Achterveldse scholen vierden kerst Kerstviering in huize St. Joseph l/an een rotje naar rottigheid is soms h klein 25 certificaten uitgereikt Tijdens slotavond verkeerscodecursus: Uitslag S.V.A. klaver- jastoernooi K.P.J.- aktiviteiten FOTOKOPIE NÏDIG? LeusJer Krant Als u het nieuwejaar vrolijk in de ogen wilt kijken, kijk dan uit met vuurwerk! I.6M ACHTERVELD - Behalve de soos vierden donderdagavond ook de scholen hun kerstfeest. In de ge meenschapsruimte van de St. Jo seph school waren de leerlingen en een zeer groot aantal ouders aanwe zig. Het hoofd van de school opende deze avond. „Het is traditie gewor den dat een dergelijk samen zijn een maal per jaar voorkomt. We zijn blij dat we hier een eigen gemeen schapsruimte hebben zodat we niet naar een andere plaats moesten uit wijken. Ik hoop dat u zult genieten van hetgeen de kinderen u deze avond gaan brengen. Ze hebben er erg veel aan gedaan en er zeer hard voor gewerkt.Hierna werden door het hoofd de vier adventkaarsen aangestoken. Door de pastoraal me dewerker de heer Van Hattum werd ook nog een kort woord gesproken. Het was vroeger een heel andere tijd dan nu. We zijn nu In de donkere dagen voor kerstmis. Doch ondanks dat Is er bij ons overal volop licht. Dat was in de tijd van voor de ge boorte van Christus niet zo. Doch met de geboorte van Christus Is er volop licht gekomen. Wij vieren dat nu in de donkerste tijd van het jaar met veel licht. En hier op deze school Is er zeker ook plaats voor de viering van het echte kerstfeest. Na het ge not van een kopje koffie werd door een aantal leerlingen afkomstig uit alle klassen het zelfde stuk opge voerd zoals bij de bejaarden soos. Ook hier werd het stuk weer heel vlot en geheel onbevangen gespeeld. Ook de aanwezige ouders volgden het stuk onder doodse stilte. Een daverend applaus was de beloning, wat zeker verdiend was. De gemeenschapsruimte van de Christelijke school was ook geheel gevuld met leerlingen, ouders en belangstellenden. Ook hier waren het weer de leerlingen die op de voorgrond traden Het kerstverhaal werd voorgelezen, zelf gemaakte ge dichten, zelf gemaakte muziek werd ten gehore gebracht Ook was er een door de kinderen zelf gemaakt en geschreven kerstverhaal. Het toneel stelde een markt voor waar veel ko pers waren Er was ook een radiover slaggever die de marktbezoekers aansprak en hen vroeg wat het kerst feest voor hen betekende. Een groot aantal afwijkende antwoorden was het gevolg leder reageerde op zijn manier zoals de politieagent die me dedeelde dat kerstfeest voor hem veel dienst doen was. waarbij hij de dronken mensen uit de café's en straten moest weghalen Deze avond werd ook geheel de nadruk gelegd op de betekenis van het kerstfeest. Er is geprobeerd het kerstfeest niet alleen te zien als een feest onder de kerstboom doch ook in het beeld van de hedendaagse wereld. Niet alleen was er door de kinderen alles ge maakt en ingestudeerd voor deze avond, er waren 100 kerstgroeten gezonden naar de gedetineerden in het huis van bewaring te Amsterdam en ook waren er nog een aantal kerststukjes gemaakt die werden be zorgd bij bejaarden. Aan het eind van de avond werd er nog een col lecte gehouden voor de zending ACHTERVELD - Donderdagmid dag vierde de bejaardensoos het Kerstfeest. Vrijwel op tijd opende de voorzitter van de soos de heer Van Wegen deze bijeenkomst. Er waren toen ruim honderd personen in de sfeervolle zaal van Ons Gebouw aanwezig. De voorzitter verwelkom de alle aanwezigen. Hij was erg blij dat er zoveel mensen waren geko men. HIJ wenste ledereen een gezel lige middag toe. Die middag werd verder geopend door vier leden van het kerkkoor t.w. de heren Wijntjes, Wolfenbuttel, Coenen en Groten huis. Zij zongen een zeer toepasse- (lljk lied. Daar dit lied in het Latijn werd gezongen, werd de inhoud eerst In het Nederlands door de heer Wijntjes vertaald. In afwachting van de komst van de leerlingen van de St. Josephschool, die deze middag een kerstspel zouden opvoeren, werd er koffie geschonken en wer den gezamenlijk enkele kerstliede ren gezongen. Inmiddels waren de leerlingen gearriveerd en werd met het kerstspel begonnen. Het gehele spel was gebaseerd op het kerstgebeuren Tijdens een markt in Nazareth komt een dienaar van de Romeinse keizer vertellen dat allen naar de geboorteplaats van hun voorouders moeten om zich daar te laten inschrijven. Jozef die thuis komt van zijn werk vertelt het aan Maria en samen aaan zij op stap naar Bethlehem Daar kunnen zij geen overnachtingsplaats vinden, tot een herder die met zijn schapen langs komt hen een plaats in zijn stal aanbiedt. In deze stal wordt het kin dje geboren De herders die in het veld met hun schapen zijn, krijgen van een engel de blijde boodschap. Zij brengen allen een bezoek aan het pasgeboren kind en overhandigen aan de ouders enkele geschenken. Ook de drie koningen uit de vreemde landen zien de ster en komen door deze te volgen in de stal terecht Eerst brengen zij een bezoek aan de Romeinse Keizer die hen verzoekt hem te willen komen mededelen waar de Koning der Joden geboren is. Nadat de drie koningen zijn vertrok ken komt een Engel Jozef medede len dat hij met Maria en het kind met spoed moeten vertrekken in verband met de moord die de Romeinen ple gen met alle pasgeboren kinderen Het spel werd vlot en met volle overgave gespeeld. De aanwezigen in de zaal volgden met spanning de gehele loop van het stuk Een dave rend applaus was dan ook de be loning voor de kinderen die het stuk hadden gebracht Ook het dames koor was deze middag weer present. Zij brachten een aantal kerstliederen ten gehore, dit afgewisseld met sa menzang met de aanwezigen Tij dens het genieten van een borreltje werd een van de meaewerksters naar voren gehaald. Mevr. Van de Hengel was 10 jaar helpster op de soos middagen De voorzitter bracht haar dank en overhandigde haar een prachtige kerstroos. Na het gebruik van een voortreffelijke broodmaaltijd kwam het einde van deze middag Een middag waarvan allen zonder uitzondering volop hadden genoten De voorzitter dankte allen die aan deze middag hadden meegewerkt De vrijdag was het kerstfeest voor de bewoners van huize St. Joseph en Sinecura. Met uitzondering van en kele bewoners die niet konden wa ren alle bewoners in de recreatiezaal tegenwoordig. Ook de directeur en al het personeel waren aanwezig. De directeur de heer Hilhorst opende deze middag met een hartelijk wel kom voor de aanwezigen, doch ook voor degenen die op hun kamer moesten blijven Hij hoopte dat ook die personen op hun manier toch volop zouden kunnen meegenieten. Door de zuster Hyronima en Gau- dentia het verhaal van de kerstnacht voorgelezen. Hierna volgde er een kerstdiner dat klonk als een klok. De koks hadden hier zeker hun uiterste best op gedaan, ledereen genoot van dit samenzijn met directie, be woners en personeel. Na de maaltijd kregen allen nog een kerstpresentje aangeboden Dit was voor de dames zakdoekjes, eaudecologne en on- derzettertjes en'voor de heren een doos zakdoeken Na afloop dankte mevrouw Noliet namens allen voor deze gezellige sfeervolle middag en voor het zeer voortreffelijke diner Bij het afscheid nemen was wel de opmerking te horen dat zoiets meer moest gebeuren Voor een van de helpsters van het huis eindigde deze middag niet zo prettig. Na afloop van haar werkzaamheden kwam zij tot de ontdekking dat haar fiets die op slot stond bij het huis was weggenomen. Wel een zeer trieste ervaring na zo een middag. MUSICAL In de gemeenschapsruimte van de school Onze Wereld was deze avond een groot aantal ouders bijeen Door leerlingen van de 1e t/m de 6e klas werd een musical opgevoerd Deze avond was alleen voor de ouders. Vrijdagmiddag werd het stuk nog eens opgevoerd doch nu alleen voor de overige leerlingen van de school. Het hoofd van de school verwelkom de de ouders Hij hoopte dat ze zeer zouden genieten van hetgeen de kinderen deze avond voor net voet licht zouden Drengen. De gespeelde musical stelde een aantal circus ar tiesten voor die op de kerstdagen moesten opteden Ze zaten met elkaar te mofperen dat het voor hen nooit eens echt kerstmis was. Altijd met de kersdagen maar optreden Terwijl zij zo met elkaar bezig zijn, komen de cir:us kinderen binnen en beginnen tecpn de artiesten te ver tellen over he kerstfeest. Tijdens het spel dat de knderen voor de arties ten brengen vordt er een schimmen spel vertoon! dat betrekking heeft op de geboirte van Christus. Als alles achter ce rug is, kijken de cir cusartiesten ïr heel anders tegen aan. Zij zullei de avond dat zij moe ten optreden iteeds denken aan het kerstfeest ende betekenis daarvan Roz«ndaallaan 9 Lusden-C Het komt dan naar voren dat zij veel makkelijker en met veel meer plezier hun werk doen. Vrijdagmiddag waren de leerlingen en de kleuters van de school het startblok en het drempeltje gezellig bijeen in de gemeenschapsruimte Samen met het onderwijzend perso neel werd er gezellig een kerst- lunch gebruikt. Ook hier was alles intiem en volledig in de kerstsfeer. Door de leerlingen en de kleuters was een groot aantal kerststukjes gemaakt die waren bestemd voor de bejaarden en eenzamen die in de buurt van de leerlingen woonden Onze redaktionele mede- werk(st)ers: Frits van Breda, Asschatterweg 63, Leusden-centrum, tel. 033-41757 (alg Dlck en Allne Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld, tel. 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32, Leusden-centrum, tel 033-41380 (sport) Alex Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-centrum, tel. 033-42553 (alg Anco de Knljff-Mali, v Har- denbroek v Lockhorstlaan 30, Leusden-zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20. Leusden-centrum tel. 033-43724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W Boelhouwer ACHTERVELD Maandagavond 17 december werd de derde ronde gespeeld van het S.V.A. klaverjas- toernooi. Er kon ook deze avond weer geschut- en geklaverjast wor den. Er waren 68 deelnemers, waarvan 52 klaverjassers en 16 schutjassers. Er waren deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen, die ditmaal geheel waren afgestemd dop het na derende kerstfeest. De leiding was ook deze avond weer in handen van B. van Ruitenbeek en P. Smink. De uitslagen waren: klaverjassen aant. pnt. E. Barreveld 5497 mevr. D Voskuilen 5235 mevr Barreveld 5179 mevr. Osseridrijkver-Smink 5173 G. Druif mevr v.d Hengel-de Ridder 5C C. van 't Klooster 5C mevr van 't Klooster 5C H. Voskuilen 4£ J. van Rossum 46 T Lammers At. Lenneke Smit 47 Jos Smink 47 H Ossendrijver 47 Wuf Tolboom 46 W Hilverts J. Burgers 46' H Hamersveld 46, A Burgwal 46, De poedelprijs was voor mevr. V Bekkum met 3512 punten, schutjassen aant. mevr Ossendrijver K Voorburg M van Westerlaak J. Ossendrijver A de Ridder C de Vette G. v.d Pol mevr van Burgsteden H Herder Hier was de poedelprijs voor me Smink die slechts 56 punten wist behalen De vierde ronde van dit tournooi worden gespeeld op maandag 21 nuari 1980. ACHTERVELD Vrijdag 14 de cember gingen de K.P.J. leden schaatsen in Utrecht. Ook niet-leden konden van de gelegenheid gebruik maken om mee te gaan. Toen de bus om ongeveer 18.45 uur vanaf het Co öperatieplein vertrok naar Utrecht was deze geheel vol. Bij de Utrechtse ijsbaan aangekomen had men in re cord tijd de schaatsen onder en werd er naar hartelust van het schaatsen genoten. De tijd vloog om en het was alweer tijd om naar huis te gaan voor men er erg in had. Het Is zo goed bevallen dat er stemmen opgegaan zijn om dit nog eens te doen. Zaterdagavond vierden de K P ers het kerstfeest in De Moesp Door het groot aantal opgekomen den werd er genoten van een hec rl I kerstdiner. Wel werd deze avond il anders gevierd dan de opzet was. verband met het plotseling overlijd I van een van de leden, werd de avoi I hier aan aangepast Na opening dol de voorzitter werd stilgestaan bij f overlijden van het lid dat voor vel' een fijne vriend was geweest Het nieuwejaar begint de K.P L met een nieuwjaarsreceptie I Moespot Van 11.00 - 14 00 uur .sI dan gelegenheid om elkaar daar a' lukkig nieuw jaar te komen wense Op 10 januari zal de ledenvergaqi ring worden gehouden Na afloj van deze jaarvergadering zal er n< bingo worden gespeeld Deze advertentie wordt u aangeboden door dit blad m samenwerking met de Stichting Ideele Reclame Achtervelds nieuws DONDERDAG 27 DECEMBER 1979 Voordat hij hiertoe overging sprak hij nog een kort woord tot de cursis ten. ,,U hebt alle 25 het certificaat behaald. Ik vind dit geweldig. Het blijkt dat er grote belangstelling voor de verkeerscursus in Achterveld is. U hebt u persoonlijk nog eens ver diept in deze materie Dit hebt u niet alleen voor u zelf gedaan doch ook ten bate van anderen. U moet maar eens nagaan hoeveel beslissingen u moet nemen als u als bestuurder van uw voertuig deelneemt aan het ver keer Fouten maken is menselijk, doch men kan zich dit echter in het verkeer niet permiteren. ledereen is verantwoordelijk voor zijn eigen da den. Aanvoelen wat er eventueel zal kunnen gebeuren en een goede snelle reactie zijn zeer belangrijk bij de deelname aan het verkeer Ik hoop dat jullie bij deze cursus veel geleerd zullen hebben en dat ook in de praktijk zullen kunnen brengen Hierna werden de verkeerscode- certificaten aan de geslaagde cur sisten uitgereikt. De heer Kuypers dankte de burge meester voor zijn bereidwilligheid dit te hebben willen doen. Het was jam mer dat de heer Rademaker niet lang kon blijven in verband met andere werkzaamheden. Als dank werd hem een verkeerscodecursus boek aan geboden. Namens de cursisten werd de beide cursusleiders een fles met een hart versterkend middel aangeboden, terwijl de beide echtgenoten een bos bloemen in ontvangst mochten ne men omdat zij negen avonden alleen hadden moeten blijven daar zij hun echtgenoten in het belang van de cursus hadden afgestaan. Ook na mens de afdeling werd beide heren voor hen en hun dames een leuke attentie aangeboden De heer Bijl dankte namens zichzelf en Wim Vos en de beide echtgenotes voor de leuke attenties die waren ontvangen. Hij bracht naar voren dat het door beiden met veel plezier was gedaan. „Een heel fijne ploeg zijn jullie ge weest. Men durfde vragen te stellen en keek ook niet op een kwartier. Het is zelfs voorgekomen dat op eigen verzoek van de cursisten een half uur vroeger werd begonnen. Dit is iets wat zeer gewaardeerd werd door de beide cursusleiders. We zijn er erg trots op dat jullie alle 25 zijn geslaagd. Dit was de eerste maal dat dit voorviel op de 5 jaar dat er cursus werd gegeven. We hopen beiden dat jullie veel geleerd hebben en dit in de praktijk zullen waarmaken." Na een pauze werd de avond voort gezet met een gezellige bingo. De - Burgemeester Rademaker reikte de certificaten uit. prijzen die met deze bingo waren te winnen hadden betrekking op het naderende kerstfeest. Tijdens de bingo moest de rayonsconsulente mevr. Hans Winterink afscheid ne men. Zij vond het jammer niet tot het eind van deze zeer gezellige avond te kunnen blijven. Ze was met plezier naar Achterveld gekomen. „Ik heb", zei ze „tijdens het gehouden examen de ploeg meegemaakt Jullie bleken een heel fijne ploeg te zijn Jullie hebben de moed genomen om je te verdiepen in hetgeen in het cursus boek staat. Het is wel een zwaardere opgave als voor het afleggen van een rijbewijs Ik ben ook heel blij dat er zich deze avond weer 17 nieuwe leden voor Veilig Verkeer Nederland hebben opgegeven. Nogmaals hartelijk gefeliciteerd met het be haalde succes." Aan het slot van de avond dankte de heer Kuypers alle aanwezigen. „Dank zij jullie medewerking Is het een zeer fijne en gezellige avond geworden. Ik ben ook blij dat we er hier weer zoveel nieuwe leden heb ben bijgekregen. Ik hoop er volgend Jaar op de eventueel te houden slot avond weer velen van jullie terug te zien." LEUSDEN/ACHTERVELD Woensdagavond 19 december vond In de zaal van café Bultenlust te Achterveld de slotavond plaats van de. in de maanden oktober en no vember te Achterveld gehouden ver keerscursus. Deze cursus was geor ganiseerd door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland. In verband met de zeer geringe deelna me te Leusden (er hadden zich drie personen opgegeven) kon de cursus daar geen doorgang vinden. Deze slotavond was tevens ook bedoeld als algemene ledenvergadering. Daar er geen enkel lid uit Leusden aanwezig was werd met Instemming van de aanwezige andere leden be sloten het gedeelte van de algemene ledenvergadering te laten vervallen. De cursus werd gestart met 26 cursisten waarvan er een jammer genoeg in verband met zijn werk zaamheden de cursus niet af kon maken. Er waren 23 deelnemers uit Achterveld en drie deelnemers uit Leusden. Jammer was wel dat twee van de Leusdense deelneemsters in verband met andere werkzaamhe den niet op deze slotavond aanwezig konden zijn, dit vooral omdat zij geen enkele cursusavond hadden overgeslagen De voorzitter van de afdeling de heer Kuypers opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom aan de aanwe zigen. Hij was zeer verheugd dat er buiten de aanwezige cursisten ook een aantal leden uit Achterveld aan wezig was. Hij was zeer blij met deze geweldige opkomst. In het bijzonder verwelkomde hij de heer Rademaker die de certificaten zou uitreiken. Ver der verwelkomde hij de consulente van V.V.N. van het rayon Utrecht alsmede de heer Kamps als rayons commandant der Rijkspolitie te Ach terveld. en zijn echtgenote Het is dit jaar een cursus geweest die een geweldig succes is geworden Gestart met 26 cursisten, waarvan er een moest afvallen, slaagden alle overige 25 voor het gehouden exa men Het was voor de eerste maal in de vijf jaar dat er een dergelijke cursus werd gegeven, waarbij alle deelnemers slaagden. Het maximaal te behalen aantal punten was 19 en het minimum 14. Tot zijn vreugde kon de voorzitter mededelen dat er twee cursisten met 19 punten waren geslaagd. Ook vond hij het zeer prij zenswaardig dat de cursist die was afgevallen zich nu reeds voor de cursus van volgend jaar had opgege ven tenzij men dan een maand eer der begon. Hierna werd de burgemeester ver zocht de certificaten uit te reiken. - De heer Kuypers sprak tot slot van de avond alle aanwezigen toe.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7