Langenbeek, Biezenkamp, Rossenberg, Alandsbeek, Clae verenblad, Kanaalweg, Munnikhoven/Bosveld Commissie Welzijn neemt geen belissing over woonwagenkampen) leusd krant krant Gert de Weerdt wil inspreken bij CML/RO WINTERTIP Yorkshire Hot Pot NIEUWE SUGGESTIES VOOR PLAATSEN VAN WOONWAGENKAMP(JES): KOOKHOEKJE DONDERDAG 10 JANUAR11980 plaatselijk nieuws 3 Commentaren/ itteniiijjeii DE WETHOUDER EN DE KRANT De wethouders hebben maar een moeilijk leven. Ze moeten dag in dag uit laveren tussen politiek en realiteit en dat wil dan zo nu en dan nog wel eens een botsinkje ople veren. Dat geeft eigenlijk niets hoor, want iedereen maakt fouten. Een misverstand tussen de redaktie van deze krant en wet houder Mandemaker leverde een prima voorpagina-artikel op. dat niet in dank werd afge nomen bij een deel van politiek Leusden, maar de heer Man demaker mag zich troosten met de gedachte, dat hetzelfde ook wethouder Wagenaar is overkomen, als we hem ten minste moeten geloven. Maar doen we dat? De wethouder van ruimtelij ke ordening gaf weer eens een prima one man show weg, dinsdagavond aan de Zwar- teweg. „Kijk," zei hij, tegen een welwillend publiek, „wat wet houder Mandemaker met de krant is overkomen, dat over kwam mij ook, jaren geleden. Ik had met een journalist van de Leusder Krant een uren durend gesprek over de Groenstichting Rozendaal. Aan het eind van dit interview kwam het gesprek op de Biezenkamp en ik zei toen vol vuur: „De winkels in de Biezenkamp komen er, al moet ik ze op wieltjes zetten." En prompt staat dat dezelfde week levensgroot op de voor pagina en over de Groenstich ting geen woord." Tot zover is de liberale wethouder korrekt in zijn weergave. Het is alleen wel een tikkeltje jammer, dat hij eventjes ver geet te vermelden, dat het in terview met hem over de Groenstichting mede op zijn aandringen toch maar niet werd geplaatst „omdat zowel hij als de desbetreffende journalist vanwege de inge wikkeldheid van die materie er niet uit waren gekomen." En zo was dat. Het is natuurlijk een kwestie van presentatie en wat dat betreft hoef je Jan Wa genaar niets meer te leren. Toch wordt echter maar al te vaak door onze bestuurders als er iets mis is gegaan met de kommunikatie tussen hen en de krant, de indruk gewekt alsof het de krant is geweest, die de fouten heeft gemaakt. Natuurlijk, ook een krant, een redakteur is niet on feilbaar, maar in veel gevallen is het toch de geïnterviewde, die - om wat voor redenen ook - net iets teveel zegt. En zwart op wit komt dat des te harder aan. Zoals gezegd: wethou ders hebben het wat dat be treft moeilijk. Maar toch min der moeilijk als ze zouden be seffen, dat ze aan de weg tim meren, verantwoordelijk zijn voor het gemeentelijke beleid. Dat elke uitspraak de weg naar de voorpagina kan vinden als het gewoon „nieuws" is. Nu wordt maar al te snel de schuld aan de krant gegeven. Journa listen zijn daar eigenlijk niet van gediend, maar ze hopen na elk gesprek weer, dat de man of vrouw in ieder geval ook na publikatie staat voor wat hij of zij heeft. In sommige gevallen blijkt het nog wel eens moeilijk te zijn voor bestuurderen om eerlijk te zijn. Overigens: als wij alles zouden publiceren wat tijdens interviews wordt gezegd, dan zouden wij wel licht dagwerk hebben aan het rectificeren van uitspraken, waarvan men met stellige overtuiging beweert het nooit gezegd te hebben V. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40.- per jaar. 20.50 per half jaar, 10 50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141. na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t.n.v. de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. LEUSDEN - In een brief aan de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML vraagt de heer Gert de Weerdt om toegelaten te worden als lid van deze werkgroep. Hij had dit al eerder gedaan, zo blijkt uit deze brief, maar werd toen afgewezen, omdat er al voldoende vertegen woordigers van Leusden-centrum zitting hebben in deze werkgroep. Inmiddels, zo stelt de heer De Weerdt tot zijn verbazing, zijn wel andere le den afkomstig uit Leusden-centrum aangetrokken voor de werkgroep. Hij vraagt zich af wat de reden is. dat hij werd overgeslagen ..Gaarne ver neem ik de reden waarom de toch al zo schaars voorhanden zijnde burgers die zich beschikbaar willen stellen toch worden afgewezen Hij wijst de voor zitter van de werkgroep er op. dat die graag leden wil hebben, die tegenspel willen en kunnen bieden Dat is de re- Vensterbank gezelliger maken? Mandwerk Delfs wit aardewerk Onze bloemenkas staat er vol mee. Mi TUINT0K0 «rtfpunt vmt plantemrnenden •MS'f tO»MSE Wf C. 139 -033- 17031 ,iei? nn ftMiRsroom U hebt nodig 8 plakjes mager gerookt spek. 450 gr bloedworst in plakjes. 4 aardappelen (groot) 2 uien. beetje bouillon, peper. zout. gemengde kruiden. Bak het spek en doe dit in stukjes. Kook de aardappelen en maak er blokjes van Maak de uien fijn Doe in een ovenvaste schaal laag om laag. de bloedworst, uien en aard appelen met wat kruiden Zorg dat de bovenste laag aardappelen is Giet er nu een beetje bouillon op ^leg op de aardappelen wat klontjes boter, en bak in warme oven onge veer 30 min Eet smakelijk Japieja nu geen beslissing neem aldus de fractievoorzitter van het CDA Mevrouw Blom vond fractieberaad over deze zaak beslist noodzakelijk en wilde der halve geen enkele uitspraak doen De andere commissieleden waren eigenlijk i precies dezelfde mening toegedaan al toonde mevrouw Verduin (progressief Leusden) zich wel bevreesd dat door het uitstel de provincie de plaats voor het woonwagenkamp zou gaan aanwij zen. Ook na aandringen van de voorzitter liet niemand zich verleiden tot het doen van uitspraken betreffende aantal en j plaats van een woonwagenkamp, ook al zou dit betekenen dat hierdoor het definitieve raadsbesluit pas in maart genomen kan worden Unaniem was de commissie het erover eens dat in de eerstvolgende vergadering welke plaats zal vinden op 4 februari spijkers met koppen geslagen zullen worden. Op deze commissievergadering zal men dan uitspraken doen over plaats en aan tal woonwagenkampjes in de ge meente Leusden. den. waarom de heer De Weerdt alsnog opgenomen wil worden in de werk groep. Zijn verzoek zal in de komende werkgroepvergadering op dinsdag 15 januari as 20 uur. voorlichtings centrum Zwarteweg. worden behan deld Evenals de vraag van de heer De Weerdt om belangstellenden op de pu blieke tribune gelegenheid te geven om vragen te stellen In de vorige vergade- ring werd het publiek niet in de rond vraag betrokken .aldus de briefschrijver Het woonwagenkampje Eembrugge is zo n voorbeeld van een kampje met slechts enkele eenheden. Speelveld Langenbeek. De plaats bij de Biezenkamp. (Van de redaktie) LEUSDEN - Wethouder Wagenaar deed dinsdagavond in de vergade ring van de commissie Openbare werken en Ruimtelijke Ordening de mededeling, dat er - mede naar aan leiding van suggesties uit de bevol king - zes nieuwe plaatsen voor mo gelijke woonwagenkampjes bekend zijn geworden. Dat is in de eerste plaats in het plan De plaats aan het einde van de verlengde Middenweg. In de commissievergadering van februari dient een definitieve uit spraak te worden gedaan. De Com missie Welzijn, die kortgeleden in Deventer een kijkje ging nemen bij nieuwe woonwagenkampjes en daar gesprekken voerde, zal misschien haar eerder ingenomen standpunt (één kamp van 15 wagens) herzien. De indruk bestaat, dat kleine kamp jes van enkele wagens wellicht de voorkeur verdienen. Dergelijke kleine kampjes, zo werd dinsdag- i avond bevestigd, zijn ook gemak kelijker in te passen binnen de ruimtelijke ordening-mogelijkheden van Leusden. De ervaring van De- ventenaren met dergelijke kleine kampen (eenheden) bleek positief te zijn. en ministerie van C R M Verder deelde de wethouder mee dat in de Commissie Ruimtelijke ordening welke de avond ervoor had plaatsgevonden nieuwe mogelijke locaties zijn genoemd waar door het totaal van mogelijkheden nu uitgebreid is tot 16 Mevrouw Blom (CDA) was de eerste van de raadsleden die zei, het nu wel erg moeilijk te vinden een beslissing te nemen, temeer daar er nu ook nog an dere vestigingsmogelijkheden ge noemd werden. ..Op dit moment is zo veel losgemaakt door gesprekken, in formatie. reis naar Deventer enz dat ik (Van de redaktie) Tussen Groene Zoom en Rossenberg. Langenbeek op de plaats, waar nu het speelveld is gepland: ten noor den van de Smoussesteeg. Het is ook mogelijk om een dergelijk kampje neer te zetten in de omgeving van het Valleikanaal ten zuiden van Alandsbeek. waar oorspronkelijk de verlengde Middenweg aan zou moeten sluiten op de tweede brug over het Valleikanaal. De derde nieuwe plaats is tussen de wijk Ros senberg en de Groene Zoom (tussen Noorderinslag en Bavoortseweg). Verder zijn er twee nieuwe plaatsen In Munnikhoven/Bosveld. aangewezen in het plan Claeveren- blad/Wildenburg. Tenslotte behoort ook het gebied nabij de Biezenkamp (het zuidelijke, niet gebruikte deel - LEUSDEN - Op de agenda van de gisteravond gehouden vergadering van de commissie Welzijn stond on der meer het bespreken van de woonwagennota, deel B. Dit deel van de nota handelt over de plaats bepaling van het in te richten woon wagenkamp. Van een bespreking zoals de voorzitter wethouder G. van Woudenberg zich dat misschien had voorgesteld is het echter niet geko men. Enkele raadsleden, leden van het CML, enkele ambtenaren en wet houder van Woudenberg zijn op 21 december naar Deventer geweest om daar te bekijken hoe deze ge meente de woonwagenproblematiek had aangepakt. Na ontvangst door het Deventer woonwagenschap werden enkele „kampjes" bezocht. Deventer heeft gekozen voor de in richting van een aantal „minikamp- jes". Verspreid door heel Deventer vind men kampjes waar slechts twee woonwagens staan. Met volledige instemming van het woonwagen schap in Deventer voert men dit be leid in de gehele regio. Ook in bestemmingsplannen wordt al ruimte gereserveerd voor de inrich ting van dergelijke kampjes. Weliswaar heeft de commissie wel zijn zich bij een eerdere gelegenheid uitgesproken vóór de inrichting van eén Leusdens kamp voor 10 woonwagens, met een uitbreidingsmogelijkheid naar 15 wagens, nu suggereerde de wet houder dat er een aantal raadsleden zijn die mogelijk terug willen komen op deze beslissing Een aantal mensen was namenlijk nogal enthousiast over de oplossing die men in Deventer had gevonden De vraag die de voorzitter de commissie dan ook voorlegde was Blij ven we bij ons besluit om één kamp in te richten of komen we daarop terug? Verder wees de wethouder erop dat het woonwagenschap beloofd is om in 1979 een plaats te bepalen, dit is nu niet meer mogelijk. ..We moeten zorgen dat de kwestie niet op de lange baan wordt geschoven" aldus de heer van Woudenberg, die verder opmerkte dat er deze avond een beslissing moet val len. wil de raad in februari haar defini tieve beslissing kunnen nemen De tijdsruimte tussen nu en februari is no dig om tussentijds te kunnen overleg gen met woonwagenschap, provincie Eventueel zijn nog twee plaatsen bruikbaar: in het noord-oostelijke deel van Munnikhoven/Bosveld bij het Valleikanaal en aan de Kanaal- weg ten oosten van het Valleikanaal tegenover het bruggetje. boomgaard) tot de nieuwe mogelijk heden.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3