>c SB „1980 WORDT EEN BELANGRIJK JAAR" Amersfoort-Groeistad: konsekwentie voor Leusden een derde fase? A eurofieur nu: 2 keer per week VANDAAG IN DE LBN8IH1 KRANT iM) fir Reimus&Snel Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUi lil februari eerste diskussies te verwachten BGRG Groot in groen en bloeiend FOTOKOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Dansstudio „Dan Bearda" Donderdag 3 januari -11e jaargang no. 53 1980 O Otf Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktieen administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. Wethouder Jan Mandemaker (PL): „1980 wordt voor de gemeente Leusden een uiterst belangrijk jaar." (Van de redaktie) LEUSDEN - Enkele weken geleden ging de raad van Amersfoort akkoord met het voorstel van het gemeentebe stuur om Amersfoort tot groeistad te bestemmen. De vraag is, of deze nieuwe status van de gemeente Amersfoort ook konsekwenties heeft voor de ontwikkeling van de ge meente Leusden. Hoewel op pervlakkig beschouwd de kon sekwenties voor Leusden wellicht gering zouden kunnen zijn blijkt uit enkele mededelin gen van wethouder Jan Mande- maker (PL) tijdens een recent interview, dat het tegendeel het geval zou kunnen zijn. Volgens de wethouder en hij ba seerde zijn mededelingen op een zeer recent ambtelijk rap port zou de groeistad status van Amersfoort vergaande konsekwenties kunnen hebben voor de groei en de ontwikke ling van de gemeente Leusden en met name voor Leusden centrum." 1980 zal voor Leus den een belangrijk jaar wor den". De heer Mandemaker „Een dezer dagen is een ambtelijk rapport verschenen, waarin die konsekwenties op een rijtje worden gezet Hoewel ik hier over uiteraard nog geen ver dere mededelingen kan doen, moet het duidelijk zijn, dat de mogelijkheid van verdere uit groei van Leusden-centrum door de Amersfoortse groeis tad-status is toegenomen Leusden zal zich met name moeten bezinnen op een even tuele derde fase. waarin vooral zal dienen te worden gebouwd voor een- en tweepersoons huishoudingen Ik acht het niet uitgesloten, dat de nieuwbouw zal bestaan uit woningen voor deze categorie Dat betekent, dat er zeer dicht gebouwd zal dienen te worden S10 In Claverenblad en Wilden burg? Wethouder Mandemaker „Dat lijkt mij onwaarschijnlijk Voor zover het nu is te bekijken, zullen deze plannen worden gebouwd volgens het be staande bestemmingsplan Tweede fase Zoals bekend gaan de gedachten van de pro vincie inzake verdere uitgroei van Leusden uit naar gebieden ten noorden van de bestaande bebouwing: 't Ruige Veld. De kans is groot, dat het gebied tussen het bestaande Hamers- veld en het Valleikanaal - een lange strook ten westen en ten oosten begrensd door Zwarte- weg en Middenweg -deel uit zal maken van een eventuele derde fase. Of het gebied ten zuiden van de Schoolsteeg bosjes als nog zal worden bebouwd, valt nog te bezien, maar wij zullen dit niet bij voorbaat uit kunnen sluiten. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan zal dit uiter aard ook verdere konsekwen ties heben, met name ten aan zien van het wel of niet aanleggen van de S 10, waar nu nog een onderzoek naar wordt gedaan De provincie zal dan ongetwijfeld besluiten tot defi nitieve aanleg." TEN OOSTEN En het gebied ten oosten van het Valleikanaal? Wethouder Mandemaker wilde daar niets over zeggen. „Al die aspekten zullen binnen enkele maanden moeten worden betrokken in de diskussie over Leusden's verdere uitgroei in het licht van de Amersfoortse plannen Het feit. dat het geraamde woning tekort zo groot is, dat zelfs de versnelde bouwstromen van Amersfoort niet in dit tekort kunnen voorzien, zal doorslag gevend kunnen zijn voor de ontwikkeling van Leusden Met name ten aanzien van het nieuw te ontwikkelen struk- tuurplan zullen al deze factoren Het gebied 't Ruige Veld tussen bebouwde kom en (nog aan te leggen deel Noorderrandweg) en Zwarteweg en Middenweg: deel van de derde fase? komende weken in de diskus sie gebracht dienen te worden- De heer Mandemaker ziet daarbij ook het werkgelegen- heidsgebied Princenhof uitge breid tot aan het Valleikanaal Dus alle ellende van de ze ventiger jaren begint opnieuw? Wethouder Mandemaker: „Zonder direkt vooruitte willen lopen op de komende diskus sie, is het nu al wel duidelijk, dat Leusden een zeer belang rijk jaar in gaat De nu door mij aan de hand van de ambtelijke notities naar voren gebrachte punten, die wellicht Ter sprake zullen moeten komen, geven al aan, dat het er voorde raad niet gemakkelijker op zal worden. De meeste politieke partijen in de gemeente Leusden staan - voor zover ik het bekijken kan - niet bepaald te dringen om aan een derde fase te beginnen, omdat juist de gebieden, die een dergelijke fase zouden om vatten, in het verleden enorm veel protesten hebben opgele verd." Binnenkort zal de raad de uit gangspunten voor een nieuw struktuurplan dienen vast te leggen. Het zal duidelijk zijn, dat in deze uitgangspunten eveneens de konsekwenties van de groei van Amersfoort verwerkt dienen te worden. Het nieuwe structuurplan zal na melijk de leidraad worden voor de toekomstige ontwikkeling van Leusden-centrum en Leus den in het algemeen. Volgens wethouder Mandemaker zullen de eerste diskussies rond het struktuurplan in februari al te verwachten zijn. C^GN VfltslDSJM Wlm Kan's Oud«Jaars- «vondshow op L.P. Hamersveldseweg 6a. Leusden rSSk> aars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880 Bloemisterij - Tuincentrum Ursulineweg 14, Leusden-centrum. Winkelcentrum De Rozendaal, Leusden centrum Groot in groen. BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel (32 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. RUMOERIGE SELING JAARWIS- De jaarwisseling ging dit jaar gepaard met nogal wat overlast van afgeschoten vuurwerk. Al vroeg in de avond van 31 december kwamen bij de politie de eerste meldingen binnen en dit ging door tot laat in de ochtend van 1 januari Naast de overlast van vuurwerk moest de politie naar de Bolderikhof om een klacht van muziekoverlast te onderzoe ken Zonder problemen werd de muziek hier zachter gezet Om half drie s nachts werd gemeld dat de ruiten van de noodvestiging van de Rabobank aan de Hamersveldseweg waren ingesla gen Rond die tijd was een groot aantal jongelui op straat, zodat de politie niet kon achterhalen wie hier de daders zijn Rond vier uur werd gemeld dat in Alandsbeek een aantal jongelui bezig was met het opblazen van brievenbus sen In de loop van de ochtend kwamen op het bureau van de politie van Leus- den-Zuid nog 6 meldingen binnen van mensen die hun brievenbus waren kwijtgeraakt Een inwoner van Leusden deed aangifte van vernieling van een regenpijp. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og In Achterveld overleefoe deze telefooncel de oudejaarsnacht niet on geschonden. hamersveldseweg 26 leusden, tel 033-44569 Rozendaallaan 9 Leusden-C. - Kindercarrousel pag. 3 -Tibetavond geslaagd pag 6 -Sportnieuwspag. 7 - Loep op Leusden pag. 8 - Rubrieken pag. 9 - Filmpag. 11 DOKTERSDIENSTEN: 4 5 jan.: 44541 6 jan 44600 Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-6141 na vijf uur 03420-4679 Aanvang van de nieuwe kursussen v.a. 7 januari. Clubs voor beginners, gevorderden, echtparen en jongeren Inschrijving en informatie dagelijks van 12.00 tot 19.00 uur aan de studio. Utrechtseweg 89 - 3818 EB Amersfoort. Tel. 033-14456. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1