In Leusden komt beslist een scouting-groep Eerste steen gelegd voor nieuw scoutingkantoor ■eusder krant VOORZITTER SCOUTING AMERSFOORT: Praatavond A.B.T.B. RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN DINSDAG 18 DECEMBER 1979 plaatselijk nieuws Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar. 20,50 per half |aar 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141 na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto s kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5.- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t.n.v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom binatie te Barneveld. - De stenen die zaterdagochtend werden ingemetseld. - Lady Baden Powell, midden onder de paraplu, was aanwezig bij de eerstesteenlegging. Het aanmaken van de benodigde specie. LEUSDEN Een scoutinggroep in Leusden gaat er beslist komen, alleen wanneer en de manier waarop staat nu nog niet vast. Dit is de rots vaste overtuiging van de heer H. Stol- werk, voorzitter van Scouting Amersfoort. Omdat een toekomstige groep in Leusden zal vallen onder het overkoepelende bestuursorgaan van het district Amersfoort, is de heer Stolwerk van zeer nabij betrokken bij de tot stand koming van een groep in Leusden. Eind januari zal er tijdens een vergadering van het district Amersfoort opnieuw aandacht besteed worden aan de mogelijke oprichting van een groep in Leusden. Eind januari zal er tijdens een verga dering van het district Amersfoort opnieuw aandacht besteed worden aan de mogelijke oprichting van een groep in Leusden. Een klein groepje mensen, waar onder burgemeester Rademaker heeft enige tijd geleden reeds het ini tiatief genomen om te bekijken of er in Leusden mogelijkheden zouden zijn voor een scoutinggroep. De acti viteiten van de werkgroep zijn inmid dels beëindigd, haar bevindingen zijn overgebracht aan het Amersfoortse districtsbestuur. Alleen mej. J. M Scholten uit de werkgroep zal als contactpersoon blijven optreden Probleem zou kunnen zijn dat een Leusdense groep een ..concurrent'' wordt van Amersfoortse groepen Op dit ogenblik worden Amersfoortse scoutinggroepen, welke hun gebou wen aan de rand van Amersfoort heb ben. soms voor meer dan 50% bezocht door Leusdense jongeren Eén van deze groepen is de Mani- tobagroep, gehuisvest in een tweetal gebouwen aan de Dodeweg. Als de Rijksweg 28 definitief aangelegd wordt zal het groepshuis moeten ver dwijnen om plaats te maken vooreen omgelegde Dodeweg Het groeps huis van de Manitobagroep is gele gen op Leusdensgrondgebied In het bestemmingsplan buitengebied van de gemeente is op honderd meter van het bestaande gebouw ruimte gere serveerd voor een nieuw te bouwen clubhuis Rob Daale, groepsvoorzit- ter van de Manitobagroep ziet een eventuele Leusdense groep niet als een ..concurrent" Dit in weerwil van het feit dat zijn groep op dit ogenblik voor zo n 60 a 70% bestaat uit Leus dense jongeren. Verhoudings-gewijs neemt dit percentage nog steeds toe. ..De belangstelling voor scouting neemt landelijk gezien toe, ook ir.; Leusden is deze trend zeker aanwe zig, zodat we niet bang zijn dat een) groep in Leusden een verminderd! ledental voor ons zal betekenen": aldus de heer Daale Een toekomstige scoutinggroep kan zich nu al verzekerd weten van de< sympathie van Leusdens eerste bur ger mr. J.W.M. Rademaker. In zijn toespraak ter gelegenheid van de eerste steenlegging van het landelijk bureau van scouting, memoreerde de burgemeester dat er in Leusden vaak gemopperd wordt over het gebrek aan aanbod van jeugd- en jongeren werk. Dit probleem zal voor 3/4 opge lost zijn als er in Leusden een scoutinggroep van de grond komt,1 aldus de heer Rademaker. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Aanstaande donder dag (20 december) komt de gemeen teraad voor haar maandelijkse vergadering bijeen. Op de agenda van de bijeenkomst, die om 19.30 uur aanvangt, staat: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4. Aanwijzing leden voor het Gewest Eemland 5. Wijziging statuten Groen- stichting Rozendaal 6. Wijziging Algemene Politie verordening (sluitingstijden) 7. Wijziging verordening behande ling bezwaarschriften gemeente Leusden 8. Vestiging zakelijk recht ten behoeve van de aanleg van openbare riolering 9 Bezwaarschriften tegen begro tingswijzigingen tpn behoeve van beschikbaarstelling krediet schietproeven 10 Grondaankoop ten behoeve van aanleg Zuiderinslag 11 Subsidie ten behoeve van emancipatieactiviteiten 12 Instelling van een begeleidings groep woonwagencentrum 13 Goedkeuring begroting 1980 Stichting Federatieve Bibli otheekvoorziening Leusden 14 Begroting 1980 Stichting Soci aal Culturele Centra Leusden 15. Aanschaffingen en verbeterin gen 1980 Stichting Soccle 16 Aanleg verhard handbalveld 17 Aanvragen ex artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Ned Her vormde lagere school te Achterveld 18 Aanvrage ex artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Gereformeerde lagere school te Leusden 19. Plaatsbepaling 5e Protestants Christelijke kleuter- en lagere school te Leusden-c 20. Instandhouding openbare kleu terschool ,,'t Drempeltje" te Achterveld 21. Algemene wijziging begroting 1979 Algemene Dienst 22 Verlaging garantiebijdrage wa terlevering 23 Wijzigfing verordening onroe- rend-goedbelasting 24. Begroting 1980 recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Valleigebied 25. Rondvraag LEUSDEN - De A.B.T.B. Hamers- veld hield vorige week woensdag avond een praatavond in De Til. Onderwerp van de avond was de vraag „welke verzekeringen zijn er nodig voor gezin en bedrijf? Sociaal economisch voorlichter G. J. M. van Rooyen ging uitgebreid op dit pro bleem in. De heer Van Rooyen wees de aan wezigen er in zijn betoog op vooral nauwkeurig na te qaan of alle bedrijfs- en gezinsrisico's wel, en tegen de juiste bedragen, zijn verze kerd Uitvoerig werd door hen inge gaan op een aantal juiste aspecten van onder meer de Algemene Bijs tandswet. Arbeidsongeschikt heidswet en rechtsbijstand verzekeringen Ten slotte wees hij de aanwezigen er op het door de K N B T B aan alle leden uitgereikte groene boekje met de titel ..Gezinsri sico's en bestaanszekerheid" door te lezen op de in zijn betoog aange haalde punten Na het betoog van de heer Van Rooyen. vond een groepsgesprek plaats, waarin problemen, verbon den aan bedrijfsovername en de risi co's van het agrarisch bedrijf aan de orde kwamen LEUSDEN „Deze stenen zijn op 15 dec. 1979 gemetseld door kabouters-welpen-padvindsters- gidsvan Scouting Nederland." Geen eerste steen maar in totaal 13 stenen werden er zaterdagmorgen aange bracht aan de gevel van het toekom stige kantoor van Scouting Nederland aan de Larixlaan. Elf ver schillende groepjes jeugdleden met selden ieder „hun" eerste steen. De allereerste steen werd aangebracht door de voorzitter van Scouting Nederland mr. W. F. van Dprp. In zijn openingswoord complimenteerde de voorzitter de bouwer van het project, het bouwbedrijf Mokveld uit Maars- sen. Omdat de bouw enkele weken op het schema voorligt is er bijna sprake van de laatste steenlegging, aldus de heer van Dorp. Onder de aanwezige gasten en belangstellen den bevonden zich burgemeester J. W. M. Rademaker, zelf oud-lid van scouting, en lady Patience Baden- Powell. Lady Baden Powell is gehuwd met Robert Baden Powell, kleinzoon van de oprichter van de scoutingbeweging, een beweging die is uitgegroeid tot een organisatie van 23 miljoen leden. De laatste steen werd tenslotte aangebracht door de heer P. Beke, directeur van het lande lijk bureau van Scouting. Alvorens de elf groepjes jeugdle den „hun" steen mochten aanbren gen, moesten zij de ingrediënten zelf via een postenspel bij elkaar verga ren. Met als startplaats „Ros Beyaart" moesten de groepen kinderen op ver schillende plaatsen in het dorp hun spullen verzamelen om tenslotte te eindigen ten huize van Gerrit van Tiel aan de Beaufortweg Op dat moment waren de groepjes in het bezit van cement, kalk, zand, een pollepel, een teil en water Voor de kenners zal het duidelijk zijn dat men deze zaken nodig heeft om metselspecie te maken Achter de Scoutingband uit Arnhem vertrok de hele stoet tegen - Voor de aanvang van de eerstesteenlegging werd een tocht door Leusden gemaakt. elven naar de bouwplaats aan de Larixlaan Eerder op de morgen had de drumfanfare uit Arnhem al een rondgang gemaakt door het dorp Na de plechtigheid op de bouw plaats kwamen alle betrokkenen voor een drankje en een hapje bijeen in de grote zaal van Ros Beyaart Burge meester Rademaker toonde zich in zijn toespraak verheugd over de komst van Scouting naar Leusden. Hij feliciteerde de voorzitter en de directie met hetfeit, datdedefinitieve huisvesting voor het landelijk kan toor binnenkort klaar zal zijn. „Bijna iedereen die naar Leusden komt wil niet meer weg" aldus de burgemees ter die hiermee het personeel van de Scout-shop. de „scoutingwinkel" een hart onder de riem wilde steken Bedoeld personeel moet vanuit De Haag naar Leusden verhuizen Het overige personeel van Scoi ting Nederland woont al in de omg< ving van Amersfoort, omdat tot o heden het landelijk bureau van d organisatie daar gevestigd is. In h< najaar van 1980 hoopt men ht nieuwe gebouw aan de Larixlaan I gebruik te kunnen nemen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3