Over ijsbaan bestaat grandioos misverstand Leusden heeft nu ook werkgroep „Laat leven Leven 'n Poggenpohl keuken. Tenslotte leef je maar éénmaal. ethouder Jan Wagenaar op hoorzitting in Utrecht: Bezwaren tegen uitbreiding Buiningpark toegelicht ix m LEIISIIBK RAIT Hulpverlening aan ongewenst zwangere vrouwen krant 8B; Inzameling oud papier Bibliotheek eerder dicht Lezing Gereformeerde Bond BDU Commissie ABZ komt 6 dec. bijeen Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 99 XAXllAMi .SIM J J „Forma-Concepta" poggenpohl Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? Wijziging klachtennummer, tot nader bericht bij klachten bellen 033-41495 of 03420-6141 p Kerst- en nieuwjaarswensen m ■o Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS j Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 4 DECEMBER -11e JAARGANG NO. 45 I Pf^.Qi\ van een onzer verslaggevers) UTRECHT - Volgens VVD-wet- louder Jan Wagenaar (Ruimtelijke Ordening en Publieke werken) be gaat er een .grandioos misver stand" over de aan te leggen ijsbaan. Het misverstand betreft vooral het gebruik van de ijsbaan in de maan den dat het niet vriest. Zoals bekend lanceerde Wagenaar enige tijd gele den een ijsbaanplan, dat onder meer voorzag in een vijver voor water sporten en vissen, enkele kleinere sportvelden en een skateboardbaan. Een aantal mensen vreest dat een dergelijke accommodatie zeer inten sief gebruikt zou gaan worden, wat geluidsoverlast en schade aan de natuur zou berokkenen. Temeer daar de ijsbaan in de zomer ook gebruikt zou kunnen worden sporten, waar voor ze helemaal niet bedoeld is. Dat ..misverstand'' poogde wethou der Wagenaar gistermorgen (maan dag) in Utrecht uit de wereld te helpen. De wethouder deed dat tijdens een door Gedeputeerde Staten georganiseerde hoorzitting naar aanleiding van de be zwaren die er zijn ingediend tegen het door de raad vastgestelde sportcom plex Burgemeester Buiningpark Wa genaar. ..Het gaat er ons bij die ijsbaan alleen maar om de mensen in Leusden een plezier te doen We zouden het jammer vinden als we een voorziening hebben die alleen te gebruiken is wan neer het vriest, dus misschien zo'n zes weken per jaar Daarom zijn we op de gedachte van vissen en watersporten gekomen Maar sommige mensen den ken daarbij metaan aan speedboten en zo Dat is natuurlijk de bedoeling niet Het zal iets worden voor zeilplanken misschien We zullen duidelijk afbake nen wat er wel en wat niet mag", aldus de wethouder. MEER STEDELIJK Zowel de Stichtse Milieufederatie als de heer Pels Rijcken van het landgoed Lockhorst en de heer Floor, bewoner van de Lockhorsterweg. hadden zich tegen de uitbreiding van het Buining park. met inbegrip van de ijsbaan, ge keerd. Op de hoorzitting zei een verte genwoordiger van de Stichtse Milieufe deratie in een mondelinge toelichting op het eerder bij GS ingediende bezwaar schrift, dat zijn vereniging het onjuist vindt om een sportvoorziening in een zo natuurlijk gebied te leggen De voorkeur van de federatie gaat uit naar een loka- tie in een meer stedelijk gebied, terwijl men zich ook afvraagt of uitbreiding van het Buiningpark eigenlijk wel nodig is De bezwaren van de heer Floor wer den toegelicht door de heer Pels Rijc ken. Ook Floor bleek voorkeur te geven aan een meer stedelijke situering van de uitbreiding van het sportpark, bij voorbeeld in de tweede fase Volgens bezwaarde legt uitbreiding van het Buiningpark in de richting van de Noorderinslag een onevenredig grote druk op dit gebied Jan Wagenaar Ook als woordvoerder van het Schoutenhuis, beheerder van het land goed ..Lockhorst" wees Pels Rijcken hier op De woordvoerder van het Schuitenhuis wees onder meer op'vo gelsoorten die uit het gebied zullen ver dwijnen. wanneer de uitbreiding van het sportpark er komt De heer Pels Rijcken bleek de uitbreiding van het Burg. Buiningpark te zien als een bedreiging van de instandhouding van het land goed Lockhorst. Namens de pachters van de betrok ken gronden voerde de heer Verbeek het woord De bezwaren van de pach ters werden door de gemeente onge grond verklaard, maar Verbeek liet weten dat afname van de grond de pachters in hun inkomenspositie be dreigt. ..Andere grond is moeilijk te vin den en daarom zien wij ons genood zaakt de bezwaren te handhaven", al dus Verbeek BUSBAAN Vervolgens gaf wethouder Wage naar nog een toelichting op de ge meentelijke visie op een aantal punten Zo verlangt de Provinciale Planologi sche Dienst een groenstrook van tien meter breed aan de westzijde van de uitbreiding, maar wees Wagenaar er op dat dat op sommige punten te veel ruimte zou kosten. Zoveel ruimte dat het ten koste zou gaan van het aantal aan te leggen velden en daarom pleitte Wagenaar voor een groenstrook van variabele dikte Ook vroeg Wagenaar de provincie de door de PPD aangevoerde bezwaren tegen de aangegeven busbaan te laten vallen Wagenaar meldde dat het be paald niet zeker is of die busbaan er ooit gaat komen. ..Het gaat", aldus de wet houder, ..om het idee om langs de Pon spoorlijn betonnen banen te leggen, zodat een bus over de spoorbaan zou kunnen rijden. Dat is een in Engeland met succes toegepaste methode Het zou voor de Leusdenaren een verbin ding van zeven minuten met het station in Amersfoort betekenen, terwijl je er nu met de bus meer dan twintig minuten over doet Daarover is onder andere met de NS wel eens gesproken, maar of het uitgevoerd zal worden is lang niet zeker. We hebben het nu echter in het bestemmingsplan opgenomen om straks geen grote moeilijkheden te krij gen. wanneer die busbaan wel wordt uitgevoerd", aldus wethouder Jan Wa genaar Gedeputeerde Schapenck die de hoorzitting voorzat, vroeg de gemeente Leusden om een gedetailleerdere kaart van het uitbreidingsplan, waarop de bebouwing nauwkeurig moet zijn aan gegeven. Ook heeft Leusden nog geen stukken overgelegd waaruit de finan ciële haalbaarheid van het plan kan blij ken Deze zullen binnenkort naar Utrecht worden gezonden Daarna kan het college van Gedeputeerde Staten zich uitspreken over het al dan niet ge grond zijn van de bezwaren Begroting in het kort pagina 3 Combinatie Lisiduna-Treecksangh, geslaagd experiment pagina 3 Veel belangstelling jaarfeest P.J.G.U pagina 3 De mens In zijn werk: Hanneke Bijsterveld pagina 5 Sinterklaas bij Blijhof pagina 5 Achtervelds nieuws pagina 7 Sport pagina 9 Rubrieken pagina 10 Boekenpagina 11 De Leusder Krant: Ook te lezen als het niet vriest. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sedert kort heeft ook Leusden een werkgroep „Laat Leven". Deze werkgroep is, net zoals de ruim vijftig overige in andere plaatsen in Nederland, aangesloten bij de Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK). De vereniging wijst abortus provocatus af en stelt zich ten doel hulp te bieden aan ongewenst zwangere vrouwen en meisjes. Deze hulp varieert van bijstand door maatschappelijk werkers tot materiële hulpverle ning. Ook heeft de in Amersfoort gevestigde vereniging over gas tgezinnen waar ongewenst zwangere meisjes en vrouwen enige tijd kunnen verblijven. Daarnaast kan de vereniging de genen behulpzaam zijn die na de geboorte van hun kind het willen laten adopteren. LEUSDEN - De commissie Alge mene Bestuurszaken, komt op don derdag 6 december 1979, in de raadszaal van het gemeentehuis. Ha- mersveldseweg 2 bijeen. De verga dering begint om 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Mededelingen - brief VNG inzake Wet open baarheid van bestuur - notitie met algemene informa tie over deeltijdarbeid 3 Vaststelling verslagen vergade ring 29-10-1979 4, Wijzigingen statuten Groen- stichting 5. Wijziging Algemene Politie Ver ordening betreffende ontheffin gen sluitingsuur 10. 11 Aanwijzing leden/'plv. leden Ge west Eemland Vaststelling vergaderdatum van commissie ad hoe tbv wijziging van het Reglement van Orde van de gemeenteraad Conseguenties invoering Wet algemene bepalingen milieuhy giëne Aanwijzing leden hoorcommis- sie als bedoeld in de verorde ning inzake de behandeling van bezwaarschriften ingevolge de wet AROB Rondvraag Sluiting. De fraaiste keukens en badkamers vindt u bij Keuken badkamerstudio Amersfoort Lieve Vrouwestraat 12 14 (achler de Lange Jan) lel (033) 117 03 Amsterdam Chr Huygensplem 34 36 (bi| de Middenweg) lel (020)9318 59 Hilversum. Groesl 36. lel (035) I 10 76 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU; Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. baars woningen bv- Bemiddeling bij aenkoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. i Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel 033-44569 Rozendaallaan 9 Leusden-C De Leusdende werkgroep ,,Laat leven" is momenteel zo n achttien mannen en vrouwen sterk. Het ini tiatief is gekomen vanuit de Gere formeerde gemeente Vrijgemaakt Om haar doelstellingen - voorlich ting en hulpverlening - naar beho ren te kunnen nastreven heeft de werkgroep enkele secties in het le ven geroepen Eén sectie houdt zich speciaal bezig met de hulpverle ning, een tweede met voorlichting, terwijl een derde sectie zich vooral richt op de werving van leden De sectie hulpverlening heeft voor hen die op de werkgroep een beroep willen doen een tweetal telefoon nummers. Wie daar heen belt wordt te woord gestaan door een mede werkster of medewerker van ..Laat Leven" die een speciale training voor dit soort gesprekken heeft ge had. De werkgroep kan op zijn beurt weer een beroep doen op het in Amersfoort gevestigde landelijk buro van de VBOK Daar zijn enkele maatschappelijk werkers aan ver bonden. terwijl het centraal buro ook mogelijkheden heeft om medische en psychologische deskundigen in te schakelen Verder worden in het landelijk buro ook de materiële hulp verlening en de gastgezinnen ge coördineerd De Leusdense werkgroep heeft inmiddels contacten gelegd met de plaatselijke huisartsen en het pas- toresoverleg Sekretaris van ..Laat Leven" in Leusden is de heer A W. P. van der Woude, Heggerank 14. Daar kan men terecht voor nadere informatie en voor aanmelding als lid. Wie het werk van ..Laat leven" financieel wil steunen kan dat doen via postgiro 1399695 t.n.v VBOK. Vught. De zogeheten ..noodnum mers" van ..Laat leven" in Leusden zijn: 44151 en 40541 Zouden die nummers niet bereikbaar zijn dan is dag en nacht het buro van de VBOK in Amersfoort bereikbaar 12627, De nummers zullen wekelijks in de Leusder Krant onder de medische diensten en het maatschappelijk werk worden opgenomen. LEUSDEN - Zaterdag 8 december zal er oud papier worden ingezameld ten bate van kleuterschool De Hob- bit ledereen die oud papier heeft en dat kwijt wil, kan het die dag tussen 9.30 en 12 00 uur inleveren op het parkeerterrein bij 't Hamersveld. LEUSDEN-CENTRUM -Debiblio- otheek in Leusden-Centrum, Ha mersveldseweg 77, zal morgen, woensdag, in verband met de viering van het Sinterklaasfeest eerder wor den gesloten dan gebruikelijk De bibliotheek zal voor deze keer om 16.00 uur haar deuren sluiten. Zoals elk jaar tegen deze tijd, stelt de advertentie-atdeling ,.5 van de Leusder Krant de Leusdenaren weer in de gelegenheid, P om op een gemakkelijke wijze een groot publiek een prettige, p ^2 zalige of gelukkige kerst en een voorspoedig 1980 toe te wensen, p ■I- Uw wens zal zeker worden gelezen, als u die laat opnemen In onze speciale |S Kerst-Oudejaarsbljlage In weekelndformaat. De tekst van uw kerst- en/of nieuwjaarswens kunt u Inleveren tot uiterlijk donderdag 13 december 12.00 uur op ons kantoor Rozendaallaan 9 te Leusden-C., tel. 41495. jfz Uw wens zal dan als advertentie worden opgenomen in de speciale yr Kerst-Oudejaarsbljlage van maandag 24 december. V» LEUSDEN - Op donderdag 13 december a s. zal ds. R. A. Grisnigt uit Bennekom, voor de afd. van de Geref Bond te Leusden. in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshor- sterweg een lezing houden over ..De Gemeente van Pergamus, waar de satan heerst" n a v. Openb 2.12-17. Aanvang 8 uur. ledereen is hartelijk welkom. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. flff V! i

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1