Kleine woonwagenkampjes verdienen de voorkeur" is! Hni rbr Dinsdag vergadert verkeerswerkgroep Versnelling Tweede Fase, onder welke voorwaarden? Meer woningwet woningen in komende deelplannen? VMBAAO IHBG LBIMK ICKANT BDU •OMM 11 ir DIREKTEUR GEMEENTEWERKEN: Evaluatie bijeenkomst kerst inn 22 januari Blijhof heeft nog plaats voor cursisten Reimus&Snel Leusder Krant Agrarische aan gelegenheden vergadert 21 januari 11 Expositie poppen in galerie Leusden Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 99 FOTO-KOPIE NODIG? DOKTERSDIENST weekeinde: tel. 03425-1222. DE LEUSDER KRANT: -Is J Geen krant ontvangen? „WEGWIJS" L.u.d.n DE LEUSDER KRANT SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 17 JANUARI - 11e JAARGANG NO. 57 1980 (Van de redaktie) gebreid diskussiëerde over de reali- naren aan verschillende kleine LEUSDEN - Hoewel de werkgroep sering van woonwagenkampen bin- woonwagenkampjes in Deventer Ruimtelijke Ordening van het CML nen de gemeente Leusden, was een aanleiding, om er opnieuw over te reeds in haar vorige vergadering uit- bezoek van een delegatie Leusde- praten. Hoewel verschillende werk- Het woonwagenkampje Eembrugge is zo'n voorbeeld van een kampje met slechts enkele eenheden. groepleden zich eerder met het welzijnsaspekt dan met het RO-as- pekt bezighielden, kwam toch tot uitdrukking, dat het realiseren van kleine kampjes veel voordelen biedt. Afgezien nog van de welzijns-as- pekten (die ruimschoots aan bod kwamen in deze vergadering over ruimtelijke ordening) bieden kleine kampjes van twee tot drie wagens ruimtelijk gezien veel voordelen: gemakkelijker in te passen binnen de bebouwde kern, zonder een eigen infrastruktuur want die is al aanwe zig. Mevrouw Rozendaal, die na mens het Coördinatieteam verslag uitbracht, is daar een grote voor stander van. Zij verwijst naar de er varingen in Deventer, die zeer posi tief zijn. Ook direkteur Gemeente werken Pais zegt veel voor dit sys teem van kleine kampjes te voelen. De werkgroepleden bepaalden zich overigens niet tot de R.O., maar spra ken eerder over de verschillende welzijnsaspekten. Onder meer de heer Warns, lid van de werkgroep Welzijn van het CML vroeg zich af, waarom tot nu toe nooit de mening van de woon wagenbewoners zelf is gevraagd. .Zonder hun mening is het onmogelijk een beslissing te nemen", vond hij en verschillende aanwezigen waren het daar wel mee eens. De heer Pais wees de werkgroep er op - en dat moest dindagavond vaker dan eens gebeuren - dat de werkgroep hier zat voor het beoordelen van ruimtelijke ordenings-zaken. ,,En als we het daar over hebben, dan moet ik zeggen, dat de kleine kampjes, zoals in Deventer, de voorkeur verdienen. Voor de aanleg van een groter kamp, van 10 tot 15 woonwagens, moet je een vol ledige infra-struktuur aanleggen. We gen, rioleringen, gasleidingen, water, groenvoorzieningen etc. dienen dan te worden aangelegd. Bij het realiseren van kleinere kampjes is dat niet nodig. Die integreer je in een bestaande wijk, waarin al die voorzieningen reeds aan wezig zijn Kleine kampjes werken dus kostenbesparend. Deventer is ook op mij zeer positief ovorgekomen." LEUSDEN - Dinsdag 22 januari wordt door de initiatiefgroep Kerst Inn 1979 een evaluatiebijeenkomst gehou den in de Johanneshoeve. Deze bij eenkomst is bestemd voor medewer kers en vooral ook voor diegenen die de Kerst Inn op eerste kerstdag in de Jo hanneshoeve hebben bezocht Op de ze bijeenkomst zal worden nagegaan of de Kerst Inn zoals die vorig jaar is ge houden voor herhaling vatbaar is, of er een gewijzigde opzet moet komen, of er andere wensen, vooral van bezoekers, zijn en of er misschien behoefte bestaat voor de organisatie van dergelijke eve nementen in andere maanden van het jaar. Aanvang van de avond is om 20.00 uur. LEUSDEN - De speel- en rekreatie- vereniging Blijhof, Ansfriduslaan 49, heeft voor een drietal cursussen nog plaatsen open. Dit zijn de cursussen poppenmaken van jute, klei, stof enz. onder leiding van llona van den Burg. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tv makelaardij og ham«rsv«ldsew»g 26 tou»d«n, ttl. 033-44569 Deze cursus wordt gegeven op maandagochtend van 10.00 tot 12.00 uur en is van start gegaan op 7 januari. Belangstellenden kunnen nog bellen tel. 42252 Ook is er nog plaats op twee cursussen bloemschikken, een op donderdagochtend vanaf 10 00 uur en gegeven door Marion van der Kamp, tel. 42706. De tweede cursus bloem schikken wordt gegeven op donderdagavond vanaf 20.00 uur door Rob Zantvoord, tel. 45121 Beide cur sussen bloemschikken zullen bij vol doende deelname op donderdag 24 ja nuari van start gaan Rozendaallaan 9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU, Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande dinsdag (22 januari) vergadert de werkgroep „Verkeersaangelegenheden". De bijeenkomst vind plaats in het ge meentelijk informatiecentrum, Zwartweg 16a en begint om 20.00 uur. Op de agenda staat: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Tijdschema 4. Vertrekpunten 5. Verkeerssituatie op Eikenlaan 6. Brief G. Lensink e.a. inzake krui sing Asschatterweg/Middenweg 7. Verkeersmaatregelen voor Park Princenhof 8. Rondvraag 9. Sluiting (Van de redaktie) LEUSDEN - Hoewel de gemeente Leusden reeds nu bereidheid toont om in een versneld tempo de tweede fase af te bouwen, heeft zij daartoe nog geen verzoek van de provincie ontvangen, zo bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de werk groep RO/CML. Overigens ontaard de de diskussie over die versnelling in een gesprek over de vijf vin gertheorie. Daarbij kwamen twee meningen opnieuw tegenover elkaar te staan. Aan de ene kant zijn er en kele werkgroepleden, die het eens zijn met de opvatting van de provin cie: het snel bouwen voor econo misch gebondenen aan de regio. Mevrouw Ter Windt ging zelfs zover te verklaren, dat zij tegen een priori teit was voor sociaal gebondenen. „Volgens mij is dat maar een klein groepje," zei ze, „maar als dat niet zo zou zijn, dan wil graag de cijfers op tafel zien." De heer Pais, direkteur Gemeente werken, bracht de diskussie weer terug op haar uitgangspunt: de versnelling van de tweede fase-bouw. ,,De kern vraag van Gedeputeerde Schapink was of Leusden bereid is om die extra in spanning te leveren. Als gemeente zouden wij echter de vraag kunnen stellen onder welke voorwaarden? Wij zouden ons kunnen indenken, dat dit door Leusden zou kunnen worden aan vaard, mits een andere interpretatie aan de VVT zou worden gegeven." Hij verzocht de werkgroep hier eens over na te denken. Binnenkort zal hierover verder worden gediskussieerd. (Van de redaktie) LEUSDEN - Zoals de zaak er op dit moment uitziet, zit de kans er in, dat voor de komende deelplannen een herziening nodig is van het woning bouwprogramma. In de afgelopen dagen is duidelijk gebleken, dat de behoefte aan premie-koopwoningen niet is afgenomen, maar dat de ge gadigden af moeten haken, omdat het voor hen financieel niet langer haalbaar blijkt te zijn. De door het rijk gestelde voorwaarden zijn duidelijk voor velen te zwaar gebleken. Di rekteur gemeentewerken, de heer Pais, liet in de werkgroepverga dering van het CML/RO dan ook weten, dat de gemeente zich op dit moment over deze onstane situatie bezint. „Het zou kunnen betekenen, dat in de komende deelplannen ge streefd gaat worden naar méér woningwetwoningen, om de Leusdenaren, die nu om financiële redenen af moesten haken, toch aan de bak te laten komen." Zoals be kend vonden deze week de lotingen plaats voor een premie-koopwoning in het plan Langenbeek. De opkomst was beslist niet optimaal. Op z'n minst dertig gegadigden kwamen om wat voor redenen dan ook niet opdagen om „hun" huis uit de reeds in aanbouw zijnde woningen in Lan genbeek te loten. De heer Pais: „Er zijn inderdaad nogal wat afzeg gingen. De premie-koopwoningen zijn te duur geworden." LEUSDEN - De leden van de werk groep agrarische aangelegenheden vergadert maandag 21 januari vanaf 20.00 uur in het gemeentelijk informatiecentrum aan de Zwarteweg. Op de agenda staan de volgende 9 punten -Verzorgingshuis ,,'t Hamersveld" stelt proefdag in Pagina 3 - Opnieuw vragen Statenleden over grondverkopen Langenbeek Pagina 3 - Trouwen ook op zaterdag mogelijkPagina 3 - De Hamershof groeit Pagina 5 - Werkgroep CML/RO en de haalbaarheid Pagina 5 - Achtervelds nieuws Pagina 7 - Sport, met o.a. zaterdag start Rally van Monte Carlo, Sport Cursief en Voetbal voorspel Pagina 9 - Rubriekenpagina met En Tenslotte, Ingezonden en KantlijnPagina 11 - Filmpagina: Escape from Aicatraz Pagina 13 ...verdient de voorkeur. 1. Opening, 2. Inventarisatie van de vragen van de publieke tribune, 3. Mededelingen, a. leges bouwver gunningen en b aankooppolitiek, 4. Oude tenaamstelling wegen en pa den, 5 Openbaarheid van wegen, 6. Woonwagennota deel A en B. 7. Provinciaal fietspadenplan, 8. Rondvraag en 9. Sluiting. o J 'LV LEUSDEN - In galerie Leusden wordt tot 17 februari een expositie van onder andere papier mdché, an tieke en keramische poppen en ma rionetten gehouden. Er zijn poppen te bezichtigen van Abelarde Suez, Chantal Paris, Nadjezjda van It- tersum, Marianne Mulder, Elly Sek- reve, Miesje Wolters en anderen. Galerie Leusden, Ardennen II, is geopend op woensdag tot en met zon dag van 13.00 tot 18.00 uur en na tele fonische afspraak, tel. 42027. Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679 Eind februari verschijnt weer de u welbekende Informatiegids walk* wij varvaardigen In aamanwarklng met da gemeente Lauadan. Uitvoering vindt op soortgelijke wijze plaats als vorig jaar en de verspreiding geschiedt huis aan huis in de gehele gemeente Leusden. Tevens zal de gids verspreid worden aan alle nieuwe inwoners en/of toekomstige bewoners van de gemeente Leusden. Advertenties voor „Wegwijs" dienen uiterlijk vóór 31 januari a.s. in ons bezit te zijn. Adv.-afdeling

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1