iinterklaasfeest De Haaien groot succes SPGRj STOKT Cur&fcf Roda zondag scoorde weer niet uiscompetitie eusdense schakers Leusden 4e Tijdig Biljartuitslagen Eemland Leos-volleybal HOCKEY IIALANS VOETBAL VOOKSI'EL Matige oogst DONDERDAG 6 DECEMBER 1979 LEUSDEN C. - Het geeft altijd een lijzonder prettig gevoel als je als or- lanisatoren kunt terugzien op een eslaagd feest. Dit was helemaal het teval met het Sinterklaasfeest bij de .1 PC de Haaien. De kinderen heb- >en daar dolle pret gehad en de uders niet minder. Het begon alle- naal al om 12.00 uur. Onder leiding an een lid van het zwembadper- oneel, werden de autobanden op- lepompt en in de grote kunststof oes op hun plaats gebracht om te ienen als vlot. „Vele handen maken cht werk", luidt het gezegde en dat las hier volkomen op zijn plaats, landen werden aan de basis rand astgemaakt en lenige jongens kro pen op de ladder om aan de balk hoog boven het water de touwen te bevestigen waaraan later op de mid dag de nodige kinderen zouden gaan hangen. Met zware zinkstukken wer den alle attributen stevig op de bo dem verankerd. In het ondiepe bad was het volleybalnet op de bodem verankerd. In het ondiepe bad was het volleybal net opgehangen en de basketballers onder de kinderen konden eveneens met de aan het plafond hangende basket hun hart ophalen. Officieel zou er om 14.00 uur gestart worden, doch om goed half twee lagen er al zoveel kinderen in het water, dat de mensen die de speeltuigen moesten opzetten, niet meer in de gelegenheid waren dat goed te doen Alle kinderen werden dan ook het water uit gefloten, waarna de nog te verrichten werk zaamheden snel geklaard waren. Om kwart voor twee viel het „start schot" en een kleine honderd kinderen stormden het water in. Dat aantal werd al snel groter, zodat binnen een half uur een paarhonderd Haaien door het wa ter schoten en gebruik maakten van alle mogelijkheden, waarbij het ..eiland" vooral bij de grotere jongens en meisjes het meest in trek was. Aangezien Sint Nicolaas die middag de Haaien kwam bezoeken, was er toch wel enige nervositeit aan de kant van de kinderen, want regelmatig kwam zo'n kleintje aan iemand van de organisatie vragen wanneer Sint Nicolaas nou wel zou komen. Om 3 uur precies was het dan zover De Goed Heiligman verge zeld van maar liefst 4 zwarte Pieten kwam het zwembad binnen en werd welkom geheten door de Haaien praeses de heer Jac. Dokter Vergele ken met een aantal jaren geleden was Sint Nicolaas jongere geworden en in een persoonlijk gesprek met de bis schop liet hij doorschemeren, dat dit het gevolg was van een face-lift. De bril ontbrak en ook nu weer bleek de kin dervriend de moderne ontwikkelingen niet te schuwen, want gemompeld werd, dat hij contactlenzen droeg. Hoe dan ook. de Sint maakte met zijn knechten een ronde door het bad, waarbij de hele kleintjes die met moeder of vader op de tribune zaten goed werden voorzien van pepernoten en ander klein snoep. Op dit moment was het water praktisch niet meer in beweging, want alle liepen in het spoor van de Sint mee. In het zwembad restaurant werd hem een zetel aangeboden en kon hij begin nen met het uitdelen van presentje aan Een van de jonge deelneemstertjes werd georganiseerd door De Haaien die kinderen die uitgespeeld waren en zich inmiddels hadden aangekleed Menig lied klonk door het restaurant, waarbij ook een aantal Haaien mede werkers in de gelegenheid werd gesteld het zangtalent te etaleren Zowel kinderen als volwassenen za ten bij de Goede Sint op schoot en kre- aan het Spetterfestijn dat zaterdag gen al naar gelang dat nodig was prij zende woorden of een standje. Al met al was het een fijn feest voor jong en oud. zodat gezegd kan worden dat de organisatoren het juiste recept voor een Sint Nicolaasfeest hebben ge vonden. Volop aktie zaterdagmiddag in het zwembad Bavoort. E LEUSDEN/CENTRUM - De resul- :aten van de huiscompetitie bij de schaakvereniging Leusden waren bij de senioren; P. Sonder-G. van Beek 1-0 R. A. Siesw-O A. Harlaar 1-0 IK. Leclerq-H. H. Mus 0-1 H. Reurslag-J. P. v. d Moer 0-1 J M Agterb-A H v. Kuipers 1-0 J A. v d Tang-H. Kroes V2-V2 H. v. Egdom-A Valkenburg Va-Va G J. Kuiter-L. F. W. Buurlage 0-1 L. Boogaard-E. Jansen 1-0 Jeugdcompetitie: J de Jager-C. Diderich V2-V2 Joep Roseboom-J. de Vlak V2-V2 Thijs Wuts-R. v Maanen 0-1 G. Geerders-B Smit 'fe-'fe L. de Wijze-R. Boersma 1-0 R. Stienen-B Borgman 1-0 J. Tuininga-H Woudstra 1-0 J. Boks-R Stuiver 0-1 M. van Peski-B Kruseman 0-1 S Berg^J Ouburg 0-1 E Staal-M. Oosthoek 1-0 A v d. Tol-J v. Hamersveld 1-0 E v. Klaveren-R v. Beek 1 -0 J. B inkhorst-R. de Wit 0-1 H. Parson-P. de Jager 0-1 L Defares-E. Vogelaar 0-1 R. Willemsen-B Warmenhoven V2-V2 C. Straver-T v. Heijgen 1-0 E Zijlstra—F Sonder 1-0 T Wutz-T. Bloemhof V2-V2 J. Roseboom-M. de Looze 0-1 S. Binkhorst-P Stemerding 0-1 W. v d. Harst-P Esko 1-0 J. Beukers-F de Wit 0-1 P. Lips-B. van Bekkum 1-0 G. Froberg-H. Vossebeld 0-1 R. Louwen-P Dijker V2-V2 E Berg-J Brongers 0-1 R Schimmel-R. Staal V2-V2 G. Nyessen-P. v d Linden 1-0 R. Schmitz-R. v. d Moer V2-V2 M. Defares-E. Hoogreef 0-1 E Straver-B. Krikke 0-1 LEUSDEN/GENTRUM - De resul taten van de groepen met Leusdense teams in de KNBB-districtscompetitie Eemland waren Klasse Cl: De Poedel 1-Entre Nous 2 7-0 B 67 1-B V '75 1 7-0 Entre Nous 1-Leusden 1 3-4 Lindeboom 1-De Poedel 2 5-2 Klasse C2: Leusden 2-Neptunes 1 2-5 Soesterkwart 2- B 67 3 5-2 Princesse 2-BW 2 3-4 KOT 1-Soestdijk 1 7-0 Klasse C5A: De Vierwlnden 3-Neptunes 3 5-4 Leusderkwart 3-De Lanteern 5 9-0 De Magneet 2-Zonneheuvel 3 8-1 B V '75 2-Soesterkwartier 3 6-3 Lindeboom 3-000 2 2-7 Klasse C5B: Neptunes 4-De Vierwinden 4 9-0 De Poedel 5-Lindeboom 4 5-4 Leusden 3-BVV 5 4-5 Zonneheuvel 4-De Lanteern 6 2-7 De Botter 2-Leusderkwartier 4 0-9 LEUSDEN/CENTRUM - Na een weekje rust op het Leos-front traden de drie ploegen zaterdag op eigen terrein weer aan. Dames 2 speelde tegen ASVD uit Dronten. De eerste twee sets werden door de be zoeksters gewonnen (tweemaal 14- 16). In de derde set liepen de dames uit Dronten uit tot 7-11, maar toen begon de thuisspelende ploeg zich pas goed te weren. Deze vechtlust bracht Leos op 15-13. De vierde set werd een gemakkelijke overwinning voor de Leos-dames, zo dat een gelijkspel werd behaald Het damesstandaardteam trad aan tegen de Smashers uit Laren Er werd in de eerste set nog erg mat gespeeld en de Larense ploeg had dan ook geen moeite met dat Leos. Na een don- derspeech van de coach ging de thuisclub weer wat gemotiveerder het veld in en dit resulteerde in de toch nog overtuigende 3-1 overwinning (8-15, 15-8, 15-8 en 15-13) Het eerste herenteam speelde tegen de nog ongeslagen koploper Wouden berg. Leos miste een van haar spel verdelers en hanteerde daarom het „5-1-systeem" (5 verdedigers en 1 spelverdeler). Het ging niet onaardig, maar zette uiteindelijk toch onvoldoen de zoden aan de dijk. Woudenberg pakte resoluut en met zeer gevarieerd spel de eerste twee sets. Leos gaf het echter nog niet op en door een enorme inzet werd Woudenberg de derde set ontfutseld. Dat had evenwel veel in spanning gekost en de bezoekers won nen de slotset en bleven derhalve on geslagen. WATERPOLO. Het eerste heren team van de Haaien won met 4-2 de competitiewedstrijd tegen DJK (Am sterdam). HANDBAL. Met 9-9 speelde Dames 1 van Impala gelijk tegen BDC 3. On danks het scoren van 19 doelpunten verloor Heren 2 van Impala de wedstrijd tegen Limvio 4. De Baarnse ploeg schoot 20 maal raak BILJARTEN. In de finale 2e klasse libre klein, gespeeld in Baarn. werd H. van Brienen (Soestdijk) winnaar met 760 caramboles en 12 matchpunten. De BV Leusden-speler A. Verrijp werd de 4e met 828 carmboles en 8 punten. Verrijp behaalde met 4 09 het hoogste algemeen moyenne van de 8 deelne mers. Zaterdag 8 december: 9.00 uur: slotwedstrijden Schietver Leusden op de Leusderheide 13.15 uur: herenvolley Avanti-NVC in de Meent' 14.45 uur: damesvolley Avanti-Din- doa in de Meent 13 20 uur: korfbal Woudenberg-An tilopen 14 30 uur: voetbal Brederodes-Roda. sporthal Blankenstein te Vianen 20 45 uur: WATERPOLO Njord-de Haaien in Haarlem Zondag 9 december: 10 00 uur: damesvoetbal Achterveld- JSV. Kerstenssportpark 10 50 uur: dameshandbal Impala-UF 4 in de Koppel 11.55 uur: herenhandbal Impala-UD 3 in de Koppel 14.30 uur: voetbal Roda-DWSM. Buiningpark 14.30 uur: voetbal Lelystad-Achter veld LEUSDEN/CENTRUM - Bij het in gaan van de hockey-winterslaap heeft het eerste herenteam van de MHC Leusden een niet onaardige gedeelde 4e plaats bereikt. Wat ge flatteerd weliswaar, want ook Ede en Alkmaar kunnen door het winnen van hun achterstallige wedstrijd nog op gelijke hoogte komen. De clubs, die aan het einde van de rit op de 1e en 2e plaats staan, promove ren automatisch naar de 1e klasse. Voor nummer 3 bestaat die mogelijk heid via promotiewedstrijden Leusden heeft nog 3 thuiswedstrijden tegoed (tegen Alkmaar, Kameleon en Kraaien) en 3 ontmoetingen elders (Amersfoort. Ede en Qui Vive). Daaruit moeten toch wel een punt of acht te pakken zijn. De ranglijst is op dit moment: Kameleon 11 16 27-13 Randwijck 11 16 18- 7 Kraaien 11 14 15-13 Myra Leusden Ede Alkmaar Qui Vive Voordaan Amersfoort 12 13 21 23 12 13 22-27 11 11 20-16 11 11 18-15 11 9 9-17 11 5 10-21 4 9-18 11 LEUSDEN/CENTRUM - Onvoor ziene omstandigheden daargelaten zullen in het Ie kwartaal van 1980 de 5-cijferige abonneenummers van het Amersfoort (033) gewijzigd worden in 6-cijferige door voor de bestaande nummers, beginnende met het cijfer 4, een 9 te plaatsen. Deze mededeling is bestemd voor telefoon-abonnees in Leusden en staat vermeld op pagina 574 van de telefoongids voor het dis trict Utrecht no. 13a (Randmeren- gebied), die ik in de loop van augustus dit jaar heb ontvangen De telefoon dienst presenteert het mooi, maar wat meer zegt, zeer tijdig I Een ieder, die bij onze krant of elders bijvoorbeeld visi tekaartjes of ander drukwerk wil be stellen, weet ruim van te voren, waar hij aan toe is Daar wil ik het vandaag echter niet over hebben. De tijdige PTT-medede- ling kwam bij mil in gedachten, toen mij afgelopen zondag - ik was maar am per weer thuis - rond het middaguur telefonisch gevraagd werd, of ik nog even kon zorgen voor een fotograaf om kwart over drie. Dat kon ik mooi niet en het gevraagde plaatje kwam dan ook niet in de krant. Onze dienstdoende fotograaf heeft - zeker in het weekend - opdrachten genoeg om zijn tijd goed te kunnen vullen. Eris met hem best wel eens iets te versieren als het iets bij zonders betreft. Ik denk niet direct aan een fiks fikkie in een (splinternieuw) clubhuis of iets anders in die categorie, maar voor veel minder laat de plaat jesmaker zich niet uit zijn minutieus op gemaakt werkschema halen en ik kan niet zeggen, dat hij ongelijk heeft. Een foto bij een verslag kan leuk, nuttig en soms zelfs noodzakelijk zijn. U mag een heel eind binnen de marge van de telefoondienst blijven, maar een paar dagen speling om de goede gang van zaken niet te verstoren is echt wel nodig. U weet toch ook tijdig van te voren wanneer uw kampioensploeg wordt gehuldigd of op welk moment een sponsor met pakweg tien mille bij u op de stoep staat Tijdig inzenden of bezorgen van kopij is ook al zoiets. Ze ker nu de krant tweemaal per week uw huisvriend is geworden, is het nodig, dat u zich aan de gemaakte afspraken houdt. Uiterlijk maandagmorgen (liefst zo vroeg mogelijk) voor de dins dagkrant en woensdagochtend voor de donderdageditie. Wat te laat komt, verhuist naar de volgende krant of ver dwijnt - als het oud-nieuws is gewor den - in de prullemand en dat is mis schien niet de bedoeling geweest van uw moeite. P C. AMERSFOORT - Zondag trok Ro- eerste competitiehelft was het re- da '46 naar Amersfoort om de semi- sultaat op het Buiningpark 1-1. De derby tegen KVVA te spelen. In de voor Roda „zwarte" zondag begon met een minuut stilte ter nagedach tenis aan het overlijden van selectie lid Roel Snoek. De Leusdenaren speelden met Chris van Beek in het doel en Ton Tessels, Bertus Schoonderbeek, John Langhekel en Bas Janse in de achterste lijn. De middenlinie bestond uit Bert Brand- sen, Henk Malenstein en Dick van 't Klooster. Jos en Hans Vrijhoef en Evert Schafthuizen waren de spit sen. In de eerste helft werd het een vol komen gelijkopgaande strijd met enkele kansen voor beide partijen. Zoals bij Roda in de 10e minuut voor Schafthui zen en Hans Vnjhoef en drie minuten later bij KWA. maar een goede redding van Chris van Beek hield de stand dub- belblank In de 30e minuut nam Henk Malenstein hard een vrije trap De te rugspringende bal kon Evert Schafthui zen echter niet benutten Kort voor rust werd Bas Janse vervangen door H v. d. Boom. maar gescoord werd er nog altijd niet. Ook in de tweede helft waren de teams goed aan elkaar gewaagd. Een verkeerd ingrijpen (53) van de Leusdense achterhoede bestrafte KWA via een één-tweetje met een doelpunt, dat later beslissend zou blij ken Roda ging hierna volledig in de aanval maar meer dan een schot oj^Je paal (60) van Hans Vrijhoef zat er niet in. Alle verdere acties liepen op niets uit, want de thuisclub had de zaken goed onder controle en haalde zo de volle winst binnen. John Langhekel en Chris van Beek waren Roda's beste spelers. LEUSDEN/ACHTERVELD - Ne derlagen met het kleinstmogelijke ver schil van Achterveld tegen Amsvorde en van Roda-zondag tegen KWA. alsmede het 1-1 gelijkspel van Roda's zaterdagploeg tegen Vitesse - overi gens een knappe prestatie - waren de zeer matige oogst van de Leusdense standaardelftallen in het afgelopen voetbalweekeinde. 1e klasse A (zondag) Uitslagen 2 december: DWSM-Naarden 2-2 VVZA-Maluku Muda 0-1 Laren-Veensche Boys 1-1 Nederhorst-Lelystad 4-2 Achterveld-Amsvorde 0-1 KVVA-Roda'46 1-0 Ranglijst: I Nederhorst 11 18 26- 9 DWSM 12 15 16- 7 KVVA 11 13 15-13 Lelystad 12 13 22-22 I Amsvorde 12 13 18-18 Naarden x 10 11 20-16 i Maluku Muda 10 10 19-18 Veensche Boys 10 10 13-15 Achterveld 11 10 19-21 Roda '46 11 9 9-11 i Laren 12 6 16-33 WZA 12 4 12-22 mr - Roda'46 in aktie, ondanks de inspanningen werd niet gescoord. x 2 punten in mindering Programma 9 december: Naarden-VVZA (3-2) Maluku Muda-Laren (4-3) Veensche B -Nederhorst (1 -1 Lelystad-Achterveld (3-2) Amsvorde-KWA (1-0) Roda'46-DWSM (0-4) De eerste zege zien wij voor de Amersfoortse zeehelden nog niet zitten in Naarden Maluku Muda, dat uitspe lend Laren reeds versloegmoet in Bar- neveld opnieuw kunnen winnen. Het nog steeds ongeslagen Nederhorst wacht in Nijkerkerveen tegen de plaat selijke Boys een warme ontvangst Een goed resultaat voor de mannen van trainer Jan Drost zou tevens kunnen zorgen voor wat meer spanning in de competitie Achterveld, dat thuis reeds klop kreeg van Lelystad, zal in de polder misschien wat beter voor de dag komen en KWA-Amsvorde loopt uit op een puntenverdeling. Aan Roda de taak om op het Buiningpark revanche te nemen voor de destijds in Maarssen geleden nederlaag De schotvaardigheid van Evert van Ginkels ploeg is dit jaar echter maar matig 1e Klasse B (zaterdag) Uitslagen 1 december: WJ-Brederodes 3-0 Roda'46-Vitesse 1-1 Sperwer-Eminent Boys 1-0 Lopik-Griftboys 1-2 Puem-JSV 2-0 Benschop was vrij Ranglijst: Sperwer 11 15 14-6 Vitesse 10 14 19-15 Puem 11 14 19-13 Eminent Boys 11 12 18-15 Lopik 11 11 12-12 Roda'46 11 10 17-18 Griftboys 11 10 16-17 WJ 10 8 10-14 Benschop 10 8 17-22 JSV 11 8 10-14 Brederodes 11 8 11-17 Programma 8 december: Brederodes-Roda (0-1) Benschop-Sperwer (2-2) Eminent Boys-Lopik (2-2) Griftboys-Puem (3-2) JSV-WJ (4-1 Vitesse is vrij In Vianen heeft Roda het in het verle den al eerder moeilijk gehad. Toch zien wij ditmaal wel kansen voor de steeds beter lopende ploeg van Richard Beu- mer Het wat uit vorm schijnende Ben schop krijgt het moeilijk met de Vree- landse Sperwers op bezoek Gelijk waardige tegenstanders komen in Utrecht bij Eminent Boys-Lopik op het gazon en de domstedelijke derby Grift boys—Puem zal wel door de electrici- teitsmannen worden gewonnen. In Nieuwegein lijkt weinig krachtsverschil te zien zijn bij JSV, dat de Jaffa's op visite krijgt Vitesse heeft een vrije za terdag in het verschiet

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9