IJspret „Met rijlessen kun je beter jong beginnen" Rij-instructeur Joop van Daatselaar: ,Hc AVON in xijn WERK" ZEER WAARDEVOLLE PERZISCHE TAPIJTEN ONMIDDELLIJK VEILING DINSDAG 15 JANUAR11980 plaatselijk nieuws Foto's: Janus Visser ingezonden LEUSDENS NOCTURNO door Tea Middelkoop van Maanen 's Nachts dan is 't in Leusden feest dan amuseert men zich het meest, wordt de T.V en radio aangezet terwijl een ander ligt in bed' Men rijdt dan auto met getoeter, ook wel op brommer of op scooter. Na èénen maakt men het nog j bonter en wie dan slaapt wordt vast wel I monter Men laat dan schreeuwend honden uit, terwijl de dieven rennen met hun buit! Na drieën worden dan bushaltes ge ruïneerd OPENBARE VERKOOP VAN HOOGWAARDIGE VERSCHEPING Veiling in pakhuisopdracht tot onmiddellijke liquidatie t.b.v. crediteuren Hoge kwaliteit handgeknoopte en gecertificeerde alsmede schitterende exemplaren uit Turkije, Afghanistan, Pakistan en India. SPOEDSHALVE OPENBARE VERKOPING VRIJDAG 18 JANUARI te 14.00 UUR. Inhoud van deze zending en supplementen gecontracteerd ex Iran, Afghanistan. Turkije, etc en bestemd voor buiten landse gespecialiseerde tapijthandelaar Betaling voor aan gegane verplichtingen niet nagekomen op overeengekomen data. Verscheping vóór aflevering gestopt en zal onmiddel lijk worden geveild stuk voor stuk Kleine tot zeer grote maten, lopers en tussenmaten. w o luxueuze meesterstukken als volzijden tentoonstellingsexemplaren, weelde rige dleppolige decoratietapijten, exemplaren met jachttaferelen, puur Kashmirwollen, Mori K ash an. gloedvolle symbolische noma den stukkenNahavandHoly Quoom vele gecatalogiseerde stukken zeer schaars, uiterst fijne Bokhara's, Anatolians, ingelegd zijden exemplaren als Nain en vele. vele andere unieke handgeknoopte Perzische en andere Oosterse tapijten en lopers in schitterende en rijke kleuren. Na directe verwijdering vanuit opslag, ten gerieve van het publiek CAFE-RESTAURANT "DIERENPARK AMERSFOORT" B. Wuijtierslaan 224, Amersfoort VRIJDAG 18 JANUARI, 14.00 UUR. Gelegenheid tot inspectie vanaf 12 00 uur Catalogi beschikbaar bij. RABOBANK Snouckaertlaan 28, Amersfoort, (alwaar ook alle betalingen dienen te geschieden op rek.nr. 30.21.08.266.) en bij GEBR. LOS TRANSPORTEN Nijverheidsweg N 90-92. Amersfoort. Veilinghouders Kunstveilingen Erasmus B V Pannekoek- straat 96. Rotterdam, onder wettelijk voorgeschreven toe zicht van gerechtsdeurwaarder A.Th. A van Dijk, K Berg straat 7, Amersfoort. en brievenbussen of lantaarens ge- ramponeerd Zo tegen vijven wordt het dan stil en buitengaats ook wel wat kil! Zodra het zes is, is 't gedaan een nieuwe werkdag breekt dan aan! Waarom zo'n dorp nu „slaapstad" heet? Vraag het aan iemand, die het weet! G Wouters. Bolderikhof 13, 3831 AC Leusden Onze redaktlonele mede werkt st)er^f Frits van Breda, Asschatterweg 63, Leusden-centrum, tel. 033-41757 (alg Dick en Allne Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel. 033-41380 (sport) Alex Fleseler, Lmdenlaan 34, Leusden-centrum, tel 033-42553 (alg). Anco de Knljff-Mall, v Har- denbroek v Lockhorstlaan 30. Leusden-zuid. tel 033-40273 (kunst, algemeen). Tea Middelkoop, Waarden 20. Leusden-centrum, tel 033-43724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph Spaans en W Boelhouwer DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Leusden - Was me dat even smullen voor de schaatsliefheb bers, het afgelopen weekend. De Ijsbaan open, de vijvers dicht gevroren en een stralend zonnetje. Om je vingers bij af te likken. Menig Leusdenaar bond dan ook de ijzers onder. Van welk ge beuren wij u hierbij een fotografische indruk geven. ACHTERVELD Woensdag 16 januari, 9.00 uur: hand- werkhobbyclub De Moespot Donderdag 17 ianuarl, 13.30 uur: be- jaardensoos Ons Gebouw AGENDA LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Dindsdag 15 januari: 20.00 uur: Ver gadering werkgroep RO/CML in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. Dinsdag 15 januari, 20.00 uur: Kenni smakingsavond technische school Don Bosco Dinsdag 15 januari, 20.00 uur: Viering van het 25-jarig bestaan van de NCVB in De Mof Woensdag 16 januari, 20.00 uur: Ver gadering commissie financiën in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. Woensdag 16 Januari, 20.00 uur: Ver gadering van de planadviesgroep in het gemeentelijk informatiecentrum, Zwarteweg 16. Donderdag 17 januari, 20.00 uur: Ver gadering schoolraad, raadszaal ge meentehuis. Donderdag 17 januari, Vergadering stichting jeugdraad Leusden Donderdag 17 januari, 20.00 uur Bij eenkomst alleenstaanden in Leusden in de huiskamer van Groot Krakhorst. Vrijdag 18 Januari, 21.00 uur Bijeen komst Leusdense kringen in De Hak- horst Moet Je als rljlnstructeur stalen zenuwen hebben? „Een oud-collega had daar een mooie term voor. ALs rijinstructeur sta je met een been in het graf en met het andere been op de grond Dat is ook zo. Hoe druk is het huidige verkeer niet Ik ben altijd weer blij dat ik heelhuids thuiskom. Wat de les- sers betreft, het is gevaarlijker wanneer iemand al een tijd lest en ineens hele vreemde fratsen uit haalt, dan wanneer je bij een be ginneling in de auto zit. Bij een beginneling ben je extra ingesteld op de capaciteiten van de leerling. Je houding is verscherpt. Later, wanneer een leerling makkelijker gaat rijden wordt het pas gevaar lijk. Je moet er toch vanuit blijven gaan, dat de leerling nog niet alle situaties in de hand heeft". Slechte weersomstandigheden kunnen natuurlijk ook een oor zaak zijn. „Ik rij alleen onder goede weersomstandigheden Delessen zijn al duur genoeg Vorig jaar heb ik 3000 tot 400 uren niets gedaan. Mijn ervaring is toch, beter niet rijden dan onnodig risico's lopen. Jaren terug was het eens een vrij gladde dag. De gladheid was op een gegeven iets minder en ik probeerde het maar Binnen twee uur zat de auto in elkaar. Je hebt daar niets aan Dan kun je ver schillende dagen niet meer rijden en je auto is niet nieuw meer. De mensen kijken toch naar het ma teriaal. Voor het lesgeld dat je toch moet betalen, rijden de mensen liever in een dure auto, dan in een goedko pe Ik zorg ook altijd dat de auto's piekfijn uitzien schoon en goed onderhouden. Het is tenslotte je naam die je moet behouden en daarbij komt, dat het ook bij mijn aard hoort". Hoe voelt u rich wanneer een van uw leerllnfen examen moet afleggen en he«ft u het gevoel dat het slagen van »en kandidaat aan de stand van de pet van de exami nator ligt? „Om bij het laatste te beginnen, Ik geloof niet in de pet van (je examinator. Wel houdt een exami nator er rekenhg mee. van welke rijschool een leerling komt Bovendien is er tegenwoordig veel meer inspaak. Ik moet zeg gen, mijn rijsciool boekt goede resultaten. Er zjn veel mensen die in een keer slaien. Er is een tijd geweest dat ik barstte van de zenuwen wanneer er leer lingen examen moesten doen. Vooral in de begintijd. De ene dag haalde iedereen het examen en de volgende dag zakte iedereen. Je beurde dan de leerlingen zoveel mogelijk op. maar o wee, als je thuis kwam. Dan ging ik vaak maar eerst een rondje rijden met de radio knalhard aan om mijn kwaadheid te laten zakken. Die tijd ben ik nu ontgroeid. Het laat je natuurlijk nooit koud. Bovendien geef je een kapitaal mee, waarvan alle risico's bij de rijschool liggen Waar ik best wel een beetje trots op ben is, dat mij oudste leerling, een man van 72 jaar, laatst na de derde keer is geslaagd. Voor hem was het meereen prestigekwestie omdat zijn broer, die een rijschool in de buurt van Driebergen ge zegd had, „schei er maar mee uit". Heeft u het Idee, dat het rijbe wijs halen meer bij de opvoeding hoort dan vroeger? „Ja, jongens en meisjes die van school afkomen cjaan vaak met een hun rijbewijs halen. Vaak wordt dit ook gevraagd wanneer zij gaan solliciteren Het is ook het beste om zo jong mogelijk je rijbe wijs te halen. De jeugd leeft met het verkeer mee, kan het geld vaak zelf opbrengen en bovendien werkt het hartstikke leuk Boven de 30 jaar is het zeker al te merken, dat alles langamer aan leert". Geeft u de theorielessen nog steeds zelf? „Ja, om de kosten te drukken doe ik het nu samen met de twee andere beroepsmatige rijscholen in Leusden, rijschool Van der Heyden en Van 't Klooster lessen geven Wij zijn erg blij met deze samenwerking en staan op goede voet met elkaar. Wat heeft rijlessen betreft, ik zou het voor geen goud willen missen Ik werk graag met mensen en vind het persoonlijk kontakt ontzet tend belangrijk. LEUSDEN - De oudste rij school In Leusden die van Joop ran Daatselaar draait zo'n twintig aar. Tot nu toe heeft Joop alleen les gegeven, zeven jaar met asslsten- le van zijn vrouw, maar In april doet Joop voor hem een grote en (en eerste stap, „ik wil niet zeg gen dat het bij de eerste stap illjft", aldus Joop, om zijn rlj- ichool uit te breiden. >er 1 april komt er een instructeur )IJ. Ve gaan even terug naar de be- llntijd. Joop: „Drie maanden nadat ik nijn rijbewijs gehaald had, werd k chauffeur. dijn eerste auto, een tweed- ihandsje. kocht ik voor mezelf oor de prijs van f 2400,—. Dat ras toen een uitzonderlijke luxe n een kapitaal om op te brengen. )e auto was eigenlijk te duur en >m de kosten op te brengen, naakte ik er dubbele bediening in n zo bouwde ik in de avonduren nijn rijschool op (Is geboren en getogen Leusde naar, ik woonde toen nog op de boerderij van mijn ouders aan de Asschatterweg, had ik het voor deel dat iedereen mij kende Een vreemde kwam toen het dorp niet in, er zijn wel enkele rijinstruc- teurs geweest die toen een rij school op poten wilden zetten, maar dat liep op niets uit. De theorielessen werden in de voorkamer van de boederij gege ven, wat bij mijn ouders in eerste instantie nogal wat voeten in de aarde gegeven had Tussen 1961 en 1963 kwam de luxe een beetje op gang. Voor die tijd had bijna niemand een auto, maar nu gin gen diverse agrariërs het rijbewijs halen, (een vrouw achter het stuur was toen nog een luxe). Het les geld was f6,— per uur. Ik nam ontslag als chaufeur, maar voor mijn sociale voorzieningen ging ik bij Pon auto's lossen van 's morgens 6 tot 12 en 's middags begin ik met rijlessen tot 's avonds tien uur. In 1964 trouwde ik, we kregen kinderen en toen die zo'n 4ó 5 jaar oud werden, inmiddels werd de rijschool weer drukker, heb ik mijn vrouw ook aan het lessen gezet, in de automatic. Zo'n jaar of zeven heeft mijn vrouw die rijlessen gegeven, maar omdat de kinderen groter werden en er steeds meer diploma's wer den vereist, wat nog een heel kost bare zaak is voor een zelfstandige, ben ik weer alleen verder gegaan. Inmiddels zijn er zeven rijscho len in Leusden, misschien is dat mijn eigen schuld geweest omdat ik nooit de stap heb durven nemen om personeel aan te stellen. Mijn voornaamste argument om nu toch personeel in dienst te nemen is dat ik veel te veel men sen die bij mij om rijles komen niet kan nemen omdat het teveel wordt. Het heeft me veel tijd gekost, maar nu heb ik een instructeur gevon den, die op dezelfde manier als ik rijles geef, met mij samen gaat werken. Per 1 april gaan we nu ook lessen op de vrachtwagen geven"

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9