Achterveld verloor van Amsvorde a i -I ni; v F ij* n I I Frühschoppen in Achterveld S.V.A. dames verloren Programma feestcomité S.V.A. afdeling jeugdvoetbal Sinterklaas bezocht jeugd Kamers van Koophandel komen met nieuwe subsidie wegwijskrant 10 december A.B.T.B. najaarsvergadering TOCHT lensden krant DINSDAG 4 DECEMBER 1979 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Achterveld heeft met 1-0 verloren van het Amersfoort- se Amsvorde. Voorstopper Klaas van de Heuvel was 20 minuten voor tijd ongelukkig met het weg werken van een voorzet van de Amsvorde rechtsbuiten. HIJ gleed de bal in eigen goal: 0-1 en naar later bleek leverde dit de 2 volle winstpunten op voor Amsvorde. Beide ploegen tastten vanaf het beginsignaal van scheidsrechter C. v. Veen eikaars krachten af. Er werd niet best geplaatst en het tempo lag laag. Na een kwartier zo gespeeld te hebben kwam er iets meer leven in de brouwerij. De Amsvorde rechts buiten werd te veel vrijgelaten door de al vrij snel geblesseerde Johan v. Dalen. Hierdoor kon deze rechtsbui ten enkele malen gave passes afge ven voor het Achterveld-doel, echter een afmaker ontbrak bij Amsvorde De Amersfoorters wilde echter de strijd al voor de rust in hun voordeel beslissen en gingen feller spelen. De scheidsrechter probeerde door veel te fluiten de strijd in de hand te houden. Veel overtredingen aan bei de zijden kon hij echter niet voorko men. Amsvorde speler Dijkhuizen ging in het boekje van de scheids rechter vanwege onstuimig spel. De vele tegenaanvallen van Achterveld leken niet ongevaarlijk, doch Ams vorde doelman Bunnik bezwoer elk gevaar. Vaak erg ver uitlopend en hierdoor de nodige risico's lopend was hij de man die een groot gedeel te van het strafschopgebied voor zijn rekening nam. Hierdoor konden zijn ploeggenoten ver opdringen om de aanval te steunen. Zodoende kon ook linksbuiten Wery de bal keurig op maat afgeven aan de snel opdui kende de Smalen Een harde kopbal kwam van diens hoofd op het doel van Achterveld, maar doelman Tol boom was op zijn post Op kundige wijze werd een zeker schijnend doel punt voorkomen. 15 minuten voor de rust moest linksback Johan v. Dalen vanwege 'n blessure het veld verla ten. Albert Tolboom kwam nu in de ploeg en een omzetting moest nu plaatsvinden. Het gevolg hiervan was dat Jaap Schouten nu op de voor hem vreemde linksbackplaats terecht kwam. 4 De strijd ging tot het rustsignaal verder zonder hoogtepunten en doelpunten waren er niet te bezichti gen. Na de thee zagen we al spoedig aan het spelbeeld dat diegene die het eerst zou scoren waarschijnlijk wel winnaar zou worden De partijen gaven elkaar niets toe in kracht Een dieptebal van Bertus v. Houten bracht de snelle Jan Boersen in stel ling, doch diens schuiver belandde in de handen van Amsvorde doel man Bunnik. Aan de andere kant kwam Achterveld goed weg toen de ver uitgelopen doelman Tolboom de bal in plaats van te pakken, met zijn voet weg schoot. Dit ging hem niet zo best af en de bal belandde bij 'n Amsvorde voorhoe deman. In uiterste nood kon doel man Tolboom het nu volgende schot toch nog onder controle krijgen. Direct hierna kwam Achterveld goed uit de verdediging en er volgde een vloeiende combinatie tussen Jan Kerkhof en Jan Boersen. De keeper van Amsvorde had het geluk aan zijn zijde dat het schot tegen zijn knie afstuitte. Enkele momenten uit de wedstrijd Achterveld-Amsvorde, waarbij Achter veld de eer aan de tegenstander moest laten Amsvorde ging nu opdringen om de Achterveld verdediging op de kniën te krijgen Een tijdje lang speelde de strijd zich helemaal af op de Achter veld helft Toch wist de thuisclub mede dankzij het goede ingrijpen van met name Klaas van de Heuvel en Herman Kerkhof onder deze druk uit te komen Dit resulteerde in een goed opgezette uitval waaruit Jan Kerkhof de goed meegekomen Al- bert Tolboom 'n schietkans bood door de bal op hem terug te leggen. Het harde schot wat hieruit volgde had niet het gewenste resultaat. Bui ten het bereik van doelman Bunnik stuiterde het leder tegen de paal het veld weer in. Toch kwam het succes al spoedig aan de andere kant. Doordat Jaap Schouten zijn man even niet goed bewaakte kreeg de Amsvorde rechtsbuiten de ruimte. Herman Kerkhof naar de bedreigde hoek maar hij kwam te laat want er volgde een harde voorzet in de Achterveld doelmond Bij het pogen om de bal weg te werken was Klaas van de Heuvel zo ongelukkig dat hij de bal in eigen doel werkte Amsvorde was op gelukkige wijze op een 1-0 voorsprong gekomen. Achterveld liet de moed echter niet zakken want er waren altijd nog 20 minuten te spelen Amsvorde ging nu verdedigend spelen en hierdoor konden de Achterveldse voorwaart- sen beter tot goede aanvallen ko men. ;V JA 1 ri; 1 T -c I «te* •ol Aanval op aanval rolde nu op de Amsvorde verte af en menige corner moest worden genomen echter zon der resultaat. Alle ballen die hoog voor de ,.pot" kwamen werden door de lange Ams vorde verdedigers weggekopt De spanning binnen en buiten de lijnen steeg ten top. Scheidsrechter v. Veen kreeg het moeilijk want hij moest vele beslissingen nemen Zo moest hij Amsvorde linksbuiten Wery tot de orde roepen en in zijn boekhouding" noteren. Bij 'n goede Achterveld aanval haal de de arbiter zich de woede op zijn hals van het Achterveldse publiek door 'n doelpunt gescoord door Jan Boerssen af te keuren wegens bui tenspel. Dit werd er niet beter op toen 'n Amsvorde man hands maakte binnen het beruchte gebied. Scheidsrechter v. Veen had niets gezien en liet gewoon doorspelen uiteraard. Tot aan het bittere einde toe heeft de moedig strijdende ploeg van Achter veld er alles ..tegenaangegooid" maar niets lukte Het bleef 0-1 en een dol gelukkig Amsvorde verliet het strijdtoneel. Uitslagen Achterveld Zondag 2 dec 1979 Achterveld 1 - Amsvorde 1 0-1 HVC 3 - Achterveld 2 1-1 Achterveld 3 - Maluku Muda 2 2-2 Achterveld 5 - Quick 101-2 D E V. 5 - Achterveld 60-1 Dames Vreeswijk - Achterveld 6-0 Programma zondag 9 december Lelystad 1 - Achterveld 14.30 uur Achterveld 2 - Victoria 4 11.30 uur De Kieviten 2 - Achterveld 3 12.00 uur Achterveld 4 - Quick 9 12.00 uur K.V.V.A. 7 - Achterveld 11.00 uur Dames Achterveld - J.S.V. 10.00 uur ACHTERVELD - Zondag was het voor de tweede maal In dit seizoen Frühschoppen In D'Ouwe Peerde- stal. Ook nu werd het weer een heel gezellige morgen. De muziek werd ook deze morgen weer verzorgd door de Hlnterfelder Muslkanten. Nadat deze muzikanten reeds een aantal melodiën hadden ten gehore gebracht werden de aanwezigen ver welkomt door de voorzitter van de muziekvereniging Willem Wouters. Hij was blij dat er ook deze mor gen weer veel belangstelling was. Gezien de vele vreemde gezichten bleek wel dat het Frühschoppen in Achterveld buitenaf ook steeds meer bekendheid krijgt. Reeds vrij kort Veel bedrijven blijken onvoldoen de op de hoogte te zijn van de subsi die- en kredietregelingen van de overheid. Deze ervaring doen de Kamers van Koophandel en Fa brieken in Nederland regelmatig op bij de uitoefening van hun functie als adviserende en voorlichtende in stanties ten behoeve van het be drijfsleven jn hun regio's. Onlangs werd dit op het terrein van de energie besparende maatregelen nog eens bevestigd door de resultaten van een In opdracht van de Consumen tenbond verricht onderzoek. Daarbij bleek de helft van de bij het onder zoek betrokken bedrijven niet op de hoogte te zijn van de subsidierege lingen van de overheid op dit vlak. Uit de veelvuldige contacten van de Kamers met het bedrijfsleven komt naar voren, dat de oorzaak hiervan hierna was het zo vol dat er stoelen moesten worden bij gebracht. Tot ieders grote verrassing verscheen ook Sint Nicolaas met een aantal van zijn knechten in de zaal. Zij werden met een hartelijk applaus door de aanwezigen verwelkomd Ook nu was het weer de heer Wouters die de Sint met een hartelijk woord ver welkomde. Terwijl de zwarte Pieten hun traditionele pepernoten e.d aan de aanwezige jeugd- uitdeelden dankte de Sint voor het verwarmen de welkom dat hem en zijn knechten was ten deel gevallen. Volgens zijn notities in zijn boek waren de kinde ren die in de zaal aanwezig waren heel braaf geweest. In zijn boek niet zozeer ligt in het onvoldoende beschikbaar zijn van informatiema teriaal. Van bijna alle regelingen be staan wel brochures, folders etc. Het probleem is echter, dat door de on gelijke wijze, mate en het tijdstip van verspreiding van dit materiaal de informatie erg verbrokkeld bij het bedrijfsleven terecht komt. Veel on dernemers zien hierdoor soms door de bomen het bos niet meer. Ook voor de voorlichtende instanties en organisaties, waaronder de Kamers, is het werken met een groot pakket stonden echter wel enkele groteren i die het er niet zo best hadden afge bracht. Een van de aanwezigen mocht van de Sint een geschenkje in ontvangst nemen omdat hij vanaf het begin van het Frühschoppen niet een maal had overgeslagen Ook moest een van de muzikanten bij de Sint komen omdat hij, toen hij moest aantreden voor een optreden, thuis op de bank heerlijk lag te slapen Verder had de Sint voor de muzikan ten ook nog een verrassing. Hij ver zocht hen allemaal twee plaatsten op te schuiven en dan met het instru ment waar zij voor stonden met zijn allen het liedje Zie ginds komt de stoomboot te willen spelen. De mu zikanten waren wel verrast doch zij deden toch wat de Sint had verzocht. Het liedje werd gespeeld, doch het klonk wel even anders dan wanneer elk zijn eigen instrument had be speeld. Dit tot grote hilariteit van de aanwezigen. Nadat er nog enkele liedjes waren gespeeld verdween de Sint weer. De aanwezigen bleven nog bij elkaar tot het eind van het programma. Het was weer een echte gezellige Frühschoppen. folders en brochures veelal een moeizame zaak. Met dit als achtergond besloten de Kamers in 1978 tot de uitgave van een wegwijskrant subsidies en kre dieten, die in november van het vorig jaar verscheen. Uit de positieve reacties hierop vanuit het bedrijfsle ven, o.a. resulterend in een grote na vraag, bleek dat deze samenvatten de wijze van informatieverstrekking over subsidie- en kredietregelingen in een behoefte voorzag. Daarom besloten de Kamers deze krant periodiek te gaan uitgeven. De tweede uitgave is inmiddels in een oplage van 450.000 stuks waar mee het gehele Nederlandse be drijfsleven wordt bereikt, gepu bliceerd. Voor nadere informatie of meer dere exemplaren van deze weg wijskrant kunt u zich wenden tot het secretariaat van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland (telefoon 033-12964, toe stel 27). ACHTERVELD - Het Achterveldse feestcomité heeft de laatste maan den zeker niet stilgezeten. Niet al leen dat men werkzaam Is geweest bij de samenstelling van de Stichting Achterveld 600, doch inmiddels heeft men het programma voor de viering van Koninginnedag en de herdenking l.v.m. 35-jarige bevrij ding op 5 mei, klaar. Op koninginnedag is er om 7 00 uur de reveille voor de kinderen tot 12 jaar Bromfietsen zullen tijdens deze reveille niet worden toege staan. De A.M.B.C. organiseert die dag weer de traditionele Oranje rit. De start hiervan is om 9.00 uur bij hotel De Roskam. O, 9.30 uur zal er een kinderoptocht worden gehou den voor de kinderen tot 12 jaar. ACHTERVELD - Op maandag 10 december wordt door de Streek- groep N.O. Utrecht van de A.B.T.B. de najaarsvergadering gehouden. Deze vergadering zal worden gehou den in Concordia te Hoogland en aanvangen om 20.00 uur. Door de heer Dr. G. J. ter Woorst zal deze avond gesproken worden over het onderwerp „Het Coöperatieve den ken en handelen in de huidige tijd in nationaal en Internationaal ver band". Daar Nederland deel uitmaakt van de E E.G. zal er ook ter dege reke- ACHTERVELD - Zaterdagmiddag bracht de Sint enkele bezoeken aan de jeugd in Achterveld. Hij was zo wel te gast bij de pupillen van de S.V.A. als bij de minlrettes en leer ling tamboers van D.W.S. In de kantine van het sportpark wa ren mooi op tijd zo goed als alle pupillen bijeen. Het viel voor de organisatoren niet mee om deze jeugd enigszins rustig te houden tot de binnenkomst van de Sint met zijn knechten. Zeer enthousiast werden zij ontvan gen. Na een hartelijk welkomst woord tot de Sint kreeg deze gele genheid om de aanwezige jeugd toe te spreken Het bleek dat er wel enkele aanwezigen waren die wel iets op hun kerfstok hadden Dit werd wel even uitgepraat. Het werd een heel gezellige middag In ver band met dit bezoek waren alle jeugdwedstrijden voor deze dag af- De jeugd van 12 t/m 16 kan 's avonds zijn hart ophalen Er zal dan vanaf 20.00 uur kunnen worden gedanst in Ons Gebouw m.m.v. een discotheek. Tevens zal er die avond om 20.00 uur in D'Ouwe Peerdestal een schut- en klaverjaswedstrijd worden gehou den. Op 4 mei zal er door het feestco mité in verband met het feit dat de 35-jarige bevrijding zal worden her dacht, extra aandacht besteden aan de dodenherdenking. Het programma voor 5 mei is als volgt. De muziekvereniging D.W.S. zal om 8.30 uur een rondgang door het dorp maken. Gezien het succes van vorig jaar zal er ook nu weer een fietstocht worden georganiseerd De start en finish zijn bij Ons Gebouw De inschrijving voor deze fietstocht, die weer een echte gezelligheidsrit belooft te worden is van 9.30 - 11.00 uur. De kinderen zullen om 15.00 uur ballonnen kunnen op laten. Tot slot zal er om 20.00 uur dansen zijn voor iedereen in Ons Gebouw. De muziek zal die avond worden verzorgd door een gezellige band ning moeten worden gehouden met wat buiten onze grenzen gebeurt. Het bestuur hoopt dat er deze avond veel belangstelling zal zijn zodat er deze avond meegepraat en meege dacht kan worden met de heer Ter Woorst. In de kring is ook een vacature ont staan. De heren J.R Hofslot uit Soest en W. Stalenhoef uit Eemnes hebben zich bereid verklaard deze vacature op te vullen. De leden zul len door middel van een verkiezing bepalen wie dat zal zijn. gelast. Ook de minirettes en de leerlingen tamboers van de muziekvereniging D.W.S waren bijeen in de koffie kamer van Ons Gebouw. Ook zij waren vol spanning wat er deze mid dag zou gebeuren De Sint werd met een hartelijk applaus verwelkomd. Ook hier een hartelijk welkomst woord tot de Sint door een van de leiders van deze middag. De Sint dankte voor het hartelijk welkom en sprak zijn waardering uit voor het geen door de minirettes reeds werd gepresteerd Ook moedigde hij de leerling tamboers aan om goed te oefenen, zodat D.W.S, zeer binnen kort bij hun optreden ook weer ver gezeld konden gaan van een aantal tamboers. Hier was het verder ook zeer gezellig De organisatoren van beide bijeenkomsten kunnen terug zien op een middag die bij de jeugd zeer in de smaak is gevallen. ACHTERVELD - Zondagmorgen speelde het Achterveldse dameself tal een uitwedstrijd tegen de dames uit Vreeswijk. Het zou voor Achter veld geen gemakkelijke wedstrijd worden. Vreeswijk staat als nummer een op de ranglijst en tevens was Achterveld gehandicapt door ziekte van enkele speelsters. Reeds direct na de aftrap ging Vreeswijk al in de aanval. Dit had tot resultaat dat de tegenpartij reeds na ongeveer zeven minuten spelen een doelpunt wist te maken. De kleine spits uit Vreeswijk kreeg de bal van links aangespeeld en wist deze kans heel goed te benutten. Tijdens het verloop van de eerste helft van deze wedstrijd bleek Vreeswijk sterker, doch tot vlak voor de rust kwamen zij toch niet verder dan een paar hoek schoppen en een aantal schoten naast of over het Achterveldse doel. Ongeveer een minuut voor rust wist men toch nog een tweede doelpunt te maken In de tweede speelhelft was Vreeswijk wel de sterkste in het spel Vooral de over de vleugels opkomende speelsters wisten daar van goed gebruik te maken. De stand werd dan ook opgevoerd tot 6-0. De dames uit Achterveld hadden geen antwoord op het spel van Vreeswijk Zij hebben verdiend ver loren Ze deden wel hun best, doch konden door net iets te laat ingrijpen of door het slecht plaatsen van de bal geen vuist maken. Zondag wordt er weer een thuis wedstrijd gespeeld tegen J.S.V Aan vang van deze wedstrijd is 10.00 uur. ACHTERVELD - Het programma' voor zaterdag 8 december luidt: junioren uur VVZA A2 - Achterveld A1 15.00 Amsvorde A2 - Achterveld A2 15 00 Achterveld B1 - Amsvorde B1 15.00 Achterveld B2 - Soest B4 13 45 VVZ '49 C1 - Achterveld C1 13.45 Achterveld C2 - IJsselm. Vogels C5 15.00 pupillen Roda 46 D1 - Achterveld D1 13.00 Achterveld D2 - Cobu Boys D1 12.00 Soest D6 - Achterveld D3 13 00 Achterveld E1 - Limvio E1 13 00 Achterveld E2 - VVZA E6 12.00 KVVA E5 - Achterveld E3 12.00 Achterveld F1 - IJsselm. Vogels F1 11.00 weg in 'n wip met een tocht strip Verkrijgbaar bij ijzerwaren, dhz-zaken en uw warenhuis Elton b.v.. Postbus 5, 9300 AA Roden „Je hebt je bontjas nog aan, man!" I.OZM

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7