9B Jan Kuijpers geeft politieke pijp aan Maarten Jozefkerk is dringend aan opknapbeurt toe VANIIAAV Mandemaker: „Niet geciteerd uit ambtelijke notitie" Verkoop Johanneshoei's wellicht nodig IKIHI IJ2IISIIKR Kit AK I krant Leusder Krant Rozendaal- winkeliers vieren vertrek naar Hamershof Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ffi FOTO-KOPIE NODIG? «een krant •ntvangen? Reimus&Snel Dinsdag 8 januari - 11e jaargang no. 54 -1980 Verantwoordelijk reda kleur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.fl-fl. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (Van de redaktie) LEUSDEN Na 21 jaar lid van de gemeenteraad van Leusden te zijn geweest, geeft de nestor van de raad, de heer J. C. T. Kuijpers, de politieke pijp aan Maarten, in dit geval zijn opvolger voor de fraktie Gemeente belangen. de heer H. W. Bor uit Leusden-Centrum, De heer H. Baai man, die tweede op de lijst Gemeen tebelangen staat, wenst wegens drukke werkzaamheden niet in aan merking te komen voor het raadslid maatschap. Jan Kuijpers wordt in maart van dit jaar 65 jaar. „Mede gezien het feit, dat ik a.s. maart de leeftijd van 65 jaar hoop te bereiken, ben ik van mening dat het na onge veer 21 jaar raadslidmaatschap de hoogste tijd wordt om mijn plaats aan een jongere af te staan", aldus de heer Kuijpers in een brief aan burge meester Rademaker, waarin hij zijn aftreden bekend maakt. Kuypers(G.B.) (Van de redaktie) LEUSDEN - Naar aanleiding van ons interview met wethouder J. Mandemaker (Progressief Leusden) in het vorige nummer, is gebleken, dat er een misverstand is ontstaan ten aanzien van het deel over de groeistad-status voor Amersfoort en de mogelijke konsekwenties daar van voor de gemeente Leuden. Dat misverstand ontstond, doordat de wethouder tijdens ons gesprek in het artikel genoemde ambtelijke notitie wel, maar had het rapport nog niet zorgvuldig kunnen lezen. „De indruk is gewekt", aldus de heer Mandema ker, „dat uit het ambtelijk rapport ge citeerd zou zijn. Dit was echter geenszins het geval. Ik filosofeerde eigenlijk meer over wat binnen de fraktie van Progressief Leusden ten aanzien van de mogelijke gevolgen van de Amersfoortse-groeistad- status is besproken en dan nog bin nen de beperkingen van de doelstel lingen van onze partij". Waarmee dit misverstand hierbij is rechtgezet. Overigens had ook de fraktie van Progressief Leusden naar aanleiding van hetzelfde voorpagina-artikel nog een verklaring opgesteld Die laten wij volledigheidshalve hierbij volgen ..De fraktie van Progressief Leusden. inclusief haar wethouder, handhaaft nog steeds haar eerder ingenomen Mandemaker standpunt ten aanzien van de beperkte groei van de gemeente Leusden In haar algemene beschouwingen van november 1979 heeft de fraktie heel duidelijk de begrenzing van de kern Leusden-centrum aangewezen, name lijk geen uitbreiding ten noorden en ten oosten van het Valleikanaal en niet ten zuiden van de Schoolsteegbosjes". Tenslotte is ons gebleken uit an dere reakties op het eerder genoem de artikel, dat in eerste instantie geen sprake zal zijn van een derde fase. Zo verzijn we nog lang niet. Wat wel tot de reële mogelijkheden be hoort in een versnelde realisering van de tweede fase, omdat het niet mogelijk is, dat de gemeente Amersfoort niet van de ene dag op de andere dag haar funktie als groei stad in de praktijk kan omzetten. Omdat o.m. Leusden reeds bezig is met vastgestelde bestem mingsplannen, kan een versnelde bouw daarvan tot een mogelijkheid behoren om een grotere woning- produktie in de regio te kunnen reali seren. Dat versnellen moet men echter ook weer niet te letterlijk ne men, omdat natuurlijk wel alle pro cedures afgehandeld moeten wor den. Een winst van een jaar (dus 1904 inplaats van 1985) wordt tot de reële mogelijkheden gerekend, al dus vernemen wij uit deze bronen. 1980 blijft een belangrijk jaar. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. AMERSFOORT - Heel Achterveld was maandagmorgen aanwezig om de aktie op het stadhuis van Amersfoort inzake beveiliging van het kruispunt bij de Hogeweg te ondersteunen. Een ondersteuning die beslist indruk moet hebben gemaakt op bur gemeester Vermeer en de twee aanwezige wethouders, want nadat een gesprek was gevoerd met het aktie-comité, werd politiehulp toegezegd. Voor een verslag zie pagina (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De rooms-katholieke Sint Jozefkerk aan de Hamersveldse- weg is dringend aan een opknap beurt toe. Er is niet alleen veel achterstallig onderhoud dat nodig gepleegd moet worden, het gebouw voldoet ook niet helemaal meer aan de eisen die tegenwoordig aan een kerkgebouw gesteld worden. Er is al een ontwerp voor de aanpassing van het gebouw gemaakt, maar uitvoe ring daarvan zou de begroting verre te boven gaan. Daarom moet het oorspronkelijke plan door de betrokken architecten drastisch worden gewijzigd. Niette min is het mogelijk dat ter financie ring van de verbouwing van de kerk het nodig zal zijn dat de parochie de Johanneshoeve verkoopt. Aldus staat te lezen in het dezer dagen verschenen eerste nummer van „Geloof en kerk", een viermaal per jaar verschijnende uitgave van de Sint Jozefparochie In het blad besteedt pastor J ter Bekke, die onder meer onderhoud en verbou wing van de kerk in zijn portefeuille heeft, aandacht aan de verbouwings plannen. Ter Bekke meldt dat het nu 140 jaar oude gebouw van binnen en van buiten opgeknapt moet worden Bovendien heeft men zich de vraag gesteld: beantwoordt de huidige ker- ruimte nog aan de eisen die je nu en in de toekomst aan de inrichting van een kerkgebouw mag stellen? In ver band met die vraag heeft het kerkbe stuur kontakt opgenomen met het architectenburo Volders en Boogert uit Bilthoven Pastor Ter Bekke zet de uitgangs punten op een rijtje niet minder plaatsruimte dan nu; zoveel mogelijk de interieurversie ring behouden, het liturgisch centrum zo dicht mogelijk bij de mensen. en een ontmoetingsruimte, aan sluitend bij de kerk D? architecten kwamen vervolgens mefeen naar Ter Bekke mededeelt „pochtig plan", dat de Jozefparo chie echter niet kan betalen „Daarom", zo staat in „Geloof en kerk", „zullen de architecten het Rozendaallaan 9 Leusden-C anneer u vóór dinsdag- resp nderdagavond 18 00 uur de usder Krant niet hebt ontvangen. I dan onze hoofdagent (dinsdag donderdag tussen 18.30 en .30 uur) Tel 033-40691 ïnneer hij - om wat voor reden dan k - niet te bereiken is. kunt u ntakt opnemen met onze tpekteur bezorging, overdag te reiken onder tel.nr. 03420-6141, vijf uur 03420-4679. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 ingediende olan drastisch moeten wijzigen, ui proberen wij toch de uit gangspunten zoveel mogelijk te handhaven Over de financiering van de verbou wing schrijft de pastor „Voor de realisering van welke plan nen dan ook zijn financiën nodig Je probeert als kerkbestuur die finan cien daar te halen waar nog mogelijk heden liggen Bij voorkeur zoek je dan in je bezittingen naar een object dan nauwelijks of geen opbrengst oplevert of waar jaarlijks zelfs geld bij moet Een van die objecten is de „Johanneshoeve". de verbouwde boederij tegenover de kerk. We gaan er wel van uit, mocht tot verkoop van de boerderij worden overgegaan, dat daarvoor plaatsvervangende ruimte geschapen wordt, al zal die ruimte, die nagenoeg alleen 's avonds gebruikt worden, nooit de sfeer van de boerderij kunnen ademen Wanneer de plannen een wat defini tievere vorm hebben aangenomen, dan zal. zo zegt pastor Ter Bekketoe. er nog een avond met de parochi anen over worden belegd baars woningen bv- Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. - Gemeentebelangen krijgt nieuwe voorman; Bert Vos beschrijft de politieke carrière van Jan Kuijperspag. 3 - Minder belangstelling voor gemeentelijke nieuwjaars receptie pag. 3 - Uitgebreid verslag van de Achterveldse aktie, die maandag een heel dorp op de been brachtpag. 5 - Sportnieuws met de relativerende kijk van Peterpag. 7 - Kerkhof nam afscheid bij St. Josephpag 9 - Klein ongerief over snoeien en huisvuilpag. 13 - Politieberichten en agendapag. 13 - De mens in zijn werk: modeontwerpsterpag 13 DE LEUSDER KRANT: ..blijft feestelijk zitten waar ie zit... LEUSDEN Onder het motto „De Rozendaai pakt in" zullen ter gele genheid van het aanstaande vertrek van de Rozendaal-winkeliers naar de Hamershof vanaf 17 januari de nodige aktiviteiten in het winkelcen trum worden georganiseerd. Bij het maken van de plannen die al een wat vastere vorm beginnen te krijgen, zijn twee aktiviteiten in ieder geval al zeker: een wekelijkse loterij en de organisatie van een zeepkis tenrace Een koppel deelnemers, bestuurder en d„uwer, zal met een zelfgebouwde zeepkistwagen zo snel mogelijk een vast parcours af moeten leggen Ten einde ook de jongsten een kans op een prijs te geven, wordt er gereden in twee leeftijdsgroepen, nl van 7 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 15 jaar Voor de winnaars zijn leuke prijzen beschikbaar in twee categorieën, namelijk voorde snelste èn de meest originele wagen Vanaf heden zijn inschrijfformulieren verkrijgbaar bij de Amrobank aan de Torenakkerweg, terwijl het evene ment zelf zal plaatsvinden op woens dagmiddag 13 februari. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1