Verkoop kerststukjes in De Til Nieuwe snackbar in Achterveld Gespreks- avonden a.s. ouders Coen v.d. 20 jaar in Tibetavond in de Hakhorst Berg Leusden Kruis vereniging vergaderde KERSTVIERING Kerststukjes maken bij Blijhof Werkloosheid gewest Amersfoort vrij stabiel Popgroep Spectra zaterdag in 't Claeverenblad ia*> 1 x S- plaatselijk nieuws Snr! LEUSDEN - De Kruisvereniging Leusden organiseert 5 gespreksavon- den voor aanstaande ouders. De eerste avond wordt gehouden op donderdag 17 januari 198Ö in het gebouw aan de Rozengaarde 33. Aanvang van de avonden is steeds om 20.00 uur en de kosten bedragen f 15,-. Belangstel- lenden kunnen zich opgeven bij de wijkverpleegkundigen of bij mevrouw v d. Holt. tel 41218. De nieuwe Achterveldse snackbar. DINSDAG 18 DECEMBER 1979 duidelijk verschillen van de andere instuiven. Want om vast in een goede kerst stemming te komen gaan de deelne mers kerststukjes maken Nog-nfio'oïër dan andére jdren, want naast tièt mooie grbëh. aangeboden door de plantsoenendienst en de kaars, wordt met echte bakjes gewerkt, zodat de kerststukjes best een ere plaats in de kamer verdienen Om de sfeer extra te verhogen zal er in plaats van limonade warme choco lademelk geschonken worden Er wordt gerekend op een grotr opkomst dus kom gezellig mee doer en maak er wat moois van Tot zaterdag 22 december om 10.0C uurIh het nieuwe clubgebouw. Ans friduslaan 49 Zaterdag 's rnorgem 1 vanaf 9 00 uur telefonisch te berei 1 ken op nr 41627 De kosten bedragen voor iedereer f150 914. Het aanbod van beneden 23- jarigen daalde met 3 tot 237. waarvan 61 schoolverlaters. In dezelfde peri ode in 1978 bedroeg het aantal bene den 23-jarigen 209, waarvan 68 schoolverlaters. De vraag naar man nen steeg van 1602 in oktober naar 1709. In dit aantal zijn ook opgeno men de vacatures waarnaar zowel mannen als vrouwen kunnen sollici teren, te weten 205. De werkloosheid onder vrouwen daalde met 28 tot 753. Het aantal beneden de 23-jarigen is 416 (een afname van 14 ten opzichte van november). Hiervan zijn 196 school- verlaatsters. De vraag naar vrouwen daalde met 97 tot 266. Vergeleken met november 1978 valt te constate ren dat zowel het aanbod van man nen (914-809) als van vrouwen (753-611) nog steeds hoger is. De vraag naar mannen is nu hoge (1709-1334) dan in november 1979 terwijl de vraag naar vrouwen vrijwe gelijk (266-254) is gebleven. r In Leusden stonden in de maanc november 64 mannen als werkzoe kend ingeschreven, dit waren er ir oktober nog 69 en vorig jaar novem ber 51 Tegenover deze aantaller r staan aan de vraagzijde respectieve lijk 77 vacatures in november, 72 ir oktober en slechts 43 vorig jaai november Het aantal vrouwen zon der werk in Leusden bedraagt 48 Dil js een stijging ten opzichte van okto ber met 3 Vorig jaar bedroeg het i aantal werkzoekende vrouwen 43 Aanmerkelijk meer verschil tonen de vraagcijfers naar vrouwelijke arbeidskrachten In november waren er 18 vacatures, in oktober nog 37 en vorig jaar november 11. Zaterdag 22 december zal de Amers- foortse popgroep Spectra in soos 't Claeverenblad optreden Deze for matie, die al geruime tijd bestaat, oogst bij optredens in Amersfoort, maar ook daarbuiten, altijd veel suc ces Spectra speelt op kwalitatief hoog niveau bekende popmuziek en ook enige eigen nummers De zaal is open vanaf 20 00 uur en de toegang bedraagt f 2,00 Toegang alleen voor jeugd van 16 jaar en ouder. LEUSDEN Evenals voorgaande jaren werd door de Hobbyclub ook nu een keststukjesverkoop georga niseerd De stukjes konden zondag in De Til worden bekeken en besteld Op vrijdag 21 en zaterdag 22 decem ber worden de resterende stukjes in de omgeving van De Til verkocht De opbrengst van de verkoop zal wor den besteed aan het vakantiewerk om zo de deelnemende jongens tegen een dragelijke prijs de moge lijkheid te bieden een week op club vakantie te gaan ■rf? S? v-V nen ze daar in Mysore in een vlak land met een warm klimaat waardoor ze ex tra vatbaar blijken te zijn voor de be smetting met tuberculose Op dit mo ment moet er dus extra medische aan dacht worden besteed aan de bestrij ding van de TBC ..Reden te meer", aldus Wim de Jong. ,,dat wij er met ons allen voor zorgen, dat die kinderen zo gauw mo gelijk in hun eigen dorp, kunnen worden opgevangen" Onze aktie loopt goed. en vele men sen hebben al gereageerd. Veel vraag is er geweest naar ons gironummer. We wilden de gelden gescheiden houden, zodat we nu een eigen rekening hebben geopend voor deze aktie Het is de rekening 684519410 bij de Nederlandse Middenstands Bank te Soest (gironr. van de bank: 134908) ten name van Wim de Jong, inzake SOS kinderdorpen. Toen wij er waren in Ladakh hadden ze daar één Northonpomp, en konden ze met kunst- en vliegwerk wat water uit de rivier oppompen Inmiddels hebben we bericht gekregen, dat ze nu in ieder kinderhuis een kraan hebben, en daar mee rivierwater tot hun beschikking. DOODSBANG Het SOS kinderdorp ligt vlak aan de grens van Pakistan, en even verder aan de grens van China Ze zijn doodsbang, die Tibetanen. Ze willen toch die steen woestijn, want meer is het echt niet, een beetje beschermen, zodat die kinderen daar niet meer weg hoeven Kaarten voor de Tibetavond kunt u bestellen bij Wim de Jong, Lijsterbe slaan 6 in Leusden, telefoon 033- 41390. Mocht u de avond niet kunnen bijwo nen, en u wilt de aktie toch steunen, dan kunt u een bedrag overmaken op het eerder genoemde gironummer van de SOS kinderdorpen Wim de Jong vestigt tenslotte nog uw aandacht op de kursus, die hij bij Latent Talent geeft over India, Nepal en Thai land. De afgelopen kursus was overvol Als u interesse heeft om de nieuwe kur sus bij te wonen, dan raadt hij u aan u zo snel mogelijk te laten inschrijven van de nieuwe Latent Talent krant ACHTERVELD Dinsdag 11 december hield de kruisvereniging haar jaarlijkse ledenvergadering. Voorzlter G. Tijmensen opende de vergadering met een hartelijk wel komstwoord. Hij vond het wel jam mer dat er zo weinig belangstelling van de leden voor deze vergadering was. Buiten het bestuur waren er slechts vijf leden aanwezig terwijl deze vereniging 510 leden telt. Buiten de leden waren ook aanwezig zuster Dignum en de arts Koch. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd De voor zitter deelde mede dat vanaf 1 januari 1980 het kruiswerk zal vallen onder de Algemene wet bijzondere ziekte kosten Dit houdt in dat een gedeelte van de activiteiten zal worden over gebracht naar de regionale vereni ging. Hij vond dit wel jammer, doch er blijven nog genoeg activiteiten over voor de plaatselijke verenigingen Nadat er over dit punt enige tijd van gedachten was gewisseld, werd een terugblik gegeven over de jubileum viering Een groot aantal personen heeft het feest meegevierd Ook de onderzoeksdag is een groot succes geweest Arts Koch gaf een overzicht over die_dag Hij wasbeer blij dat er op deze dag zo een grote opkomst, was geweest In totaal waren er 233 personen op komen dagen, die op suiker waren onder zocht Er waren zes gevallen die duidelijk afwijkend waren en er waren 28 grensgevallen Ook de ogentest en de bloeddruk opname hadden niet over belangstel ling te klagen gehad Na de bloed druk opname waren er 15 mensen naar de huisarts gegaan, terwijl er na de ogentest verschillenden naar de oogarts waren gegaan Uit het jaar verslag van zuster Dignum bleek dat er 994 verpleeghuisbezoeken waren afgelegd, overige bezoeken 81 maal, 169 keer bejaardenhuis bezoek, pre natale zorg 43 maal. zuigelingen en ACHTERVELD Woensdagmid dag werd de nieuwe snackbar De Berken van Jan en Cobie van de Wetering aan de Hessenweg officieel geopend. Om ongeveer 14.00 uur had een aantal belangstellenden, waaronder de buren en een groot aantal Achterveldse nering doenden zich bij de nieuwe zaak verzameld. De officiële opening vond plaats door de burgemeester van Leusden mr. Rademaker. Voordat hij de zaak opende, sprak hij een kort woord. Ik ben blij dat er l.O^M weer een nieuw etablissement is bij gekomen. Ik vind het een zeer goed initiatief. Het spreekt mij dan ook aan dat de heer Van de Wetering nu hij zijn vorige beroep niet meer kan uit oefenen is overgestapt naar dit werk. Er is veel geduld geoefend. Er komen zoveel regelingen aan te pas Men heeft te maken met gemeente, pro vincie en rijk Jullie gaan een nieuw bestaan opbouwen en ik hoop dat jul lie daar veel succes mee zullen heb ben Ik geloof niet dat er veel concurrentie zal ontstaan want er is kleuterzorg 537 maal, huisbezoeken reuma, revalidatie en kwaadaardige ziekten 53, 23 zuigelingen bijeen komsten werden er gehouden met 380 consulten, op de tien kleuterbij eenkomsten werden 170 kleuters geconsulteerd In samenwerking met de kruisvereniging Leusden- Centrum was er acht maal een gehoor onderzoek Aan 95 gezinnen werden er 188 artikelen uitgeleend Uit het financieel verslag van, penningmeesterbleek dat er een- tekort was Door de subsidie verle- ning van de gemeente had men toch een sluitende begroting De kascom- missie had de boeken gecontroleerd en alles in orde bevonden De aftredende leden van de kascom- missie mevr H v d Glmd-Lokhorst en de heer H Huppelschoten werden herkozen Periodiek aftredend als bestuurslid was mevr Brmkhof-Elshof Door het bestuur was als tegenkandidate gesteld mevr. Thea Rooks Na de ver kiezing bleek dat mevr Brinkhof- Elshof was herkozen. Bij de rondvraag werd de suggestie naar voren gebracht om aan alle leden en niet leden een schrijven te hier in het dorp een heel goede, colle giale sfeer en ik hoop dat deze er ook zal blijven Nadat de sleutel was over handigd opende de burgemeester het nieuwe gebouw. Bij de opening van de deur bleek volgens de burge meester dat er prima volgens de brandpreventie verordening was gewerkt want de deur ging naar bui ten open Het echtpaar Van de Wetering werd door alle aanwezigen van harte gelukgewenst met hun nieuwe zaak Geruime tijd bleef men gezellig bij een waarbij kon worden genoten van diverse artikelen die in de zaak wor den verstrekt ledereen was het er over eens. dat het gebodene van zeer goede kwaliteit was. Het is een mooi geheel naar de eisen van de tijd inge richte snackbar. Ook zeer gezellig om er even te vertoeven. De zaak is er elke dag, met uitzondering van de maandag vanaf 11.30 uur voor het publiek geopend richten waarin de activiteiten van de vereniging eens duidelijk naar voren worden gebracht. Verder waren de aanwezigen het er over eens dat er over enkele jaren weer eens een onderzoekdag zou moeten worden gehouden als nu bij de jubileumvoe ring was geweest. Hierna sloot de voorzitter de verga dering met dank aan allen voor de inbreng deze avond. LEUSDEN - Dit jaar viert de KPO Leusden haar Kerstfeest op woensdag 19 december a s. 's avonds om 8 uur in de Johanneshoeve, Hamersveldse- weg. Deze avond wordt georganiseerd door een ééndagsbestuur. bestaande uit leden uit het centrum van Leusden Ook dit jaar hoopt men u een sfeervolle avond te bezorgen met bezinning, maar ook met de gebruikelijke gezelligheid Vooral leden, die door het jaar heen niet altijd in de gelegenheid zijn de bijeen komsten bij te wonen, worden vriende lijk verzocht deze keer niet voorbij te laten gaan Mogelijk zal een kleine fi nanciële tegemoetkoming van u wor den verwacht De volgende bijeenkomst van de KPO is op woensdag 9 januari en wordt verzorgd door de Rabobank in Leus den, die u zo volledig mogelijk informa tie zal verschaffen omtrent vakantierei zen, o.a. door middel van dia's Ook deze avond zal worden gehouden in de Johanneshoeve om 8 uur LEUSDEN Vele kinderen vroe gen zich af of de hobby-instuif op Blijhof zo vlak voor kerst wel door zou gaan, maar natuurlijk gaat dat door. En wel op zaterdag 22 decem ber gewone tijd, 10.00 uur dus. Het karakter van deze instuif zal echter LEUSDEN De werkloosheid onder mannen is gedurende de maand november in het gewest Amersfoort, omvattende de gemeente Amersfoort, Baarn, Bun schoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg toegenomen met 13 tot UNIEK De huidige zaak aan de Hamersveldseweg. 1.0 2-4. LEUSDEN Morgen, woensdag, Is het precies 20 jaar geleden dat de firma Coen van den Berg zich vestigde in het pand aan de Hamersveldseweg waar het bedrijf nu nog is ondergebracht. In april 1959 begon de heer Van den Berg In een tijdelijk onderkomen aan de Hamersveldseweg 43 zijn zaak. Op 19 december dat jaar volgde de verhuizing naar het huidige pand. De heer Van den Berg werkte LEUSDEN - In het kader van de aktie voor het SOS kinderdorp La dakh, „Geef Tashi een huis", organi seert de aktieve Leusdenaar Wim de Jong op donderdag 27 december een Tibetavond. Deze Tibetavond wordt gehouden in eetkafee - galerie „De Hakhorst", Waarden 25a (aan het einde van de Noorderinslag) in Leusdencentrum. Op deze Tibetavond zal Wim de Jong de BBC film ..Lama King" vertonen Te vens is hij er in geslaagd om de Tibe taanse volksdansgroep, die vier dagen optreedt in de Rotterdamse Ahoyhal naar Leusden te halen. Toen ze van Wim de Jongs aktie „Geef Tashi een huis", hoorden, waren ze direkt bereid om naar Leusden te komen Eetkafee - galerie „De Hakhorst" stelt z'n zaal gratis beschikbaar De Tibetaanse dansers vragen alleen vergoeding voor hun busvervoer van Rotterdam naar Leusden en terug En het Asthmafonds in Leusden stelt zijn filmscherm en - projektor gratis beschikbaar De gehele opbrengst van de avond (de genummerde kaarten kosten 5,- per stuk) komt dus ten goede aan het SOS kinderdorp in Ladakh. „Het is een unieke gelegenheid", zegt Wim de Jong, „om in kontakt te komen met Tibet en de Tibetanen. Het is een fijne, enthousiaste volks dansgroep van de Tibetaanse neder zetting in Zwitserland Een aantal Ti betaanse jongens en meisjes uit het SOS dorp in Dharamsala komen mee om (in het Nederlands') iets te vertellen over hun land en over het SOS dorp, waar ze nu wonen. De film van de BBC bevat autentieke opnamen van de Dalai Lama zelf vóór zijn vlucht Wij hebben diverse volksdansgroe pen benaderd, onder andere Terp sichore om ze op deze avond te wijzen Want je ziet het hoogst zelden, zo n groep Tibetaanse dansers! Uit landen als Tibet, India enzovoorts, daar komt eigenlijk de oorspronkelijke dans van daan. Die dansvorm verschilt veel van het karakter van hier Het aksent van de Tibetavond in Leusden ligt erop om de mensen in kontakt te brengen met de Tibetanen Dat vinden die Tibetanen zelf ook het leukste" Wim de Jong bezocht deze zomer „zijn" SOS Kinderdorp, waar de dage lijks een 50-tal kinderen uit de omlig gende vluchtelingen kampen de school bezoeken en 's middags méé mogen eten Voor 20 van hen is hij nu bezig om het geld bijeen te brengen voor een ei gen huis Zoals wij onlangs berichtten gaat hij er met een vriend dit voorjaar op de fiets heen om zélf mee te helpen bouwen In Zuid-lndia (Mysore) heeft men nu de beschikking gekregen over 8 acres grond voor de bouw van een nieuw dorp voor Tibetaanse kinderen. OUDEREN Er is een ernstig probleem bij geko men voor wat betreft de ouderen Tibe tanen zijn gewend in de bergen in een koel tot koud klimaat te leven Nu wo- daarvoor in een laboratorium va I Philips in Nijmegen Tot 1973 woor de de familie Van den Berg bij d zaak, maar in dat jaar werd ook d woonruimte bij het winkel- en kar i toorgedeelte getrokken Naast d verkoop van elektrische apparate j houdt de firma Van den Berg me totaal 10 personeelsleden zie bezig met het aanleggen va' elektrische installaties in onde andere nieuwbouwwoningen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7