACHTERVELD - Donderdag 22 november was het tien jaar geleden dat in Achterveld de bejaardensoos werd opgericht. De aanzet hiertoe werd gegeven door mevrouw Snel, echtgenote van een te Achterveld wonende onderwijzer. Deze me vrouw had in haar woning al een clubje dat aan bezigheidstherapie deed. Bij de oprichtingsbijeenkomst bleek voor een soos grote belang stelling te bestaan. Deze belangstel ling is steeds gebleven. De Soos telt momenteel ongeveer 110 leden. Bij de wekelijkse soosmiddag is gemid deld ongeveer de helft van de leden aanwezig. Reeds vanaf het begin werd er veel gekaart en ook gebiljart. Doch ook ver schillende personen die niet konden kaarten of biljarten kwamen en zaten dan gezellig met elkaar te babbelen. Dit is momenteel niet meer het geval. De praatclub is nu niet meer. Het eerste bestuur bestond uit Peel v.d. Hengel, voorzitter, mevrouw Van Hamersveld- Kerkhof. secretaresse en W. de Jong, penningmeester. Gezien zijn leeftijd legde de voorzitter al vlug zijn functie als zodanig neer Hij had liever dat er een jongere kracht deze functie zou waarnemen. In zijn plaats werd toen gekozen de heer Jan van Dalen, die tot aan zijn overlijden enkele jaren gele den. deze functie heeft vervuld. Na een jaar ging ook het penningmeesterschap over in andere handen. Mevrouw Vos- kuilen-v d. Bedum werd pen- ningmeesteresse en is dit tot op heden nog Bij het overlijden van mevrouw Van Hamersveld-Kerkhof werd het secretariaat overgenomen door me vrouw Tolboom-de Bruin en pen- ningmeesteresse mevrouw Voskui- len-v.d Bedum. Momenteel is er nog een aantal personen die vanaf de op richting lid zijn en trouw elke soosmid dag bezoeken Tijdens de soosmidda gen zijn er ook steeds drie helpsters van De Zonnebloem aanwezig die de be zoekers en bezoeksters van hun natje en droogje voorzien. Deze dames zijn A, v.d Hengel-Esveld, A Vos-van Marwijk en A Blankesteijn. In de maand december is mevrouw A. v.d Hengel- Esveld tien jaar als zodanig bij de soos werkzaam. Het tienjarig bestaan werd vorige donderdag feestelijk herdacht. De mid dag begon met een kerkdienst in de R.K. Kerk waar een groot aantal leden aan deelnam. Hierna ging men naar Ons Gebouw waar deze feestelijke bij eenkomst werd geopend door de voor zitter de heer Van Wegen. Hij verwel komde alle aanwezigen. Hij was heel blij dat er nu ook een aantal leden aan wezig was die op de wekelijkse middag wordt gemist. Het is tien jaar geleden een heel goede gedachte geweest om ook in Achterveld een bejaardensoos op te richten Er was toen grote belang stelling voor en deze belangstelling is nog steeds niet afgenomen Achterveld en de bejaardensoos zijn niet meer los van elkaar te denken Hij wenste alle aanwezigen een heel prettige middag toe. Het werd ook een echte gezellige middag Er werd weer volop gekaart en gebiljart Doch er was nu ook weer een praatclub aanwezig. Degenen die niet aan de spelen meededen zaten gezellig bij elkaar en hebben die middag heel wat afgebabbeld Dit moest ze zeker el- Een aantal soosdeelnemers ke week weer doen. Er werden enkele consumpties aangeboden die door niemand werden afgeslagen. Aan het eind werd nog getrakteerd op een broodje met koffie dat er in ging als koek. De voorzitter sloot deze zeer ge zellige bijeenkomst en dankte iedereen voor de opkomst en de gezellige me dewerking aan deze middag De bejaardensoos in Achterveld, tien jaar jong. ACHTERVELD - Zaterdag 24 no vember organiseerde de KPJ in sa menwerking met de SJJA een disco avond in De Moespot. De muzikale medewerking werd verleend door Oeby Doeby. Tijdens deze avond werden er ook enkele langspeelpla ten verloot. De opbrengst van het entreegeld van deze avond was be stemd voor de actie „Leusden voor het kind". Door de jeugd werd zo 150,- voor dit doel bijeengebracht. Een mooie actie met een prachtig re sultaat. Verder staat er nog een aantal ac tiviteiten voor dit jaar op het program ma. Vanavond zal de Sint een bezoek bij de KPJ komen brengen. Alle KPJ-le- den worden om 20.00 uur in De Moespot verwacht om de Sint op een hartelijke wijze te verwelkomen. Het belooft weer een echte gezellig KPJ- avond te worden. Zaterdag 8 december zal er voor de KPJ-leden en de leden van de Kring weer een dansavond in De Moespot worden gehouden. Ook zal er weer geschaatst worden Vrijdag 14 december gaan de KPJ-ers weer schaatsen in Utrecht. De bus zal die avond om 19.45 uur vertrekken vanaf het Coöperatieplein Via Stoutenburg gaat het dan naar Utrecht Daarom zal er nu ook gelegenheid zijn om op de Driesprong te Stoutenburg in de bus te stappen. De kosten voor deze avond zijn voor leden 8,- en voor met-leden 12,50. Wie mee wil wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij Harry Tolboom of Bart Hoogland. Als afsluiting van het jaar 1979 zal dan nog op 22 december de kerstfeestavond worden gehouden Ook voor 1980 zijn er onder voorbe houd van enkele wijzigingen al activi teiten vastgesteld 10 januari de jaar vergadering. 12 januari disco met SJJA, 15 januari dam- en schaakavond, 24 januari filmavond, 7 februari discussie avond. 9 februari disco met SJJA. 13 februari KPJ-soos, 17 februari car navalsoptocht, 23 februari Kring creatieve avond in Hoogland, 5 maart KPJ-soos, 8 maart disco met SJJA. 29 maart dropping, 2 april KPJ-soos, 11 april Isidorusfeest. 19 april oud ijzerac- tie, 26 april disco SJJA. 2 mei creatieve avond bij voldoende deelname, 10 mei disco met SJJA, 18 mei Kring voetbal toernooi, 23, 24 en 25 mei weekeind Ockenburg bij voldoende deelname en 4 juni sluitingsavond van het seizoen/ soosavond. U<35«?-"L ACHTERVELD - In 1982 zal het feest van het 600-jarig bestaan van Achterveld worden gevierd. Om alles op tijd klaar te hebben is men nu reeds gestart met de voorbereidin gen voor dit feest. In verband hier mee werden maandagavond de Stichting Achterveld 600 en het stichtingsbestuur geïnstalleerd. Er waren voor deze bijeenkomst onge veer 800 ultgenodigingen verzonden. Mogelijk had men meer belangstel ling voor Tele Bingo dan voor deze avonden want er waren slechts 30 belangstellenden aanwezig. De voorzitter van het feestcomité, de heer H Ossendrijver opende deze ver gadering met een kort welkomstwoord. Hij vond het jammer dat er maar zo weinig belangstelling was. ..Ik had me hier wel meer van voorgesteld" Hij verwelkomde in het bijzonder wethou der Van Woudenberg die hier aanwezig was omdat de burgemeester deze avond verhinderd was. Hierna gaf hij het woord aan de heer J. Coenen, die in het kort enige uitleg gaf over het tot stand komen van de Stichting. In de maand september werd tijdens een daarvoor bijeengeroepen vergadering een commissie samengesteld, be staande uit-de leden van het feestco mité aangevuld met de heren C de Vette en J Coenen. Deze commissie kreeg de opdracht een stichting te for meren die wat de personen betrof een afspiegeling moet zijn van de Achter- veldse gemeenschap. Er werd een aantal eisen en normen gehanteerd waaraan de kandidaten zouden moeten voldoen. Dit lijkt op zich een probleem maar in zo'n gemeenschap als hier gaat dat van zelf De personen moesten er tijd voor vrij moeten en willen maken, ze moesten bestuurlijke capaciteiten heb ben en het moest een team worden dat hecht met elkaar zou kunnen samen werken. Tevens moesten ze alle maatschappelijke geledingen uit •de Achterveldse gemeenschap verte genwoordigen In verband met dit laatste moet men de stichting dan ook in zijn totaliteit zien. Men was begonnen met het vormen van een bestuur. Als men dit had zou dat ook beter werken voor de andere leden van de Stichting. Ze zouden dan weten met wie ze moesten samen werken. De leden heb ben dit dan ook volledig geaccepteerd. Er zouden misschien nog meer inwo ners geschikt zijn om lid te worden van het Stichtingsbestuur doch men krijgt nog volop gelegenheid om mee te wer ken in diverse afdelingen om bepaalde onderdelen te helpen organiseren. Een ieder die zijn inbreng wil leveren aan het hele gebeuren kan dan ruimschoots aan zijn trekken komen Met de installa tie van de Stichting heft de commissie van voorbereiding zich automatisch op. INSTALLATIE Wethouder Van Woudenberg werd verzocht de Stichting te willen installe ren. Hij verzocht de te noemen perso nen achter de tafel te willen plaats ne men. Dit waren C. Blom voorzitter. W Hilverts-secretaris. J. de Jong - pen ningmeester. A. van Dalen-Born-vice- voorzitster. G Schouten - Verhoef, M J Belderok, W. van Middelaar. T van Calshoven en Hans Ossendrijver le den. Na de installatie ging de heer Van Woudenberg verder met een korte toe spraak. Achterveld ligt ons na aan het hart. Doch wij hopen samen met Ach terveld in een gemeenschap met Leus den het feest te vieren. We willen hier aan mee doen als gemeente. Ik wens jullie veel succes. Er is al wat geld be schikbaar. U neemt een hele taak op u en dat is zeker geen eenvoudige. Ik ben helemaal niet ongerust dat het feest hier niet zal slagen. Dat is voorheen al genoeg bewezen. Namens de ge meente overhandigde hij aan de voor zitter een voorzittershamer met een in scriptie. De voorzitter van de Stichting C Blom dankte de heer Van Wouden berg. De Stichting Achterveld 600 is nu een feit We gaan van nu af aan als bestuur werken om in 1982 te kunnen feesten. Dank aan degenen die aan de ze eerste aanzet hebben meegewerkt Hij sprak zijn waardering uit voor de heren C de Vette, J. Coenen en H. Ossendrijver en het feestcomité In korte tijd is er veel werk verzet en de manier waarop dit is gebeurd, is gewel dig We willen gaan proberen om ieder een aan zijn trekken te laten komen. We willen het waardig vieren met ons allen samen Hij hoopte dat iedereen zich zou inzetten voor het slagen van het feest Na een korte uitleg door de se cretaris de heer Hilverts werden for mulieren rond gedeeld waarop een aantal suggesties konden worden ge daan. Bij grote meerderheid kwam naar voren dat de officiële Stichtingsnaam zal zijn ..Achterveld 600" Ook over het tijdstip wanneer het feest moet plaatsvinden waren de aawezigen het eens met elkaar. Nadat de formulieren waren ingeleverd en er enkele dingen waren besproken, sloot de voorzitter de vergadering. Hij hoopte dat er op de volgende vergadering meer belangstel ling zou zijn. Degenen die suggesties of ideeën hebben betreffende bepaalde onderdelen voor het feest kunnen dit opgeven bij de secretaris W Hilverts, W. van Amersfoortstraat 2 te Achter veld Op dit adres is het secretariaat van de Stichting. Familie, kennissen, buren met een lege schoen? Stop er een abonnement van de Leusder Krant in dat spreekt! U krijgt dit originele Sint Nicolaaskado van ons In een geschenk verpakking. Zie voor opgave de bon op de voorpagina. HOOGLANDERVEEN - Op zondag 2 december wordt er in sportzaal De Dissel te Hooglanderveen een recre atieve sportmiddag gehouden, waar verschillende zaalspelen kunnen wor den beoefend. Aanvang van de middag is om 12.00 uur, de zaal is open om 11.45 uur Voor Leusden kan men zich opgeven bij Richard Schoonderbeek, telefoon 033-41761. Na afloop van de sportmiddag is er dansen in jongeren centrum De Neng te Hoogland Mede werking zal hier worden verleend door discotheek Hurricane. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd in De Hessenkar de eerste van de twee klaverjaswedstrijden ge speeld tussen de leden van de lote rijclubs van De Roskam en De Hes senkar. Er waren deze avond 36 deelnemers. De inzet van deze wed strijd is de wisselbeker die vorig jaar door de Roskam werd gewonnen. Deze avond moesten de Hessekar- deelnemers het hoofd buigen voor die van de Roskam. De Roskam behaalde 8990 punten terwijl de Hessenkar er 73813 wist te behalen Een royale overwinning voor de Roskam dus. De persoonlijke uitslagen waren. 1K. v. d. Berg, 5061 pnt.. 2 E. Heili gers, 4837 pnt.; 3 B Ruitenbeek. 4806 pnt4 mevr v Dijk-v Halteren. 4802 pnt.; 5 J. Bontje. 4797 pnt 6 mevr E Bothof, 4782 pnt., 7. G van Marwijk. 4709 pnt.; 8. H v. Ruitenbeek, 4705 pnt 9 mevr. G Janssen, 4680 pnt10. E de Wijs, 4677 pnt., 11. mevr. De Wijs, 4669 pnt.. 12. mevr. Smink, 4642 pnt 13 P v Uhm, 4573 pnt 14 C Bothof, 4565 pnt15. P. v d Hengel, 4470pnt 16. B. Horst, 4442 pnt17 G. Dijker sr., 4440 pnt.; 18 Fr. Kerkhof. 4433 pnt De volgende wedstrijd zal worden gespeeld in De Roskam De datum zal nog nader worden bekend gemaakt. ACHTERVELD - Zaterdag kan ie dereen weer zijn oud papier en oud karton deponeren in de container op het Coöperatieplein. Deze container zal die dag daar weer tot ongeveer 14.00 uur worden geplaatst voor de oud-papieractie van muziekvereni ging DWS. Degenen die door bijzondere om standigheden niet in staat zijn om het oud papier zelf te brengen kunnen hier voor bellen 033-41197 na 18 00 uur of 03425-1688 Het bellen dient wel te geschieden voor vrijdagavond 19.00 uur. De inwoners van Stoutenburg kun nen het oud papier ook brengen bij de voorzitter van de vereniging, W. Wouters, te Stoutenburg.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5