rli uu COMMISSIES BEHANDELEN IN JANUARI DE NOTA'S Nu reeds bezwaren binnen tegen aanleg woonwagenkamp Hamersveldseweg-bewoners verzetten zich tegen plaats Onderwijsnota in mei of juni in de raad VASIMJUi ik mi LEIISIM2R KRAKT Samenwerkingsschool vrijwel van de baan BDU m De Biezenkamp Kans 1 of 2% Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden \M Wijziging klachtennummer... tot nader bericht bij klachten bellen 033-41495 of 03420-6141 APOTHEEK LEUSDEN en nieuwjaarswensen Lieshout b.v. I.6T. K e Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.O.U. B.V. DONDERDAG 6 DECEMBER 11e JAARGANG NO. 46 (Van de redaktie) LEUSDEN - Hoewel zowel de Woonwagenkamp-nota's A en B nog In de raad en deels in de commissies behandeld moeten worden, zijn er bij de gemeente nu reeds bezwaren binnengekomen ten aanzien van de in de nota genoemde plaatsen, waar een kamp eventueel zou kunnen worden gerealiseerd. Met name de bewoners van de Hamersveldseweg hebben een lange lijst bezwaren in gediend tegen de aangegeven plaats langs de Hamersveldseweg (ter hoogte van perceel 120). Ook andere bezwaren zijn binnengekomen en tijdens de vergadering van de com missie Ruimtelijke Ordening en Openbare werken, dinsdagavond, bleken verschillende aanwezigen op de publieke tribune duidelijk hun be zwaren te hebben. Vooral tegen de mogelijke vorming van opslagplaat sen en autosloperijen hikte men duidelijk aan. Maar wethouder Wa genaar wees zijn toehoorders er nog eens ten overvloede op, dat het be slist niet in de bedoeling ligt, dat de bewoners van de in te richten kamp- je(s) - de commissie welzijn heeft overigens gekozen voor één kamp van 15 plaatsen - ruimte krijgen bij zo n kamp een opslagplaats of auto sloperij te beginnen. Daarvoor zullen andere plaatsen op en nabij indus trie- of werkgelegenheidsterrein worden aangewezen. HAMERSVELDSEWEG De bewoners van de Hamersveldse weg (95% ondertekenden de bezwa ren) hebben hun bezwaren tegen vesti ging van een woonwagenkamp op een terrein aan deze weg reeds kenbaar gemaakt bij het gemeentebestuur. Zij vinden juist op deze plaats sociale in- De plaats langs de Hamersveldseweg, waar eventueel het woonwagenkamp zou kunnen worden gevestigd. De bewoners maken daar nu al ernstig bezwaar tegen„ I.ÖSM (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Naar verwachting zal de dezer dagen verschenen gemeentelijke Onderwijsnota in de raadsvergadering van mei of juni volgend jaar aan de orde gesteld worden in de gemeenteraad Voor die" tijd hebben betrokkenen en belangstellenden de gelegenheid om het stuk van commentaar te voorzien De commentaren zullen worden ge bundeld en als bijlage wordt toege voegd aan de nota. wanneer die aan net begin van het tweede kwartaal van vol gend jaar in de betrokken raadscom missies aan de orde zal komen. Reac ties op de onderwijsnota kunnen tot 1 maart volgend jaar worden ingebracht De heer S Lakeman, hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente, hoopt dat er de op de Onderwijsnota veel reacties zullen komen. Lakeman ,,Deze nota moet niet gezien worden als een stuk waarvan de gemeente zegt: dit is het en zo moet het. Wij heb ben onze gedachten op papier gezet en hopen dat veel betrokkenen hun me ning willen laten horen". Ook onderwijs-wethouder Gijs van Woudenberg bleek er zo over te den ken De wethouder toonde zich zeer verheugd met het verschijnen van de nota. ,,De nota was voor medio dit jaar toegezegd in Samen Onderweg". Ik heb er het afgelopen jaar nogal eens mijn zorgen over gehad of we het op tijd klaar zouden krijgen Er is een moment geweest waarop we hebben overwo gen om de verschijning een jaar uit te stellen. Maar ik ben heel blij dat de nota er nu ligt", aldus de wethouder. De nota is toegestuurd aan een aan tal direct bij het onderwijs-betrokkenen Voor belanggstellenden ligt de nota ter inzage in de openbare bibliotheek aan de Hamersveldseweg en bij de ge meentelijke voorlichtingsafdeling in het oude gemeentehuis aan de Burg. De Beaufortweq. Wie voor uitgebreidere I BDUl Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. De apotheek verhuist van het oude pand aan de Torenakkerweg naar het winkelcentrum Tot en met vrijdag 7 december kunt u nog terecht op het oude adres. Ingaande maandag 10 december zijn wij gevestigd in het nieuwe pand. J. Wuts Voor spoedgevallen tijdens het weekend 8 9 december neemt waar de Java Apotheek, Leusderweg 212, Amersfoort. Tel. 033-14887. Zoals elk jaar tegen deze tijd, stelt de advertentie-afdeling van de Leusder Krant de Leusdenaren weer in de gelegenheid, om op een gemakkelijke wijze een groot publiek een prettige, zalige of gelukkige kerst en een voorspoedig 1980 toe te wensen. Uw wens zal zeker worden gelezen, als u die laat opnemen In onze speciale Kerst-Oudejaarsbljlage In weekelndformaat. De tekst van uw kerst- en/of nieuwjaarswens kunt u inleveren tot uiterlijk donderdag 13 december 12.00 uur op ons kantoor Rozendaallaan 9 te Leusden-C., tel. 41495. Uw wens zal dan als advertentie worden opgenomen in de speciale Kerst-Oudejaarsbljlage van maandag 24 december passing moeilijk, omdat er een te groot verschil in mentaliteit zou zijn tussen de (overwegend) autochtone bevolking en woonwagenbewoners. Er zijn geen voorzieningen ten aanzien van de riole ring en gas, terwijl door de stichting van een kamp het waardevolle karakter van de Hamersveldseweg (door de ge meente voorgestaan) ongetwijfeld zal worden aangetast. Verder noemde de woordvoerder van de bezwaarden, het feit, dat door vestiging van het woon wagenkamp op deze plaats de omwo nende agrariërs (via de hinderwet) in het uitoefenen van hun beroep zullen wurden belemmerd. Daarbij kan dan nog de grotere verkeersonveiligheid en overlast van de Hamersveldseweg worden gevoegd Tenslotte, zo werd met nadruk gesteld, heeft de oorspron kelijke eigenaar van de grond het per ceel aan de gemeente verkocht, onder voorwaarde, dat deze grond gebruikt zou gaan worden voor wegenbouw en niet voor andere bestemmingen. Wethouder Wagenaar zegde toe, dat deze bezwaren bij de uiteindelijke be sluitvorming zullen worden betrokken WIJKEN NIET „DUBBEL'' PAKKEN De heer Peskie bracht naar voren, dat de raad er naar zal moeten streven bij de plaatsbepaling voor het woonwa genkamp ook te kijken naar eventuele andere problemen, die in die buurt wel licht al bestaan ,,De gemeente zal naar billijkheid de problemen, die er zijn. over de verschillende wijken moeten verde len", aldus de heer Peskie Wethouder Wagenaar kon zich voorstellen, dat hierop werd gewezen Bedoeld werd de wijk de Wetering, waar de nodige pro- kennisname zelf een exemplaar wil hebben kan ook bij de voorlichtings- afdeling terecht T.V. en stereomeubelen Meer dan 50 mogelijkheden Hamersveldseweg 22 Leusden-C., tel. 41331. blemen zijn ten aanzien van sociaal-cul turele voorzieningen (plus jongeren centrum) en het sportpark ,,En de an tennemast niet te vergeten", voegde de wethouder er aan toe Ook deze op merking zal door de raad in de be sluitvorming worden betrokken SPECIALE AVOND Overigens bleef de commissie in meerderheid van mening, dat de door de raad vastgestelde procedure ge handhaafd moest blijven. Dat betekent, dat niet voldaan wordt aan het dringend verzoek van het Woonwagenschap de plaatsbepaling vóór 1 januari 1980 rond te hebben. In januari zullen de commis sies zich er definitief over buigen, terwijl in die maand ook een speciale informa- tie-avond voor de bewoners zal worden gegeven. In de raadsvergadering van februari zal dan het definitieve stand punt worden ingenomen. BEZWAREN Hoewel het de bedoeling is, dat het woonwagenkamp via een gewoon bestemminsplan zal worden ontwik keld (een postzegelplannetje), zodat iedereen bezwaren tegen het plan kan indienen en niet alleen de direkt betrokken zoals bij een artikel 19 procedure, wees wethouder Wage naar er op, dat eventuele indieners van bezwaren zich niet al teveel il lusies moeten maken. ,,Het zit er niet in, dat die bezwaren gegrond ver klaard zuilen worden, omdat het juist de opdracht is van de rijksoverheid om een dergelijk woonwagenkamp in te richten." Fietspad Horsterweg In Januari In de raad3 Onderwijsnota. Vandaag het het eerste artikel4 en 5 Samenwerkingsovereenkomst gemeente - WSL getekend 7 Achtervelds nieuws8 Sport 9 Loep op Leusden11 Kijk op de film, met uitgebreide aandacht voor „Apocalypse Now" 12 en 13 Cursief bekeken12 Doktersdienst: tel. 033-45735 DE LEUSDER KRANT: .vóór fietspad langs het woonwagenkamp... (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kans dat er in Leusden een samenwerkings school voor voortgezet onder wijs komt is nihil. .Misschien nog een kans van één of twee procent", zo schat het hoofd van de hoofdafdeling Welzijn van de gemeente Leusden, de heer L. Boogaard, daarmee aangevend dat de samenwerkingsschool in feite van de baan is. Weliswaar wordt in de dezer dagen ver schenen onderwijsnota nog ge steld dat de gemeente alle moge lijke medewerking aan de tot standkoming van zo'n school moet verlenen, maar die uit spraak is inmiddels door recente ontwikkelingen achterhaald. Een en ander kwam gistermorgen naar voren tijdens de persconferentie die werd gehouden naar aanleiding van het verschijnen van de Onderwijsnota. Onderwijswethouder Gijs van Woudenberg (CDA) meldde dat er na het schrijven van het hoofdstuk over voortgezet onderwijs in Leusden een gesprek tussen alle betrokkenen bij de samenwerkingsschool had plaatsge vonden. Daar was zeer duidelijk naar voren gekomen, dat aanvragen van de stichting Samenwerkingsschool door het ministerie van Onderwijs binnen af zienbare tijd niet gehonoreerd zullen worden. Dat heeft onder meer te maken met de ligging van Leusden ten op zichte van Amersfoort en de prognoses voor de komende jaren met betrekking tot het aantal middelbare scholieren in Leusden. Van Woudenberg: ..Het%e- stuur van de stichting heeft een aantal jaren achtereen een aanvraag inge diend en die is iedere keer afgewezen Gezien de huidige stand van zaken heeft het voor het stichtingsbestuur geen enkele zin om daar mee door te gaan", aldus de wethouder In de onderwijsnota wordt uitvoerig beschreven welke pogingen er de af gelopen jaren zijn gedaan om in Leus den te komen tot een bepaalde vorm van voortgezet onderwijs, met name MAVO, HAVO en VWO, naast de reeds bestaande technische opleidingen op Don Bosco. Ook wordt aangegeven welke beleidslijnen gevolgd moeten worden, wanneer een samenwerkings school niet van de grond kan komen. Daarover staat in de nota dat in die si tuatie nader aangegeven moet worden ,,aan welke voorwaarden verder nog moet zijn voldaan om het moment te kunnen vaststellen, waarop een eva luatie kan plaatsvinden over de vraag in hoeverre de primaire doelstelling al dan niet haalbaar blijkt te zijn"; en: .in een eventueel stadium van de secundaire doelstelling medewerking te verlenen aan de vestiging van scholen voor voortgezet onderwijs (eventueel cate goraal) van een bepaalde denomina tie". Op de vraag of we nu in het ..stadiun van de secundaire doelstelling" ziji beland, antwoordde wethouder Vai Woudenberg dat daar nog geen uit spraken over zijn gedaan Waaraan d< heer Boogaard toevoegde dat de ge meente zo lang er een kans is op eei samenwerkingsschool - al is die kan; een kleine - haar medewerking daar aan zal verlenen. Dat is overigens eei taak die het gemeentebestuur in het be leidsstuk Samen Onderweg" door d<, raadsfracties is opgelegd. Op de vraag of de gedachten uitgaa naar verdere uitbouw van het onder wijspakket van Don Bosco. antwoordd Boogaard dat het een bekend gegeve is dat vanuit het katholiek onderwijs aa wordt gewerkt om Don Bosco wat da betreft op het scholenplan te krijger' ,,Zo ver is het nog niet, maar het is du wel een mogelijkheid waar aan gewerl- wordt", aldus de heer Boogaard. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1