Ranglijst Leusdense schaakclub aterpolowinst in laatste seconde Schaakexamens in Leusden Reclame Dubbele handbalwinst Impala Verregend programma Jeugdkeurgroepen Avanti in de prijzen TOCHT leusiler krant: h Uitslagen klaveijasclub Leusden Troef *4 v Eerste verliespunt Antilopen PIllSlllilHIS VOETBAL BALAKS Uitslagen R.T.C. Amersfoort Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? „RODA '46" S AVONDS EN IN HET WEEKEND HLVwWf*. w M5M05M W P M 0*340 - 2U40 AQQn»>ri. woma- tmi VERSTEGE B.V., STATENLAAN 3, ARNHEM TEL: 085-452866* DINSDAG 11 DECEMBER 1979 eerste minuten kreeg Impala enkele scoringskansen, maar die werden allen gemist. De gasten konden daarna de score openen maar zagen hun kans om op 0-2 te komen voor bijgaan toen Henk Rljnders zijn eer ste strafworp In deze wedstrijd stop te. Na een afgeslagen aanval werd de bal snel naar de vrijstaande Ge rard Voskuilen gespeeld en hij bracht de stand op 1-1. Direct daarna werd het 1-2 en konden de Utrechters, mede door het vele balverlies bij Impala, verder uitlopen tot 1-5. De Leusdenaren kwamen echter terug. Door Adri Groenestein en Rob de Vlak werd het 3-5 en nadat de Impala-doelman opnieuw een strafworp had gestopt kon Herman Brouwer 4-5 scoren. UD. even onder de druk uitkomend, maakte er 4-6 van. De thuisclub ver hoogde het tempo en kwam door Jos de Vlak en Theo Prinsen nog voor de rust op 7-6. Uit een strafworp kon UD in de tweede helft gelijk komen, waarna Theo Prinsen, eveneens uit een strafworp. voor 8-7 zorgde. Nog een maal kwamen de gaten op gelijke hoogte, maar daarna sloef Impala definitief toe. Men besefte, dat de tegenstanders op snelheid te klop pen waren en dat gelukte Theo Prin sen. Ed Zwakman en Rob de Vlak (14-8) UD kwam nog tot 14-10 terug om na treffers van Jos de Valk en Gerard Voskuilen de eindstand op 16-12 te brengen. De dames hadden het tegen UD 4 niet gemakkelijk, maar bleven door de 8-4 zege ongeslagen. De Utrecht se verdediging sloot goed en ook aanvallend was UD niet ongevaarlijk. Door Hetty Boom nam Impala de leiding maar de bezoekende ploeg kon deze overnemen via twee tref fers. Veel krachtsverschil was ertus sen beide teams niet. Toch kon Im pala door doelpunten van Wil v. d. Burgwal. Hetty Boom en Ina Tol boom op een 4-2 voorsprong komen, waarna UD via een strafworp tot 4-3 terugkwam. Tegen het einde van de eerste speelhelft werd de thuisclub sterker en dat leidde tot de ruststand 6-3. Na 11 minuten in de tweede helft scoorde UD en 3 minuten voor het einde kon Hetty Boom de zege veilig stellen en de eindstand op 8-4 bren gen. Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN/CENTRUM - De stand van de eerste 15 senioren In de huls competitie van de schaakvereniging Leusden, waaraan 53 spelers deel nemen, Is thans: 1. J. Boemaars. 2. E Halkes. 3. N. Loning, 4. P. Karis, 6. H. Fröberg, 7. R Sieswerda. 8 A. Tonneman, 9. B Uneken, 10. W v d Laaken. 11. R. Zelle, 12. J. de Jager, 13. O. Harlaar. 14. J. v. d. Weyden en 15. A. Valken burg. Bij de ruim 80 jeugdleden is de rang lijst, wat de eerste 15 spelers be treft: 1 Maurice Baron. 2. Harrie Vossebeld, 3. Gertjan Fröberg, 4. Gerard te Winkel, 5. Thom Wuts, 6 Ferry Sonder, 7. Raadboud Berg. 8. Erwin Zijlstra, 9. Takejan Bloemhof, 10. Pieter de Jager, 11. Remco van Maanen, 12. Erwin van Klaveren, 13. Hemmo Parson, 14. Benno Smit en 15. Gijsbert Geerders. LEUSDEN - De uitslagen van de vorige week donderdag door Klaver- jasclub Leusden Troef gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Punten 1. Mevr. de Ridder 5936 2. Hr Bolt 5586 3. Hr Dijker 5574 4. Hr. v. d. Berg 5128 5. Hr. v. d. Heiden 5117 Klassement per 6-12-1979 1. Hr. Kleefstra 127088 2. Hr. Knol 123618 3. Hr. Kool 122564 4. Hr. v. d. Heiden 122152 5. Hr Arns 121911 6. Mevr. Pouli 121818 7. Mevr. Knol 120612 •j HAARLEM - Zaterdagavond noesten de Haaien In Haarlem tegen iet op de 8e plaats staande Njord '59 pelen. Op papier zou dit treilen de eusdense ploeg (ged. 3e plaats) ilet al te veel problemen op moeten everen, maar In deze afdeling ontlo- len veel teams elkaar weinig In terkte. en beetje geluk ol een (goede) orm van de dag was meer dan eens beslissend. De Leusdenaren hadden aterdag niet over geluk te klagen, vant voor de vierde maal In deze ompetltle wisten de Haaien In de satste seconde van de wedstrijd nog e scoren. Ditmaal leverde dat een 3- overwlnnlng op. waarmee de ploeg >p 12 punten uit 9 wedstrijden ;wam. Een mooi resultaat voor de debutanten In de 3e klasse. De eerste periode begon goed voor 3e Haaien. Met een mannetje meer ;on Jan van de Grootevheen de bal n het Njord-doel tikken. Even later wam Wim van de klashorst vrij voor loei, doch zijn schot belandde op de at. Een overtreding van Teun van Spriel betekende 45 seconden op de ;ant, maar door goed verdedigen ian Henk Rey en de zijnen kon de Haarlemse ploeg daarvan niet proll eren In de 2e tase van de wedstrijd >leek snel. dat Njord over een zeker :o snelle ploeg beschikte als het earn van trainer Coert Zondervan. 5e Haaien, gesteund door een grote chare supporters, moesten het naam aan het kortste einde. Uitslagen 9 december Naarden - VVZA 2-4 Veensche Boys - Nederhorst 0-0 Lelystad - Achterveld 2-0 Ranglijst: Nederhorst 12 19 26- 9 DWSM 12 15 16- 7 Lelystad 13 15 24-22 KVVA 11 13 15-13 Amsvorde 12 13 18-18 Naarden' 11 11 22-20 Veensche Boys 11 11 13-15 Maluku Muda 10 10 19-18 Achterveld 12 10'19-23 Roda'46 11 9 9-11 Laren 12 6 16-33 VVZA 13 6 16-24 2 winstp. in mindering. van Beek 8e. Liefhebbers: Gerard van 't Klooster 6e, Henk van 't Klooster 9e. Standen na 6 ritten: Dick Willigenburg 5e. Hans Vierdag 3e en Frank van Beek 5e vooral hebben van een grote dosis vechtlust en die was er. In de tweede periode kwam Njord al snel op 1-1 Hans van Mourik werd onreglemen tair gestopt en Njord kreeg een man netje-minder. Snel plaatsen op Theo de Rijk betekende 1-2 voor de Haai en. Een gelukkig schot van Njord bracht echter weer een gelijke stand op het bord. In de derde periode werd zeer clean gespeeld Beide partijen scoorden een treffer, waar van Jan van de Grootevheen die van de Haaien voor zijn rekening nam. Het laatste kwart van de wedstrijd was de periode van Henk Rey in het Leusdense doel Doordat eerst Wim Burger en wat later André van Har ten voor 45 seconden naar de kant moest kreeg Henk de onmogelijkste ballen te stoppen om zijn team voor een nederlaag te behoeden Vlak voor tijd kregen de Haaien weer een numerieke meerderheid, doch met een schot tegen de lat miste Carel Venema een goede kans. In de aller laatste seconde kon Venema. na goed aangeven van André van Har ten, toch nog de winnende goal sco ren. Zondag a s (12.00 uur) spelen de Haaien hun laatste wedstrijd van 1979 in het Amersfoortse sportfond- senbad tegen DWT uit Haarlem. Voor supporters is de toegang tot het bad gratis LEUSDEN - Na de goede wedstrij den tegen Amstel en O.V.V.O. ver trok Antilopen hoopvol naar dé sporthal te Scherpenzeel om Wou denberg te bekampen. Woudenberg nog zonder punten, Antilopen met het maximaal te behalen aantal. Door te Individualistisch spel van de heren, vooral de tweede aanval be zondigde zich hieraan, was het spel te statisch. Er werd zelden snel ge- kombineerd en hiermede speelde de technisch beter Antilopen-ploeg het zeer enthousiaste Woudenberg in de kaart. Traditiegetrouw kwam Antilopen snel op voorsprong toen Gert Nieu- wenhuis een aan hem toegekende strafworp zelf verzilverde (0-1). Woudenberg kwam naast Antilopen. I maar het was Frouk Geutjes, die met een fraaie treffer Antilopen weer op voorsprong bracht (1-2) Eén minuut I later scoorde Woudenberg een tref- Roda '46 (afd. zondag) Roda - DWSM afg. Zebra's II - Roda II afg. Roda III - VVOG III 1-1 Soesterberg 4 - Roda 4 afg. Roda 5 - LVV 7 2-2 SEC 6 - Roda 6 afg. HVC 6 - Roda 7 afg. Soesterberg 7 - Roda 8 afg Programma Zondag 16 december Roda - Amsvorde 14.30 Roda II - Actif II 12.00 Veensche Boys III - Roda III vert. 11.00 Roda 4 - VVOG 4 11.30 Barneveld 4 - Roda 6 vert. 11.15 Quick 12 - Roda 7 vert 10.15 Roda 8 - Hoogland 9 11.30 Donderdagavond 13 december Olympia - Roda '46 aanvang 20.15 uur vertrek 19.00 uur Roda '46 Afd. zaterdag 8 december 1979 Brederodes 1 - Roda 1 afg. Roda 2 - VVOP 4 afg. Roda 3 - Rood Wit 3 afg. Roda 4 vrij Rood Wit 5 - Roda 5 afg Roda 6 - DOVO 9 2-2 Posthoorn 8 - Roda 7 afg. VVOP 11 -Roda 8 afg. fer en gaf Gert Nieuwenhuis de Leusdernaren een 3-2 voorsprong. Voor de rust (ruststand 4-4) werd er alleen nog uit. strafworpen gescoord. Voor Antilopen deed dit Frana ter Maten. In de eerste minuut na de rust was het wederom een strafworp, die An tilopen voor de vijfde maal een voor sprong bezorgde. Gert Nieuwenhuis schoot deze door Dirk Hueting ver sierde strafworp raak. Maar het was ook door een strafworp dat Wouden berg voor de vijfde maal naast Anti lopen kwam. Door Margret Versteeg en Pieter Kraaikamp liepen Antilopen naar 5-7 uit. Een fanatiek vechtend Woudenberg kwam tot 7-7 terug en ging vervolgens, met nog ruim 10 minuten te gaan, op balbezit spelen. Ze wisten hierdoor een fraai uitge speelde kans terug te benutten en voor het eerst een voorsprong (8-7) te nemen In de voorlaatste minuut knalde Pieter Kraaikamp van ver de gelijkmaker in. De 8-8 eindstand gaf een juiste beeld van de verhoudin gen in deze wedstrijd. LEUSDEN/CENTRUM - Niet al leen rond de velden van In de ere divisie spelende voetbalclubs staat het barstensvol reclameborden. Ook In lagere reglonelen - kijk maar eens bij Roda en Achterveld - maken tal van bedrijven en instellingen ral- son van een bepaald aantal guldens op deze wijze reclame voor hun handel en wandel. Feit is, dat e.e.a. voor de desbetreffende clubs tot lucratieve resultaten kan leiden. Is dat ook het geval voor de adverteer ders? Goede vraag, maar Ik zou er geen afdoend antwoord op kunnen geven. Dominee M. van den Berg van de i Nederlands Hervormde kerk en pas toor A Snoeren van de R.K. Sint j Bavo-parochie in het Betuwse Ange- ren denken blijkbaar van wel. Geza- melijk hebben zij - in goed overleg met het verenigingsbestuur - een groot reclamebord laten plaatsen langs de zijlijn van het voetbalveld van de KNVB 3e klasser sportclub Angeren Op dat bord staat in duidelijke let- i ters: ..Na sport en werken, denk ook aan onze beide kerken". Het unieke initiatief van de zielzorgers is kenne lijk het gevolg van het ook in Ange ren dalende kerkbezoek. De zaak dreigt echter een beetje uit de hand te lopen. De zaterdag en zondag worden meer en meer be heerst door recreatie en sport. Als gevolg van accommodatietekort moet steeds vroeger worden begon nen met de talrijker wordende wed strijden, maar dat daardoor het kerk bezoek aanmerkelijk minder zou zijn j geworden, neemt (bijna) niemand in Angeren aan De drie belangrijkste elementen van de tekst op het recla- mebord - sport, werken en kerken - behoren niet né maar néast elkaar te staan en inplaats van ,,Na sport, enz." was beter geweest: .Naast I sport en werken, denk ook aan onze beide kerken". Overigens is het na het plaatsen van het bord (nog) niet merkbaar drukker geworden in de beide Angerense kerken Peter Het betrof de eerste proeven van bekwaamheid van ruim honderd la gere schoolleerlingen uit de gehele provincie Utrecht i.z. het konings-, het toren- en het pionnendiploma (in deze volgorde lag de moeilijkheids graad). De organisatie was in han den van de Sticht Gooise Schaak bond en de heren J. Boemaars, H. van Egdom en K. Linse van de schaakvereniging Leusden waren betrokken bij de uitvoering van het massale gebeuren. De navolgende jeugdige Leusdense schakers slaag den: Koningsdiploma: Peter Sonder en Koen Halkes. Torendiploma: Ivo de Vlak, Ferry Sonder, Jeroen Smal en Takejan Bloemhof. Pionnen diploma: Arjan v. d. Tol, Richard Boerma, Mark Schuringa, Sabien Binkhoirst, Bart van Bekkum, René Stienen en Timme van Heijgen. 27 kinderen slaagden niet, maar krij gen (waarschijnlijk in maart of april te Hoevelaken) nog een her-examen. ACHTERVELD - Door het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Verbond I werden in de sporthal De Baggelaar te Nljkerkerveen tumwedstrijden ge organiseerd. Door sportvereniging Avanti werd aan deze wedstrijden met drie keurgroepen deelgenomen. De hoofdkeurgroep, de midden keurgroep en de mini keurgroep. Alle groepen wisten beslag te leggen op een tweede prijs. De hoofdgroep moest wel tevre den zijn met minder punten dan de I midden- en minigroep De hoofd groep, bestaande uit Conny v. d. I Hengel, Annemieke Kuipers, Jean- nette van Wieringen, Hilha Steen- I beek, Marian Schouten, Fabiola Christina en Irene Jacobs behaalden 208 punten en daardoor een tweede I plaats. De middengroep, bestaande uit Gitte Vos. Nellie van Dalen, Cori- ne en Tineke Schreuder, Marleen van Rijnsoever, Liza van Wieringen, Marina v d. Akker, wisten ook be slag te leggen op een mooie tweede plaats met 239 punten De minigroep deed het ook zeker niet slecht. Deze l groep bestaande uit Helen Valkhof, j Marlies van Dijk, Reganda van Mid delaar, Gea Hulverts en Marjan Brü- ning behaalde 220 punten slechts enkele punten minder dan de kampi- oensgroep. Dus ook voor hen een eervolle tweede plaats. Meer dan 500 turnsters namen aan deze tumwedstrijden deel. Gezien het groot aantal deelneemsters zijn de Avanti groepen heel goed uit de bus gekomen. Dit behaalde succes is zeker ook een gevolg van de zeer intensive training van de ploegen. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het slechte weer In het afgelopen week einde heeft voor de nodige afgelas tingen gezorgd. Het programma van de zaterdagse 1e klasse B zou - voor zover wij konden nagaan - helemaal verregend zijn en van de zondagse 1e klasse A kregen wij slechts drie uitslagen. De Amersfoortse zeehelden voelden zich In de Naardense nattigheid ken nelijk goed op hun gemak en behaal den hun eerste overwinning in de lopende competitie. Nederhorst werd opnieuw In bedwang gehou den door Veensche Boys, maar bleef ongeslagen. Achterveld trok naar Lelystad en tegen de club van die Clubcompetitie Den Treek-Hen- schoten: Bij de amateurs: 1. Henk van Velzen (Scherpenzeel), 2 Dick Willigenburg (Leusden) en 3. Evert Smit (Amers foort). Verenigingscompetitie Veenendaal: Henk van 't Klooster, 2e bij de lief hebbers. 6e rit M.N.-comoetltle Amersfoort Amateurs: Dick Willigenburg 8e. Junioren: Hans Vierdag 1e, Frank LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag morgen werden in De Heerd alhier de jeugdschaakexamens van de Kon. Ned Schaakbond gehouden. LEUSDEN/CENTRUM - De eerste winstpunten in de zaalhandbalcom petitie zijn door de heren van Impala zondagmorgen in sporthal De Kop pel te Amersfoort binnengehaald. Slachtoffer daarvan werd UD 3, dat met 16-12 werd geklopt. Al In de Binnen enkele uren hel door u gevraagde geld 2e Hypotheken binnen 24 uur geregeld Goed lopende leningen nemen wij gaarne over Wij handelen het contract bij u thuis af

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11