Open huis kreatieve kursussen Appelmarkt in St. Aegtenkapel Automatisch sparen. zeg ik nog tegen Bernhard, wat een prima idee eigenlijk! .Ook iets voor u?. Huishoudnieuuus uanfnDFI 2.50 7.50 2.50 24 19.75,. 9.95 4.50 179.- LOMANS B.V. LOMANS B.V. WINTERTIP 7.50 Informeer bij de Rabobank in de buurt. Elektro technisch installatie bureau De echte Stolwijkse boerenkaas WESTLAND Elektro technisch installatie bureau Wees de gladheid voor! mm m DONDERDAG 10 JANUAR11980. LEUSDER KRANT 12 ra Kastanjelaan 3 Leusden Telefoon 40544 in div. smaken Bij op de markt. Kastanjelaan 3 Leusden Telefoon 40544 Sneeuwschuivers Strooizout TUIHT0K0 trefpunt wr plantenvnenOen AMSTEBOAVSE WEG UB -033-12031 381? BR AME RSEOORT Rabobank Rabobank Lcusden: Rabobank Achterveld: Kantoor de Biezenkamp 3, L-C. Jan van Arkelweg 9 Automatisch UW Spaarbank. Kantoor Pr Irenelaan 21. L-Z. Tel. 03425-1203 Kantoor Hamersveldseweg 72. I^C. TeL 033-42814 (alle kantoren) ven. tekstiele werkvormen, kreatieve kleding, batikken, kera miek. tekenen, schilderen, model- en portrettekenen, tuinarchitek- tuur, verwerken van droogbloe men en spinnen en verven. Hier en daar zullen groepjes kursisten aan het werk zijn. Ook is er een speciale kinderhoek. Het Eemlands Trombone Ensemble zal enkele malen ..oude muziek" ten gehore brengen Het geheel zal gekenmerkt worden door de informele sfeer, die typerend is voor De Appelmarkt De aktiviteit is mede opgezet om mensen, die overwegen ook eens ..iets kreatiefs" te gaan doen, over de drempel te helpen. Naast gewoon rondkijken kan men op deze dag desgewenst uit voerige informatie inwinnen bij kursusleiding en kursisten. terwijl m de infostand. programma boekjes voor geïnteresseerden klaarliggen. Alle hierboven genoemde kur- sussen vangen aan in de laatste week van januari (Daarnaast is er nog een Algemene Handenar- beidskursus. welke eveneens op het Open Huis vertegenwoordigd is, maar deze een geheel jaar du rende kursus begint uitsluitend in september) Vele kursussen trekken al jaren belangstelling, daarnaast zijn er enkele nieuwere - Zo ontstond naast de kursussen keramiek een kursus pottenbak ken o.l v Dick Reef Ligt het aksent bij de kursussen keramiek op het maken van vrije vormen en fan tastische objekten, in de kursus pottenbakken wordt gebruiks- aardewerk gemaakt Aan de orde komen o.a het draaien op de schijf en het gieten. - Nu natuur steeds schaarser wordt, krijgen wij er steeds meer oog voor Vandaar twee kursus sen Allereerst de kursus tuinar- chitektuur. Een dergelijke kursus wordt nog maar op enkele plaat sen in ons land gegeven. Toch voelen steeds meer mensen de behoefte om van hun eigen stukje grond iets persoonlijks te maken Maar hoe? In deze kursus leerl men kijken naar bestaande tuinen en openbaar groen en wordt er toe gewerkt naar het leren ontwerpen van de eigen tuin Droogbloemen kweken, verza melen. prepareren en dan tot mooie komposities verwerken boeit velen. Bloemist Quino Da- men geeft er les in - De kursus batikken slaat, met behoud van de eeuwenoude tech niek. een iets andere richting in dan voorheen Naast het toepas sen op kleding en gebruiks voorwerpen bestaat nu de moge lijkheid tot het maken van wan dkleden Docente. Kristin van 't Hoff. - Ook het model- en portretteke nen o.l v. Jacomine Hornman trekt veel belangstelling. - De kursus spinnen en plantaar dig verven o.l v Ans de Jager werd op verzoek van de enthousiaste deelneemsters afgelopen kwartaal met een aantal lessen verlengd Deze mogelijkheid zal er ook het komende seizoen zijn. - De kinderkursussen met tal van aktiviteiten zijn gebouwd rond het thema ..avonturen beleven en rei zen" Docente: Myra Mager - Tenslotte een greep uit de ver dere mogelijkheden: - edelsmeden-metaal o.l.v Mar lies Mak - eksperimenteel weven Do centen Beb van Baar en Wil Stik kers - tekstiele werkvormen Docen ten Gertie Hofmans en Wil Stik kers. - kreatieve kleding o.l.v Berrie Schoutrop - tekenen en schilderen Jacomi ne Hornman. - hout o.l.v. Bert Weggelaar Alle kursussen worden geken merkt door individuele begelei ding. waardoor het mogelijk is op elk nivo te werken. Beginners en gevorderden werken er naast el kaar en met veel plezier. Met hoeveel plezier kunt u dus zelf gaan zien in de St Aegtenkapel. zaterdag 12 januari Openingstij den van 10-4 uur Daarnaast ver schaft de sekretaresse Paulien van Capelleveen, Fluitekamp 135 in Hoogland, tel. 033-802496 gaarne alle nadere informatie over de kursussen. (Van de redaktie) AMERSFOORT - Op zaterdag 12 januari a.s. houdt de Kreatieve Kursussen Ap pelmarkt weer haar traditionele open huis. In verband met het nogal om vangrijke programma, wordt dit nu niet in eigen huis gedaan maar in de St. Aegtenkapel. ('t Zand 37). Tijdens het open huis kunt u kijken naar werk van de kursisten. terwijl de aanwezige kursusleiders graag toelichting geven op hun kursus en hun wijze van werken. Uiteraard kunt u zich tijdens het open huis (en ook daarna) opgeven voor één van de kursussen uit het nieuwe programma. Het is een goede traditie, dat elk jaar in januari het Kreativi- teitscentrum De Appelmarkt zijn deuren opent voor iedereen, die zich op de hoogte wil stellen van wat daar aan kreatiefs gebeurt Nu is het aantal kursussen de laatste jaren sterk toegenomen, met als gevolg, dat dit jaar voor het Open Huis moest worden omge zien naar een grotere ruimte dan het lesgebouw aan de Appelmarkt De keuze viel op de sfeerrijke St. Aegtenkapel. Daar zal het zater dag 12 januari gonzen van de ak- tiviteiten. Alle kursussen geven acte de présence Er zullen honderden werkstuk ken te zien zijn op het gebied van edelsmeden, pottenbakken, we Geldig t/m zaterdag HHfll Pierrot siertlguren. Houden een blijvende aantrekkings kracht door hun expressieve gelaatstrekken mp Perstuk O.gg Klein 'Pierrot" kopje Originele bamboe kleding hanger. Niet alleen erg prak tisch. maar ook bijzonder traai van vorm Per stuk 1.95 Per stuks Royale boodschappentas van vederlicht, maar oersterk nylon Gemakkelijk op te vouwen en voorzien van handbeschermende draaggreep Uit onze poppenfamilie Pop met porseleinen hootd. handles en voetjes In nos talgische kledij met velours afwerking 12.95 In bruin gebloemd jurkje OLEUSDEN TORENAKKERWEG 12 ^•Aanbiedingen gelden ook tijdens de koopavond. 'Bislro'-bestek van roestvrij edelstaal met gedraaide houten grepen Mes. lepel, of vork per stuk 1.25 Theelepel 0.95 Als Kunststof isoleerkan in modern beige-bruin. Houdt dranken urenlang koud of warm en heelt een prak tische sluiting door middel van schroefdop Kruidencaroussel. Nu 6 soorten kruiden in éèn potje op tafel Alle vakies zgn navulbaar Oressboy. Houdt zonderr strijkbout het Vs- pak in pertekte pasvorm, dankzij jjj de zware kostuumhanger en de elektrische broekenpers Taxaties Hypotheken TON VAN BERGEN Tel.033-4 17 00 Leusden-C.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 12