Bezinning op beleid nodig om parkeer-chaos te voorkomen Samenwerkingsovereenkomst gemeente-woningstichting getekend Unicef kerstkaarten te koop in bibliotheek Leusden-C. leustlen k VERBOUW VAN GARAGES IN PRINCIPE TOEGESTAAN l-ol CML/RO komt bijeen Leusder Kran 1 FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 6 DECEMBER 1979 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Zoals het beleid van de gemeente er op dit moment uit ziet, mag iedereen, die voldoet aan de bouwvoorschriften, zijn garage verbouwen, onttrekken aan de be stemming als garage. Naar aanlei ding van verschillende nieuwe aan vragen tot verbouwing bracht wet houder Wagenaar deze kwestie in de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken, omdat, wanneer de gemeente hierin geen ander be leid gaat voeren, men voor grote problemen zal komen te staan. De konsekwenties van het in 1974 voor genomen besluit van de raad, dat verbouwen van een garage is toege staan, zijn enorm. Niet alleen met name wat betreft de groei van kleine bedrijfjes binnen de wijken (wat in de hand zou kunnen worden gehouden via het wel of niet verstrekken van een vestigingsvergunning), maar vooral de parkeerproblemen groeien door dit nu als niet juist ervaren be leid. De wethouder vond, dat het- bezinning noodzakelijk is. Een me ning, die door de commissie werd onderschreven. AANTASTING PARKEER- NORM Doordat garages voor hun doel (het parkeren) niet meer worden gebruikt, wordt de parkeernorm behoorlijk aan getast, stelde de heer Wagenaar .In middels" zijn acht verzoeken toege staan en op dit moment liggen er weer drie aanvragen voor het verbouwen van de garage. Als u zegt als commissie ga daar maar mee door. dan vind ik dat prima, maar dc^n zullen we ons wel moeten realiseren, dat we voor de nieuwe wijken de parkeernorm zullen moeten verhogen tot 2.0 inplaats van de huidige 1.7 per woning Bovendien zullen de parkeerproblemen in de huidige wijken van de eerste fase groter worden, omdat daar onvoldoende ruimte aanwezig is om meer parkeer plaatsen te scheppen We hebben, dacht ik, toentertijd wel de verkeerde weg gekozen, maar we kunnen de aan vragen op dit moment niet weigeren, met alle konsekwenties van dien Wat we de een toestaan, moeten we ook de andere toestaan. ..aldus de wethouder De verschillende commissieleden waren eveneens van mening, dat voor al de verkeers-technische kant van het gevoerde en eventueel in de toekomst te voeren beleid onder de loep geno men dient te worden. De heer Offerems (GPV/SGP) stelde voor om de Werk groep Verkeersaangelegenheden dit probleem voor advisering voor te leg gen, een suggestie die door de voorzit ter werd aangenomen Verder zullen de parkeernormen opnieuw voeten wor- den bezien, terwijl graag suggesties worden ingewacht, die het probleem op een redelijke wijze zouden kunnen op lossen. GEEN ANTWOORD Enkele adspirant-garage-ver- bouwers hadden in eerste instantie nogal moeite met de wijze van behan deling door de commissie Zij stelden, dat ze al enige tijd hadden moeten wachten zonder dat hun aanvraag werd beantwoord, noch werd bevestigd en zij vonden het geen charmante zaak, dat de kwestie nu opnieuw op de lange baan werd geschoven Wethouder Wagenaar ,,Wat de beantwoording van brieven betreft, daar erger ik me enorm aan Zo lang zamerhand voel ik me daar niet langer verantwoordelijk voor. Ik vind het een zeer slechte zaak. dat nog steeds blijkt, dat brieven van burgers niet of pas op een veel latere termijn worden beant woord" Hij wees de vragenstellers er overigens op, dat als zij geen ant woord krijgen, zij toch gerust kun nen beginnen met de verbouw van hun garage. „Want u hebt dezelfde rechten als al die anderen, die voor u reeds toestemming kregen. Als uw aanvraag voldoet aan de gemeente lijke voorschriften, dan kunt u er ver zekerd van zijn, dat u op korte termijn antwoord van ons krijgt. Dat staat buiten deze diskussie Verbouw van garages is-volgens het huidige gemeentebeleid-toegestaan. Zoals hier Galerie Leusden is het pl Rozendaal. Dat het verbouwen van garages, in welke wijk dan ook, tot een tekort aan parkeerplaatsen leidt, dat is bij de beslissing van de raad jaren geleden over het hoofd gezien. Herbezinning wordt dan ook noodzakelijk geac „Kerstmis voor kinderen", door Danielle Petit, Frankrijk. LEUSDEN - In de week van 10 tot en met 15 december, zal tijdens alle openingsuren van de openbare lees zaal en bibliotheek van Leusden-C. een stand van de Unicef in de grote gang aanwezig zijn. Als afsluiting van de jaarlijkse huis- aan-huisaktie kunt u ook dit jaar weer terecht in de bibliotheek voor de ontzettend leuke kerstkaarten, agenda's, fotoboeken, postpapier en bouwplaten. Unicef is het Kinderfonds van de Ver enigde Naties, een toonbeel van inter nationale samenwerking, dat vnjwillige bijdragen van regeringen en particu lieren besteedt voor het welzijn van kin deren overal ter wereld, ongeacht ras. geloof, nationaliteit of politieke kleur Het Fonds voorziet meer dan honderd landen van materiaal, instrumenten, medicijnen, installaties voor zuivel fabrieken, gezondheidscentra en wa terleidingen. voedsel, lesmateriaal en alle mogelijke andere goederen die voor hun permanente ontwikke lingsprogramma's nodig zijn Het be kostigt de opleiding van inheemsen tot medisch hulppersoneel, maatschappe lijk werkers en onderwijskrachten. Het steunt een groot aantal projecten: mas sacampagnes ter bestrijding van volks ziekten. reizende gezondheidscentra, voedingsprogramma's. voorziening van zuiver drinkwater, gezondheids centra voor moeder en kind enzovoort. Jaarlijks ontvangen 100 miljoen kinde ren en moeders direct hulp van Unicef Daarvoor trekt Unicef elk jaar vele mil joenen uit. Unicef geeft alleen hulp aan die landen die hulp nodig hebben, die hulp vragen en die bereid zijn zelf aktief deel te nemen aan de projekten, waar voor hulp wordt gevraagd Unicef is geen liefdadigheid. De lan den worden gesteund volgens een help-u-zelf-systeem, dat permanente verbetering van het welzijn van kinde ren waarborgt zij moeten de hulp van Unicef aanvullen met materiaal en mankracht die ter plaatse beschikbaar zijn. Zo komt het dat landen die hulp ontvangen, gemiddeld 2 V2 maal zoveel besteden aan het projekt als Unicef. Deze aanvulling staat dan nog buiten de geregelde bijdragen in geld. die het Kinderfonds ook van de gesteunde lan den ontvangt. Bovendien dragen tal van landen, die geen hulp van Unicef nodig hebben aan het fonds bil. De zorg van Unicef is langzamerhand uitgegroeid tot een zorg van de wieg wel niet tot het graf. maar tot het ogenblik, waarop het kind ophoudt kind te zijn en zijn eigen weg gaat zoe ken in de maatschappij. Daarbij krijgen zij. die het kind met hun zorg omringen willerr. te maken met velerlei behoeften, die onderling verband met elkaar heb ben. maar die van land tot land sterk kunnen verschillen Ook de behoeften van de verschillende leeftijdsgroepen zijn weer heel anders. Deze behoeften- liggen op het terrein van de gezond heid, de voeding, het maatschappelijk welzijn, het onderwijs, de be roepskeuze en de opleiding tot een beroep. Om kinderen zo groot te bren gen, dat zij hun taak in het leven op een voor henzelf en voor de gemeenschap bevredigende manier kunnen vervul len. moet aan al deze behoeften wor den voldaan Unicef is de enige organisatie, die de vereende steun van zo veel landen ont vangt. Sinds zijn oprichting op 11 de cember 1946 door een eenstemmig be sluit van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties is het Fonds gegroeid tot de grootste internationale prestatie voor het welzijn van het kind De recht Kinderen met kaarsen getekend door lliana Roels uit België. vaardiging van Unicefs werkwijze, die door alle geholpen landen hoog wordt geschat, ligt in het streven naar blijvend resultaat, gebaseerd op het help-u- zelf-principe Het is een van de mooiste voorbeelden van internationale sa menwerking. in het kader van de Ver enigde Naties, voor vreedzame doeleinden. Unicef is voor zijn werk geheel aangewezen op vrijwillige bijdragen. In verschillende landen zijn natio nale Unicef-comité's opgericht met het doel Unicef te steunen. Inter nationale particuliere organisa' geven ook via hun talloze natior organisaties waardevolle steun. 1 werken zamen voor dit ene doel Unicef: Het kind van nu voor de wereld morgen. 1 LEUSDEN - De werkgroep R O het CML komt in vergadering bijee dinsdag 11 december 1979, 's av- om 8 uur in het gemeentelijk vooi tingscentrum aan de Zwarteweg De agenda voor deze vergad' bevat de volgende punten: 1. Opening 2 Verslagen 9-10-79 en 13-11-' 3 Mededelingen. 4. Woonwagencentrum (besprt nota's A en B) 5 Bespreking bnef st Stichtse lieufederatie inz de WT 6. Bespreking brief werkgroep V\0 inz fietspad Horsterweg 7 Standpuntbepaling tav wijz gebruik garages in Alandsbee 8 Rondvraag. 9 Sluiting Rozendaallaan 9 i Leusden-C LEUSDEN - Woensdagmiddag werd tijdens een korte bijeenkomst in het gemeentehuis de samenwer kingsovereenkomst tussen de ge meente Leusden en de Woningstich ting Leusden getekend, welke de realisering van 207 woningen in het plan Zwanenburg mogelijk zal ma ken. Voor de gemeente Leusden werd de overeenkomst getekend door burgemeester Rademaker en voor de Woningstichting door de voorzitter de heer J. v. d. Weijden. In een kort openingswoord zei burge meester Rademaker dat er weliswaar vaak de indruk is geweest dat er iets mis was in de samenwerking tussen ge meente en Woningstichting, maar dat dit zeker niet altijd het geval was ge weest ..Als je met z'n allen zo beziq bent ontmoet je inderdaad wel proble men, maar de contacten tussen ge meente en Woningstichting zijn ook maar een gewoon menselijke bedoe ning", zei burgemeester Rademaker De heer J v d Weyden sloot zich bij de woorden van burgemeester Rade maker aan en voegde er nog aan toe dat het niet zal blijven bij dit plan, nog deze week zal waarschijnlijk ook groen licht worden gegeven voor de realise ring van een aantal woningen in Lan- genbeek. De heer v. d. Weyden nodig de burgemeester Rademaker vast uit eind januari begin februari de eerste paal voor dit plan te komen slaan. On der de 207 te realiseren woningen be vinden zich 53 zogenaamde Van Dam eenheden Voor bejaarden zijn er in het plan 45 woningen opgenomen en voor alleenstaanden 82 Na de ondertekening van de samen werkingsovereenkomst deelde de heer Rademaker mee dat nu tevens een aanzet is gegeven voor de realisering van woningbouw voor studen tenhuisvesting, met bepaalde gemeen schappelijke faciliteiten. Er zal echter wel naar gestreefd worden deze huis vesting niet alleen te laten bewonen door studenten maar ook jongeren die naar een kleine woonruimte willen, kunnen hier worden ondergebracht. Er is. zo zei burgemeester Rademaker, een werkgroep uit gemeente en Wo ningstichting gevormd die de mogelijk heden en wensen ten aanzien van een dergelijke vorm van huisvesting gaat onderzoeken. De heer J. v. d. Weijden ondertekent de samenwerkingsovereenkomst met de gemeente. Het leek een beetje op het tekenen van de vredesovereenkomst, kompleet met de vredes-dronk. Zoals bekend waren de betrekkingen tussen gemeente en W.S.L. de afgelopen periode niet al te vriendschappelijk. Dat lijkt nu verleden tijd.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7