En tenslotte Uitslag kerstpuzzels en kleurplaat Kantlijn Verbetering riolering Kerkdijk v.d.Donk& Romeyn 3D Nun-unpirr AAN KOMEN LOPEN Nieuwe cursus zwangerschaps- gymnastiek 20 januari gebeds bijeenkomst in Jozefkerk geeft het keuken- ideeënboek kado! -"fgjfijj" 168 pagina's dik OPRUIMEN DONDERDAG 17 JANUAR11980 WEER 17 INWONERS ER BIJ -let Inwonertal van de gemeente Leusden Is In de maand november 1979 toegenomen met 17. In totaal bedroeg het aantal Inwoners van de ze gemeente op 1 december jongsl eden 20.210. Er werden zeventien kinderen geboren, waar 12 over- ijdensgevallen tegenover stonden. Het geboorte overschot bedroeg daarmee vijf. In november vestigden zich 106 mensen In Leusden, terwijl er 96 Inwoners van Leusden naar el- kers verhuisden. Een vestigings overschot van twaalf. Uit door de gemeentelijke voor- llchtlngsafdellng verstrekte cijfers blijkt tevens dat er op 14 januari van dit jaar 1451 personen In de Leusdense Tweede Fase reeds 1451 personen wonen. In totaal zijn nu 516 van de 674 woningen In Akkerhoeve en Noordwijck bewoond. ONTWERP GEREGIONALISEERDE BRANDWEER Het gewest Eemland heeft de col leges van b. en w. van de betrokken gemeenten onlangs een ontwerp- egeling m.b.t. een geregionaliseer de brandweer aangeboden. Al langer streven de Eemland-gemeenten naar een hechtere samenwerking van hun brandweren. Het rijk moedigt dit ook aan door hiervoor subsidie in het vooruitzicht te stel len, mits een goede opzet is vast gesteld. Burgemeester en wethou ders hebben zich over de thans aan geboden ontwerp-regellng beraden. ZIJ zijn het graag eens met het stre ven en bereid hieraan zoveel moge lijk medewerking te geven. Wel heb ben zij nog een aantal vragen, zowel omtrent de organisatorische opzet en de samenwerking met andere hulpverlenende instanties, als om trent de voorgenomen financiële plannen. Het overleg hierover met Eemland zal de komende tijd worden voortgezet. GEVONDEN 4 sleutels, paarse damesportemon nee. étui. kinderwant, 6 sleutels (waar schijnlijk van een bouwkeet), portemon nee met bankbiljet en los geld. rechter bromtietshandschoen. zwarte por temonnee met 5,-. bruine portemon nee, pakketje handschoenen, bank biljet van 10,-, 4 sleutels aan een haakje. VERLOREN Rode portemonnee, zwarte por temonnee. jongensfiets, weekendtas, witte tas. 20 girobetaalkaarten, linker handschoen blauw wit, zilveren kin- derarmbandje met inscriptie „Jan- nemientje", suède herenportemonnee, plastic tas met blokfluit en boek. blauwe kinderwant. AANRIJDING OP HES SENWEG Op de Hessenweg vond dinsdag middag 15 januari omstreeks 17.15 uur een aanrijding plaats tussen twee au to's respectievelijk bestuurd door W. F. L. uit Barneveld en A. J. uit Baarn. Doordat beide bestuurders bij het ne men van de bocht niet voldoende rechts hielden, raakten hun voertuigen elkaar aan de zijkanten. Materiële schade was het gevolg, persoonlijke ongelukken deden zich niet voor Grijze Bouvier. WEGGELOPEN (Van de redaktie) LEUSDEN - Het heeft eventjes wat tijd gekost, maar hier is dan de uit slag van onze kerstpuzzels en kleurplaat-wedstrijd. Er is heel wat afgepuzzeld en gekleurd en onze deskundige jury had het er dan ook maar wat moeilijk mee. Maar zij Is er uitgekomen. De winnaars en winnaressen krijgen binnenkort hun prijs thuisgezonden Allemaal van harte gefeliciteerd! Hier komen de uitslagen: WINNAARS KERST PUZZEL VOOR DE KLEIN TJES Madeion Bremer, Kornoelje 14, Leus den-Centrum Alexander Kraan, H. van Vianden- straat 32, Achterveld Marten Oostwoud, Pr. Irenelaan 47. Leusden-Zuid WINNAARS PUZZEL J. A. Tijmensen, Landweg 321Leus- den-C. N. D. Mulder, Dalmauë 52, Leusden-C. M. van de Sande, Brinkhorst 25. Leus den WINNAARS KLEURPLAAT Freddy Rietman, Christinalaan 6. Leusden-Zuid, 11 jaar Jolanda Petersen, Klettersteeg 6. Achterveld. 8 jaar Sabine Ounnewijk, Vogelwikke 31, Leusden. 7 jaar De oplossingen waren: van de kerstpuzzel voor de kleintjes „Kerst- boomverlichting" en van de puzzel ..Als er vrede is in het hart van de mensen moet dit zichtbaar worden in deze don kere wereld". Grijze poes. Siamese kater van on geveer 11/2 jaar. Achterveld: Bij de politie te Achterveld, tel. 03425- 1607, zijn de navolgende goederen als gevonden/verloren opgegeven. Gevonden: fototoestel, tas met gymkleren, por temonnee met inhoud. Verloren 3 autosleutels. Volvo, een zilveren armband, een zilveren dameshorloge. LEUSDEN - In het kruisgebouw Ro- zengaarde. Rozengaarde 33, vangen op maandag 21 en woensdag 23 ja nuari nieuwe cursussen zwanger- schapsgymnastiek aan. Dames die aan een van beide cursussen willen deel nemen kunnen zich ter plaatse aan melden of op tel. 41218 Aanvang van beide cursussen is om 20 15 uur. ACHTERVELD - B. en w. hebben de Dienst Gemeentewerken op dracht gegeven nadere voorstellen uit te werken over de verbetering van de Kerkdijk te Achterveld en het doortrekken van de riolering. LEUSDEN - Ook dit jaar is er in de gebedsweek voor de eenheid van de christenen weer een bijeenkomst. Die bijeenkomst wordt gehouden op zon dag 20 januari 's middags 5 uur in de Sint Jozefkerk aan de Hamers- veldseweg. Christenen uit verschillen de kerken zullen in verbondenheid met broeders en zusters uit allerlei landen rond het thema van de eenheid samen bidden, zingen en luisteren De Kantorij van de Marcuskerk zal die middag meewerken. Ook Leusdenaren die nog niet eerder aan zo'n bijeenkomst deel namen zijn welkom in de Sint Jozefkerk. gekruid met 400 kleurige illustraties, voorbeeld/oto's, indelmgsplattegronden, inricht- ideeën, waardevolle tips en een unieke checklist! Dit werkeliik grootse keukenideeënboek ligt voor u klaar in onze showroom Even ophalen dus Havenweg 5 I Amersfoort I Tel033 1 69 46 P Openingstijden showroom dageliiks. 9 00 12 00. uur 13 30- 17 00 uur 1 zaterdags. 10.00 -12.00 uur Toen was mijn hart weer eens duchtig aan luchtig toe. Maar waar te beginnen? Zo'n gevoel als wan neer mijn vrouw zegt: als jij nu even de kamer opruimt, dan ga ik koken. En dan hebben de twee kinderen en hun 64 vriendjes en vriendinnetjes toevallig net die middag het ramp zalige plan uitgevoerd om de huis kamer om te toveren in een schip, waarbij alles wat ook maar enigs zins daarvoor in aanmerking komt tenminste twee decimeter van zijn oorspronkelijke plaats is gebracht. Dat zijn dan meestal de dagen waarop ik spontaan aanbied om te koken, een aanbod dat juist dan even spontaan door mijn vrouw wordt weggewuifd, waarna ik maar eens voorzichtig begin met links en rechts de Halma-poppetjes uit de chaos tevoorschijn te halen. Ha, daar zie ik zo'n pionnetje. Het heeft een snor en bezet ten be hoeve van het CDA een zeteltje in de plaatselijke raad. Onlangs heb ik die volksvertegenwoordiger in de krant een keer uitgelegd dat je bij het indienen van moties het best een bruikbare versie op tafel kan leggen. Omdat andere pen- nevruchtjes wellicht best een dap pere poging in kunnen houden, maar zo verschrikkelijk weinig zo den aan de dijk zetten. Wat u zegt, daar had ik gelijk in. Maar de betreffende literator schijnt zich door die opbouwende adviezen mijnerzijds nogal in de grijzende kuif gepikt te voelen. Op meer dan één nieuwjaarsreceptie heeft hij goedwillende burgers op mijn doortrapte aard gewezen, waarbij hij niet naliet om ook nog wat opgespaard oud zeer voor de dag te halen. Dat ik hem in een in middels beschimmeld verleden eens ten onrechte als schoon maker" in een van onze kolommen gekwalificeerd heb, terwijl hij daar entegen de kost verdiende met de verkoop van schoeisel. Wat oven- gens in een nog grijzer verleden zijn beslag vond. Nu ben ik het gekwetste raadslid in dit jonge jaar zelf ook al meer dan één keer tegengekomen, maar toen is zijnerzijds geen enkele maal ge rept over onheuse benadering of wat je meer zou willen. Dus ik weet van niks en moet in onschuldige onwetendheid mijn vriendjes, die hun vrije tijd met tennissen of een correspondentschap van de Leus der Krant doorbrengen, troosten. Kop op, jongens. K. is niet boos al leen een beete verdrietig. En alsof die christen-democrati sche grasbaanracerij over mijn ziel al niet voldoende was, waren daar ook nog eens de wethouders Jan M en Jan W. om duiten in de zak te doen. De eerste liet zich door deze quality paper interviewen en stikte bijna in het stof dat hij daarmee deed opwaaien. Dus wat proestte de wethouder, die zo ruimschoots zelfingenomenheid in zijn koeken bakt? Juist, dat hij dat allemaal niet beweerd zou hebben, doch dat die jongens van de Leusder Krant niets anders dan hun eigen duim om commentaar gevraagd zouden hebben. Nu raken dergelijke smoe zen toevallig een van tamelijk dik eelt voorzien voorzien deel van ons hart, dus de schade bleef beperkt. Maar evenzo goed, dat nu juist de man die namens het progressieve Leusdense volksdeel in het college zijn mond houdt, ook weer op deze wijze uit de hoek moest komen, stemt tot diepere droefenis. Wat ik reeds uit verschillende bronnen mocht vernemen, weet ik nu uit ei gen ervaring: Jan Mandemaker spreekt met gespleten tong. Ja, daar heb ik volkomen gelijk in, maar dat hebt u mij niet horen zeggen. Misschien dat u dat maar beter even kunt rectificeren. Nee, dan de rechtsbinnen van het college, Jan Wagenaar. Speelt al een paar jaartjes mee en kent naast de regels van het spel ook het klap pen van de zweep. Dus die heeft in zijn commissieshow eventjes libe raal begripvol uitgelegd, hoe zulk een vork aan de steel zit. Kijk, je praat twee uur met zo'n journalist en in een onderdeel van een minuut wil je je dan wel eens wat opmerkelijks laten ontglippen En dat zetten die jongens dan natuurlijk in 72 punts- letters op de voorpagina. Zo gaat dat, vertel mij wat. Ik moet zeggen: ik vind het uiterst loyaal van Wagenaar. Je bent lid van een collegiaal college of je bent het niet. Maar het was wel weer een klein schopje tegen mijn toch al veel geplaagde ziel. U hoeft ons lang niet altijd serieus te nemen. U mag mijn woorden ten alle tijde naar smaak korrels zout toevoegen. Maar dit is nog altijd de Leusder Krant en niet de Leusder Bagatel. Mandemaker heeft zich tijdens ons interview niet terloops iets laten ont vallen over de konsekwenties voor Leusden van het groeistad-worden van Amersfoort. Jan Mandemaker heeft op de van hem bekende wijze kamerbreed zitten oreren over dit onderwerp en als dat gezwam in de ruimte blijkt te zijn, dan moet je niet ons uit gaan zitten sliepen. Van de andere kant zegt de oude zegswijze dat daar waar rook is ook vuur brandt. Verbaas u met mij niet, wanneer straks iets uit wat nu nog tot Mandemakers Blaue Hinein gerekend moet worden ineens toch zwart op provinciaal of gemeentelijk wit blijkt te staan. En dan eens kijken of de huid van de wethouder van financiën inderdaad zo dik is, dat hij dan zegt: zie je wel, heb ik het je niet lang geleden al gezeqd. Daar komen reeds de eerste voortreffelijke geuren uit de keuken deze verblijfseenheid binnenwaai en en ik heb nog lang niet alles op zijn plaats. Ik moet voortmaken. Hé, alweer een lokaal gezags drager. Wat zegt u? Dat we die ar me gemeentebestuurders wel wat erg hard achter hun vodden zitten? Dat raadsleden ook maar gewone mensen zijn en datje niet van ieder een kan verlangen dat hij een Berg- sma is? Nee, inderdaad, daar zegt u zo wat. Ik weet ook wel dat de mocratie impliceert dat kennis van het alfabet al snel tot aanbeveling strekt, waarbij kandidaten die tot tien kunnen tellen de voorkeur ge nieten. Maar neem nu eens de ma nier waarop we hier bezig zijn met het zoeken van lokaties voor woon wagencentra. Hoeveel weken is het geleden dat de raadsleden die het welzijn heten te behartigen zich uit spraken voor de vestiging van één groot kamp? Nog niet zo heel lang geleden. Want je moest toch vooral zwaar laten wegen wat „die men sen" (de woonwagenbewoners) zelf graag willen. En die willen nu eenmaal liever bij elkaar zitten dan verspreid. Vervolgens ging het ge zelschap een dagje stappen in De venter en keerde omgeturnd terug. Nee, ze hadden het daar eens be keken en standplaatsjes voor twee wagens, dat is toch een stuk beter. Want dat willen die mensen zelf ook. Toen begreep ik het dus niet he lemaal meer. De betreffende raadsleden kenneli/k ook niet meer, want die hebben de beslissing in hun vertwijfeling maar een maandje opgeschoven. En ook meneer De Bruijn niet. Dat is de Amersfoortse tweelingbroer van Gijs van Woudenberg en die heeft, naar ik verneem, een brief/e naar de Ha- mersveldseweg 2 verstuurd. Wat voor den drommel wij hier nu eigen lijk van plan zijn? Dat zou u - denk ik - ook best eens willen weten. Als die raadsle den nu eens in Bovenkarspel waren geweest, waar toevallig geen woonwagens staan, zouden ze het dan nu het beste gevonden hebben om maar helemaal geen kampje in te richten? En waarop was die aan vankelijke gedachte, dat woonwa genbewoners nu juist het liefst in een zo groot mogelijk centrum wil len zitten, dan op gebaseerd? En die mensen van het v/oonwagen- schap dan, adviseren die soms vanuit hun nekharenIk vraag maar. want dat doe ik altijd wanneer ik iets niet meer kan volgen. De hele kwestie toont voor mij in ieder geval aan, dat raadsleden-in tegenstelling tot het beweerde - nu juist geen gewone mensen zijn. Gewone mensen dat zijn u en ik. die vóór een woonwagencentrum zijn of juist tegen. Die zich erover verba zen dat een stukje van hun grond plotseling bestemd gaat worden als woonwagencentrum, die desnoods meteen al bezwaren kenbaar gaan maken. Maar die het wel uit hun hoofd laten om te beslissen hoeveel kampjes er moeten komen, en waar die dan wel zouden moeten liggen. Ik heb zo het idee dat er links en rechts in de gemeenteraad wel eens op wat slordige wijze het huiswerk gemaakt wordt. Of dat er en misschien is dat nog veel verve lender - wel eens hard gewerkt en goed bedoeld wordt, maar dat het dan toch nog niet verder dan een zes minnetje komt. En het merk waardige is dan dat zo iemand als Harm Offerems, die openlijk toe geeft best wel eens tevreden te zijn met een zesje, over het algemeen veel hogere punten scoort. Zo, de boel weer aardig op orde. Alleen daar in dat donkere hoekje onder de bank ligt nog wat. Ach, het duikelaartje Rinze, die is ook altijd zoek. Eindelijk weer terug van weg geweest. Wat zullen de kinderen blij zijn! K. KERKDIENSTEN HERV. GEM./GEREF. KERK Gerei Kerk (Vrijg Zondag 8.15 uur: ds M. Nap, kerkgebouw „De Kan delaar", Amersfoort; 20 januari 14.30 uur ds M Nap, kerkgebouw „De Kan delaar", Amersfoort. Marcuskerk: 9 00 uur Woorddienst (herv.), ds J J Kooman: 10 30 uur: Jeugddienst (Gerei /Herv ds Mofo- keng van Kampen; 19.00 uur: Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie Van de bewoners van Terberghorst ontvingen wij het navolgende afschrift van een brief die zij op 10 januari jongstleden verstuurden aan het col lege van b. en w Edelachtbaar College, De bewoners van Terberghorst van de wijk Rossenberg, zijn ten zeerste verontrust door de publicatie in de Leusder Krant van hedenavond, waarin als mogelijk woonwagenkamp o m. het gedeelte tussen Noorderinslag en Ba- voortseweg aangewezen zou kunnen worden. De mededeling van wethouder Wa genaar dat e.e.a. naar aanleiding van suggesties uit de bevolking bekend is geworden verbaast ons wel heel bij zonder. Niemand uit Terberghorst heeft de heer Wagenaar zo een suggestie ge daan. De volgende bezwaren worden door de bewoners van Terberghorst aange voerd: 1 Een woonwagenkamp aan de invals weg vanuit Amersfoort lijkt ons nu niet bepaald een fraai entree tot de stad Leusden. Als uw Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening daar een andere mening over heeft, moeten wij toch ernsig twijfelen aan hun wens de stad Leusden zo goed mogelijk te presenteren 2. Het terreingedeelte voornoemd wordt om. gebruikt als trapveldje en speelweide voor de jeugd van Ruiter- en Terberghorst. Door de geringe af stand is ouderlijke controle mogelijk en de moeders kunnen de kleine kinderen nu met een gerust hart laten spelen. 3. Een eventuele woonwagenstand plaats op dit terrein zou betekenen dat voor de bewoners van de westzijde van Terberghorst, men permanent uitzicht heeft op het woonwagenkamp en dat dit kamp in vele gevallen nog geen 50(vijf- tig) meter verwijderd zou zijn van de achtertuin. Privacy en woongenot zou den ernstig verstoord worden. 4.Het zou gebrek aan realiteit bete kenen als het gemeentebestuur zou menen dat twee bewonersgroepen, met toch zeer verschillende opvatting van wonen, en op zo een kleine afstand van elkaar gehuisvest, dit niet onmid dellijk conflicten zou oproepen. De bewoners van Terberghorst kun nen zich niet aan de indruk onttrekken dat wethouder Wagenaar en de leden van de Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening maar nauwe lijks op de hoogte zijn van de werkelijke situatie ter plaatse. Wij nodigen hun dan ook uit om eens e.e.a. te bekijken vanuit onze woonkamers, onze slaapvertrek ken en onze achtertuinen Wij verzoeken uw college dan ook met klem met onze bedenkingen ern stig rekening te willen houden, opdat wij verzekerd zullen blijven van het woon genot en privacy, zoals wij die nu, als zeer tevreden bewoners van Leusden, mogen genieten. Gaarne rekenend op uw begrip en medewerking, hoogachtend, namens de bewoners van Ter berghorst. T. Sittrop Terberghorst 17 Onze redaktionele mede werksters: Frits van Breda, Asschatlerweg 63, Leusden-centrum, tel 033-41757 (alg Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18, Achterveld, tel 03425- 2090 (Achtervelds nieuws). Peter Op den Camp, Finnmark 32, Leusden-centrum, tel. 033-41380 (sport) Alex Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-centrum, tel. 033-42553 (alg). Anco de Knijff-Mali, v Har- denbroek y Lockhorstlaan 30, Leusden-zuid. tel 033-40273 (kunst, algemeen). Tea Middelkoop, Waarden 20, Leusden-centrum, tel 033-43724 (alg Verder werken regelmatig mee: C Ph. Spaans en W Boefhouwer. loep op Leusden Woorddienst (Geret./Herv.) ds. J. Weernekers. Dorpskerk 9 00 uur Woorddienst (Geref) ds A. Brink van Amersfoort; 10 30 uur: Woorddienst (herv) ds. J. Weernekers; 18 45 uur: (GB. herv.) Woorddienst ds. G. S A de Knegt van Barneveld. R.K. KERK Leusden-C.: voorganger B. ter Bekke; predikant H. van Hattum; za. 19.00 uur: Eucharistie met medewerking van het dameskoor; zo. 9.00 uur: Euch. m.m.v. herenkoor. zo 11.00 uur Euch. met volkszang; 17.00 uur: oecumenische bijeenkomst in het kader van de inter nationale bidweek voor de eenheid Leusden-Z (Don Bosco) Voorganger A Goes; predikant F. Óverbeek; za. 19.15 uur Euch.; zo. 10.00 uur: Euch. met gemeenschapszang. Achterveld: voorganger en predikant W Jansen (za. 19.00 uur. zo 8.30 en 10.30 uur). DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 20 januari aanvang 9 00 uur ds Bouw uit Doorn R.K. kerk: zaterdag 19 januari aanvang 19 00 uur: H. Mis; zondag 20 januari aanvang 8 30 uur H Mis, aanvang 10 30 uur Hoog Mis MEDISCHE WEEKEINDDIENSTEN Weekeinde: 19/20 Januari HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den. voor de praktijken van de artsen Van j den Berg, Binkhorst/du Boeuff, Boersema/ I Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. J. H. A. Boersema, Kon. Juiianaweg 5, j Achterveld, tel. 03425-1222. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvraqen APOTHEEK Apotheek Leusden. Winkelcentrum De Biezenkamp. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uit sluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20.00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING In het weekeinde van 19 en 20 januari heeft dienst zr. I. I. Klpp-Nljhuls, Pr. Hendrik laan 17, tel. 033-40346. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdag avond 17 jan. t/m woensdagavond 23 jan VERLOSKUNDIGE Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272 b.g.g. 722000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000. Vrijdag 18 januari, 20.00 uur: SJJ ge spreksgroep. de Moespot, leeftijd vanaf 14 jaar Zaterdag 19 januari, 20.00 uur: SJJA soos De Moespot leeftijd vanaf 14 jaar Zaterdag 19 januari, 20.30 uur: Boerenkielenbal Ons Gebouw Zondag 20 januari, 14.00 uur: SJJA soos De Moespot leeftijd vanaf 14 jaar Zondag 20 januari, 14.00 uur: Disco dansen in Ons Gebouw Maandag 21 januari, 19.30 uur: kla- verjastoernooi SVA kantine sportpark Dinsdag 22 januari 9.00 uur: Welfare- club Zonnebloem Ons Gebouw. AGENDA LEUSDEN-CENTRUM EN LEUSDEN-ZUID Donderdag 17 januari, 20.00 uur: Vergadering schoolraad. Donderdag 17 januari, 20.00 uur: Vergadering stichting jeugdraad Leus den Donderdag 17 januari, 20.00 uur: Bij eenkomst alleenstaanden in Leusden in de huiskamer van Groot Krakhorst. Vrijdag 18 januari, 21.00 uur: ..Leusdense kringen" in De Hakhorst. Zondag 20 januari, 17.00 uur: Sa menkomst in Jozefkerk in kader ge bedsweek voor de eenheid. Maandag 21 januari, 20.00 uur: Ver gadering werkgroep agrarische aan gelegenheden in het gemeentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a. Maandag 21 januari, 21.00 uur: In formatie-avond in het Vrouwencafé. Dinsdag 22 januari, 20.00 uur: Verga dering werkgroep verkeer in het ge meentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a. Woensdag 23 januari, vanaf 14.00 uur: Filmmiddag en vanaf 19.00 uur: Filmavond in de Marcuskerk. Vertoond worden resp. een tekenfilm van Walt Disney en de verfilming van het boek Genesis. Donderdag 24 januari, 19.30 uur: Vergadering commissie midden- en kleinbedrijf in de raadszaal van het ge meentehuis. Hamersveldseweg 2. Vrijdag 25 januari, 20.00 uur: Optre den van Blue Voice in De Hakhorst Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18. tel 45618 Maatschappelijk werk: woensdag 10.00-11.00 uur Gemeente Leusden donderdag 14.00-15 00 uur Protestants So ciaal Centrum (PSC) Gezinsverzorging en Bejaardenhulp, maandag 14.00-15.00 uur Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE) dinsdag 14 00-15.00 uur Gezamenlijke Kruisverenigingen (AIMD) donderdag 14 00-15 00 uur PSC LEUSDEN-ZUID: In het kruisgebouw. Roo van Aldewereltlaan 13, tel 40818 Maatschappelijk werk: maandag 10.00-11.00 uur Gemeente Leus den vrijdag 14 00-15.00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maandag 13.30-14.30 uur AIMD vrijdag 14.00-15 00 uur PSC ACHTERVELD, Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333 Maatschappelijk werk: vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9.00-10 00 uur MDE Tijdens het weekeind kan men zich in dnn- gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland, tel. 035-45555. MOEDERS VOOR MOEDERS mevrouw M L. Rozendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel. 03425-1853. Werkgroep ..laat leven" te Leusden. hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap Tel 033-44141 en 033-40541 (Leusden); 033-12627 (Bureau „laat leven", Amers foort). DIERENARTSEN Dierenkliniek: dierenarts M. J. S. C Tijmen- sen-Van de Kamp, Landweg 321Leusden. tel 033-44488 Dierenartsenpraktijk: Henegouwen 11, Leusden-C, dierenartsen. P J. Werkman en K Schipper Voor nood zakelijke behandelingen en spoedgevallen van kleine huisdieren (gezelschapsdieren eerst bellen 033-721827. Dierentehuis: Laan 1914 nr. 29. Amersfoort, tel. 033- 16665. Alle dagen ook feestdagen geopend van 8.00-12.00 en van 13 00-17.00 uur Voor noodgevallen tussen 17.00-8 00 uur kunt u zich wenden tot de hulppost familie De Winter. Willibrordusstraat 30. tel 18409. TEL. HULPDIENST Werkgroep Homosexuality Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20.00- 24 00 uur. tel 03495-5672 Een politi-kus voor de politica Jan Wagenaar als supermarkt- eigenaar Hij kan z'n eigen boon tjes doppen en nou wil ie ze nog gaan verkopen ook Toch aardig van de burgemeester, dat ie de toekomstige woonwa genbewoners zelf als buren wil hebben om alle gezeur verder te voorkomen Inspreker- „Die uitspraak over in spraak. dat vind ik onuitspreke lijk eh. dat wil ik uitgesproken hebben" Agrariër „Wat moet ik nou doen? Grondverkopen of hooivork slij pen7" 1980 wordt een belangrijk jaar. Is er al eens gevraagd voor wie? De gemeentelijk gediplomeerd paaltjeszetter laat weten, dat ie erg verdrietig is, maar hij blijft pa(a)l staan. Bewoner van Rietspinner tegen buurman: „Aardig stukkie grond heb je. Volkstuintje?" De modale Groenhoutenaar „Sta ik even voor joker met m'n dure Mercedes" Jan Wagenaar wil graag de kassa laten rinkelen. Mag niet, Jan. ver keerde portefeuille! Het noodwinkelcentrum De Ro- zendaal pakt in. Ze verhuizen met zeepkisten Mandemaker: niet geciteerd en toch nat Krijgen caravanners ook een plaats op 1 van de 15 in Leusden in te richten woonwagenkampjes7 RODA is, aldus voetbalvoorzitter Bosman op de Nieuwjaarsrecep tie, geen afkorting van Recht Op Degradatie Af. De schietvereniging Leusden overweegt als ongelukkigste sportclub ter plaatse haar nieuwjaarsreceptie te houden op 13 juni a s., de enige „vrijdag de 13e" van 1980 Wat Rozendaal is voor de eerste fase, wordt Langenbeek voor de tweede fase. Gert de Weerdt wil helemaal niet inspreken. Hij wou het alleen maar. Konijntje in de Wetering: „Die schutters schieten met potloden, die zijn getikt" Latent Talent: adspirant super markt-manager Gaat verdorie eindelijk de telefoon bij de WD, nemen ze niet op! CML/RO hikt tegen geluidshinder van de Rockers aan. Misschien toch beter om ze twee bij twee te verde len over héél Leusden? Bij Deventer begon de victorie.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11