rli uu 1 nr X VOORSTEL B. EN W.: Bouwkeet ten zuiden van Zwanenburg voor onderkomen van De Rockers Nieuwjaars recepties Gemeente koopt grond van Pon VANI)AA« IS 1)12 LEIIMK KltANT BDU Leusder Krant volgende week alleen op donderdag! Commissie welzijn 9 januari bijeen Commissie onderwijs komt 9 jan. bijeen Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden l. 675 L Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 27 DECEMBER - 11e JAARGANG NO. 52 1979 o o (van de redaktie) LEUSOEN Volgende week woensdag (9 januari) zal de raads commissie Welzijn zich buigen over hel voorstel van b en w om voor de jongerengroep „De Rockers" een on derkomen ter beschikking te stellen. Zoals bekend is dit al jaren een zeer grote wens van deze groep, waarvoor geruime tijd door hen aktie is ge voerd. De Rockers zijn van mening, dat ook zij recht hebben op een eigen onderkomen, zoals zoveel groeperin gen en verenigingen medewerking hiervoor krijgen van het gemeente bestuur. B en w heben na talrijke ge sprekken met de leiders van de groep besloten om aan dit verzoek tege moet te komen. Het gemeentebe stuur wil daarvoor een bouwkeet be schikbaar stellen en een plaats in het tweede fase-gebied ten zuiden van het plan „Zwanenburg". Dit terrein is in een latere periode be stemd voor een school voor voort gezet onderwijs. B en w verwachten niet, dat deze school er binnen en kele jaren zal komen, zodat de Roc kers geruime tijd van deze plaats ge bruik zullen kunnen maken. De kosten inclusief plaatsing, waterlei ding, electriciteit en riolering komen op f 16.000,—De inrichting e.d. zal door de Rockers zelf moeten ge schieden. KANS In een uitgebreid voorstel schrijven b en w „Deze jongerengroep, die blijkens de laatst overgelegde leden lijst uit 38 personen bestaat, is een weinig gestructureerd geheel en heeft geen duidelijk omschreven Het gebied ten zuiden van Zwanenburg waar de Rockers een eigen clubgebouwtje zullen krijgen. doelstellingen Men noudt zich voor namelijk bezig met sleutelen aan mo toren, films draaien, klaverjassen en Rock 'n Roll-platen draaien In het algemeen zijn „De Rockers", als zij als groep optreden, niet welkom in cafe's en andere openbare gelegen heden. Mede hierouor voelen zij zich in zeker opzicht gediscrimineerd, hetgeen wel eens agressie oproept, zich uitende in ontsporingen en van dalisme Uit de diverse gesprekken die met de leiding van „De Rockers" zijn ge voerd, hebben wij niettemin de over tuiging gekregen dat de groep best van goede wil is en dat het hebben van een eigen omgeving, waarin men zich kan uitleven en zichzelf kan zijn een belangrijke bijdrage kan leveren om misdragingen te voorkomen Met het bestuur van de Stichting Jeug draad Leusden zijn wij dan ook van mening dat moet worden getracht om aan het verzoek van „De Rockers- tegemoet te komen Hierdoor wordt de groep in elk geval de kans gebo den een stuk verantwoordelijkheids gevoel te tonen Bovendien wordt een oplossing gevonden voor het probleem van een groep jongeren die zich minder aangetrokken voelt tot de bestaande jeugd- en jongeren centra, dan wel hierin minder goed wordt geaccepteerd" VOORZIENINGEN Omdat de bouwkeet op een voorlo pig nog niet te geb 'tnken stuk grond wordt gepletst Jtenen er allerlei noodzakelijke voorzieningen worden getroffen B en w schrijven in het voorstel hierover „Wat betreft de concrete mogelijkhe den om een gebouwtje aan „De Roc kers" beschikbaar te stellen, delen wij u mede, dat de gemeente reeds enige tijd beschikt over een bouw keet, die na de bouw van een aantal woningen in het eerste deelplan van Ongeveer de plaats, waar het clubgebouwtje van de Rockers zal komen, indien de raad akkoord gaat met het voorstel van b en w. de tweede fase van de aannemer werd overgenomen Deze keet met een oppervlakte van 50 m2zou voor dit doel gebruikt kunnen worden Als locatie van dit gebouwtje denken wij aan een terrein in de tweede fase ten zuiden van de woonbestemming in het plan „Zwanenburg". Dit terrein is bestemd voor de bouw van een school voor voortgezet onderwijs Aangezien de bouw van een derge lijke school voorlopig niet is te ver wachten, kan dit derhalve gebruikt worden voor de bouw van tijdelijke gebouwen. Een probleen dat hierbij nog een rol speelt, is dat op dit mo ment nog ge<?n hoofdleidingen van de nutsbedrijven langs de omgeving van deze plaats aanwezig zijn Daar het nog enige jaren kan duren voor dat de aanleg van de hoofdleidingen een feit kan zijn, zullen enkele alter natieve oplossingen getroffen moe ten worden Voor wat betreft de wa tervoorziening denken wij aan het slaan van een bron en het aanbren gen van een hydrofoorinstallatie Het verwarmen zal dienen te geschieden door middel van oliekachels met een bovengrondse tank. Ten aanzien van de stroomtoevoer zal gebruik ge maakt moeten worden van een bo vengrondse netaahsluiting, terwijl ter vervanging van de riolering een sep- tietank met stapelput zal dienen te worden aangebracht" ZELFWERKZAAMHEDEN De Rockers hebben zich bereid verklaard veel werk zelf te doen, zo dat de kosten laag gehouden kunnen worden. ZijzuMn zelfzorgen voor de plaatsing van de bouwkeet, het schil derwerk en de verwarming. Het ge meentebestuur wil graag over dit voorstel een principe-uitspraak van de raad. Indien dit positief is, zal in de volgende vergadering een voorstel op tafel komen, waarin de voorwaar den, waaronder de Rockers gebruik zullen mogen maken van dit gebouw- t|e. Donderdag 3 januari: van 20,00 tot 21.30 uur houden B&W van Leus den een nieuwjaarsreceptie in het Gereformeerd Dienstencentrum aan de Burg de Beaufortweg Geen sportvereniging in tegen stelling tot de overige onderne mingen in dit rijtje maar altijd gezellig. Vrijdag 4 januari: de v v Roda '46 recepieert in het clubhuis op het Buiningpark van 20.30 tot 21 30 uur Vrijdag 4 januari: vanaf 20 00 uur de LTV Lockhorst in de deel van Groot Krakhorst (de Wetering) Vrijdag 4 januari: de LZ&PC de Haaien in het zwembadrestaurant op het Buiningpark vanaf 20.00 uur Zaterdag 5 januari: de carnavals vereniging de Gouden Klomp ont vangt (aanvang 20 00 uur) alle Leusdense zotten en zottinnen in het zwembadrestaurant. Maandag 7 januari: vanaf 20.00 uur houdt de Sportstichting Leus den haar nieuwjaarsbijeenkomst in het paviljoen van de LTV de Eemelaar op het Kerstenssport- park Rond 21.00 uur uitreiking Jaro van Rootselaarbokaal. Dinsdag 8 januari: receptie bad mintonclub Leusden (aanvang 22 00 uur na de onderlinge wed strijden) in sportzaal de Meent (Groenhouten). LEUSDEN - In verband met de jaarwisseling (nieuwjaarsdag dinsdag 1 januari) verschijnt de Leusder Krant in de eerste week van 1980 alléén op donderdag 3 januari Kopij en advertenties voor dit nummer van 3 januari dienen uiterlijk woensdagmiddag 2 januari om 12 uur in ons bezit te zijn Bij voorbaat dank voor uw medewerking. redaktie en advertentie-afdeling Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en lossi advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrij! korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. z iT2- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft grond gekocht van de firma Pon. De grond is nodig voor de aanleg van de Zuiderinslag. De gemeente heeft er 19,- per vierkante meter voor be taald. Aldus bleek jongstleden donder dag in de raadsvergadering. Corrie Verduin (Progressief Leusden) infor meerde bij het college naar de prijs die er voor de grond is betaald. Daarop liet wethouder Jan Mande- maker (Progressief Leusden) weten (Van de redaktie) LEUSDEN De raadscommissie Welzijn komt op woensdag 9 januari 1980 om acht uur in de raadzaal bij een. Op de agenda van deze open bare bijeenkomst staan de volgende punten: 1 Opening 2. Notulen Vaststelling van het verslag van de vergadering van 10 december 1979. 3 Aanvullende subsidiemaatregelen over 1979 4 Beschikbaarstelling gebouwtje t.bv de jongerengroep „De Roc kers" 5. Plaatsbepaling jeugd- en jonge rencentrum 6 Benoeming bestuursleden Stich ting SOCCLE 7. Woonwagennota. deel B 8 Rondvraag. 9 Sluiting geen bezwaar te maken tegen open baarmaking van die prijs en zei: „De gemeente heeft er 19,- per vier kante meter voor betaald, zonder enige verdere voorwaarde." Die mededeling behoefde volgens wethouder Jan Wagenaar (VVD) wel enige aanvulling. Het bedrag van 19,- is namelij< hoger dan wat de gemeente gebrukelijk voor gronden betaalt Maar W<'genaar wees er op dat de koopprijs il enkele jaren gele den is vastgestelf op 6,-en inmid dels door 'rente (p rente op rente' op die/ 19,-is tereht gekomen Wan neer je dat er nut bij vertelt, krijg je een scheef beell, aldus Wagenaar, die zich voorts avroeg, waarom die prijs nu zo nodg genoemd moest worden Daaropantwoordde Corrie Verduin, dat hetiaar nuttig leek om de prijs in de opnbaarheid te bren gen, „omdat er nders maar verha len in de wereldkomen". Waarop burgeieester Rademaker opmerkte dat di er juist nu gaan komen (Van de redaktie) LEUSDEN De commissie On derwijs komt op woensdag 9 januari a.s. in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis (raadzaal), aan vang 19.30 uur. Na afloop van deze vergadering gaat de commissie Wel zijn verder. Op de agenda voor On derwijs staan de volgende punten: 1Opening, 2 Notulen 3 Mededelingen 4 Verslag van de vergadering van 20 november 1979 van de werkgroep onderwijs. 5 Vaststelling bedrag per leering be doeld in artikel 55 bis der Lageron- derwijswet 1920 voor 1980 6. Vaststelling verordening tege moetkoming godsdienst- en vor mingsonderwijs openbare lagere scholen 7 Rondvraag 8 Sluiting. SLUITING GEMEENTEHUIS Op 28 en 31 december 1979 zullen de gemeentesecretarie en de dienst gemeentewerken voor het publiek gesloten zijn. Voor het doen van aangiften van ge boorte en overlijden zal het bureau Burgerlijke Stand op bovenge noemde dagen van 09 00 tot 09 30 uur geopend zijn. RIJ voorzichtig over de spoorbaan! Een ongeluk zit In een klein moment van onoplettendheidpag. 3 Commentaren/Meningen: K. Is het niet eens met Mandemaker en Wismanpag. 3 Rlents Bergsma (WD): Progressief Leusden moet zoiets niet te vaak doenpag. 5 Kerst In Leusdenpag. 4 Onroerend goedbelasting heet hangijzer in de raad. Het dorps-parlement In aktlepag. 5 Achtervelds nieuwspag. 7 „De technologie is anti-mens geworden", zegt IKON-regisseur Philip Engelen. Een Interview op pag. 8 en 9 De mens in z'n werk: maatschappelijk werker Cees van den Horst pag. 9 Sport in Leusden pag. 10 Loep op Leusden pag.11 Geen overzicht van de zeventiger jaren In Leusden - u hebt dat dit jaar ai gehad in een extra editie van deze krant - maar wel drie pagina's foto's uit 1979 Als afsluiting van dit jaar en de jaren zeventig pag. 13,14 an 15 Doktersdienst: tel. 44600 (20 30 dec.) tel. 45735 (1 jan. 1980) De Leusder Krant: ...wenst u allen een goed onderkomen in 1980... WIJZIGING MARKT IN VERBAND MET FFESTDAGEN Aangezien nieuwjaarsdag op eei I dinsdag valt zal de markt in Leusden centrum worden gehouden op maan dag 31 december WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL In verband met de komende jaai wisseling wordt op dinsdag 1 janua geen huis- en grofvuil opgehaald. D zal gebeuren op maandag 31 decern ber, tegelijk met de wijken waar noi maal op maandag het huisvuil wore opgehaald Men dient er rekening mee te houde I dat de ophaaltijden gewijzigd kur nen zijn Het is dan ook raadzaam he I huisvuil voor half acht 's ochtens aa de straat te zetten Op Si december zijn wij gesloten. WIJ wensen U een voorspoedig 1980. Van den Brink RK.n.n »l 08335 19061 bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. IK wil graag abonnee worden op de SCHILDERSEDRIJF Willem de Zvfgerlaan 8, Leusden-Zuk Telefoon 0330928. aars wciinge'n bv Bemiddeling taankoop en varkoop van ooerend goed. Hamersvaldsesg 10a, 3833 GP Leusn (5. telefoon 033-480. Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-6l^1 na vijf uur 03420-4679 en ontvang de krant 1 maand gratis. (Hst abonnementsgeld voor een heel jaar kosl I 40.-). Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt d«ze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211,3800 XA Leusden. 01 afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9 Leusden-C Tel. 033-41495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1