Ingezonden KLEIN ISIII II I LOEP OP L mam I Kinderkoor 't Spul leusd Ook spreek uur wijk verpleeg kundigen Leusden-C. buiten verantwoordelijkheid redaktie In onz<^ kerstetalage tonen cuij dit jaar een prachtige engelse eetkamer., ^Jmimann <mï^efo&n&amh DEZE WEEK IN DE GEMEENTE r KOUDE SCHOTELS DINSDAG 18 DECEMBER 1979 SPREEKUUR Je bent huisarts op het platteland, of je bent het niet. Dokter Verhagen is het dus duidelijk wel, getuige en kele bezoekers van zijn spreekuur van afgelopen donderdag. Verhagen hield toen voor het eerst spreekuur in zijn nieuwe, boerderij-achtige huis aan de Zwarteweg en daar versche nen ook twee boeren voor een con sult. Ze wensten de arts echter niet voor zichzelf maar voor enkele van hun dieren te raadplegen. En dus verschenen beide heren in de kakel verse wachtkamer met enkele kip pen, biggen en een stiertje. Wat het gedierte mankeerde, weten we niet, wel dat dokter Verhagen de beide agrariërs uitermate deskundig van advies heeft gediend. Op de foto - van Janus Visser - ziet u boer Reemst in gesprek met dokter Ver hagen. Links de andere agrariër, die een treffende gelijkenis vertoont met een aan de Burg. de Beaufortweg ge vestigde huisarts. Als dat maar toe val is KERSTGEDACHTE Jantje denkt in deze dagen Dat is nou net wat voor mij Door de Kerstvakantie ben ik Tot volgend jaar liefst vrij De heer Bikmans zit te zuchten En zegt met een droef gebaar 't Wordt te veel. twee kerstdmetjes. Oudejaarsavond en Nieuwjaar Wat een mooi verlichte Kerstboom Juicht Zus. met een blij gezicht Pa denkt, toen ik hem huis toesjouwde Was ie om de bliksem niet licht Zij, in Holland kindermeisje Denkt wanneer de Kerstboom brandt Aan den mooien lieven Weihnacht In het verre vaderland Jannes Kikgraag denkt met vreugde Aan zijn voetbal kersttoernee En hij brengt Kerstavond door straks Maffend in een spoorcoupé Vele jonge Kerstfeestvierders Liedjes zingend als om strijd Denken telkens aan het kerstbrood Dat moe vast aan sneedjes snijdt Grootmoeder zit even stilkens Met een peinzend strak gelaat Zij ziet óók een Kerstboom pralen Maar niet die daar bij haar staat. Als de kerstboom zelf kon denken Zucht hij op het festijn: Nu ben ik de hoofdpersoon hier Maar hoelang zal ik dat zijn? En de heer Jan Pessimist zegt Als hij in zijn krantje staart Slechts een kleiniqheid ontbreekt nog Aan het Kerstfeest Vrede op Aard Mevr G M Hendrikse BLIJHOF-SPEELZAAL AAN DE SMOUSSESTEEG Sedert korte tijd is er aan de Smous- sesteeg in één van de mobiele loka len een peuterspeelzaal van Blijhof ondergebracht. In januari zal er in deze speelzaal weer ruimte zijn voor een aantal peuters. Voor nadere informatie en opgave kan men zich wenden tot Marga Kool, tel. 43622. Alles is handgemaakt, handgekleurd en volledig massief. Het is uiteraard een keuze uit de uitgebreide collectie, die wij U verspreid over 3 etage's (én 'n kelder) kunnen tonen. meubilering en stoffering AMERSFOORT- L ANGESTRA AT 63 -TEL 133SA Loep op Leusden 11 ACHTERVELD woensdag 19 december, 9.00 uur; handwerkhobbyclub De Moespot woensdag 19 december, 20.00 uur; slotavond verkeerscursus zaal café Buitenlust donderdag 20 december, 14.30 uur; kerstmiddag Soos Ons Gebouw LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Woensdag 19 december, 19.00 uur: Kerstviéring in 't Claeverenblad Woensdag 19 december, 20.00 uur: Kerstavond K P O in de Johanneshoeve Woensdag 19 december, 20.00 uur: Kerstavond Interkerkelijke vrouwen Donderdag 20 december, 14.30 tot 17.30 uur: Kerstviering voor bejaar den in De Til Donderdag 20 december, 19.30 uur: Vergadering raad Leusden in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Hamersveldseweg 2 i >i "-Ij 9n „J Donderdag 20 december, 20.15 uui Openbare bestuursvergadering Wijkorgaan Groenhouten. Hamera veldseweg 5 Vrijdag 21 december, verkoop kerst stukjes in de omgeving van De Til Vrijdag 21 december, 19.30 uur| Zangavond gereformeerd gemengi koor in de R.K. kerk aan Hamersveldseweg Vrijdag 21 december,20.15uur: Con."j( cert door Anner Bijlsma in de N Ht| kerk in Leusden-Zuid Vrijdag 21 december, 20.30 uur Kerstkéartavond Roda '46. Zaterdag 22 december, 10.00 uurn Hobby-instuif bij Blijhof Zaterdag 22 december, verkoop kerststukjes in de omgeving van De Til Zaterdag 22 december, 20.00 uurL Popgroep Spectra in Claeverenblad Zondag 23 december, 19.00 uur Kerstfeest K.P.J. in dc' Johanneshoeve Maandag 24 december. 14.00 uur Kinderkerstfeest in de Marcuskerk i Dinsdag 25 december, 19.30 uur Kerst inn door R.K. jeugd- en Jonge renwerk in De Til. LEUSDEN Donderdag tijdens de repetitie is de naam bekend gemaakt van het kinderkoor Er is een prijsvraag uitgeschreven, en veel kinderen deden hieraan mee Een van hen stelde voor ,.*t Leusder Spul" Nu is het inderdaad een ..spul", een gezellig, speels en druk gezelschap met heel wat noten op hun zang Maar de naam suggereerde teveel dat het iets met de bekende drank had te maken; alsof er sprake zou zijn van sponsoring' Daarom is voortbordurend op de suggestie van Reinout Bos gekozen voor de naam: Leusder Kin derkoor ,,'t Spul" Als beloning kregen alle kinderen een zakje noten Toen werd het hele maal 'n spul! 24 december 19 00 uur zal kinder koor 't Spul o.l.v. Gerard Bos een uit voering geven \.0I AUTO'S OP HET FIETSPAD Wat nou weer heel onaardig is van automobilisten dat ze over dat fraaie fietspad langs de Biezenkamp gaan rijden. Daar heeft de gemeente een mooi paadje aangelegd, zodat fietsters minder gauw over het winkelcentrum zullen fietsen Dat heeft inderdaad effect, maar helaas is het paadje ook breed genoeg voor auto's en die glippen er dan ook snel over heen Wat nu weer niet de bedoeling is. Nu zou je natuurlijk kunnen hopen, dat automobilisten het voortaan spontaan zullen laten. Realistischer is waarschijnlijk om aan begin en eind van het paadje een paaltje neer te zetten, zodat rijwielen er nog wel langs kunnen en auto's niet meer LINGEWIJK BERKELWIJK Heel gerieflijk is het thans wonen aan de Lingewijk Een paar weken geleden toonden we in deze rubriek de chaos die de straat daar toen was De gemeente liet toen weten, dat binnen enkele weken met het herstraten van dat deel van de Lingewijk zou worden begonnen en dat het deze maand voor elkaar zou zijn. En jawel hoor: de gemeente hield woord en nu ligt er een prachtig straatje Zoals de foto toont Tonen wij ook nog even een opname van de Berkelwijk. waar het nog baggeren geblazen is. Daar moet namelijk nog nieuw plaveisel gelegd worden, maar dat kan pas als er geen zwaar vervoer meer over gaat En zolang dat voor de woningbouw nog niet nodig is. zal het op de Berkelwijk een modderpoel Dat is vooral vervelend voor de scholieren van ..De Heerd" en hun ouders en voor de gebruikers van de naast liggende gymnastiekzaal Kijk maar Onze redaktionele mede- werk(st)ers: Frits van Breda, Asschatterweg 63. Leusden-centrum, tel 033-41757 (alg Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel 033-41380 (sport) Alex Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-centrum, tel 033-42553 (alg). Anco de Knijff-Mali, v Har- denbroek v Lockhorstlaan 30. Leusden-zuid. tel 033-40273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20. Leusden-centrum, tel 033-43724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W Boelhouwer b| u thuisbezorgd. rrC V Ros Beyaart Hamersveldseweg 55, Leusden-C Tel. 43127. r rt„ SCHOOLHOOFD BLIJ (2) I f In het jongstleden donderdag In de Leusder Krant afgedrukte bericht „Schoolhoofd woonwagenkamp blij1 met suggestie raadslid" zijn enkele uitspraken opgenomen, die wij ten onrechte toeschreven aan de heer Braakman. Wij citeerden daarbij het raadslid Evelien Blom, die in de raadscommissie „Onderwijs" met de mededeling kwam dat de heer Braakman achter haar suggestie stond om iemand uit de onderwijs wereld in de begeleidingscommis sie voor het woonwagencentrum op te nemen. Die mededeling was op zich niet onjuist, maar mevrouw Blom heeft niet geheel correct de inhoud van het telefoongesprek dat de heer Braak man hierover met haar heeft ge voerd, in de commissievergadering weergegeven. Met als gevolg dat de woorden van de heer Braakman ook niet geheel correct in de Leusder Krant verschenen. De heer Braakman betreurt met name dat hem de uitspraak „ik laat mijn kinderen niet door ondeskundi- gen in de vernieling helpen" wordt toegeschreven. Hij heeft dat niet ge zegd, aldus de heer Braakman. Mevrouw Blom erkent dat het mo gelijk is dat zij de woorden van de heer Braakman niet geheel juist heeft overgebracht. LEUSDEN - Met ingang van 7 januari gaan de wijkverpleegkundigen ook in Leusden-Centrum spreekuur houden in het gebouw aan de Rozengaarde 33. Hier kan men vanaf die datum onder andere terecht voor injecties, voedingsadviezen en voor het maken van afspraken voor zuigelingencon- sultatiebureau's Het gebouw is geopend van maandag tot en met vrij dag tussen 8 30 en 9 00 uur

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11