„Bomen van de gematigde streken": handig en mooi EKEL mode brillen t» r Polaroid A De slag om Arnhem opnieuw verschenen LIESHOUT B.V. Wij latent u zien. [FOTO VERWEI J] Kookboek voor jou en mij li i Polaroid heeft een cadeau voor iedere beurs DIAMonde vgggïsv SECRETARESSE Waarom is'n SieMatic keuken de gezelligste en de beste bij u thuis? dT" WESTLAND Klein beginnen? Groei-briljant sieraden. O-O Umefa Camping produkten Sportieve overhemden bloots man v.d.Donk&Romeyn optiek Samenstelling: Bert Vos Diverse soorten Franse kaas Voor gulle Pieterbazen B.V. UMEFA Kado-idee voor Sint DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 LEUSDER KRANT 8 Bij het Spectrum is onlangs de Ne derlandse vertaling verschenen van „Trees in Britain, Europe and North America", samengesteld door Roger Phillips Deze Phillips schreef eerder een boek over wilde bloemen en in het voorwoord van „Bomen van de gema tigde streken" legt de auteur uit dat hij bij het samenstellen van zijn eerdere boek ook zeer geboeid was geraakt door bomen Bovendien kwam Phillips er achter dat er voor met-deskundigen weinig leesbare literatuur over bomen is. Een en ander deed Phillips besluiten ook een boek over bomen te vervaardi gen „Bomen van de gematigde stre ken", het resultaat van Phillips arbeid, mag er zijn Het is niet alleen een fraai werk geworden, het is vooral ook een boek dat voor iedereen te hanteren is. Het boek is uit twee gedeelten opge bouwd. Het eerste deel van vijftig pagi na's is een index van bladeren. Foto's tonen 512 bladeren, gegroepeerd naar vorm. Wie dus wil weten met wat voor boom hij te doen heeft, neemt een blad Er zijn genoeg mensen, die elke dag voor twee personen koken. De moeilijkheid is echter, dat de meeste kook boeken daar geen rekening mee houden. De aangegeven te gebruiken hoeveelheden ingrediënten zijn meestal af gestemd op meer dan twee personen. „Deltas kookboek voor jou en mij" wil daaraan tegemoet komen en brengt de recepten voor twee personen. Ook voor alleenstaanden, die zo af en toe een gast met een etentje willen verrassen, is dit boek uitermate geschikt. Meer dan vijfhonderd re cepten kan men in dit handige boek vinden, dat voor de Ne derlandse uitgave werd be werkt door de In culinaire kringen bekende Hugh Jans. Naast de recepten, al dan niet verlucht met een illustratie In kleur, wordt ruime aandacht geschonken aan de grond beginselen van de kookkunst, de wijnen die er bij horen, de keuken, de keukenuitrusting, maten, gewichten, aanwijzin gen voor een betere keuken en een betere keukenuitrus ting, etc. Natuurlijk met een handig register, zodat alles snel terug te vinden is. Een praktisch boek. dat Is duidelijk. „Deltas kookboek voor jou en mij", door Glnette Marhiol. Ne derlandsebewerking: Hugh Jans. 500 recepten voor twee per sonen. Gebonden 317 blz. Prijs I 49,50. Beter zien ZEISS brilleglazen LEUSDERWEG 90 3817 KC AMERSFOORT TEL 033-32596 '4BBH j I OO 30 I 20 C 5ÜO I ''O O |L- po ro ■5 3fij 10 20 AO- 30 Barometers Hygrometers Thermometers Kompassen Verrekijkers LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN KONTAKTLENSVLOEISTOFFEN Leusderweg 90 - 3817 KC Amersfoort. en verglijkt het met de bladerenindex in het boek. Bij ieder gefotografeerd blad is de botanische naam en de Neder landse naam van de boom te vinden en de verwijzing naar de pagina, waarop de hoofdtekst Het tweede gedeelte van het boek is uit die hoofdteksten opge bouwd. Daar zijn dan verder gegevens te vinden over vorm, hoogte, bloemen, omgeving, vruchten, schors enzovoort Bovendien is er van elke boom een eenvoudig silhouettekeningetje van de tekenaar John White. Het boek wordt gecompleteerd met een verklarende woordenlijst, een beknopte bibliografie en een register Zoals gezegd een gemakkelijk te hanteren boek Geen uitgebreide ver halen, wie meer wil weten zal andere literatuur ter hand moeten nemen. Maar voor wie gewoon regelmatig eens op wil zoeken wat voor boom hij nu weer is tegengekomen, is dit een erg leuk boek. Zeker ook aardig om samen met kin deren te gebruiken. „Bomen van de gematigde streken"* door Roger Phillips; bewerking Nederlandse uitgave: Th. F. Burgers; uitgave: Spectrum in de serie „Na- tuurgidsen"; boeken, voor u besproken Polaroid camera's bieden u keus en veelzijdig heid. Vanaf de Polaroid 1000, de slimste direkt- klaar camera ter wereld, tot de revolutionaire AutoFocus camera's die zichzelf scherpstellen. U vindt altijd het ideale feestgeschenk Polaroid 1000 89.- Bij Sijthoff verscheen een poc- ketuitgave van R E. Urquhart's boek de slag om Arnhem, wat ove rigens maar weinig weg heeft van de gelijknamige film. Urquhart, commandant van de Eerste Britse Luchtlandingsdivisie, analyseert en beantwoordt in de slag om Arn hem een aantal vragen omtrent de slag die - zo schrijft hij - al in 1944 vóór de hongerwinter een eind aan de oorlog had kunnen maken. Hoewel het over het algemeen een levendig en toch wel indringend verhaal is geworden, bekruipt de lezer op sommige punten meer het gevoel in een schoolboek voor Vers van het mes Bi/ op de markt. TON VAN BERGEN Tel. 033-4 17 00 Leusden-C. Voor het TRIMMEN en wassen van alle hondenras sen. Gedipl. trimster, mevr. C. Otter, Zonnedauwhof 23, Leusden-C. (de Wetering), tel. 43150. Briluint Komt praoitignot zffti fcdnt gezet in goud Kcu/e tc over In het groci-bnljant-systcem vindt u naast de solitair een-steens ring ook slagringen, riviéreringen, entouragenngen, oorknopjes en hangers hen gouden sieraad met briljant is nu binnen ieders bereik Wij informeren u graag over de vele mogelijkheden met briljant sieraden Vraag onze kleurcnloldcr soldaten te zitten lezen. Op tal van plaatsen moet Urquhart zijn ver haal aanvullen met kaarten waar op posities van troepen en strate gische punten, die de doorsnee le zer weinig zullen zeggen Als een verdienste van de schrijver kan het echter wel worden ervaren, dat hij zijn - zij het dan wel milde - kritiek op de gehele operatie rond de slag heeft gegeven, zonder daarbij zijn eigen handelen te ontzien De slag om Arnhem, door generaal-majoor R. E. Urquhart, uitgegeven door A. W. Sijthoff's Uit gevers-Mij. te Leiden. (natuurlijk ook Slntorklazon) hebben wij: Weinmeubelen Mimisetjes Tijdschriften- bakken Spiegels Telefoontafeltjes Bijzet tafeltjes Buro's Tienermeubeten Kapstokken Disco-meubelen Poefs Dress-boys. Kortom, te veel om op te noemen. Kom daarom eens vrij blijvend kijken bij: WONINGINRICHTING/MEUBELEN HAMERSVELDSEWEG 22 LEUSDEN (Cl TEL 03341331 Vraag om een gratis demonstratie en alle bijzonderheden over Polaroid's unieke foto garantie Leusden, Torenakkerweg 18, 033-44300 Hoevelaken, de Wiekslag 11, 03495-5025 Nw. Lekkerland, Lekdijk 225, 01848-1293 Maandag 3 dec. zijn wij open. Thorbeckelaan 48 - Barneveld - Tel. 03420-5800. Hoevelaken 03495-4270- Leusden-C, 033-41811:. WEKA (Korf es) inte rieurverzorging en stoffeer- derij. Molenhoekje 6. Leus- den-Z„ tel. 40607; Leusder weg 12, Amersfoort, tel. 11386. Ons bedrijf houdt zich bezig met de vervaardiging en export van metalen kampeerbenodigdheden. Op ons kantoor kunnen wij plaatsen een: teneinde onze korrespondentie, telefonische en mondelinge kontakten te behandelen. Wij denken daarbij aan een zelfstandige, representatieve jonge vrouw, die de moderne talen in woord en geschrift beheerst. Schoevers of gelijkwaardige opleiding strekt tot aanbeveling. Wij bieden haar een prettige werkkring in een team van plm. 6 mensen in een groeiend bedrijf met na afloop van elk seizoen een prettige (4 weken aaneengesloten) vakantieregeling. Sollicitaties kunnen gericht worden aan: Postbus 1 3830 AA Leusden Tel.: 033-41544 of na 18.00 uur: 03438-7603 hr. N. Crull. in diverse kwaliteiten en dessins, flanel, poplin of wol. U vindt een grote sortering bij Afgebeeld SieMatic 1001 FE. een voorbeeld uil onze kollektie Kompleet in Vlaamse cassetlestijl Veel massiel eiken, rijk geprofileerd Met consoles en glasin-lood deurtjes Doe maar net alsof u thuis bent in onze showroom en trek'ns wat laden en deurtjes open. Ontdek al die praktische handigheden van SieMatic's moderne keukentechmek. Zie de smetteloze afwerking, de duurzame materialen Merk hoe uitgekiend de appara tuur is ingebouwd. En proefde bijzondere sfeervan stijl en kleuren en materialen die 'n SieMatic tot de gezelligste keuken maken. die er maar tc krijgen is.In zo'n 15 prijsklassen ontdekt u de soepele inpasbaarheid van SieMatic in uw persoonlnke woonsituatie En vooral: binnen uw eigen budget. Onze keukcnadviscurvertclt u alles over het gerichte advies, de vriibliivcndc begroting, over de planning, inbouwen alle andere zekerheden die wij u met SieMatic samen kunnen bieden. In onze showroom ontdekt u bv Bouwmatenalenhandel gauw dat SieMatic niet alleen de eerste keus is Maar ook de verstandigste beslissing. Voor'n leven lang gezelligheid in huis. de gezelligste en de beste thuis. nr n Euterpeplem8 Amerstoorl Amersfoort - Havenweg 5 Openingstijden showroom Tdefoon 033 1 6946" dagelijks 9 00 -1200 uur na I8uur-42934-40308. 1330-I7 00uur. -801605 -32600 zaterdags l000-1200uur

Leusder Krant | 1979 | | pagina 8