t Vruchtbare avond voor A.B.T.B. Opnieuw kaarsenaktie voor Soweto B. en w. besluiten Boeken voor de jeugd Zaterdag jaarfeest P.J.G.U. Veel belangstelling USSR-aktie Amnesty Zaterdag spetterfeest De Haaien Cursus samen afslanken Winnaars Biezenkamp- aktie Bingo-avond Plattelands vrouwen I.QH FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Samenstelling: Bert Vos DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 plaatselijk nieuws LEUSDEN/C. - De achterzaal van De Til was maandagavond 26 no vember jl. vrij goed gevuld toen de voorzitter van de A.B.T.B. de forum avond opende en de 3 forumleden welkom heette. Als eerste spreekster kwam aan het woord mevr. L. Th. v. d. Worp-ter Bekke, soc. econ. voorlichtster van de A.B.T.B., met het onderwerp: Wat heeft een gezin nodig en wat kan uit het bedrijf onttrokken worden? Mevr. v. d. Worp was van mening, dat het hier gaat om het afwegen van belangen. Soms kan het zijn, dat het gezin voorgaat en een andere keer zal het bedrijf prevaleren. Het is niet gezond, dat het bedrijf over de meest moderne apparatuur beschikt, terwijl in de keuken de vrouw nog niet over een mixer kan beschikken. De vraag waar op een bepaald moment moet worden geïnvesteerd, is er een waarover binnen het gezin overleg dient plaats te vinden. Belangrijk is ook, aldus mevr v. d. Worp, dat de financiën voor bedrijf en gezin sterk gescheiden worden gehou den. Ingaande op het punt: Hoeveel heeft een gezin nodig, markte mevr. v. d. Worp op dat een en ander in sterke mate afhangt van de samenstelling van het gezin. De capaciteit van de vrouw en de gezinsleden is belangrijk maar ook de gezondheidstoestand van de le den van het gezin en hun eisen t.a.v hun leefpatroon Mevr. v. d. Worp had een voorbeeld «bij zich. Zij had zich gebaseerd op een gezin met 3 kinderen in de leeftijd van 5, 4 en 1 jaar. Aan vaste uitgaven, zoals onroerend goed belasting, verzekering etc was een bedrag nodig van f 9000,- per jaar De lopende huishoudelijke uit gaven, dus eten drinken etc. kwam op een bedrag van f 12.500.-. terwijl de bijzondere uitgaven op korte termijn een bedrag beliepen van f 4.600.—. Totaal had dit gezin f 26 100,- nodig Mevr. v. d. Worp achtte het belangrijk een dergelijke privé opzet te maken zo dat men weet wat aan het bedrijf voor het gezin onttrokken moet worden. De tweede spreker was Ir. W H Da- men, hoofd S.E.V. te Arnhem Ir. Da- men stelde aan de orde wat er alzo komt kijken en waarop men moet letten bij contractering met name in de ver- edelingssector Kontraktproduktie zoals de heer Da- men dat noemde, is een overeenkomst tussen 2 of meer partijen en in de on derhavige sector zijn dat de veevoer leverancier, de producent en de afne mer. Volgens de heer Damen wordt in Ne derland veel op basis van contractpro ductie gedaan. Hiervoor gaf hij de vol gende cijfers: 40% op kontrakt in de varkenshouderij, 10% in slacht pluimvee, 75% in de kalverfokkerij, 25% in de eieren productie. Uiteraard heeft de veevoeder lever ancier belang bij kontrakt productie. Hiermede bereikt hij een vergroting van zijn omzet in de veevoerproducten. De afnemer wil ook graag door middel van contract zijn zaken regelen Hij heeft dan zodoende invloed op de kwaliteit terwijl hij minder te maken krijgt met prijsschommelingen. Natuurlijk is de agrarische producent niet het lijdensvoorwerp. Ook voor hem zitten er positieve kanten aan con tractproductie. De producent heeft minder marktrisi co en minder prijsrisico. Voorts is hij verzekerd van een goede financiering en een producttechnische begeleiding. Toch komt het er volgens Ir. Damen op neer, dat het afsluiten van contrac ten voor een boer betekent, het opge ven van een stukje zelfstandigheid. Voorts ging de heer Damen nog in op de soorten van contracten zoals afle veringscontracten, prijs garantie con tracten, coördinatie contracten, finan cieringscontracten, loonmest- en voer- geld contracten. WETTELIJK REGELEN De mogelijkheden van het al of niet op contract werken werden ook onder de loep genomen waarbij o.a. de draagkracht een rol speelt en het feit, welk risico men wil dragen. Belangrijk is hierbij uiteraard de omvang van de fi nanciering. de afzet mogelijkheid van het produkt. Moet contractproductie wettelijk ge: regeld worden? Ir. Damen zegt ja, zo lang er nog geen goede algemene voorwaarden bestaan die het gehele scale van de contracten omvat. De mi nister zegt, regel eerst zelf maar het een en ander Wij willen niet overal de hand in hebben Mocht het echter niet lukken, dan kunnen wij altijd nog bijspringen. Op dit moment bestaan algemene voorwaarden voor slachtpluimvee, consumptie eieren en vleeskalveren. Voor mestkalveren is iets dergelijk nog niet tot stand gekomen LEUSDEN - Afgelopen zaterdag stond de Leusdense adoptiegroep van Amnesty International met een stand op de Biezenkamp in het kader van de USSR-aktie. Deze aktie, die door alle afdelingen van Amnesty International over de hele wereld ge houden wordt, richt zich op hel vrij laten van gewetensgevangenen in de Sowjet-Unie. Tevens wordt de aandacht gevestigd op het misbruik van de psychiatrie in dat land. Op de stand lagen verschillende rap porten ter inzage over de toestand in gevangenissen en over de behandeling in psychiatrische inrichtingen in de Sowjet-Unie. Ruim 330 mensen plaat sten hun handtekening op een petitie waarmee een dringend beroep wordt gedaan op de regering van de Sowjet- Unie om: - alle gewetensgevangenen vrij te la ten, een einde temaken aan het misbruik van psychiatrie voor politieke doelein den en - een einde te maken aan de sytemati- sche ondervoeding van gevangenen in werkkampen. Het is ook mogelijk deze aktie finan cieel te steunen. U kunt dat doen door een gift over te maken op gironummer 3240882 t.n.v. Ans van Bergen, Ha- mer9veldseweg 80, Leusden. U kunt op dit adres alsnog uw handtekening on der de petitie plaatsen. Voor Leusden- Zuid kunt u terecht bij Hanna van Ges- sel. Van Boetzelaar van Oosterhout- laan 36, tel. 40726. Op beide adressen is ook materiaal (affiches, rapporten) verkrijgbaar LEUSDEN/C. - De L.Z. P.C. De Haaien, een vereniging die voor 80% uit jeugd bestaat tussen 7 en 17 jaar, draagt ook dit jaar weer haar steentje bij In de Sint Nlcolaasfeesten. Op zaterdag 1 december a.s. zal vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur het zwembad ter beschikking staan van alle Haalen-leden, van klein tot groot. Alle Haaien zijn dan welkom voor een groot speel-spetter-feest compeet met eiland, bandenbrug, touwslingeren etc. etc De haaien hebben zich kunnen ver zekeren van alle speel attributen die ook tijdens de Aqua-fit spelen in het zwembad zijn gebruikt Sint Nicolaas met zijn pieten zal uiteraard van de par tij zijn, zodat elke Haai met een zak snoep naar huis zal gaan In verband met het opbouwen van alle spelen, zullen de trainingen vanaf 13.00 uur komen te vervallen LEUSDEN - Dinsdagavond 8 januari 1980, 's avonds om 19 30 uur begint de cursus Samen afslanken in het wijk- gebouw aan de Roo van Aldewereltlaan 13 in Leusden-Zuid. De cursus bestaat uit 12 lessen, ge geven door de diëtiste van de Provin ciale Kruisvereniging, de kooklerares en de leraar Beter bewegen van het comité voor H.V.P. Utrecht. Kosten van de cursus bedragen 70.-. U kunt zich opgeven bij zr. H. van Kalkert. Roo van Aldewereltlaan 9, Leusden-Zuid. tele foon 033-45628. LEUSDEN - mer van dinsdag al melding maakten van de eerste winnares in de aktie Vlieg er eens uit met De Biezenkamp", werden in de loop van de week ook de namen van de andere winnaars be kend. Als de weersomstandigheden het toelaten, zullen de volgende personen zaterdag vanaf het vliegveld van Le lystad een rondvlucht boven Leusden en omgeving maken: Mej Mooyenkind, mevr. v. Eyden, mevr. W H. de Leeuw, mevr Seyder- veld, F. Meyer, mevr. Kleefstra, Ciska Bosma, mevr. Greverts, mevr. Eys, G. de Lang, De Vries, Vlieland, Philippo, N. L Nieuwenhuizen, mevr. Wildenburg. G. Tetteroo. mevr. v. d Vlist, J. M. de Bruin. Hommerson. mevr Hooyer, mevr. Klinger. C Elffers, M. G. A. M. v. Berkel, N. Duffels, Son van der Horst. Op landelijk niveau bestaat er een commissie voor toetsing van de alge mene voorwaarden in productiecon tracten. Regionaal is toetsing mogelijk van de juridische en economische as pecten van een product!econtract. Als 3e en laatste spreker was de heer W. Veldman aan de beurt met drie tips voor energie besparing in de tuinbouw geheel appaleerde aan de huidige ten dens. Alvorens echter de tips te ont hullen" toonde de heer Veldman aan, dat de glastuinbouw met zeer kleine marges werkt. Het ondernemers over schot per f 100,— kosten is sinds 1965 voor snijbloemen zeer sterk gedaald. Voor potplanten ligt dit cijfer gunstiger. De gasprijs en de lonen zijn de grootste posten met de sterkste ontwikkeling sinds 1970. Wat kunnen we doen aan besparin gen in de tuinbouw? De heer Veldman gaf enkele simpele voorbeelden van hoe het zuiniger kan b.v het bouwen van vierkante kassen Niet meer die langwerpige kassen die in het gebruik erg oneconomisch zijn. In vierkante kassen behoeft men minder te lopen Men heeft minder brandstof nodig en het bouwen van dergelijke kassen is minder duur. Voorts pleitte de heer Veldman voor een verkorting van de oogstperiode Vaak ziet men nog, aldus de spreker, dat verwarmingspijpen boven het ge was lopen Breng die pijpen onder het gewas, dus daar waar de warmte het meest nodig is Ook moet meer zorg besteed worden aan het isoleren van pijpen. De heer Veldman was niet zo'n voor stander van een energiescherm. Wel ziet hij dit scherm als vervanger van het krijten van de ruiten, mits het energie- scherm geen lichtderving inhoudt, want zo besloot hij zijn voordracht, licht derving betekent opbrengstderving. Na de pauze werd vervolgd met het stellen van vragen LEUSDEN - De komende maand wordt - evenals vorig jaar - opnieuw een „kaarsen-aktie" gevoerd voor Soweto, de grote zwarte woonwijk bij Johannesburg in Zuid-Afrika. Doel van de aktie is de werkgelegenheid in Soweto te vergroten. De werk loosheid onder de bevolking is groot. Naast alle problemen, die werkloosheid op zich al veroorzaakt, komt er voor de werkloze inwoners van Soweto het gevaar bij dat ze weggestuurd worden naar „hun" thuislanden. Vandaar dat de kerken in Soweto het initiatief hebben ge- LEUSDEN - In zijn vergadering van 27 november 1979 heeft het col lege van burgemeester en wethou ders onder meer de volgende be sluiten genomen: Aanleg geluidwerende wal langs Centrumweg. B. en w hebben besloten om voor uitlopend op de realisering van het ge deelte van de Centrumweg tussen Hertenhoeve en Smoussesteeg reeds nu over te gaan tot de aanleg van de daar geplande geluidwerende wal. De reden hiervan is dat de groenvuilstort- plaats nabij het Valleikanaal vol is. Hier wordt het groenvuil, dat hoofdzakelijk afkomstig is uit de gemeentelijke plant- soenèn, maar voor een deel - via de jaarlijkse tuinvuilaktie - ook uit partiku- liere tuinen, tijdelijk opgeslagen totdat het gebruikt wordt bij de aanleg van geluidwerende wallen. WAL Vanuit een oogpunt van geluidwering is aanleg van de wal op dit moment nog niet nodig, maar door nu wel tot aanleg over te gaan kunnen kosten worden ge spaard die anders zouden moeten wor den gemaakt voor het inrichten van een nieuwe stortplaats of het afvoeren naar een stortplaats buiten de gemeente. BEZWAARSCHRIFT PROJECT KINDEROP VANG B. en w. zullen de raad voorstellen het bezwaarschrift ongegrond te ver klaren dat het bestuur van het projekt Kinderopvang had ingediend tegen het besluit van de raad om dit projekt niet aan te melden bij het ministerie van CRM in het kader van de tijdelijke Rijks bijdrageregeling Emancipatie-aktivi- teiten. Op 20 november jl. is een hoorzitting gehouden, waarop de indieners van het bezwaarschrift in de gelegenheid zijn gesteld een nadere toelichting te ge ven. Daaruit is gebleken dat de be zwaren tegen het besluit van de raad als volgt kunnen worden samengevat: 1. De aanvraag van het projekt Kin deropvang is niet getoetst aan de vier criteria die door de staatssec retaris zijn gesteld voor de beoorde ling van de vraag of een bepaalde aktiviteit al dan niet valt onder de tijdelijke Rijksbijdrageregeling E- mancipatie-aktiveiten; 2. Door de rol van de raad wordt door een lagere overheid het beleid van de rijksoverheid doorkruist; 3. Omdat 3 andere projekten wel zijn doorgestuurd naar het Ministerie van C R Mis er sprake van rechts ongelijkheid. 4. Gelet op het dienaangaande ver melde in de notulen van de raadsvergadering van 30 augustus 1979 is gebleken, dat de raad eigen lijk niet principieel tegen het projekt Kinderopvang is; 5. Het feit dat bij het nemen van de beslissing is verwezen naar een vo rig jaar over deze zaak gedane uit spraak wordt als zwak en niet ge motiveerd ondervonden. Met betrekking tot de genoemde punten zijn b. en w. ondermeer van me ning, dat het al dan niet voldoen aan de criteria van de staatssecretaris van CRM niet in het geding is geweest bij het nemen van het raadsbesluit om het verzoek tot aanmelding van het projekt af te wijzen De grond daartoe was ge legen in het principiële bezwaar om het projekt Kinderopvang van gemeente wege te subsidiëren. Naar de mening van de raad dienden de kosten van het projekt gedragen te worden door de ouders van de kinderen die hiervan ge bruik maken. B. en w. zijn voorts van mening, dat van een doorkruising van het beleid van CRM geen sprake is. maar dat het juist in overeenstemming is met het huidige decentralisatiebeleid op welzijnsgebied als de raad zelf zijn prioriteiten stelt en bepaalt welke ak- tiviteiten men wenst te ondersteunen. B en w. bestrijden ook dat er sprake van rechtsongelijkheid zou zijn. Zij stellen dat aan het feit dat de ene or ganisatie in aanmerking komt voor een subsidie, een andere organisatie niet zonder meer eenzelfde recht kan ontle nen. Eerst wanneer niet elk verzoek op zijn merites zou worden beoordeeld, zou ongelijkheid in behandeling kunnen worden verweten. B en w. achten een dergelijk verwijt in dit geval echter niet op zijn plaats Tenslotte zien b. en w niet in dat verwijzing naar een eerder over dezelf de zaak gedane uitspraak zwak en on gemotiveerd zou zijn. Integendeel, b. en w. is van mening dat dit getuigt van een consistent en consequent beleid. Omdat het nemen van een beslissing over het onderhavige bezwaarschrift aan een wettelijk voorgeschreven termijn is gebonden, zal behandeling van het betrokken raadsvoorstel in de raadsvergadering van 28 november of in de eventuele voortzetting daarvan op 29 november dienen plaats te vinden Aangezien de vereiste hoorzitting die voorafgaat aan het uitbrengen van het raadsvoorstel, eerst op 20 november kon worden gehouden, was het niet mogelijk hierover de commissies Alge mene Bestuurszaken en Welzijn te ho ren. LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield op 20 november een bingo-avond om de kas te „spekken". Om 20.00 uur was de Johan- neshoeve zéér goed gevuld en lagen de prijzen die de leden zelf hadden meegebracht uitgestald. Na een welkomstwoord van de voor zitster aan de nieuwe leden en gasten van deze avond, was het woord aan de heer Kuypers die deze avond zou ver zorgen. Ging het misschien wat moei zaam in het begin, een ieder kreeg de kans een prijsje te winnen, sommigen zelfs meer dan een Het was een gezellige avond en na dat mevrouw Van Hasselt de heer Kuypers had bedankt en haar leden een wel thuis had gewenst, konden de be stuursleden konstateren, dat de kas flink was gevuld! Rozendaallaan9 Leusden-C V. »BÜ bo»ken, voor u besproken Bij de uitgeverij Bruna Zn. te Utrecht verschenen kort geleden weer verschillende nieuwe delen in de serie „Bruna-jeugdboeken". Goede, verantwoorde jeugdlektuur voor allerlei leeftijdsgroepen. In dit artikel gaan we nader in op deze nieuwe uitgaven. IK EN MIJN ZUSJE KLARA EN ONZE KATER KASIMIR Van Dimiter Inkiow verschenen twee deeltjes over twee kleutertjes ,,ik en mijn zusje Klara". die druk bezig zijn de wereld te verkennen. Klara is de oudste en heel vindingrijk, maar dit heeft vaak minder plezierige gevolgen voor haar broertje Ook de kater Kasimir is niet voor de poes. Dimiter Inkiow weet via allerlei korte, charmante verhaaltjes kinderen van zeven jaar en ouder weg wijs te maken in deze steeds ingewik kelder wordende wereld. Erg leuk. ,,lk en mijn zusje Klara" en ..Ik en mijn zusje Klara en onze kater Kasimir", twee deeltjes, met grappige tekeningen van Babs van Wely. Prijs 8,90 per deel. EEN KOMEET BOVEN MOEMVALLEI Bekende boeken zijn die van Tove Jansson waarin allerlei kostelijke avonturen worden verteld over Moem van de Moemvallei. In de serie Bruna jeugdboeken verscheen kortgeleden ,,Een komeet boven Moemvallei", waarin op een stormachtige nacht de bisamrat de komst van een komeet aankondigt die de wereld zal vernieti gen Sniff en Moem willen daar het hun ne van weten en gaan naar het ob servatorium waar knappe professoren het heelal observeren En ja hoor, er komt een komeet uit het heelal aange stormd! Zoals gebruikelijk een amusant en spannend geschreven verhaal. Voor acht jaar en ouder. Prijs 9,90. WIE BEN JE LOEKIE LIVE? Christine Nostlinger beschrijft in „Wie ben je Loeki Live?" de verande ringen in het leven van de jongen Loekie, die tot de ontdekking is geko men, dat de wereld één grote leugen is, Loeki heeft besloten zelf alleen nog maar eerlijk te zijn, wat hij de enige manier vindt om de leugen te ontmas keren Maar dat de wereld toch een tik keltje anders in elkaar zit dan Loekie denkt, blijkt uit dit goed vertelde verhaal voor kinderen van veertien jaar en ouder. Aanbevolen. ALS IK MAAR OUDER WAS Als ik maar ouder was, door Renate Welsh. Matthias. 16 jaar, heeft een va- kantiebaan in de bouw. Dit betekent hard werken en proberen om te gaan met mensen, die hem niet voor vol aan zien. Matthias komt in kontakt met het meisje Elisabeth en het komt tot een wonderlijk soort vriendschap. ..Als ik maar ouder was" is een goed boek voor kinderen van veertien jaar en ouder, waarin Renate Welsh op boeiende wij ze vertelt over de liefde van Matthias voor Elisabeth. Met alle problemen, die dat voor jonge mensen kan geven. Prijs 14,90. Hoewel het nog eventjes duurt voor dat het Sinterklaasfeest is. toch maar alvast een boek in die sfeer. Het is het verhaal „Sinterklaas heeft problemen" van Hetty van den Heuvel met tekenin gen van Bep Thijsse. „Sinterklaas heeft problemen" vertelt van alle nare zaken waarmee Sinterklaas wordt gekon- fronteerd waardoor de kadootjes niet op tijd klaar kunnen komen Een aardig prentenboek met grappige illustraties. Om uit voor te lezen Uitgegeven door de Centrale Uitgeverij te Harderwijk. Prijs 14.90. nomen om in Soweto zelf werkgele genheid te scheppen voor een aantal van de vele werklozen. Dit heeft on der meer geleid tot het oprichten van een coöperatie die kaarsen maakt. Het veelzeggende merk is Ukuk- hanya: breng licht in de duisternis. De kaarsen zijn in de eerste plaats bestemd voor eigen gebruik. Een groot deel van Soweto heeft nog geen elek triciteit. Verleden jaar is het plan ont staan om de produktie te vergroten en daarmee meer geld te verdienen om ook ander werk mogelijk te maken Via de Nederlandse kerken werden er 100 000 Ukukhanya-kaarsen in ons land verkocht Die kaarsen waren ge maakt voor een kostprijs van twee gul den en werden verkocht voor vijf gul den. Dankzij die winst is - sinds vorig jaar - het volgende bereikt: De normale produktie van kaarsen werd vergroot. De apparatuur kon wor den verbeterd Medewerkers van de coöperatie konden worden vrijgesteld om zich te bekwamen in marktonderzoek, ver kooptechniek, administratie en derge lijke Dit komt de coöperatie sterk ten goede. Er kon een begin worden gemaakt met andere vormen van werkgelegen heid, met name de produktie van meu bels De ervaringen zijn zo goed dat de Nederlandse kerken de vraag is voor gelegd: wilt u nog een keer kaarsen af nemen, dit keer 125.000, en voor ons verkopen? De opbrengst daarvan kan opnieuw een belangrijke steun zijn voor de vergroting van de werkgelegenheid en daarmee verbetering van de leefom standigheden in Soweto De kaarsen (lengte 22 cm. doorsne de 3 cm, kosten 5,- per stuk) kunnen besteld worden bij: G Hogeveen, tel 03425-2031 en G. Timmerman, tel. 41029. LEUSDEN - Zaterdag 1 december houdt de PJGU haar jaarfeest in De Mof. Het toneelstuk wat die avond wordt gespeeld is getiteld ,,ln het vrolijke weerhaantje" en speelt zich af in een pension. Het is een blijspel, bestaande uit drie bedrijven Tussen het eerste en tweede bedrijf is er een lange en tussen het tweede en derde bedrijf een korte pauze. De toegang bedraagt voor leden 2,50 en voor niet-leden 5,-. Aan vang van de avond is om 20.00 uur. de zaal gaat open om 19 30 uur. Na afloop van het toneelstuk zal een verloting worden gehouden en is er gelegenheid te dansen op de muziek van Jan Mor ren. WAAIDORP Een verschrikkelijk leuk en op vele manieren te gebruiken kin derboek is „Waaidorp" van Annie M G. Schmidt. Het is een bunde ling van een viertal eerder los ver schenen verhalen, die afgewisseld worden met een paar liedjes. De tekeningen erbij, waarvan heel veel in kleur, zijn gemaakt door Manco Post, wiens stijl voor velen herkenbaar zal zijn, omdat hij ook de illustrator is van de Made- liefboeken van Guus Kuijer De vier verhalen handelen over gebeurtenissen, die min of meer tot het dagelijks leven van ieder kind behoren. In een flat wonen bijvoorbeeld en daar de nadelen van zien. Of in een eengezinswo ning wonen en denken dat het in zo'n flat toch veel leuker is. Of een opa, die zijn verloren bril door twee enthousiaste vindertjes in stukken getrokken ziet worden. Of de komst van nieuwe buren waar al zeer spoedig - nog tijdens de ver huizing - een kindje geboren wordt En dat alles verteld in ver haaltjes, die een aardige spanning in zich hebben. Kinderen die zelf kunnen lezen, dus zeg van een jaar of zeven kun nen aan de eenvoudige zinnen plezier beleven. Ouders kunnen voor de nog niet zelf-lezers een hoop met Waaidorp doen, mede dankzij de vele plaatjes van Post, die er een aardig kijkboek van ma ken. En voor bijvoorbeeld de eerste klas van de lagere school lijkt het boek me ook heel bruikbaar. Daar zou. behalve aan de verhalen, ook wat gedaan kun nen worden met de liederen die aan het eind van ieder verhaal staan. Kortom: een boek met vele ge bruiksmogelijkheden en ook daar om zijn geld volledig waard. M.K Annie M. G. Schmidt en Mance Post: „Wapidorp" Uitgave: Querldo Amsterdam 1979 Illustratie van Mance Post.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7