w X Provincie keurt grond- verkopen Langenbeek toch goed Conflict tussen PL en VVD Fietspad Horsterweg: het wachten is op uitspraak van de Kroon Vijf-Vinger-Theorie: Verwarring in CML vaximai; ik m: leiiswek krakt nr Feestavond in Vrouwencafé Provincie weigert medewerking aan art. 19- procedure CAl-mast BDU Over o.g.-belasting Reimus&Snel Leusder Krant VOORJAARSCURSUS STIJLDANSEN van 15 lessen K 06vi 'JöC c Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Dansstudio Dan Bearda start DONDERDAG 13 DECEMBER - 11e JAARGANG NO. 48 1979 SB Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaailaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. UTRECHT/LEUSDEN - Gedepu teerde Staten van Utrecht hebben b. en w. laten weten dat zij „na zeer ampele overweging" de raadsbe sluiten m.b.t. een aantal grond- verkopen in Langenbeek hebben goedgekeurd. Het gaat hierbij om de bouw van 122 premie-koopwonin gen, 76 geschakelde vrije sectorwo ningen en 11 vrije sector woningen in clusterbouw. Op 17 oktober jl. hadden Gedepu teerde Staten laten weten ernstige bezwaren tegen de voorgenomen verkoop te hebben. Naar hun mening diende in de desbetreffende beslui ten het beding te worden opgeno men dat binnen een termijn van tien jaar doorverkoop van de woningen slechts zou worden toegestaan aan gegadigden die economisch gebon den zijn aan de regio. Op het niet-na- komen van dit beding wilden G.S. een boete van 100.000,- gesteld zien. Voorts waren G.S. van mening dat in de verkoopbesluiten onvol doende was vastgesteld, dat de te bouwen woningen ten goede zouden komen aan de hierboven genoemde categorie. Gedeputeerde Staten wijzen er op dat bij hun besluit goed te keuren de verhoudingsgewijs lange voorge schiedenis de doorslag heeft gege ven. Zij wijzen er voorts op dat aan hun beslissing geen konsekwenties mogen worden verbonden voor hun standpunt over toekomstige ver koopbesluiten. „Voor de toekomst," zo laten Gedeputeerde Staten ten slotte weten, „gaan wij er zonder meer vanuit dat de bedingen zoals omschreven in onze brief van 17 ok tober jl. zullen worden gehanteerd." LEUSDEN - ..De ligging van bepaalde groepen onroerende goederen geeft in sommige plaatsen door een aantal oorzaken een meerwaarde tenhbpzichte van gelijks- coortige gebouwde eigendommen el ders". is de konklusie in een rapport van het bouwcentrum Aan de hand van on der andere een onderzoek naar de grondprijzen in Leusden en makelaars informatie is gebleken, dat ook hier een zodanige meerwaarde boven de stich- tingskosten van gebouwen is ontstaan, dat de commissie zich achter het voor stel kon scharen een zogenaamde lig- gingsfaktor van 1.15 in te voeren. Dit houdt in dat de in 1974 voor bepaling van de hoogte van de onroerend geodbelasting vastgestelde waarden m^t 15 procent zullen worden ver hoogd Voordat het echter zover was. werden er harde noten gekraakt met name tussen de heer Bergsma (VVD) en mevrouw Verduin (PL) Mevrouw Verduin vroeg zich af of - op grond van de afspraken destijds gedaan in samen onderweg - de liggingsfaktor wel mocht worden verhoogd Afspraken hierom trent waren door haar fractie duidelijk anders uitgelegd dan door de VVD. De gemoederen raakten daarop zo verhit dat de heer Bergsma dreigde wanneer Bergsma (VVD): kappen met Samen Onderweg. dit standpunt volgende week door Poli tiek Leusden in de raad zou worden gehandhaafd, verder tekappen met Samen Onderweg. Voorzitter Man- demaker bleek duidelijk geen behoefte te hebben aan een rel rond het midder nachtelijk uur en trachtte tot viermaal toe een eind aan de discussie te maken. Hij sloot met te stellen dat het aanbeve ling verdient in het vervolg de on roerend goedbelasting iedere twee jaar bij te stellen In een gedaan voorstel een afzonderlijke rioolbelasting in te- voeren zag hij niets. Gezien het late uur - het was al bijna donderdagochtend - werd besloten het laatste agendapunt, behandeling van de meerjarenanalyse 1981-1984 te verschuiven naar de eerstvolgende commissievergadering. LEUSDEN - Maandag 17 decem ber organiseert het vrouwencafé Leusden een vrouwenfeest. Naast goede muziek om naar te luisteren en/of op te dansen zal de cabaret groep een aantal liedjes zingen. Een paar enthousiastelingen hebben het op zich genomen om voor hapjes en een speciale drank te zorgen. Het is de bedoeling dat iedereen doet wat in haar hoofd of hart opkomt, dus als je wilt zingen, dansen, praten of mu siceren, niemand houd je tegen. In "t begin van de avond zal ook ..Amnesty International" aanwezig zijn om hand tekeningen te verzamelen, dus kom vroeg. Tot ziens maandagavond vanaf 20 00 uur in De Hakhorst Kon- taktvrouw: Riet van Heerewaarden, Melafier 7. tel. 43689. Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaailaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Horsterweg nog zonder fietspad. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het fietspad langs de Horsterweg is er voorlopig nog niet. Dat is de konklusie, die te trekken valt uit de diskussie, die de werk groep Ruimtelijke Ordening van het CML dinsdagavond voerde over dit hete hangijzer èn de uitspraken van o.m. de heer M. T. Pais, direkteur Gemeentewerken. Ook al zouden de grondaankopen naar tevredenheid verlopen, dan nóg blijft de gemeente met zo'n dertig bezwaarschriften te gen het fietspad zitten, die nu bij de Raad van State (de Kroon) liggen om beoordeeld te worden. Alleen een uitspraak van de Kroon kan duide lijkheid bieden. Volgens de heer Pais is het starten van een artikel 19-pro- cedure ook niet direkt de oplossing, omdat de direkt betrokkenen (aan- wonenden) bezwaarschriften kun nen indienen. „Dan zijn we waar schijnlijk nog net zo ver en zal de provincie ook geen toestemming tot aanleg verlenen." Een groot deel van de Horsterweg en Zwarteweg-bewoners hebben zoals bekend een bezwaarschrift ingediend bij de Kroon. De heer De Weerd (op de publieke tribune) deed de suggestie om die bezwaarden bij elkaar te brengen en er mee te gaan praten. Om ze te overtui gen van de noodzaak en ze (vooral de Zwarteweg-bewoners) de garantie ge ven, dat dit fietspad niet doorgetrokken zal worden vanaf de Noorderrandweg tot aan de Hamersveldseweg. De heer Pais ging daar niet direkt op in, hoewel hij er op wees, dat al verschillende ge sprekken met de bezwaarden hadden plaatsgevonden ,.Het is duidelijk, dat wij onze pogingen zullen gaan verhevi gen", deelde hij de werkgroep mee. De heer Buhler (ENFB) was niet zo erg te spreken over het gemeentelijk beleid ten aanzien van het fietspad langs de Horsterweg. Hij vond een periode van vijf jaar praten over een plan, zonder dat het gerealiseerd is, veel te lang. „Slechts het laatste half jaar, nu het fietspad in de openbare belangstelling staat, toont de ge meente enige aktiviteit." Hoewel dit door zowel de heer Pais als door voorzitter Ter Berge werd bestreden, bleef de heer Buhler bij zijn stand punt, dat de gemeente in het verle den nu niet direkt getoond heeft een „warme voorstander van fietspaden te zijn geweest en te zijn". De heer Verbreek bracht naar voren, dat het echt niet aan de agrariërs ligt. „Die willen best een fietspad en die willen ook best de grond, die daarvoor nodig is. verkopen. Maar dan wel tegen een redelijke prijs. En de mondelinge afspraken dienen dan ook in het koop- kontrakt worden opgenomen, wat nu in sommige gevallen niet is gebeurd." Het bleek uit de diskussie ook, dat de agra riërs, die een bezwaarschrift hebben ingediend, deze in ieder geval zullen Pais, directeur gemeentewerken. intrekken, zodra de grondverkoop naar ieders tevredenheid is afgerond. De werkgroep was het met de heer Buhler eens, die op een „hoge prioriteit" aandrong en vooral haast om het fietspad te realiseren. De heer Ivens vond dat de gemeente op nieuw met de bezwaarden rond te tafel moet gaan zitten om hun me ningsverschillen uit te praten. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tv makelaardij og Rozendaailaan 9 Leusden-C SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-44569 Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen mei onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. nieuwe Aanvang 2e week januari. Inschrijving dagelijks van 12.00 tot 18.00 uur aan de studio. Inlichtingen en informatie Utrechtseweg 89, Amersfoort, tel. 033-14456. Hieromtrent delen zij onder-meer het volgende mee: „Tegen de ontworpen antennemast zoals opgenomen in het bestem mingsplan „Sportcomplex Valleika- naal" is een bezwaarschrift bij ons col lege ingediend door de natuur beschermingsconsulent bij het Staats bosbeheer en door de heer De Weerdt. Hoewel de reclamanten tegen de voor genomen toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening c a. geen bezwaren hebben ingediend, me nen we de wel door hen tegen het be stemmingsplan ingediende bezwaren bij de beoordeling van uw verzoek om afgifte van verklaringen van geen be-' zwaar te moeten betrekken „Wij hebben daarom besloten de ge vraagde verklaringen van geen bezwaar voorshands niet af te geven in afwach ting van de inzending van het inmiddels door de raad .astgestelde bestem mingsplan „Sportcomplex Valleika naal" zodat wij de, naar wij aannemen, breed gefundeerde mening van de raad ta v de bezwaarschriften in onze overwegingen betrekken alsmede het daaromtrent door de Provinciale pla nologie commissie uit te brengen ad vies." Om gelijkluidende redenen verleen de Gedeputeerde Staten eerder geen goedkeuring aan het voor de bouw van de mast en het ontvangststation beno digde krediet. Een en ander betekent opnieuw een vertraging in de realise ring van de nieuwe cai-installatie met tenminste enkele maanden - Interview met Harm Offereins: „Ik zit daar niet om de evangelist uit te hangen pag. 5 - Achtervelds nieuws pag. 7 - Zwemmen voor ouderen weer van startpag. 7 - Leusdens sportnieuws pag. 9 - Loep op Leusden en En tenslottepag. 11 - Film: nieuwe Haanstra In Amersfoortpag. 13 DOKTERSDIENST: 03425-1222 DE LEUSDER KRANT: ...zou die wel mogen van de provincie...? (Van de redaktie). LEUSDEN - Hoewel de diskussie over de inmiddels beruchte vijf- vingertheorie in de vorige vergade ring van de werkgroep CML/RO reeds was gevoerd, ging men er dinsdagavond nog eens uitgebreid op in naar aanleiding van een brief van de Stichtse Milieu Federatie, die de werkgroep het verwijt maakte, dat zij ongenuanceerd op het probleem had gereageerd. In de brief van de Stichtse Milieu Federatie wordt echter voorbij gegaan aan wat er werkelijk aan de hand is rond de VVT en wordt nog eens gehamerd op de jaren geleden gevoerde diskussie rond het uiteindelijke woning-aantal dat Leusden zou mogen tellen in 1985. De werkgroep was van mening, dat de brief van de Stichtse Milieu Federa tie niet was gebaseerd op de notulen van de vergadering, maar op een kran tenbericht en dat dit niet de juiste gang van zaken is Besloten werd om de no tulen naar de federatie te zenden, inclu sief een verslag van de dinsdagavond gevoerde diskussie. Werkgroeplid Ver beek: „Het zou nog beter zijn als de federatie zelf de vergaderingen van de werkgroep bijwoont. Een lid van het be stuur woont in Leusden Hoe moeilijk de VVT in feite is, bleek weer duidelijk uit de gevoerde diskussie binnen de werkgroep RO van het CML De verwarring was dan nogal groot. Terwijl de heer Herks het een prima zaak vond dat de provincie de zaakjes controleerde, zo was mevrouw Ter Windt van mening, dat er eigenlijk niets aan de hand is .Leusdenaren, die een huis willen hebben, die hoeven toch niet in de tweede fase te zijn? Die kunnen toch ook een woning in de eerste fase kopen?" Waarmee duidelijk aan de werkelijke zaken, die spelen, voorbij fwerd gegaan Voorzitter Ten Berge onderstreepte dan ook nogmaals, dat het er om ging, dat onder meer sociaal aan Leusden gebonden mensen door de VVT niet voor een woning in Leusden (tweede fase) in aanmerking zouden komen, terwijl juist bij de goedkeuring van het bestemmingsplan tweede fase als voorwaarde is gesteld, dat de eigen bewoners (dus ook de sociaal gebon- denen) het eerste aan bod zouden ko men. Het meningsverschil tussen ge meente en provincie moet onder meer daarin worden gezocht „Bovendien", aldus de heer Ten Berge, „is het on aanvaardbaar. dat een taak (toewijzing woningen) die op gemeentelijk terrein ligt, door de provincie als controle wordt overgenomen." Daarover bleef men van mening ver schillen ondanks langdurige diskussie, zodat tenslotte werd afgesproken, dat de werkgroep in haar brief aan de pro vincie op afwijkende punten zou spre ken van „een meerderheid van de werkgroepDe werkgroep dringt er in haar brief aan de provincie op aan voorrang te geven aan in Leusden wo nende woningzoekenden, in tegenstel ling tot wat de provinciale VVT aan geeft economisch gebondenen. „In menging achteraf vindt de werkgroep onaanvaardbaar, omdat eenmaal ge geven en bekrachtigde voorschriften dienen te worden nageleefd." De werk groep vindt het tevens onjuist, dat door de controle van de provincie „het be stuur verder van de burger wordt afge bracht". Ondanks de tegenstand van de heer Herks en mevrouw Ter Windt werd uiteindelijk met meerderheid van stemmen besloten om de brief toch naar de provincie te zenden en niet eerst af te wachten, wat de uit slag zal zijn van het gesprek tussen gemeente en provincie. - In januari begeleidingsgroep woonwagencentrum pag. 3 - Ook zakdoeken ter beschikking stellen?pag. 3 UTRECHT/LEUSDEN - Gedeputeer de Staten van Utrecht hebben b. en w. laten weten vooralsnog geen me dewerking te kunnen verlenen aan een artikel 19-procedure voor de bouw van de geplande cai-mast aan het Valleikanaal.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1