Leusdense firma bouwt in een dag huis in Langenbeek DE PROVINCIE EN DE UITBREIDING VAN LEUSDEN Nieuwe snackbar donderdag open Commissie Financiën woensdag bijeen Praatavond A.B.T.B. in De Til 18 december kerstavond K.P.O. 17 december kerstzang avond gericht voor wie zich te dik vindt rousselA 'Equiline FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant plaatselijk nieuws Rozendaallaan 9 Leusden-C „Geachte vergadering." DINSDAG 11 DECEMBER 1979 ACHTERVELD - Vanaf woensdag middag zal Achterveld een nieuwe snackbar rijker zijn. Die middag zal de nieuwe snackbar De Berken van Jan en Coble van de Wetering aan de Hessenweg om 14.00 uur officieel door de burgemeester van Leusden, mr. Rademaker, worden geopend. Door zeer intensieve arbeid is deze snackbar In zeer korte tijd ter plaatsje LEUSDEN - De A.B.T.B. Hamers- veld zal op woensdag 12 december een praatavond houden In De Til. Onderwerp van deze avond zal zijn „Gezinsrisico's en bestaanszeker heid". Sociaal-economisch voorlichter G J. M. van Rooyen zal een inleiding houden, waarna in een groepsge sprek de vragen: welke vormen van bedrijfsovername zijn er, welke risi co's zijn er verbonden aan het agra risch bedrijf en welke zijn zelf te dragen, en wat voor inkomen is er nodig voor een goed gezinsbestaan, zullen worden behandeld. gerealiseerd. Het Is een fraai geheel geworden, naar de eisen van de tijd Ingericht. De snackbar zal vanaf donderdag 13 december, met uitzondering van de maandag, dagelijks vanaf 11.30 uur geopend ziin De ingang is aan de zijde van de Schoonderbekerweq. Goeicnavond U vindt uzelf te dik. Dat vindt u niet mooi en u weet ook dat het niet goed voor u is Deze advertentie gaat u niet venellen waarom dat slecht is. Want dat weet u intussen al lang Wij op onze beun weten dat u nauwelijks meer gelooft in de tien tallen middelen en middeltjes die u al hebt toegepast om uw probleem op te lossen Ze hielpen even en toen niet meer. Dat is lammer en misschien niet eens helemaal de schuld van die middelen Want het is moeilijk, niet waar, om vol te houden, een mens is tenslotte niet van beton Er is nu een nieuw produkt ontwikkeld dat u waarschijnlijk betere kansen biedt om uw doel te bereiken. Op een logische en verantwoorde manier Dat produkt is oorspronkelijk ontwikkeld als dieetprodukt voor toepassing in ziekenhuizen. Het produkt dat wij bedoelen - Equiline - is een complete maaltijd, volkomen gelijkwaardig aan normale maaltijden, met zeer Buenvlucht 30, 3871 JJ Hoevelaken, Tel 03495-5114 Want het Equiline-systcem leert u verstandig te eten, zodat u nooit meer vermagenngsmiddelen nodig hebt, zelfs Equiline niet. Dat is het verhaal in grote lijnen. Denk er eens over na En als het u wat lijkt, ga dan morgen even langs uw drogist of de apotheek Daar kunnen ze u nog veel meer over Equiline vertellen En wilt u voor alle zekerheid eerst met uw arts overleggen, ook hij is op de hoogte en kan u zeer deskundige informatie verstrekken. Wilt u eerst op uw gemak wat meer lezen over Equiline, dan kunt u daarvoor de coupon gebruiken. •Equiline volledige voeding om systematisch en verantwoord af te slanken. Coupon Zend mij s.v.p eerst uw boekje over Equiline. Naam: Straat: Postcode en plaats: nngcfrankccrdc envelop ;cndcn j: - De wanden staan, hierna volgt in een paar uur het dak. LEUSDEN - Woensdag 12 decem ber komt de commissie Financiën in de raadzaal van het gemeentehuis bijeen. Op de agenda voor deze vergadering staan de volgende 15 punten: 1. Opening en gelegenheid tot vragenstelling; 2. Mededelingen, 10 Verslag van de vergadering van 14 november 1979 Subsidie ten behoeve van enke le emancipatie-activiteiten; Aanschaffingen en verbeterin gen 1980 Stichting Soccle; Begroting Stichting Soccle; Begroting 1980 Stichting Fede ratieve Bibliotheekvoorziening Leusden; Algemene begrotingswijziging 1979 A.D.; Verlaging garantiebijdrage wa terlevering, Voorstel tot aanleg verhard handbalveld in het Burgemees ter Buiningpark; Grondaankoop Pon Onroerend Goed B V t.b v. aanleg Zuider inslag; Wijziging verordening onroe- rend-goed belastingen, Meerjaren-analyse 1981-1984; Rondvraag; Sluiting. Amersfoort (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente Leusden mag - als we de kaarten van het Provinciaal Fietspad mogen geloven - toch uitbreiden naar de ooste lijke zijde van het Valleikanaal en naar het zuiden toe tot aan de Pon-lijn, inclusief de Schoolsteegbosjes. Kaart A en Kaart B van het Provinciale Fietspadenplan laten daarover geen misverstand ontstaan. Deze beide kaarten geven aan, hoe de verstedelijking er uit zal gaan zien, geba seerd op de in het streekplan aangegeven prognoses. Terwijl de andere kaarten zich keurig aan het bestemmingsplan tweede fase houden en de grenzen van de Schoolsteegbosjes en het Valleikanaal eerbiedigen, wordt in deze beide kaarten wellicht reeds rekening gehouden met een derde fase, waar in het begin van de jaren zeventig zo enorm veel weerstand bestond in Leusden, dat na een fikse opstand met meer dan drieduizend handtekeningen, dit plan moest worden ingetrokken. Wij begrijpen uit deze verrassende kaarten, dat wethouder Wagenaar toch nog opgewekt de /aren tachtig in zal kunnen gaan: de tweede brug over het Valleikanaal komt er tochEn de oude plannen Brmkestijn en Laapeers kunnen zo weer uit de kast worden gehaald. De agrariërs kunnen hun borst weer nat maken, Knalgroen kan aan een tweede leven beginnen. Kortom: we gaan spannende tijden tegemoet als we deze kaarten van het Provinciaal Fietspadenplan moeten geloven Maar doen we dat? veel eiwitten, met alle vitami nen en mineralen, maar met een zeer laag gehalte aan vetten (alleen de nood zakelijke) en koolhydraten In het vermagcringssysteem dat rond Equiline is opgebouwd, vervangt u gedurende enkele weken cén of meer maaltiiden per dag door een blikje Equiline Tot u uw ideale gewicht hebt bereikt. Als u de adviezen volgt die staan in het uitgebreide boekje dat u bij Equiline krijgt, dan blijft uw gewicht daarna op dat peil ACHTERVELD - De leden van de K.P.O. zullen ook dit jaar weer geza menlijk het kerstfeest vieren. Dit kerstfeest was gepland op donder dag 20 december. Door onvoorziene omstandigheden is het verzet naar dinsdagavond 18 december om 20.00 uur In D'Ouwe Peerdestal. Het belooft weer een gezellige en sfeer- LEUSDEN - Voor de dertiende maal viert Leusden op maandag 17 op dat de bouwplannen een dag vertraging opliepen De storm van vorige week woensdag vertraagde de zaak nog verder en zo werd het vrijdag voor het huis kon worden gebouwd De woning, gebouwd naar Zweeds voorbeeld, bestaat uit een aantal standaard panelen voor wanden, dak, ramen en deuren, die elk een standaard afmeting van 60 centime ter breed hebben. Tn principe kun je ieder willekeurig huis, als je maar rekening met die maat houdt, met deze segmenten bouwen. Die seg menten zijn het, waarmee wanden, vloeren, plafonds en dak in een dag worden opgetrokken Om de wan den wordt dan later naar wens van de koper steen gemetseld of sier- '.«Ltu&ddaar UnahaircWssTVfiwrf Vm&snvafc r^°. volle avond te worden. Deze avond zal er ook afscheid worden genomen van het bestuurs lid mevr. T. van Hamersveld-van de Burgwal. Mevr. Van Hamersveld secretaresse, moet in verband met persoonlijke redenen haar functie beëindigen. Op de bijeenkomst in januari zal een nieuw bestuurslid worden gekozen Kandidaten kun nen nu reeds door de leden worden ingediend. Mevr. J. Hoogland-Wou ters, die momenteel het secretariaat waarneemt, heeft zich ook verkies baar gesteld. Degenen die aan de viering van het kerstfeest mee willen doen wor den wel verzocht zich voor 15 de cember op te geven bij een van de bestuursleden. december a.s. haar Kerstzangavónd. Deze bijeenkomst, zoals in de voor afgaande jaren georganiseerd door de gezamenlijke kerken van Leus den, begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de R.K. kerk St. Jozef aan de Hamersveldseweg te Leus den-centrum. Er is een gevarieerd programma op gesteld met veel ruimte voor geza menlijke zang. afgewisseld met solo en koorzang - Met een kraan worden de bracht. LEUSDEN - Vorige week vrijdag verrees er In Langenbeek, om pre cies te zijn op kavel 36, In een dag een complete woning. Waar 's mor gens nog slechts wat houten span ten stonden, stond In de namiddag de Zweedse woning van de heer en mevrouw Prins. En dit was zeker geen reklamestunt van een aanne mer of het gevolg van een paar over- aktleve bouwvakkers, maar een heel serieus project van de in Leusden gevestigde firma Myresjö Nederland, die deze vorm van huizen bouwen ongeveer een half jaar geleden op de Medewerkenden aan deze avond zijn: Pastoor F.AM. Overbeek, Ds J. Weernekers. Kinderkantorij - o.l.v. mevr. H. J. No bel. Groot Gemengd Toonkunstkoor Treecksangh - o.l.v. dhr. D. Broeke- ma. P. Leebeek - piano, R. Wijnands - sopraan, J. Huurdeman - tenor, G. Vaarkamp - trompet en C.J. van Nimwegen - orgel. naar de plaats van bestemming ge- Nederlandse markt Inroduceerde en inmiddels ongeveer veertig van deze hulzen heeft gerealiseerd. Voor de streek rond Leusden was het een van de eerste zo gebouwde woningen, vandaar dat er nogal wat belangstel ling was. TEGENSLAGEN De bouw was overigens toch niet geheel volgens tijdschema verlopen, want in het begin van vorige week bleken de onderdelen waaruit het huis moest worden opgebouwd in eerste instantie niet de grens over te mogen De douane, waarschijnlijk ook niet iedere dag geconfronteerd met huizen die het land in moeten, hield de auto's uit Zweden zo lang Urtgebobnaxnle kdbooorme noting tur gezond vermogpren - Bouwers van Myresjö aan het werk met de panelen. hout aangebracht. Ook het glas zit de eerste dag al in de kozijnen. Het huis is dan vocht en winddicht. VOORDELEN Het op deze wijze bouwen van huizen, de officiële benaming ervoor is houtskeletbouw, is zeker niet zo maar een gril van deze tijd. de heer A. J. Lutmers, direkteur van Myresjö Nederland, vertelde dat het in ons klimaat van belang is onder andere voor het in een woning verwerkte hout, dat een in aanbouw zijnde woning zo snel mogelijk dicht ge maakt wordt Bij de conventionele bouwmethode staat een woning soms maanden open in weer en wind. Daar komt nog bij dat de in vloed van het weer nog verder is uitgebannen doordat de onderdelen voor het huis in een fabriek in Zwe den worden vervaardigd, zodat op de ene dag die nodig is om de onder delen in elkaar te zetten na, de wo ning vrijwel binnen gebouwd wordt Wanneer de houten wanden er staan en het dak erop zit, kan binnen door gewerkt worden, ook wanneer het vriest of sneeuwt De firma Myresjö heeft een aan tal standaard typen die zo zijn te leveren, maar kan daarnaast aan vrijwel elke wens ten aanzien van de te bouwen woning voldoen. Binnen kort start men in Zoetermeer zelfs met een project waar een aantal woningen In een rij volgens dit sys teem zullen worden gebouwd.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9