Sint bezoekt bewoners huize St. Joseph )insdag idenvergadering .T.V. De Eemelaar Diplomazwemmen in zwembad Bavoort sdenvergadering ruisvereniging 1 december leusder h K&3 ÖB I iktiviteiten ,P.J. Uitslagen Ons Genoegen chrijfavond mnesty erzet Sint Nicolaasrit Pedaalridders 1 december ifenavond H.B.O. Tieneravond in De Til Zaterdag hobby-instuif bij Blijhof Schrijven voor gevangenen op 11 december Salesianen Don Bosco organiseren Nacht van de stilte Zwangerschapsgymnastiek Avanti dames winnen met 3-0 bellen! 033-33939 I Di DONDERDAG 6 DECEMBER 1979 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Door de bewo ners van huize St. Joseph en de be woners van Sinecura werd maan- lagmiddag in de recreatiezaal van iet huis het St. Nicolaasfeest ge- ierd. De bewonerscommissie had 'ok deze middag weer zijn beste •eentje voorgezet om er een zo ge- ellig mogelijke middag van te ma- en. Toen het feest om ongeveer half rie een aanvang nam, was de zaal eheel gevuld met belangstellenden. De middag werd geopend door mevr ollet. die alle aanwezigen hartelijk ?rwelkomde Ze hoopte dat het een ?er prettige middag zou worden voor dereen In het bijzonder verwelkomde I het duo Karei en Herman dat deze iddag het muzikale gedeelte zou ver- Drgen. De een bespeelde de accor- ïon en de ander nam het slagwerk >or zijn rekening. De beide heren, 75 76 oud, kwamen uit het buurtschap 3 Peeste uit de gemeente Beek bij jmegen De muziek die zij ten gehore achten was geheel ingesteld op de inwezigen. liedjes en muziek uit de j van vroeger Dit werd zeer gewaar- ;erd en er werd dan ook dikwijls door en meegezongen Na de koffie werd eerst bingo gespeeld waarbij tien mooie prijzen te winnen waren Om on geveer half vier verscheen plotseling Sint Nicolaas, vergezeld van twee van zijn zwarte knechten Zij werden met een daverend applaus ontvangen Door de directeur, de heer Hilhorst, werd Sint toegesproken Hij was blij dat Sint nu ook eens huize Sint Joseph was binnen gekomen Al enkele jaren achtereen was hij bij zijn intocht op het bordes van het huis ontvangen, maar had steeds na de ontvangst zijn tocht voortgezet. Klachten over de bewoners en het per soneel had Sint niet zodat de Pieten de zak wel konden opbergen. De Sint zei het fijn te vinden om nu ook eens in het huis te zijn gekomen. Nadat enkele St. Nicolaasliedjes waren gezongen nam Sint zijn boek waarin enkele namen stonden gneoteerd. Als eerste waren het de heer Hilhorst en broeder Van de Woude aan de beurt Daar bleek dat iedereen heel tevreden over deze twee was, kregen zij elk een klein neutje aangeboden en werden zij beloond met een kus van de Pieten. Zuster Hyronina werd ook in het zonnetje gezet. Nadat zij haar taak als hoofd van de keuken had neergelegd was zij gastvrouw ge worden bij dergelijke gelegenheden. Zij deed dit zo goed dat ook zij een presen tje in ontvangst mocht nemen Hierna volgde nog een hele rij. De heer Van Wegen voor het halen van de medicijnen, zuster Gaudentia omdat zij altijd als een bezige bij in de winkel be zig was, juffrouw De Boer was altijd zeer druk met de post en het doen van boodschappen, de heer Van Bekkum ook voor de vele boodschappen, die hij steeds doet voor andere bewoners, mevrouw De Jong omdat zij als zij haar dagelijkse wandelingen op de gangen maakt steeds loopt te zingen, Arie Zandbrink omdat hij altijd de zaak aan het lachen weet te brengen met zijn grappen. De bewonerscommissie be staande uit mevrouw Noliet, zr. En- gelmunda en de heer Blom werd nog even bij de Sint ontboden. Allen kregen een klein presentje bestaande uit een kleine neut zoals Sint dat zei Tot slot mocht Corrie ook nog even bij de Sint komen en moest het in de zaal aanwe zige personeel nog een liedje zingen. Dit alles ging vergezeld van veel hand geklap van de aanwezigen. Inmiddels was de tijd weer aangebroken dat Sint moest vertrekken. De heer Hilhorst dankte hem voor zijn bezoek Hij vond het fijn dat de mensen die goede dingen hebben gedaan en nog doen eens naar voren waren geroepen Hij hoopte dat de Sint nu hij de weg in het gebouw wist en zijn leeftijd dat toe zou laten het huis nog vele jaren met een bezoek zou vereren. Als de leeftijd de verre reis niet meer zou toelaten zou er gezorgd wor den dat er in het huis een heel mooie kamer voor de Sint beschikbaar zou ko men zodat hij van hieruit dan zijn werk nog zou kunnen doen. Na vertrek van de Sint bleven allen onder het genot van een drankje nog geruimte tijd gezellig bijeen Alle aanwezigen kregen een leuk presentje aangeboden Aan het eind van de middag dankte de heer Hil horst de bewonerscommissie voor de fijne middag. Speciaal dankte hij de heer Hoorn die had gezorgd dat het muzikale duo hier deze middag aanwe zig had kunnen zijn. Het was de 41ste maal dat zij dit jaar optraden voor be jaarden Ook het personeel werd heel hartelijk bedankt voor de inzet deze middag. Wel enigszins vermoeid, maar heel tevreden zochten allen hierna hun kamers en woningen weer op. De ziekenomroep De Golfbreker was deze middag ook aanwezig. Er werd zo het een en ander op de band opgenomen terwijl ook plaatjes konden worden aangevraagd. Dit aanvragen moest als het enigszins mogelijk was ditmaal wel op rijm geschieden. m - -V*. k. HOEVELAKEN Zater- schappelijke wedstrijd tegen Leusden een poule hoger dag jongstleden speelde Leusden Al. Deze wedstrijd speelt, waardoor dit een goe- Hoevelaken Al een vriend- was toch belangrijk omdat de krachtmeting was. ACHTERVELD - In de kantine van t clubgebouw zal op dinsdag 11 de- nber om 20.15 uur de algemene le denvergadering van de tennisvereni ging De Eemelaar worden gehouden. Er is een uitgebreide agenda voor deze avond: 1. opening. 2. eventuele wijzi ging van de agenda. 3. vaststelling van de notulen ledenvergaderingen 23-4- 1979 en 23-4-1979, 4 mededelingen en ingekomen stukken, 5 jaarverslag secretaris, 6 financieel verslag afge lopen jaar, 7. verslag kascommisie, 8. benoeming kascommissie, 9. be groting verenigingsjaar 1979-1980, 10 pauze. 11 voorstel wijziging huis houdelijk reglement. 12 bestuursver kiezing, 13. décharge bouwcommis sie, 14 mutaties in de commissies. 15. rondvraag, 16 sluiting. De kascommissie bestaat momenteel uit Nel van Kalleveen Marian Rozen- daal en Loek Enters De laatste is aftre dend en niet herhiesbaar Er moet nu een nieuw lid worden aangezocht en volgens het huishoudelijk reglement moet er ook een reserve-lid worden be noemd Bij het bestuur zijn aftredend Frank Krijger en Hennie Kelder. De heer Krijger stelt zich herkiesbaar, de heer Kelder is niet herkiesbaar Als nieuw bestuurslid wordt door het be stuur voorgesteld Mariette Versteeqt Namen van door leden gestelde tegen kandidaten dienen drie dagen voor de vergadering schriftelijk bij de secretaris te worden ingeleverd. ACHTERVELD - Donderdagavond ld de KPJ haar jaarlijkse Sint Ni- aasavond. De opkomst van de le- was deze avond niet gering. Vol inning werd er afgewacht of de t deze avond ook een bezoek aan Moespot zou brengen waar de J-ers bijeen waren. Het wachten s niet vergeefs. Om ongeveer DO uur verscheen de goedheilig- n, vergezeld van twee Pieten. In boek van de Sint bleken enkele nen van leden te zijn aangetekend niet al te braaf waren geweest, ladat deze vermandend waren toe- proken en ook nog een liedje had den gezongen, werd de avond voortge zet met een kwis Tijdens deze kwis verdwenen de Sint en zijn Pieten. Om ongeveer 22.30 uur was de kwis afge lopen Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en werd nagepraat over deze weer echt gezellige avond De volgende activiteit is het dansen voor de leden van de KPJ en de leden van de Kring op zaterdagavond 8 de cember. Aanvang 20.00 uur in De Moespot. Op 14 december gaat men weer Schaatsen in Utrecht. Ook niet-leden kunnen mee. De pnjs voor leden is acht gulden en voor niet-leden 12,50. De bus vertrekt om 19.45 vanaf het Coöp eratieplein Ook op de viersprong te Stoutenburg is gelegenheid om in te stappen Deelnemers kunnen zich op geven bij Harry Tolboom, tel. 03425- 1920 en Bart Hoogland tel 033-41046 De laatste activiteit van dit jaar zal de kerstfeestviering zijn op 22 december ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereniging Ons Ge noegen werd door 15 schutters deelgenomen. Het maximum aantal te behalen punten werd deze avond net niet bereikt. Een schutter wist in totaal 49 punten te verzamelen, dus 1 punt te weinig voor het maximum. De uitslagen was 1. W. J. Lagerweij 2. B Voskuilen 3. J. van Rossum 4. J. E. van Hamersveld 5. T Vos 6. P. Smink 7. J Kommer 8. F. Koenen 9 A Vlug 10 H. Hols 11. 12. 13 14 15. J. van Nimwegen W. v. d. Kletersteeg J. J van Hamersveld J Voorburg Gz: Th. v. d Koedijk 49 pnt. 48 pnt. 47 pnt. 47 pnt. 47 pnt 46 pnt. 46 pnt 45 pnt. 45 pnt. 44 pnt. 44 pnt. 40 pnt. 40 pnt. 40 pnt 40 pnt. CHTERVELD - De schrijfavond r Amnesty International voor de maand december in Achterveld gaat in verband met familie-omstan digheden niet door. De eerstvolgen de schrijfavond in Achterveld zal zijn in januari 1980. Degenen die deze maand toch aan de schrijfavond willen deelnemen kun nen dit op dinsdag 11 december in de Johannes Hoeve te Leusden. In ver band met de Sint Nicolaasviering is de schrijfavond voor Leusden een week uitgesteld zodat deze nu niet was 4 de cember. doch een week later. AMERSFOORT - Zondag ver- I schenen 30 renners aan de start van de Sintnicolaasrit van de ARTC de Pedaalridders. De jeugd was het eerst aan bod. Frits v. d. Kolk. An- gelique en Brigitte Jekel en Koert Schimmel waren in de diverse leef tijdsgroepen de winnaars. De Leusdenaar Peter Terpstra - jarig op die dag! - werd 3e bij de 10-11 jari gen. Om 10.30 uur vertrokken de se nioren. De rit over een uur werd be slist in de eindsprint. Ronald v. d. Hoek werd winnaar vóór Evertjan Gerritsen, Wim Spijker, Nico de Vries jr. (Leusden), Eddy Smits, Wim Kruis, Nico de Vries sr. (Leusden), enz. Zaterdag 8 december houden de Pe daalridders voor leden en donateurs de jaarlijkse bingo-dansavond, die om 21 00 uur begint en plaatsvindt in het gebouw Hosanna aan de Puntenbur gerlaan en op 16 december wordt op de Vlasakkers achter het Beatrixpaviljoen een wielerveldrit voor Wielrennertjes van 8 t/m 14 jaar uit geheel midden Nederland georganiseerd (aanvang 10 30 uur) Voorafgaand, met vertrek om 9.00 uur, vindt het verenigings kampioenschap plaats LEUSDEN - Tijdens het diplomaz wemmen op 24 november in zwembad Bavoort behaalden de volgende deel nemers het diploma; Diploma A Dora Voskuilen van Rossem, Gert Zwambag, Esther Albers, Anita Kom mer, Remco Overdiep. Jantine Schimmel, Vjéra Brinkman. Astrid Kommer, Michel van Bruynsvoorden, Jakko Vente. Harald de Jong. An- nemieke Bos, Jenette Winkelman, Mi chael Vos, Christineke Greeven, Pa tricia Plasman, Bert Tolboom, Nathasja Buis. Manon ter Weyden, Sabine ter Weyden, Martinus van Geffen, Robert van Wijk. Arjan Monster, Katinka van der Lee. Gerda Krop. Roel Koekkoek, Suzanne van Dijk, Madeion van Oort, Danielle Roels, Mark Bakker, Thomas Julius Rijntjes, Gabrielle Boerkamp, Marc van Vliet, Karen Kreikamp, Jan Geert Ankerman, Nicolette Golsman, Boudewijn Koops, Jeroen Gouds waard, Sandra van de Brink, Selina Thurer. Marco Schaap. Paulien Herder, Arthur van Deuveren, llonka de Vaal, Renske Norp, Melle Verhorst. Brian Gruben, Barbara Oonk, Maike Sterken, Caroline Prins, Sonja van Gent. Karin van de Lagemaat, Daniële Jansen, Marco van de Weert, Joost Blok, Maai ke Snabel, Arjan Schimmel, Nimda Snijders. Christa van Gerestein, Marco van Gerestein, Nicole van der Breul, Niels Popta, Albert Koelman Diploma B Jacqueline van den Hengel. Nienke de Wit, Jolanda van der Salm, Suzan de Vette. Erik Riemersma, Benny Apel doorn, Ella van der Berge, Susan Tho mas, Erna Stein, Bart Otto, Patrick van Laar, Annegien van den Boomgaard, Dirk de Monchy, Albert van Beek, Arjan Schelling, Iris Cornelissen, Arabella Voskuilen, Ingrid ten Hoeve. Alexander van Laar, Madeleine Sluis, Bastiaan Schonagen, Judith Hulsenbeck, Michel Droog, Saskia Rouwendal. Peter Hoitinga, Arina de Jong, Marella Tij mensen, Evelien Pot. ZWEMVAARDIGHEID DIPLOMA I Anita Riemersma, Lomme Visser, ferrie van Hattem, Marten van den Boom gaard. CHTERVELD - Dinsdagavond 11 mber houdt de EHBO om 20.00 Ie oefenavond voor de maand de cember. Het belooft ditmaal wel een bij zondere oefenavond te worden Het bestuur heeft n I bericht ontvangen dat Sint Nicolaas zijn reisschema heeft ge- vyijzigd. Hij zal die avond de EHBO met een bezoek vereren Het bestuur is hem daar zeer dankbaar voor Daarom hoopt het bestuur dat ook de leden hun dankbaarheid zullen tonen door alle maal op die avond aanwezig te zijn De Sint zal dan op het punt van vertrek nog even de Achterveldse sfeer kunnen proeven en tevens zien dat de wijziging van zijn reisschema niet te vergeefs is geweest HTERVELD - Dinsdagavond 11 -nber wordt in het Wijkgebouw om uur de algemene ledenvergade- gehouden. De agenda bevat 9 m t w 1 opening, 2. notulen, ededelingen, 4. terugblik op de umviering met foto's en bekend- ig van de resultaten van de ge en onderzoekdag, 5. jaarverslag wijkverpleegkundige, 6. financieel ver slag kascommissie en benoeming nieuwe kascommissie. 7 be stuursverkiezing, 8 rondvraag en 9 sluiting Aftreden is mevrouw Brinkhof-Elshof die zich herkiesbaar stelt. Door het be stuur wordt als tegenkandidaat gesteld mevrouw Rooks LEUSDEN - Vrijdag 7 december wordt in „De Til" voor het laatst in 1979 een tieneravond gehouden. Het is de bedoeling dat op deze avond een spel wordt gehouden met de na tionale top vijftig als middelpunt. Er zullen stukken van hit-singles ge draaid worden die de deelnemers moeten raden en op een formulier dienen in te vullen. Dus breng een ball-pen mee. Het spel is vergelijkbaar met de Na tionale Hittest op de radio 's avonds om 6.00 uur, alleen hier worden meerdere spelletjes gedaan. Voor de besten zijn enkele prijsjes beschikbaar. Tussen de spelletjes door doen we waar iedereen op dat moment het meeste plezier in heeft. De aanvang is zoals gewoonlijk om 19.00 uur en eindigt om 20 30 uur De entree is 1.- KAARTAVOND De derde kaartavond in ,,De Til" mocht zich weer een goede belangstel ling verheugen. 48 deelnemers beleef den weer een heel gezellige en span nende avond Het geheel had een vlot verloop zodat zij die het wilden goed op tijd thuis konden zijn. De uitslagen wer den nu. Schutjassen: 1G. Smal 86 pnt., 2. mevr. Pouw 84; 3 R. v. d. Berg 74; 4 en 5 A Smal en W de Ridder 68, 7. W Prinsen 66; 8 J Prinsen 64; 9 J. Greefhorst 62; 10 J. v. Laar 61. Klaverjassen: 1B. Wittenberg 5021 pnt.; 2 W v Gils 4994 pnt3. Hr v. 't Klooster 4906; 4. Hans Hols 4902; 5. Ben de Ridder 4845; 6. Hr. Rosendal 4779 pnt.; 7. Henk de Ridder 4761. De volgende kaartavond wordt ge houden op donderdag 20 december op dezelfde tijden Dit keer met enige prij zen in de Kerstsfeer LEUSDEN - Voor aanstaande za terdag 8 december staan op het pro gramma: lieveheersbeestjes maken, kerstkaarten maken en een leuke schilder-teken techniek. Voor wie wil timmeren, ligt er hout klaar en aan klei is ook gedacht, leder een is welkom aan de Ansfriduslaan 49 van 10 tot 12 uur, limonade en koffie staan klaar De kosten zijn 1,50 Als u geen lid bent van Blijhof kost het 2,50 LEUSDEN - Op 11 december houdt Amnesty International de vol gende schrijfavond in de Johan- neshoeve. Alle Leusdenaren kunnen daar op een zelf te kiezen tijdstip tussen 19.30 en 22.00 uur binnenlo pen om een paar brieven te schrij ven; brieven aan autoriteiten met het verzoek om vrijlating van mensen die om hun geweten of politieke overtuiging gevangen zijn genomen. Van alle brieven zijn voorbeelden beschikbaar die kunnen worden overgeschreven. Ook kunnen voor beeld-brieven worden opgehaald om deze thuis over te schrijven. Briefpa pier en postzegels zijn aanwezig. De ervaring leert dat autoriteiten er gevoelig voor zijn als uit het buitenland druk op hen wordt uitgeoefend. Een grote stroom van brieven kan dan ook effect hebben op de houding van deze autoriteiten jegens gewetensgevange nen. Hoe meer mensen brieven komen schrijven, hoe beter het is. Daarom doet Amnesty International een beroep op de inwoners van Leusden om naar de schrijfavonden te komen. Data van de volgende schrijfavonden zijn: - dinsdag 11 december 1979, - dinsdag 8 januari 1980 en vervol gens - elke eerste dinsdag van de maand. Inlichtingen bij de contactpersoon, telefoonnr.: 033-42831. 11 Amms driekwart uur service Utrecht-Keukenstr 9-11 -030-3122 75 Amerstoort-Van Rootselaarstr 4 033-3 3939y 99 LEUSDEN - Voor de derde keer achtereen bieden de Salesianen van Don Bosco, die zich vooral richten op het werk onder jeugd en jongeren, met Kerstmis een mogelijkheid voor jongeren aan om elkaar te ontmoe ten in bezinning. Hun centrum „Jon- geren-op-weg" organiseert daartoe, te zamen met een groepje jongeren, een bezinning in de Kerstnacht: „de nacht van de stilte" geheten. De bedoeling is jongeren de kans te geven elkaar rond een andersoortoje viering van het kerstgebeuren bijeen te brengen dan zij in eigen omgeving kun nen vinden. En wel onder het motto: „Kerstmis, 'n hele zorgDe Nacht van de Stilte" wil de kans geven om met elkaar te praten over de eigen zorgen en vragen, én over de eigen dromen en verlangens. Vaak komen deze diepere dingen niet aan bod in het leven van elke dag Er wordt gewerkt met muziek, beel den, bezinning, stilte en gebed; in een sfeer waarin jongeren elkaar kunnen verrijken en bemoedigen ,,De Nacht van de Stilte" wil geen verzet zijn tegen het oneigenlijke van veel kerstvierin gen. maar eerder een uitdaging aan jongeren zijn, om samen op zoek te gaan. naar leven en licht, naar tekenen van hoop, naar zichzelf, de ander en naar God. Deze nacht wordt gehouden in de kampschuur van de Mariahoeve te As- sel, tien kilometer ten westen van Apel doorn. Op een rustige plaats, weg van het lawaai en de vele dingen die je da gelijks in de ban houden Het program ma begint maandag 24 december om 16 00 uur en eindigt in de kerstnacht om ongeveer 3.00 uur. Daarna kan men naar huis terugkeren ofwel in de schuur blijven overnachten. Inlichtingen kunnen verkregen wor den bij Harrie Kanters en Kees van Luyn, Mariahoeve-Assel, Pomphulweg 106.7346 AN Hoog Soeren, tel. 05769- 201, b.g.g. 213. LEUSDEN - Op maandag 10 de cember om 19.15 uur en op woensdag 12 december om 20 45 uur beginnen weer nieuwe kursussen zwanger schapsgymnastiek in het kruisgebouw Rozengaarde U kunt ter plaatse opge ven of telefonisch op nummer 41218 Brederodes 1-Roda 1 14.30 u. Roda 2-WOP 4 12.00 u Roda 3-Rood Wit 3 12.00 u Rood Wit 5-Roda 5 12.00 u Roda 6-DOVO 9 14.30 u. Posthoorn 8-Roda 7 12 00u WOP11-Roda 8 14.30 u Roda 4 vnj. Afd. Pupillen 8/12'79 Roda D1-Achterveld D1 13 00 u. Hoogland D2-Roda D2 V12.15u Hees D1-Roda D3 V12.00 u. Roda D4-HVC D2 12.00 u. Hoevelaken D4-Roda D5 V09.30 u Roda D6-Eemdijk D1 11 00 u Soest D7-Roda D7 V12.00u. Roda D8-IJsselm vogels D6 12.00 u. Roda D9-VVZA D8 13.00 u Baarn E1-Roda E1 V12 00 u.jveld 7) Roda E2-C.J.V.V. E1 11 00 u. Roda E3-SEC E2 11.00u Roda E4-VVZ '49 E4 11 00 u KWA E4-Roda E5 V10.15u. Soest E7-Roda E6 V12 00u Afd. Junioren 8-12-1979 Roda A1-A.W A1 14.30 u Roda A2-Hoevelaken A2 15 00u Woudenberg B1-Roda B1 V13 15u IJsselm v. B2-Roda B2 V13 00 u. Roda B3-K V V.A B2 15.00 u Hoogland-Roda B4 V13.00 u. Roda C1-C.J V.V. C1 13 45 u. Soest-Roda C2 V14 15U. Roda C3-Soest C3 13.45 u Afmelden |unioren op vn|dagavond tus sen 7 en 8 uur op tel 42463. LEUSDEN - Avanti moest afgelo pen donderdag in Barneveld opere ren. Ze werden verwacht in de Lijs terhof om half negen. De Lijsterhof die op dit moment dienst doet als vervanging voor de afgebrande hal. SSS2. tegenstander die avond, stond J op de onderste sport van de competi tieladder, dus veel had Avanti niet te duchten. Maar onderschatting van de tegenstander kan altijd fataal uitwerken dus wel blijven opletten. De scheidsrechter zette een hoog tem po in het fluitwerk en mede daardoor stond Avanti even na tienen weer buiten met een 3-0 winst op zak. SSS2 pro beerde van alles maar Avanti dat goed op dreef was liet zich niet verrassen en speelde snel en precies de punten naar zich toe. Aanstaande zaterdag volgt voor Avanti een minder eenvoudige wedstrijd. Thuis in deMeent is Dindoa uit Ermelo te gast. Dondoa behoort evenals Avanti tot de bovenste vier ploegen in de stand op dit moment

Leusder Krant | 1979 | | pagina 8