Combinatie Lisiduna- Treecksangh: geslaagd experiment Begroting in het kort Veel belangstelling voor jaarfeest P.J.G.U. Nieuwe fysiotherapie praktijk Leusder Krant FOTOKOPIE NODIG? I.<sku DINSDAG 4 DECEMBER 1979IPHStlCP plaatselijk nieuws l-W LEUSDEN - Vorige week openden Josette Schot en Jan Kreikamp aan de Ardennen 46 en hun nieuwe fysio therapie praktijk In de garage en benedenverdieping van de woning, met een oppervlakte van ongeveer 45 vierkante meter, zullen zij hun praktijk gaan uitoefenen Naast de bekende hoogtezon, rode lamp en klimrekken voor behandeling van klachten en het doen van oefenin gen, zijn er speciale apparaten geïn stalleerd voor de behandeling van onder andere rug- en spierklachten. Ook zal gebruik worden gemaakt van een nieuwe vinding, de Cara- puls, waarmee zonder dat er warmte vrij komt bestralingen kunnen wor den uitgevoerd, wat vooral bij chro nische ontstekingen van belang is. Bijgaande foto geeft een indruk van de nieuwe praktijk. Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN - Vrijdagavond 30 no vember werd In de kantine van het PON-gebouw een klein muzikaal ex periment ten uitvoer gebracht. Toonkunstkoor Treecksangh en de Leusdense Harmonie Lisiduna ga ven bij die gelegenheid een geza menlijk concert, waarbij elk afzon derlijke musiceerde, en door koor en orkest samen de Valerlus-suite, een bewerking van verschillende beken de liederen uit Valerius' Gedenck- clanck, werd uitgevoerd. Het leeuwenaandeel van de avond lag in handen van Lisiduna. Treeck sangh aandeel was beperkt tot het gezamenlijke slot en de opening van het concert. Als een vrolijke ouvertu re zong het ,,An der schonen blauen Donau en het liet daarin horen dat het zo langzamerhand een behoorlij ke dosis routine ontwikkelt door de vele kleinere optredens die het bij verschillende gelegenheden geeft deze voor koor bewerkte wals van Johann Strauss jr. kwam er zonder enig spoor van aarzeling uit, en liep als een trein, als men mij de wenig hoogstaande beeldspraak vergeeft. Lisiduna kent die aarzeling nog wel. Vooral in kalmere, lied-achtige num mers als God de Heer is groot, of Holy faith was wel het een en ander aan onzekerheid en onzuiverheid te beluisteren. Beter kwam Lisiduna tot haar recht in de marsen; daarin werd echt vlot gemusiceerd In Marching notes kreeg het orkest ook wat meer durf, en klonk daardoor onmiddellijk veel directer en voller. De dirigent de heer Timmer gaat op een plezierige manier met zijn orkest om, en wist door zijn ongedwongen commen- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20.50 per half jaar. 10,50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dins dag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto s kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5,- per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. fan de redaktie) EUSDEN - Vorige week woensdag erd de begroting 1980 door de raad ehandeld. In ons vorige nummer ebt u er al het één en ander over unnen lezen. Er zijn nog wat kleine untjes blijven staan. Die zetten we u voor u op een rijtje. Het gemeentebestuur hoopt over ngeveer vier maanden een gericht rogramma tegen vandalisme te unnen presenteren. Dit in antwoord p desbetreffende vragen in de alge- lene beschouwingen. Er wordt op dit moment een studie erricht naar de werkgelegenheid nu n in de toekomst van de gemeente eusden. Het gemeentebestuur zegt e willen streven naar een eigen be- oepsbevolking van 70%. werkzaam unnen de gemeente Leusden. Tot oor kort was steeds sprake van 50% werkgelegenheid voor eigen bevol- ing. De emancipatie-nota van de vier rouwelijke raadsleden zal als een part agenda-voorstel worden ge- oegd. Het is de bedoeling, dat de aad ingaat op de principiële kanten an de emancipatie. Het beleid rond de vrije kavelprij- en in de gemeente Leusden zal eze maand zowel in de commissies als in de raad ter diskussie worden gesteld De integratie van de Wegwijzer en de Wipwap is op verzoek één jaar uitgesteld, aldus een mededeling van wethouder Van Woudenberg. Omdat daardoor de Wipwap pas op 1 augustus 1981 vrij komt, kan dit gebouw niet dienen voor een mortu arium, zoals was voorgesteld. Overi gens wordt hard gewerkt aan de realisering van een mortuarium Wethouder Van Woudenberg was in ieder geval optimistisch gestemd. De aanleg van nieuwe rolschaats- banen acht wethouder Van Wouden berg voorlopig niet noodzakelijk. Er zijn nu drie van deze banen, te weten in Alandsbeek, aan de Lijsterbeslaan en in Achterveld aan de Van Olden- barneveltstraat. Het realiseren van een crossterrein stuit op moeilijkhe den. Het is volgens de wethouder niet zo gemakkelijk een terrein te vinden, dat geen geluidsoverlast op levert Het inrichten van wilde speel terreinen zal worden bekeken In de op komst zijnde energie-nota van de gemeente, zal onder het mot to (aangedragen door Harm Offe reins) ..verspilling is altijd verwerpe lijk" worden bekeken, in hoeverre de gemeente bij kan dragen aan ener giebesparingen. Gedacht wordt on der meer aan een nieuw soort lam pen, die minder stroom eisen en toch I dezelfde lichtopbrengst hebben, wij ziging in de schakeltijden (toch al op een minimaal programma ingesteld), isolatie, verbeterde controle op over matig lichtgebruik in overheidsge bouwen in de avonduren, betere afstelling verkeerslichten, isolatie zwembad en er zal een beroep op de bevolking worden gedaan mee te werken aan het besparen van ener gie. De Schoolsteegbosjes zullen moe ten wachten op een bestemmings plan. totdat het nieuwe struktuur- plan klaar is. Wethouder Wagenaar ontraadde de raad om nu al een dergelijk bestemmingsplan te gaan realiseren, omdat men zich dan voor j tien jaar vastlegt, zonder de komple- te problematiek na 1985 te kennen Evelien Blom (CDA) drong er bij het gemeentebestuur op aan om op korte termijn te bezien in hoeverre van gemeentezijde een busdienst kan worden ingesteld tussen Leus den-zuid en centrum op marktda gen. „Desnoods via het particuliere initiatief", aldus de CDA-fraktie- voorzitster. Burgemeester Rademaker sloot de begrotingsvergadering woensdag avond in ruim1 af en besloot zijn gedicht met ,,Met wat guldens hier en daar komt het in 1980 voor el kaar En „Iedereen dank in de zaal en hulde aan allemaal". Die hul de was wel verdiend, want nog nooit werd in Leusden een begroting zo vlug behandeld WEERHAANTJE Lisiduna en Treecksangh: vrijdagavond tijdens een gezamenlijk concert. dat zijn „werkneemster" at en toe in de lach schoot. Ria Verwey speelde als tante Irma, een oude vrijster en oppas voor haar jongere nichtje Klaartje, zeer overtuigend Hetzelfde kan gezegd worden van Willem van Engelenhoven in zijn rol als Karei Porsch, de „wegenbouwmachine- grootfabrikant" die met zijn vakan tievriendin Nona op stap was De overige rollen werden gespeeld door Ali Klaasen als nicht Klaartje belaagd door Arie Verwey in zijn rol als Frits, een jongeman die zijn eer ste schreden zette op het liefdespad. Frans Lagerwey, in zijn rol van sport leraar moest niets hebben van de avances van de zichzelf erg mooi vindende llona, de bovengenoemde vakantievriendin. De rol van llona werd gespeeld door Anneke de Greef, wat bij haar opviel was de zeer uitgebreide garderobe die ze van huis had meegenomen. Het aantal keren dat ze zich in een ander toiletje stak tijdens het stuk was niet meer bij te houden Gezien de reacties van de zaal viel het gebo- dene in goede aarde. Niet alleen was het toneelspel van een behoorlijk niveau, ook de entourage waarin het geheel zich afspeelde was zeer fraai Onder leiding van regiseur Piet Val- kenet hebben een aantal PJGU le den zelf een decor gemaakt, wat een professioneel gezelschap niet mis staan zou hebben. Rest nog te ver melden dat het grime-werk verzorgd werd door Ada Klein Polsvoort en dat soufleusse Ima Ederveen het af en toe erg druk had In zijn slotwoord bracht Evert v. d. Berkt dank uit aan Eurofleur, fa. v d. Berg, kwekerij 't Wencop en foto graaf De Smalen voor hun mede werking aan het toneelstuk. taar op het gebeuren wel een zekere informele sfeer te scheppen, maar dat dat nu moest resulteren in het vertellen van een - heel erg flauwe - Belgenmop vond ik minder ge slaagd; als iemand dan perse onze zuiderburen over de hekel wil halen laat hij dan tenminste een goede grap vertellen En liever helemaal niet op een concert, dat toch een zekere culturele zaak wil dienen. Bloedserieus hoeft het daarbij niet toe te gaan; maar banaal evenmin Het klapstuk van de avond was de combinatie van koor en orkest in de Valerius-suite. Mede door de opstel ling van het koor vóór het orkest was de klankbalans goed, en op een verkeerde intonatie en een ander schoonheidsfoutje hier en daar na, klonk het resultaat van ongetwijfeld hard studeren goed in de oren. Bij de tenoren werd nogal eens wat te hard gezongen, zodat de melodiepartij van de sopranen overstemd werd. Wel een prestatie voor zo weinig mannen, maar toch is dat niet hele maal in de haak. Het beste klonk Merck toch hoe sterck. Dat kwam er echt krijgshaftig en martiaals uit; voor dit strijdlied uit de 80-jarige oorlog zijn trompetten en trommels eigenlijk ook de best denkbare bege leiding. Al met al was de combinatie van deze twee Leusdense verenigingen een geslaagd experiment. R. de W l.Qfb.l I Bijgaande foto's tonen enkele scènes uit het zaterdagavond voor het voetlicht gebrachte stuk „In het vrolijke weerhaantje" In drie bedrijven werd de aanwezi gen een blijspel voorgezet met de titel „In 't vrolijke Weerhaantje" Zo als met zoveel blijspelen het geval is deed de inhoud van het stuk er niet zo erg veel toe, de vaak erg verras sende teksten waren belangrijker dan het verhaal op zich. Het stuk speelde zich af in een pension dat het „Weerhaantje" heet. Nico is de eigenaar, maar doet zich voor als knecht Liesje is de waardin, de gas ten die het pension bezoeken komen in de zotste situaties terecht. etc., houden de jongeren zich ook bezig met veel sportieve activiteiten. Uit het voorgelezen jaarverslag no teerden we dat de club zich sinds januari heeft beziggehouden met schaatsen, klaverjassen, volleybal, touwtrekken etc. Vele malen viel de afd. Leusden in de prijzen. Erg trots is men op het feit dat met koninginnedag in Leusden de eerste plaats werd behaald bij de Zeskamp. Voor de derde maal werd Ria Verwey uit Leusden bij een pro vinciale sportontmoeting uitgeroe pen tot „sportvrouw van het jaar" Hoogtepunt in het verenigingsjaar is echter het jaarfeest dat deze keer op 1 december in „de Mof' werd gehou den Vier maanden lang heeft een groep leden onder leiding van Piet Valke- net een blijspel ingestudeerd wat zaterdagavond zijn Leusdense pre mière beleefde. LEUSDEN - De benedenzaal van café-restaurant „De Mof' was zater dagavond te klein om alle belang stellenden voor het Jaarfeest van de PJGU afd. Leusden te herbergen. Nadat ook de „balcons" in gebruik waren genomen moesten er toch nog mensen blijven staan, wilden ze tenminste Iets zien van het blijspel I dat ten tonele werd gevoerd. De afdeling Leusden van de Platte- laands Jongeren Gemeenschap Utrecht telt 100 leden, leder jaar brengt elke afdeling In de provincie een toneelstuk dat door een Jury wordt beoordeeld. Zo mocht vorig jaar de afdeling Benschop zich win naar noemen van de strijd om de beste toneelprestatie. Omdat leden uit andere afdelingen eikaars voor stellingen bezoeken zijn er altijd al gauw een paar honderd belangstel lenden voor een avond. Wie mocht denken dat het bij deze activiteiten blijft, zit er grandioos naast. Zoals uit het openingswoord van penningmeester Evert v. d. Berkt bleek (de voorzitter en secretaresse deden aan het blijspel mee) houdt de PJGU zich met een groot aantal andere zaken bezig. Naast activiteiten welke gericht zijn op het werken in een agrarisch be drijf, zoals het geven van cursussen De lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht. De rol van Nico, de 65- jarige eigenaar van het pension, werd op een uitstekende manier ver tolkt door Rien de Greef. zonder overdrijving kan gezegd worden dat hij verreweg het belangrijkste aan deel had in het succes van de toneel groep Nelleke Hofland had in de rol van Liesje, de waardin van het pensi on, wat meer problemen. Rien speel de af en toe zijn rol zo overtuigend

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3