had concurrentie van Koning Winter K.P.J. prestatieloop Oprichter Bransen gehuldigd op Roda-medewerkersavond Antiopen venpeelde punt Plusminus Twee maten Uitslagen Klaverjasclub Leusden Troef Schaken in Achterveld Biljartnieuws „RODA '46" DINSDAG 15 JANUAR11980 LEUSDEN/CENTRUM De Olympische Gedachte" verbroe dering van alle volkeren doormiddel van sport komt door de gebeurte nissen van de laatste tijd aardig in het gedrang. Politieke inmenging in sportaangelegenheden is in principe onjuist. Daarom zou ik niet vóór een eventuele boycot zijn van deOlympi- sche Zomerspelen, ook al worden die in de loop van dit jaar in en rond de Russische hoofdstad Moskou ge houden. Even onjuist is evenwel wan neer met twee maten wordt gemeten en de Zuid-Afrikaanse blank/zwarte ploeg gehandicapte sporters van deelname aan de binnenkort in Arn hem en Veenendaal te houden Para lympics blijft uitgesloten Politici en (gehandicapte) sportbeoefenaren hanteren duidelijk verschillende spelregels. Peter. LEUSDEN De uitslagen van de op 10 januari door klaverjasclub Leusden Troef gespeelde wedstrij den luiden als volgt punten 1. Hr. Arns 5473 2. Hr. Plattel 5462 3 Mevr Knol 5111 4. Hr. v. Waterschoot 4909 5. Hr. Dijker 4904 Klassement per 10-1-'80 1 Hr Kleefstra 15199 2. Hr. Dijker 14853 3. Mevr Hondorp 14346 4 Hr. Knol 14344 5. Mevr. de Ridder 14308 6. Hr. Arns 14042 7. Hr. Plattel 14038 12 JANUARI 1980 VVZ 6 - Roda 6 *-* Overige wedstrijden afgelast. ACHTERVELD - Vanaf donder dag a.s. 17 januari wordt door de schaakverenlng Leusden aan de jeugd In Achterveld de gelegenheid gegeven te komen schaken. Deze mogelijkheid zal een aanloop zijn naar een definitieve dependance van de SV Leusden in Achterveld, als dit eerste halfjaar blijkt, dat die reali seerbaar is. Kinderen die reeds enigszins de schaaktechniek meester zijn kunnen zich a.s. donderdag 17 januari of een volgende donderdag om half 4 mel den bij De Moespot, waar dhr. J. v Santen deze groep zal gaan begelei den De kosten bedragen f0,25 per keer. per kind Ouders (of ouderen), die aan deze schaakactiviteiten zouden willen meewerken zijn eveneens van harte welkom Beeld uit de zaterdag gespeelde wedstrijd Antllopen-Amstel. LEUSDEN/CENTRUM Begun- i stlgd door zeer goed loopweer, maar aan de andere kant duidelijk merkba- re concurrentie ondervinden van de i diverse schaatsmogelijkheden, werd zondag voor de negende maal de KPJ-prestatleloop gehouden. Cees Leyenaar, Gerard van 't Klooster en 0 Richard Schoonderbeek, geassls- teerd door hun vele rechter- en lin kerhanden, hadden het bij Don Bo- sco weer knap voor elkaar. Frisjes m was het wel. Verrewea de meeste lopers waren voorzien van een soort niet-te-geloven-panty of een trai ningbroek en een ijsmuts moest zor gen, dat het koppie min of meer op kamertemperatuur bleef. Ook com mentator Leyenaar was goed voorbe reid op de grillen van Koning Winter en wel met een lange jaegeronder broek, waarvan hij het kruis wat laag maar geduldig droeg. De startschoten werden, op enige afstand nauwlettend gadegeslagen door burgemeester J W M Radema ker. gelost door een lid van de atle- tiekploeg. die Nederland binnenkort vertegenwoordigt op de Paralympics te Arnhem. De visueel gehandicapte Amersfoorter Rein van der Louw stel de de deelnemers en toeschouwers vooraf gerust met de belofte, dat hij het startpistool zoveel mogelijk om hoog zou richten en alles ging dan ook goed. De op verzoek extra ingelaste 10 km-loop bleek voor diverse enthousi astelingen toch zwaarder dan ver wacht was en af en toe werd dank baar gebruik gemaakt van de moge lijkheid om na 5000 meter het herin neringsvaantje in ontvangst te ne men. De kleur van dat vaantje was deze keer rood en desondanks voor o.m. Evelien Blom aantrekkelijk. Ver gezeld van een bekende Leusdense judoleraar liep zij haar afstand pro bleemloos. Grote winnaar op de 10 km werd de Amersfoortse Altis-atleet A Ligtvoet (die kennelijk zijn naam meehad) in 40 01 ninuut. Met een kleine achterstand werd stadgenoot H. P. Dijk 2e en Leusdenaar Dick van 't Klooster mooi 3e. Roda-voorzitter Co Bosman deed wel zijn best, maar kon niet voorkomen, dat zijn zoontje Remco vóór hem finishte en Jan Verhoeve (ook een voetbalbestuur slid) veroverde bij de201 deelnemers op deze afstand de rode lantaarn. Van de 169 lopers op de 5 km had de winnaar 19.10 minuut nodig en 15 40 was de snelste tijd bij de 256 deelne mers od de 3000 meter. De jeugd LEUSDEN/CENTRUM Vaste prik op de Roda-kalender Is de tot traditie geworden „medewerkers avond". Omschreven met 16 simpele letters, maar in deze samenstelling de niet meer weg te denken goede gewoonte, waarmee het voetbalbe- stuur haar erkentelijkheid toont voor de belangeloze inzet van circa 150 mannen en vrouwen die samen in feite Roda's ruggegraat vormen. Zonder zo'n legertje doorgaans ach ter de schermen werkende steunpila ren Is het runnen van een grote voet balclub met een uitgebreide jeugdaf deling heden ten dage niet meer mogelijk. Na zijn vlotte dankwoord- tot-iedereen-voor-alles had voorzit ter Co Bosman de plezierige taak de In het voorbije jaar afgetreden be- stuurs- en commissieleden als tast baar bewijs van waardering de be kende kristallen Roda-asbak met Ins criptie uit te reiken. Als zodanig werden extra in het zonnetje gezet de heren H. Huizenga. G v.d. Water. J. van Santen. T Knoop A. Lier. W v.d Bremer. P. v.d. Meer. D. Timmerman. P Steen bergen en H Klasens, alsmede de inmiddels mevrouw v.d Water ge worden Agnes van 't Klooster Zij en de niet-rokende heren kunnen het kleinood eventueel ook als bonbon schaaltje gebruiken De echtgenotes van de ..geridderden" ontvingen een boeket bloemen en later op de avond werden alle aanwezige dames verrast met een praktische attentie. Zeer op prijs gesteld werd eveneens het her stel van een oude ..vergissing". Drie grote steunpilaren uit de eerste Ro- da-jaren deelden nu ook mee in de huldiging en dat waren de heren A Duinsbergen sr., G de Ridder en de enige thans nog in leven zijnde mede-oprichter van de club A. Bransen. Laatstgenoemde herin nert zich nog (alsof dat gisteren ge beurde) de oprichtingsvergadering met een man of 15 in het café van Tinus v d. Pol aan de Zwarteweg op 15 september 1946. Vanaf het begin tot 1951 is hij penningmeester ge weest (het persoonlijk innen vaneen kwartje per week kostte toen heel wat mer moeite dan het uitschrijven van een acceptgirokaart voor een welis waar wat hoger contributiebedrag op de dag van heden). Een plaatsje in het Nederlands elftal heeft Bransen zich nooit kunnen verwerven maar de bijna 77-jarige oer-Leusdenaar staat nog bij elke thuiswedstrijd van de standaardteams op zaterdag en zon dag langs de roodzwarte zijlijn. Dat typeert ook zijn gelukkig nog zeer goede gezondheid. Niemand heefter ooit aan gedacht om hem tot erelid of zelfs maar tot lid van verdienste te benoemen en de asbak was tot nu toe zijn eerste Roda-geschenk. maar dat Voorzitter Bosian complimenteert Roda-oprichter Bransen. vinoi bransen slemaal niet erg. Hij is al meer dan-vreden met het feit. dat Roda herrnog steeds tot haar medewerkers nent. De actualiteiteommissie. die deze Roda-avond utekend organiseer de. ontving eeneine 200 bezoekers, die met op dwat hogere leeftijd aangepaste miek van het Mix-trio en nog wat attracties en op tijd en stond een natje en een droogje gezel lig werden bezig gehouden in de smaakvol versierde voetbalkantine. Sinds begin december ligt de voet balcompetitie stil, maar de goede onderlinge sfeer heeft daar niet on der geleden. Daar was iedereen het dik over eens. Nieuwenhuis en daarna met een tref fer van Anita van Buren. De rust ging in met 3-4 voor Amstel. Nadat Frans ter Maten de partijen opnieuw op gelijke hoogte had gebracht, liepen de Amsterdammers twee doelpunten uit en na een treffer van Pieter Kraai- kamp weer tot 5-7 Het eerste aan- valsvak van Antilopen trok de stand weer gelijk. Gert Nieuwenhuis (een strafworp en een ..normaal" doel punt) was daarvan de dader en toen Frouk Geutjes ook weer eens raak schoot, kwam de Leusdense formatie voor het eerst in deze wedstrijd op voorsprong. Na 8-8 scoorde Gert Nieuwenhuis opnieuw en dat ge beurde kort voor het einde. Amstel kon evenwel in de allerlaatste minuut toch nog een gelijkspel forceren. De overige uislagen waren: Antilopen 3 - Exakwa 2 2-4 Antilopen J2 - Hellas J2 3-4 Antilopen A1 - Huizen A1 4-2 verkoos duidelijk de schaatssport. ..Slechts" 105 (vorig jaar circa 200 meer) jongens en meisjes meldden zich aan de start. De winnaar kwam uit op 5.25 min. In totaal trok de editie 1980 een deelnemersaantal van 731 De KPJ bleef wel met wat vaantjes zitten, maar de erwtensoep werd ver kocht. alsof die van goud was. De 10e Prestatieloop is nu reeds voorzien op 11 januari 1981. LEUSDEN/CENTRUM De jongste Eemland-competitieresul- taten n waren: C1 BV'75 1 - Entre Nous 1 2-5. C5 Lanteern 5 - BV '75 2 5-4 Vanavond (aanvang 19.30 uur) wor den in de Rosmolen gespeeld. BV '75 1 - Entre Nous 2 en BV '75 2 -Zonneheuvel 3. De stand na 6 par tijen in de huiscompetitie van groep 4 is: pnt. h.s. moy. Dik v d Heuvel 10 5 0.720 Willem Bastmeier 8 7 0.930 Harry Kramer 6 11 0 920 Nico van Doorn 6 5 0 635 Ben van Dijk 6 6 0.522 Walter v Putten 4 4 0.502 Een niet meer weg te denken gewoonte: De Roda medewerkersavond. AMERSFOOI— Zaterdag kwam de Leusdense Ibalclub Antilopen tegen staartcliAmstel niet verder dan een punteirdeling, na een mi nuut voor het ee nog met 9-8 voor te hebben gesti De spanning In de 2e klasse D is cdoor niet geringer geworden. DVvon van Vlug en Vaardig en OV verloor van Wou denberg, waanr de stand aan de top van de rang als volgt Is gewor den: Antilopen DVS leiden met 10 punten uit 7 IstrIJden, gevolgd door OVVO mé uit 8 en Wouden berg met 8 uit De ontmoetiinet Amstel begon slecht voor de bdenaren, die bin nen 9 minutenn 0-3 achterstand opliepen. Antiin herstelde zich echter goed. Um strafworp bracht Frans ter Mateï roodzwarten tot 1-3 terug, waaide tweede aanval voor herstel vast evenwicht zorg de. Eerst via eérafworp van Gert

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7