tl Veel misverstanden uit weg geruimd Is! ix m; Vrou ven raad start nieuve aktiviteiten Carnaval in Leusden breekt weer los Na twee schorsingen en harde woorden VAKIIAAi; LeilüGK KKAST BDU RO/CML naar raadszaal Leusder Krant Reimus&Snel wtammm Iete vieren? lar Waterloo! Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTOKOPIE NODIG? Geen kit ontvani? 2 keer per week Dest.isserie Waterloo SB Verantwoordelijk rodakleur. BERT VOS Redaktle an administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Lausden-Centrum Telefoon (033-)41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 15 JANUARI - 11e JAARGANG NO. 56-1980 LEUSDEN - Een door het college van Burgemeester en Wethouders opgestelde notitie over wijkorganen in de gemeente Leusden gaf tijdens de dinsdagavond gehouden verga dering van de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken aanleiding tot een soms hoog oplaaiende discus sie tussen vertegenwoordigers van de wijken De Wetering en Groenhouten enerzijds en commissieleden anderzijds. Dis cussie met de publieke tribune was mogelijk doordat burgemeester mr. J. W. M. Rademaker de officiële commissievergadering tweemaal schorste om de publieke tribune ge legenheid te geven haar mening kenbaar te maken. De in het geding zijnde notitie poogt een aanzet te geven om te komen tot een min of meer gereglementeerd contact tussen wijkorganen en ge meentelijke overheid. In de notitie wor den een aantal concrete voorstellen genoemd waaraan een wijkorgaan zou moeten voldoen alvorens de gemeente een zodanig instituut erkend. De voor zitter noemde het teleurstellend dat slechts 4 groepen hadden gereageerd op de notitie, slechts twee bestaande wijkorganen hebben hun schriftelijke reactie ingediend, de Wetering en Groenhouten. Verder hebben alleen Progressief Leusden en het coórdina- tieteam van het CML gereageerd Van de gelegenheid tot het stellen van vragen voordat een agendapunt wordt behandeld maakten mevrouw Wil van Spaendonck namens de wijkraad „de Wetering" en mevrouw J. de Jong namens de stichting „Groenhouten" dankbaar gebruik. Wil van Spaendonck noemde het teleurstellend dat de wijk raad niet is gevraagd mee te discus siëren over de hele materie. De wijk raad eist deze discussie alsnog Zij noemde het teleurstellend dat de com missieleden niet de moeite hebben ge nomen verder te komen dan een simpel punt op de agenda. Mevrouw De Jong was het in grote lijnen eens met de op merkingen van haar „collega", zij vroeg zich af in hoeverre discussie op dit ogenblik nog mogelijk was. Ook de leden van de commissie ABZ bleken niet goed te weten wat ze met de notitie aan moesten. De heer R. M. Bergsma (VVD) wilde wel graag nu praten over de notitie, als er vervolgens door B. en W een definitieve nota ge produceerd zou gaan worden wilde hij hier graag een openbare hearing aan wijden. Ook R. Bloemhof (P.L.) vond een goede gedachtenwisseling met alle belanghebbenden een goede zaak voordat tot besluitvorming wordt over gegaan. De heer J. Konijnenbelt vond - Rients Bergsma Rlnze Bloemhof dat uit de reactie van de wijkraden duidelijk sprake was van een aversie tegen het verkeer met de gemeente De toonzetting van de reacties is volgens hem duidelijk niet vriendelijk te noe men, zodat er alle aanleiding is te ko men tot een nader gesprek Ook de heer Offereins (SGP/GPV) sloot zich graag aan bij zijn collega raadsleden. Na lezing van de reacties had hij zich afgevraagd „of er nou zo gewerkt moest worden". Burgemeester Rademaker toonde zich niet erg inge nomen met de hele gang van zaken Wat hem betrof konden er nu besluiten worden genomen omdat er na het pu bliceren van de betreffende notitie en de commentaren daarop er een volko men stilte was gevolgd. Niemand had zelfs de moeite genomen de telefoon te pakken om te reageren. Gezien de reacties van beide aanwe zige wijkraden bleken de meeste com missieleden toch meer te voelen voor een soort hearing waarbij in uitge breidere kring nog eens van gedachten gewisseld kan worden over het func tioneren van de wijkraden en het con tact met deze raden met de gemeente, vastgelegd in een aantal „spelregels". Omdat belanghebbenden toch al aan wezig waren leek het de heer Offereins een goed idee de discussie maar me teen te hebben zodat „frustraties zou den worden weggenomen". Het idee werd door de commissie overgenomen waarop de voorzitter de vergadering schorste voor overleg met de publieke tribune, bevolkt door bestuursleden van beide eerder genoemde wijkorganen SCHORSING In de hierop volgende discussie bleek een ieder het eens te zijn over de inten tie van het ter behandeling liggende stuk. Enerzijds moet de gemeente ko men tot een zekere „erkenning" van wijkraden, anderzijds moeten er spel regels worden vastgelegd voor het wer ken tussen gemeente en wijkorganen. De aanwezige bestuursleden zagen liever dat eerst spelregels voor het contact met de gemeente worden vast gelegd. waarna bekeken zou kunnen worden welke wijkorganen ook als zo danig zouden worden erkend door de gemeente. Discussie draaide vervol gens om het onderwerp: representati viteit. Wanneer mag een wijkraad zich representatief noemen voor de ge voelens van haar bewoners. De heer Bergsma sprak namens zijn (VVD)frac- tie uit er behoefte aan te hebben dat er criteria komen waaruit de representati viteit van een wijkraad moet blijken. An dere commissieleden dachten niet di- rekt in cijfers, wel bleek een ieder van mening dat er hoe dan ook sprake van representativiteit moet zijn als een wij korgaan zich als zodanig presenteert. Uiteindelijk bleek de gehele commissie positief te staan tegenover het idee van wijkraden, de vraag bleek alleen te zijn hoe één en ander te formaliseren. Na opheffing van de schorsing bleek de commissie het al snel eens te kun nen worden over de door Burgemeester en Wethouders gedane voorstellen, zij het dat enkele raadsleden het voorbe houd wilden maken op enkele concrete zaken tijdens de behandeling in de vol tallige raad terug te komen. Met name de vraag hoe de rep resentativiteit van een wijkorgaan vast gesteld dient te worden bleef een open vraag. De voorzitter wilde van de wij korganen zelf wel horen, welk per centage zij vonden dat er sprake was van voldoende belangstelling van de bewoners voor het werk van de wijk raad. Om de aanwezige bestuursleden gelegenheid te geven hierop te reage ren werd voor de tweede maal de ver gadering voor een ogenblik geschorst. De heer Jacques, penningmeester van de stichting Groenhouten had eer der al verteld dat bijna 50% van de be woners in „zijn" wijk contributie betaal- ae. wat hem betreft is een percentage van 25% echter al voldoende om te spreken over een representatief wijkor- gaan. Voor de Wetering ligt het per centage leden op dit ogenblik op ruim 90% van alle bewoners De heer Bloemhof (PL) vind absolute getals normen niet direkt noodzakelijk, voor hem kunnen ook andere maatstaven bepalend voor de representatie zijn.. B. en W. gaan zich nader geraden over definitieve concrete voorstellen met betrekking tot de wijkorganen, waarna de voorstellen in de raad be handeld zullen worden. LEUSDEN De vanavond te hou den vergadering van de werkgroep RO/CML welke zou plaatsvinden in het gemeentelijk informatiecentrum aan de Zwarteweg, is verplaatst naar de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2 Aanvang van de vergadering blijft om 20.00 uur. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUl Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C - Latent Talent hield traditionele open dagpag. 3 - Achterveldse actievoerders weer bijeenpag. 5 - KPJ-loop met minder deelnemerspag. 7 De mens in z'n werk. autorijschoolhouderpag. 9 De Leusder Krant: ..ter voorkoming van misverstanden... Het was een pracht weeken dvoor de schaatsliefhebbers. Janus Visser trok er met zijn camera op uit om wat van de ijspret c de gevoelige plaat vast te leggen. Zijn indrukken op pagina 9. De hierboven staande foto werd gemaaktij de vijver aan de Noorderinslag. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. LEUSDEN De \uwenraad gaat dit jaar van start »t drie nieuwe aktiviteiten, voor i vrouwen die hierin geïntereseorzijn, te weten de VHOM-cur8us (VjUwen heroriën teren zich op de nabchapplj), een VIDO-groep (Vroner In De Over gang) en een cuns discussietech niek. Het doel van de HOU-cursus, de naam zegt het al, vrotwen In staat te stellen zich te horl&iteren op de samenleving. In deze cursus.e uittien bijeen komsten bestaat, Hen (h onderling overleg) de volgde onderwerpen worden behandeldiskuïsie en ge- spreksvoering. veiderirgen in de maatschappij, vroen welzijnswerk en vrouw en politj De cursus is bed|d voorrouwen met een voortgeae opleiding, die na enkele jaren tij te zijn geweest, weer een opfriss® nodig hebben. De cursus zal inibruari van start gaan. Is dit om cAnisatjrische re denen niet te beren, dai wordt het september. U kunt zich voorjze cursus opge ven bij Evelien Ën, Karaalweg 5, tel. 03425-1888 tunt d<n meteen 4uw eventuele wen kerbaar ma- 'ken. De VIDO-groep Stichtng Infor matiecentrum Viven In De Over gang wil trachte>or hetbij elkaar brengen van dezouwen groepen te vormen waarc de vrcuwen el kaar kunnen bijsi in deze periode Velen voelen zeenzaan, neer slachtig, futloosiutteloos. De werkgroependen de nogelijk- heid tot deelné aan g?spreks- avonden, onts|ingsoe!eningen en kontaktmidd; De groep gaat firen als een zelf- help-groep. Er tn natuurlijk pro blemen, waarvoken geen oplos sing weten. Zwerkgroep kan daarom probereskundigen be reid te vinden lezingen en dergelijke te houden om deze problemen nader te bezien. De groep zelf bepaalt de onderwer pen De Stichting heeft in de informa tiefolder diverse onderwerpen aan gereikt die variëren van hoe de ster ke drang tot isolement te overbrug gen tot kreatief bezig zijn in eigen huis Onderwerpen die niet zijn aan gegeven. maar waar een duidelijke vraag naar is binnen de groep kun nen ook ter hand worden genomen. Zodra er voldoende belangstelling is kan de groep van start gaan U kunt zich opgeven bij mevrouw A P van Hasselt Koningin Julianalaan 80. tel. 40216 De cursus discussietechniek, geba seerd op actuele onderwerpen, zal 4 ochtenden in beslag nemen. Connie Giesbergen zal deze cursus leiden. U kunt zich opgeven bij Evelien Blom, Kanaalweg 5. tel. 03425-1888 ENQUÊTE Half januari zou de uitslag van de enquête rond moeten zijn. Helaas is dit termijn niet gehaald Het werk wat aan de enquête vast zit valt enorm tegen Op het moment zijn diverse vrouwen de formulieren aan het tel len, dat wil zeggen, alle onderwerpen worden op aparte staten vermeld en geteld Daarbij zijn dan weer enorm veel uitzonderingsgevallen. In ieder geval moet deze telling 14 januari gereed zijn Met deze gege vens gaat de enquêtecommissie naar de heer Zeegers van de Utrechtse welzijnsstichting (PUSW) die ook voor de opstelling van de enquête heeft gezorgd, om verschillende za ken te bespreken. Hierna zal Marian van Essen, sociologe en consulente van de provinciale utrechtse vrou wenraad het eindrapport maken Het eindrapport, waar de gemeente subsidie voor heeft verleend zal om streeks eind februari rond moeten zijn. Voorlopig heeft de enquêtecom missie alle vrouwen die ergens inte- rese in hebben en hun naam onder het enquêteformulier hebben gezet, doorverwezen naar clubs, verenigin gen en dergelijke. Aan de problemen, die bij verschil lende vrouwen spelen of speelden is wat gedaan door middel van huisbe zoekjes en eventuele doorverwijzin gen. Een ieder die zijn naam en adres op het formulier heeft geschreven zal nog een schriftelijke reaktie ontvan gen. Is het eindrapport klaar, dan zal er door de vrouwenraad ingespeeld moeten worden op de reële aanvra gen en behoeften, hetzij doorcursus- sen en gesprekstraimngen, hetzij door naar de gemeente te stappen bijvoorbeeld in verband met verker- sproblemen De kinderopvang is re gelmatig genoemd, kortom dan be gint het eigenlijke werk pas AGENDA Woensdag 23 januari zal Maria Glissenaar een inleiding geven over het onderwerp „Ruimte voor jezelf", waarna discussie mogelijk is. Iedere vrouw die geïnteresseerd is, is van harte welkom in Groot Krakhorst om half tien, Woensdag 13 februari om half tien, jaarvergadering van de vrouwenraad in Groot Krakhorst. LEUSDEN /CENTRUM - Voor wie ervan houdt leuk meegenomen, maar wie daar anders over denkt heeft pech: a.s. zaterdagavond breekt het carnaval in Leusden weer in alle he vigheid los. Voor het eerst In de nieuwe omgeving en met name In belde zaken van de Hakhorst —orga niseert de Gouden Klomp het Stulf- es-in-bal 1980. Aanvang, zonder het bekende Leus- den9 kwartiertje, om 20.30 uur. Voor leden van de carnavalsvereni ging gratis toegankelijk en voor niet- leden en andere vreemdelingen raison van drie knaken. Het Fix Fox kwartet zorgt met u voor de juiste stemming. Gasten op deze avond zijn de carnavalsverenigingen Don Ca- millo uit Amersfoort en de Kubbe- boot uit Harderwijk. Wij moeten u dringend verzoeken vooral op tijd te verschijnen, want de Camillo's met Don Vergissing uiteraard gekleed in pij hebben aangekondigd niet al te laat hun ongetwijfeld bijzondere entree bij de Gouden Klomp in Hak horst te maken, omdat later op de avond andere plichten hun aanwe zigheid elders vereisen. De Leusden- se PrinsHeerlijk is weer terug uit Parijs en ondanks de wat gespannen internationale toestand weer in een allerleutige stemming. Wanneer u vódag- resp. donderdagavorO uur de Leusder Krant bt ontvangen, bel dan onze hgent (dinsdag en donderdag 18 30 en 19 30 uur) Tel;0691 Wanneer hij - o oor reden dan ook - niet te bi is, kunt u kontakt opnem onze Inspekteur beg, overdag te bereiken onde 03420-6141 na vijf uur: 03^9. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tw makelaardij og bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 Als u ietyen heeft kunt u uitstekend terecht turloo. Naast ons restaurant met verfiïuken hebben wij diverse zaaltjes voor reccreünies of familiefeestjes. Graag to in: Doornsi8 (tegenover Leusderhei) V3832 RUen - Tel. (033) 1 51 77 •n ontvang de krant 1 maand gratis. (Het abonnementsgeld voor een heel Jaar bedraagt 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel U kunt d«za bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel 03341495 (DU aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.) .i~.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1