ONTWERP PROVINCIAAL FIETSPADENPLAN Veel nieuwe aantrekkelijke routes binnen de gemeente Leusden Horeca eventueel na twee uur 's nachts open BDU rTi uu J L br VANDAAG INDE LEIISDEIt KItANT Poggenpohl. Voor mensen die de kunst van het wonen verstaan. Leusder Klant Zakendiner? Dij Waterloo! Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Commissie akkoord met wijziging politieverordening „Forma-Concepta" poggenpohl FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Kerst- en nieuwjaarswensen i Verantwoordelijk redakteur: j BERT VOS Redaktleen administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 11 DECEMBER 11e JAARGANG NO. 47 1979 w (door Bert Vo») LEUSOEN - Vorige week werd met enige trots het Provlnclael Fletspa- denplan gepresenteerd door de werkgroep, die dit plan heelt voorbe reid en gerealiseerd. Kompleet Is dit plan echter niet, want het commen taar op het tweede Interim-rapport van o.m. de gemeente Leusden èn het commentaar op het plan zeil Is nog niet verwerkt. Dat komt op een later tijdstip aan de orde. Niettemin bereidt het nu voor ons liggende ontwerp de nodige aardige fietspa den-routes, die al dan niet op voor stel van de gemeente een plaats kregen binnen het totale net aan rekreatleve en ultllltalre fietspaden. Natuurlijk blijven er verschillende knelpunten over, waar de provinciale werkgroep nog geen uitspraak over heeft gedaan. Deze routes zijn op de ontwerp-plankaart terechtgekomen als discutabel. Andere suggesties werden niet overgenomen door de werkgroep, die ook zeil suggesties toevoegde. Wl| spraken hierover met de heer J. H. Roggenkamp, waarne mend hoold van de Hoofdafdeling Stadsuitleg en hij toonde zich niet ontevreden over het nu gepresen teerde plan. Met hem gingen wl| na, wat er nu allemaal aan nieuwe fiets paden binnen de gemeente Leus den op komst Is. REKREATIEF Wanneer de gemeente Leusden, Volgens het fietspadenplan zal er een lange rekreatleve fietsroute worden ontworpen langs het Vallekanaal vanaf de Drlftakkerweg tot voorbij Scherpenzeel. gesteund door in ieder geval 75 pro cent CRM-subsidle ten aanzien van grondverwerving en aanleg besluit tot realisering van de op het ontwerp aangegeven nieuwe rekreatie fiets paden binnen de gemeente, dan kunnen de enthousiaste rekreatieve fietsers binnen enkele jaren reke ning op een erg aantrekkelijk fiets- circuit. Verschillende van deze nieuwe fietspaden zullen dan tevens aansluiting krijgen op bestaande of nog aan te leggen fietspaden buiten de gemeente en/of buiten de provin cie Utrecht. De volgende routes zijn opgeno men op de ontwerp-kaart. 1. Een fietsroute vanaf de Driftak- kerweg langs het Valleikanaal tot voorbij Scherpenzeel. Delen van die route zijn reeds nu per fiets bereikbaar, zij het niet opti maal. maar als dit plan wordt gerealiseerd, zullen de fietsers over een zeer aantrekkelijke route kunnen beschikken. 2 De werkgroep heeft ook gebruik gemaakt van oude, bestaande weggetjes, die vroeger groten deels dienden voor agrarische ontsluiting en voetverkeer, maar die nadien deels in onbruik raakten. Zo'n route is het aan te leggen fietspad vanaf de As- schatterweg (een paar honderd meter voorbij de Zandbrinker- molen) richting Hessenweg. Daar zal het fietspad uitkomen In de buurt van de plaats, waar de oude school heeft gestaan l.^LI LEUSDEN - De commissie Alge mene Bestuurszaken gaat er mee accoord dat de Algemene Politiever ordening voor de gemeente Leutden zodanig wordt gewijzigd dat na het verkrijgen van toestemming van de burgemeester een horecaonderne- mlng haar poorten ook na twee uur 's nachts mag sluiten. Overigens wordt er niet verwacht dat er van deze mogelijkheid vaak ge bruik zal worden gemaakt. De huidige algemene regel is dat in principe alle inrichtingen als be doeld in de Drank- en Horecawet gesloten moeten zijn tussen 23.00 uur en 7.00 uur de volgende morgen. De burgemeester is volgens de poli tieverordening bevoegd de sluitings tijden te verleggen naar 2.00 uur 's nachts en 600 uur 's morgens. Ook in speciale gevallen was het niet mogelijk dat een ondernemer tussen deze ti|den een pilsje kon tappen. In de praktijk blijkt het echter wenselijk dat in uitzonderingsgevallen een ho- reca-inrichtlng ook na twee uur nog open is. De commissie algemene bestuurszaken heeft er geen enkele moeite mee de burgemeester de be voegdheid te geven de sluitingstij den te laten vaststellen Dit betekent dat in de toekomst een bruiloftspartij ook na twee uur 's nachts nog kan doorgaan, mits er toestemming is verkregen. OVERLAST Voor de voorzitter van de raads commissie burgemeester J. W. M. Rademaker was bovengenoemd agendapunt aanleiding om te vertel len dat er voor het eerst in Leusden een bijeenkomst had plaatsgevon den met alle horecamensen en alle beheerders van kantine-achtige ge legenheden. Alhoewel er wel wat kanttekeningen te maken zijn, was de bijeenkomst in een goede sfêer verlopen. In tegenstelling tot wat vaak gedacht werd is de verhouding horeca-kantines uitstekend te noe men. Tijdens de bijeenkomst is er ook aandacht geschonken aan het onderwerp geluidshinder In inci dentele gevallen blijft geluidsover last een probleem, aldus de burge^ meester. Een oplossing zou zij/i affê inrichtingen om tien uur te laten sluiten, dit laatste is volgens de voor zitter maatschappelijk gezien niet haalbaar. Verder vond de voorzitter dat de horeca-eigenaars niets te ver wijten is, zij doen hun best de over last zoveel mogelijk te beperken. G G. van Tiel (VVD) merkte op dat vertrekkende bezoekers rond het sluitingsuur het meeste overlast ver oorzaakten. Misschien niet in de directe omgeving, maar dan vaak wel 25 meter verderop. ..In een handomdraai is dit algemene probleem niet op te lossen aldus burgermeester Rademaker ook het verkeer, kinderen van en naar school etc. veroorzaken soms overlast". Het gros van de mensen in de directe omgeving ondervindt geen overlast, wat echter te doen als er één bewo ner met klachten komt, vroeg de voorzitter zich af. Van de algemene regel dat horeca bedrijven een permanente onthef fing hebben om tot 12 uur open te blijven en vrijdags en zaterdags om 1 00 uur wordt voorlopig niet afge weken. Wel zal er aan snackbareige naren gevraagd worden zich aan deze tijden aan te passen Tijdens de bijeenkomst met de horecamensen is niet gebleken dat dit laatste op problemen zal stuiten In een later stadium wordt de politieverordening waarschijnlijk zodanig gewijzigd dat ook snackbars onder de regeling voor horecabedrijven vallen voor wat betreft de sluitingstijden 10 en zal het aansluiten op het fietspad langs de Hessenweg. Eveneens wordt gebruik ge maakt van oude weggetjes of delen er van voor een fietsroute ten zuiden van de Engweg (deels parallel lopend) vanaf de Hessenweg (tussen Stouten- burgerlaan en Eenielaarseweg) naar het Valleikanaal, waar het fietspad ongeveer ter hoogte van de eerste brug over het Valleikanaal (gerekend vanaf de Horsterweg) uitkomt. Verdere verbindingen met de bebouwde kom liggen in de bedoeling. Het fietspad sluit in ieder geval aan op het aan te leggen fietspad langs het Valleikanaal Het nu inmiddels veelbesproken fietspad langs de Horsterweg staat uiteraard ook op het ont werp-kaart. hoewel de werk groep blijkbaar nogal wat moei te heeft met haar woon-werk funktle (utilitair). Die stelt zij ter diskussie Als rekreatief fiets pad zijn er geen bezwaren. Het fietspad loopt echter niet - zoals het gemeentelijke tracé aan geeft - door tot aan het kruis punt Horsterweg-Noorderrand- weg. maar gaat niet verder dan het Valleikanaal. waar het aan sluit cp het fietspad richting Driftakkerweg. waar het pad wellicht onder rijksweg 28 door aansluiting krijgt op het Amers- foortse wegennet. De verlengde Zwartweg zal als fietspad aansluiting krijgen op de Driftakkerweg. Vanaf de Stoutenburgerlaan krijgt de Zwartegoorderweg een fietspad-bestemming. De route gaat dan verder - via nu bijna niet meer bestaande landbouw- weggetjes - richting Vinselaar, waar het fietspad zuidelijk om de Juliusplas heen loopt en via een andere, deels bestaande, weg uitkomt op de Eemelaarse- weg De Jan van Arkelweg krijgt een fietspad vanaf de bebouwde kom van Achterveld tot aan de brug, waar het pad aansluiting zal krijgen op een eveneens nog aan te leggen fietspad op Bar- nevelds gebied. Een rijwielpad langs de Dode- weg staat eveneens op het ont werp provinciaal fietspaden plan De nu al deels aanwezige, maar niet al te beste, fietsroute van Leusbroekerweg tot Arnhemse- weg door De Boom, zal worden verbeterd en officieel als fiets pad worden aangemerkt Langs de Griftdijk richting Wou denberg komt een fietspad. vervolg op pagina 3 Ir. Schotman moet nog maar eens op de fiets, vindt Bert Vospagina 3 Schooltandverzorglng Is een aflopende zaakpagina 5 Gemeente ziet weinig in deeltijdbanen pagina 5 Mens in z'n werk. Marius Gerritspagina 5 De provincie en de uitbreiding van Leusden pagina 9 Huls In één dag gebouwdpagina 9 Sport met onder meer voetbalvoorspel pagina 11 Kookhoekje, agenda, burgerlijke stand pagina 13 De Leusder Krant: ...met nog veel meer aantrekkelijk nieuws. De fraaiste keukens en badkamers vindt u bij: Keukenbadkamer studio Amersfoort: Lieve Vrouwestraat 12-14 (achter de Lange Jan) tel (033) 1 17 03 Amsterdam Chr Huygensplein 34-36 (bi| de Middenweg) tel (020) 93 18 59 Hilversum Groest 36 tel (035) 1 10 76 baars woningen bv Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goeC Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Bij een goed diner is het goed zaken doen. De sfeervolle zaaltjes van restaurant Waterloo en de verfijnde keuken garanderen een optimaal gespreksklimaat. Uw relaties zijn het waard. Rest.-Rötisserie WdtCf loO Doornseweg 18 (tegenover Leusderhei) 3832 RL Leusden - Tel. (033) 1 51 77 Wij zijn gesloten van 24 dec. t/m 1 jan. Op 2 januari 1980 staan wij weer voor u klaar Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Zoals elk jaar tegen deze tijd, stelt de advertentie-afdeling van de Leusder Krant de Leusdenaren weer In de gelegenheid, om op een gemakkelijke wijze een groot publiek een prettige, zalige ot gelukkige kerst en een voorspoedig 1980 toe te wensen. Uw wens zal zeker worden gelezen, als u die laat opnemen in onze speciale Kerst-OudejaarsblJIage In weekelndformaat. De tekst van uw kerst- en/of nieuwjaarswens kunt u Inleveren tot uiterlijk donderdag 13 december 12.00 uur op ons kantoor Rozendaallaan 9 te l_eusden-C., tel. 41495. Uw wens zal dan als advertentie worden opgenomen In de speciale Kerst-Oudejaarsbijlage van maandag 24 december.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1